Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Za to je proizvodjac kriv
Ja bih čak rekao da je kriv Google. Po mom mišljenju, on bi trebao da za svaki relativno jak telefon omogući apdejt na čist novi Android, ako proizvođač ne obezbedi svoj apdejt.
 
Ali isto tako, google hvata statistiku sa google play storea, a masa Kineza ne koristi play store. Ja nesto mislim da Kineza ni nema u zvanicnoj statistici, bilo to KK ili Lolipop.
 
Ja bih čak rekao da je kriv Google. Po mom mišljenju, on bi trebao da za svaki relativno jak telefon omogući apdejt na čist novi Android, ako proizvođač ne obezbedi svoj apdejt.

Google se muci i sa svojom linijom Nexusa, a da ulazi u pricu sa drajverima i bugovima ostalih proizvodjaca... tesko.
 
Pa nema google nista sa drajverima i bugovima ostalih proizvodjaca, oni sami to treba da resavaju.

Proizvodjaci nece da pruze duzi vremenski period podrske jer im se ne isplati, u njihovom interesu je da neko kupi novi mob zbog toga.
A price da telefoni ne dobijaju apdejt zbog toga sto sistem nije projektovan za takav hardver su mogle da prodju u vreme telefona sa single core 600MHz procesorom i 512mb rama. Ali vise ne piju vodu.
 
A realno Google boli uvo. Njima se reklame vrte i aplikacije se kupuju.
 
Pa nema google nista sa drajverima i bugovima ostalih proizvodjaca, oni sami to treba da resavaju.
Pa, naravno. Ako Google zada precizne specifikacije, a proizvođač ih striktno ispuni, onda sva odgovornost za nekompatibilnost leži na Google-u.

Ali, svakako da im se (ni proizvođačima, ni Googleu) to ne isplati :(
 
Imal neka app ili nesto sl. da disableujem narandzastu boju kod battery savera na lollipopu. Samo da nije xposed, mijenjaje ROMova i sl. CM12.1
 
Razumem da ne zelis da menjas ROM, ali u cemu je problem sa xposed?
 
Ne volim to nesto, pogotovo na custom Romu. Ova narandzasta boja mi bode oci, cudi me da CM nije vec uveo tu opciju.
 
IMG_20150807_104554-e1438963405163.jpg


BlackBerry stigao sa android sistemom :)

http://crackberry.com/blackberry-pa...ears-be-running-android-instead-blackberry-10
 
Pa, naravno. Ako Google zada precizne specifikacije, a proizvođač ih striktno ispuni, onda sva odgovornost za nekompatibilnost leži na Google-u.

Ali, svakako da im se (ni proizvođačima, ni Googleu) to ne isplati :(
Intel je davao subvencije proizvođačima da prave tablete sa Intel Atom procesorima. Intelova verzija Androida je nezgodna jer radi on-the-fly emulaciju ARM instrukcija.
Uglavnom, svi ti tableti koji rade na Intel Atom procesorima nece dobiti Android 5, dok Intel ne prilagodi Android 5 za svoj Atom. Ne znam da li uopšte pokušavaju da to urade obzirom da je Google izbacio Dalvik i sada radi samo kroz ART.
 
Trba mi hitna pomoc. Na a5 mi je krenuo update na LP. Ja sam prezadovoljan KK ne bih da se updatuje postoji li mogucnost da zaustavim instalaciju? Skidanje je na 50%
Skinulo se do kraja ali nijesam prihvatio update, ipak samo je postponed ne i cancel. Ima li mogcnost da obris fajl posto je vjerovatno u nekom cache folderu?
 
Poslednja izmena:
Nista, notifikacija update postponed i dalje stoji :( vjerovatno nista bez roota.
 
Samo citajte komentare na krekberiju. Vecina njih zivi u eri od pre 10 godina. Komedija

Ne žive u eri od pre deset godina već cijene BB zbog njegovih osnovnih osobina. Android uništava te njegove osobine. Tako da ta marka postaje kao i sve ostale na tržištu.
 
Nista, rutovah kingroot-om, i force close updater i ok je. Samo kako da provjerim jesam li zeznuo knox?
 
skini phone info samsung sa play store pa pogledaj u njemu. ili uđi u download mod, i tamo piše.
 
Tek sam sad probao pin funkciju na lollipopu i nije mi jasno zasto uvek prikazuje toast poruku kako da se izadje iz aplikacije. Zar ne bi trebalo jednom da prikaze kao tutorijal i to je to. Ovako svako ko pokusa da izadje dobije toast sa objasnjenjem. Da li je tako i na drugim telefonima?
 
Uključiš ask for pin ili pattern lock i može da piše do sutra.
I da ne piše nikada, naći će se neko ko zna kako se izlazi iz tog moda
 
Ne taj pin nego ovaj [emoji2] .

58ab88ebde3c348c8ca33642977d0eab.jpg


edit: Ili si mislio na ovo, samo sto ja nemam dodatna podesavanja za pin.

edit2: 5 sekundi guglanja i vidim na sta si mislio. Bolje bi bilo da moze da se namesti pin samo za ovo.
 
Poslednja izmena:
Dobra stvar ko samo to samo koristi na mobilnim telefonima. I ovo im je odlična udica da se ljudi upecaju.
Ja svima preporučujemn lastpass iako ga ja ne koristim. :D
 
12$ godišnje pa ljudi pribegavaju drugim rešenjima za koje postoji lek ili free alternativa :)
Zato većina koristi 1Password ili KeePass...
LastPass ubedljivo najbolji i najlepši password manager !
 
Poslednja izmena:
Pa ja koristim keepass + dropbox na svakom uređaju na kojem mi treba i to radi odlično, ali jeste ružan do bola.
A drugima preporučujem last pass jer ne umeju sami da podese ovu kombinaciju, pa ne želim da me cimaju :D
Isto kao što svima preporučujem windows phone. Zadovoljni oni, meni mirna glava. :)
 
Ljudi znam da je bilo reči o tome ali ne mogu naći; koje servise je bezbedno onemogućiti nakon root-a za bolju bateriju? Ne očekujem naravno sve ispisane već neki sajt ili citiran post, hvala :)
 
Nazad
Vrh Dno