Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Znači očekuje nas još veći cirkus sa bojama [emoji24]

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Ne znam da li sam na pravom mestu, ali ne bih da otvaram novu temu...

Da li moze neko da mi preporuci neki android telefon koji mogu da nadjem na netu polovan do 150e, sa najboljim odnosom cena-kvalitet?


Hvala
 
Ne znam da li sam na pravom mestu, ali ne bih da otvaram novu temu...

Da li moze neko da mi preporuci neki android telefon koji mogu da nadjem na netu polovan do 150e, sa najboljim odnosom cena-kvalitet?


Hvala
Nisi pogodio temu, ali pogledaj Xiaomi a1. Čist android sa redovnim update, alu kućište, lep dizajn, pristupačna cena..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Stigao Oreo na moju Nokiu 3. Prvi utisak je - da li je ovaj Google normalan?

1. Zašto bela boja menija!?
2. Zašto stoji obaveštenje za pozadinske aplikacije ?!?!?!?!?! Prvo me nervira u gornjem levom uglu, ali to i nekako. Ali ove preko pola ekrana? Pa šta je s njima? Ako su mi neke apliakcije stalno uključene (a npr. VPN i WhatsApp Web jesu skoro uvek) onda bukvalno ne ostaje mesta za ostale (još 2 IM servisa, mail, SMS, alarm...). Za WhatsApp ("web currently active") postoji opcija za gašenje, ali za openVPN imam samo snooze na 2 sata

Screenshot_20180430-212006.jpg Screenshot_20180430-144555.png Screenshot_20180430-112554.png

3. Čemu ovo? Ako želim, sam ću sačuvati ili blokirati broj? Normalno je da kontakte sa kojima komuniciraš sačuvaš, koje ne žliš, da blokiraš i sa kojima komuniciraš samo privremeno ili povremeno, ostaviš na broju i van imenika

Screenshot_20180430-124324.jpg

4. Zašto menjaju oblik ikonica. Dajte mi mogućnost da ja izaberem hoću li krug ili kvadrat. Mrzim krugove i (previše) zaobljene ivice

Postoji li mogućnost da se nešto ili sve od gore navedenog isključi ili promeni, ili moram da čekam novi OS (u nadi da će biti bolje)
 
Poslednja izmena:
1. Preko substratuma možeš menjati boju UI-a i nekih aplikacija gde teme koje skineš za substratum odradjuju overlay.

2. Skini sa GP-a hide background apps

3. Otvori podešavanje phone aplikacije i isključi caller id i spam, takodje isključi nearby places

4. Skini neki custom launcher (nova itd)
 
Poslednja izmena:
Pomislio bi čovek da je došao sa nekog nama nepoznatog OS na droid Oreo :D
 
Kako god ali čovek je za većinu stvari u pravu, to što može uz pomoć štapa i kanapa da se sredi ne znači da je to ok, jer većina ili ne sme da rutuje telefon zbog garancije ili jednostavno ne ume.
U odnosu na nugat meni je oreo korak unazad, to je moje mišljenje, ne mora svako da se složi naravno :)
 
Ništa od toga što je gore naveo nije štap i kanap, već za sve ima mogućnost da se isključi. Jedino one android system notifikacije sam na huawei mate 10 morao da sklanjam 3rd party programom kako je đilke naveo, dok na pixelu 2 mogu redovno da swajpujem u stranju, uđem u settings i pogasim što ne želim da mi prijavljuje (tipa 20ak stavki ima). Ako je nokija na android one, verovatno i kod njega može tako.

Btw, da ne pomisliš da branim oreo nešto, i meni je nougat bio lakši za podešavanje i u neku ruku bolji! Tek kad naprave android kod koga će nativno i te notifikacije biti u boji teme, mogu da kažem da su uradili pomak i pravu stvar!

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pixel launcher

Screenshot_20180501-124714.jpeg

Oblik ikonica:

582f4ea28893a1bd45f0ba86205a171c.jpg


Obaveštenja da aplikacija radi u pozadini - nisam video mesecima ...
A i ranije na 8.0 kad je bilo samo se zadrži prst ili svajpuje u stranu i isključi za 2 sekunde :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@Djilkosh
Hvala na informacijama. Ovu treću sam rešio

Nažalost, radije bih trpeo ove stvari nego koristio 3rd party aplikacije i launchere sa Play store-a. Zato sam i hteo klot OS i kupio Nokiu. Proveriću ponovo da li F-Droid nudi nešto slično

Što se background apps tiče, ne može swipe-om da se ukloni. Navjiše što mogu da dobijem svajpom je ovo

Screenshot_20180501-195646.png

Moguć je samo snooze na maksimum 2 sata, klikom na sat

Screenshot_20180501-195657.png

Dok klikom na "zupčanik" (ili dužim držanjem notifikacije) mogu samo da dobije podešavanja uklonim ikonicu u gornjem levom uglu, ali notifikacija ostaje i dalje.

small-icon.png

Koliko sam pratio, to je moguće ukloniti u 8.1 verziji, tako da mi ostaje da sačekam
 
Da, vidim da postoje 3rd party aplikacija, ali želim da ih izbegnem. Prvo jer sistemska podešavanja treba da omogući sistem, a drugo, ne želim da instaliram bilo šta sa Gugl stora, tj. najradije ne bih ništa
 
Nisam siguran ni gde tacno da postavim ovo pitanje...Uglavnom,poceo telefon odjednom da mi mnogo trosi bateriju.Telefon je samsung galaxy S6 edge,apdejtovan skroz,android 7.0.Kada odem tamo u settings-battery usage,pokazuje mi da mi google play services naj vise trose bateriju.

Screenshot_20180507-191947.pngScreenshot_20180507-192545.png

Moram reci da sam na pripejdu,i da sam do skoro mesecima koristio na telenoru KLIK pakete,i nije bio problema ove vrste.Takodje od kada sam prestao da koristim KLIK pakete,vidim da mi svakodnevno telefon sam potrosi oko 100MB,a to potrosi google services framework,ali mi ne skida nista od mog kredita.

Screenshot_20180507-193812.png

Dakle google play servisi odjednom su poceli i da mi trose bateriju,a i da mi skidaju MB,(bez skidanja mog kredita) iako sam zabranio "background data".

Jel imao neko ovakav problem,i kako da to sredim,prvenstveno mislim na trosenje baterije,za skidanje MB mi i nije bitno,posto mi ne skida kredit.
 
Evo sad gledam,ne mogu da kliknem to "force stop",zasivljeno mi je.Ali mogu u app info od google play services,da odem u storage,pa manage storage,pa tamo ima "clear all data" nekih 55MB.Znaci jedino bi bilo bez "Force stop".Jel to nije problem?

EDIT:Gotovo,odradio sam tako kako sam napisao.Ne vidim neke promene,jedino mi je trazio update za google disk.Nista videcu sutra kako ce se ponasati,i dali ce trositi toliko bateriju.
 
Poslednja izmena:
Evo sad gledam,ne mogu da kliknem to "force stop",zasivljeno mi je.Ali mogu u app info od google play services,da odem u storage,pa manage storage,pa tamo ima "clear all data" nekih 55MB.Znaci jedino bi bilo bez "Force stop".Jel to nije problem?

EDIT:Gotovo,odradio sam tako kako sam napisao.Ne vidim neke promene,jedino mi je trazio update za google disk.Nista videcu sutra kako ce se ponasati,i dali ce trositi toliko bateriju.
Restartuj onda telefon nakon clear data...

Sent from my Vivax Point X551 using Tapatalk
 
Evo sad sam ponovo odradio clear all data,i restartovao telefon.Posle toga samo mi je trazio da unesem ponovo mail,zbog "backup data".I nista vise.Jel to-to?Mislim jel bi trebao nesto da trazi,ja sam ocekivao da cu morati da ponovo unosim u google play store mail i lozinku,onako kao kad je resetovan telefon,ili tako nesto.
 
Evo da javim potrosnja baterije,a i data saobracaj su se unormalili,sve radi OK!Hvala jos jednom -Dark Warrior!:d
 
Da li Android Go na Samsung/Huawei telefonima ide kao stock android, ili je opet Tw/Emui?
 
Koji je sada pouzdan nacin za blokiranje YT reklama? Ne znam ni sam koliko dugo AdAway ne moze tu nista ali uvek zaboravim da potrazim novo resenje.
 
Nazad
Vrh Dno