Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Kod:
I don’t see myself stepping down from Magisk in the near future. Magisk is too important for me to abandon it. I’ll continue to enjoy the fun of hacking things around while it lasts [emoji56].

Mada, nikad se ne zna, kad ga stisne apple da radi 18h dnevno.. ;)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Zna li neko zasto ne mogu da pozovem kratke brojeve (konkretno 124 hitna sluzba) osim 125 (tacno vrijeme), koristim Google Phone app sa GPlaya. Lineage OS 17.1 Xiaomi MI8. Bas cu probati sa AOSP Dialerom. ;)

Edit: Radi sa AOSP Dialerom. [emoji40][emoji122]
 
Poslednja izmena:
Kod MIUI-a kad se to dešava, onda je vjerovatno u podešavanjima "Call settings" uključeno automatsko dodavanje "country code". Isključivanjem ovoga se rješava problem!
Vidi da nema nešto slično i kod tebe!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Neka ih. Samo nek skupljaju.
 
Kako ovako navigacija (Google Maps korisitim) cucla bateriju. Znaci na auto punjacu (ne bilo kojem vec Anker) stoji ne moze da stigne da se napuni koliko curi...

Pa zar je moguce...

Anker RoAV, onaj sa 2 izlaza, oko 20$ platio.

Doduse mozda je do kabla. U pitanju je Remax Cable onaj USB sa jedne i 3 prikljucka sa druge. Ali opet remax nije bas neko smece...

Ili aplikacijom Ampere provjeriti...pa ako vuce 2A zar mu nije dovoljno...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa mogao si ga platiti $50 a on da daje 1A na izlazu [emoji2]
Doduše tu je brightness na max, radi 4g+GPS = zagrejan telefon = throttle punjenja. Batali ampere, proveri USB testerom.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa mogao si ga platiti $50 a on da daje 1A na izlazu [emoji2]
Doduše tu je brightness na max, radi 4g+GPS = zagrejan telefon = throttle punjenja. Batali ampere, proveri USB testerom.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Dobar je ampere, koliko/toliko mjerodavan da se procjeni koji je kabl dobar i kombinacija kabl/punjac. Ponijecu sutra i ovaj kabl od punjaca (3A) i uporediti. Nego uzeo onaj remax 3u1 ima microUSB, za iP i type C, nek se nadje reko' za sve.

Nemoguce da vise trosi nego sto puni, navikao sam na navigaciju, cak i kad znam kuda idem, opustenije...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
GMaps osim što angažuje GPS risiver, aktivno vuče 4G protok podataka. čak i kad skineš oflajn mapu, i dalje on nešto kljuca. Znači duplo trošenje energije najvećih čipova potrošača.
Plus ekran...
Zagrevanje sveg toga (dovoljan je i samo konstantan 4G da usija telefon), pa i grejanje od samog punjenja...saberi sam.

Uvek je bolji izbor neka prava oflajn navigacija. Najbolji standalone...ali to je već za drugu priču
 
Poslednja izmena:
Mislim da tu ipak nešto ne štima kod punjenja. I ja bih prvo probao drugi kabel, pogledao na Ampere koliko daje kad je sve ugašeno...
 
100% ne valja kabal/punjač, ne bi smeo da se prazni dok je na njemu nikako.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Zamjenio kabl klasicni USB na type C samo (pise da je 3A i jeste vjerovatno), Ampere pokazuje dosta bolju situaciju, a i u praksi je tako. Punio je preko 1A a bio je 70+ ℅ baterije, vjerovatno jos i veca struja sto je manje ispraznjena.

Ovaj anker je 24W, 2 porta po 2.4A. Ima Bluetooth, Aux izlaz i FM Transmitter.

Odlicno radi, ne bih ga mijenjao, jedino za nesto sto podrzava QC 3+

Koliko je osigurac (A) od cigareta porta (12V)?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Zamjenio kabl klasicni USB na type C samo (pise da je 3A i jeste vjerovatno), Ampere pokazuje dosta bolju situaciju, a i u praksi je tako. Punio je preko 1A a bio je 70+ ℅ baterije, vjerovatno jos i veca struja sto je manje ispraznjena.

Ovaj anker je 24W, 2 porta po 2.4A. Ima Bluetooth, Aux izlaz i FM Transmitter.

Odlicno radi, ne bih ga mijenjao, jedino za nesto sto podrzava QC 3+

Koliko je osigurac (A) od cigareta porta (12V)?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Ovo je dok sam vozio, google maps + Spotify kroz bt na kolima.
4G naravno.
de6e22212fa5f91df90ac0917ead39ff.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Imam OrangeFox recovery i Lineage. Kada skinem novi nightly iz updater aplikacije i tapnem na install, trebalo bi automatski da se restartuje u recovery i instalira zip. Meni izbaci gresku. Pise da treba kompatibilni recovery, nije valjda da radi samo TWRP.

Treba li sta odraditi u podesavanjima OrangeFox recoverya?

Instalirao OrangeFox jer mi je izgledao onako fancy. U LOS recoveryu mi ne radi ona magisk addon.d skripta pa je smaranje svaki put instalirati magisk.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koristi neko stylos aktivni na uređaju koji nije galaxy note? Šta koristite, kakva su iskustva? Uzeo bi nešto za mi9t, za skiciranje, nešto da se iskotira i sl.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Uradio sam wipe data na Xiaomi-ju jer zelim da se sve izbrise jer ga zelim prodati a imam povezane google naloge i slicno.
Da li je sada sve sigurno izbrisano na xiaomiju? Stisnuo sam volume + i power dugme i dobio recovery 3 i opciju za wipe data.
 
Ako si wipe radio samo, onda ti je obrisao aplikacije, ali ostala ti interna memorija. Moras format raditi.
 
Pa najpre iz sistema izloguješ se sa svih naloga i izbrišeš ih.
Potom iz recovery-a Wipe data+cache i Factory Reset.
 
Probaj jako da trljas, sapunom ili gelom za tusiranje, zavisi gde je na telu. PIN kod na telefonu je u security settings - SIM card lock.
 
Poslednja izmena:
[emoji23]

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Kažu da je testirano i da je prošao test za čuvanje kapaciteta kao drugi punjači.. Napreduje tehnologija.

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno