Šta je novo?

And Now for Something Completely Different!

uskoro ce krenuti i komentari zainteresovanih kupaca :D
 
tacno sam znao da si okacio taj oglas, mene sinoc mrzelo :)
 
Ima još poštenih ljudi :)
šta reći.png
 
Zašto imali? Vratiće se on po treći put kao neki. :D
 
Igoritza never left, da se razumemo. ja inace ni ne znam ko je gidrogen, nisam bas toliko udubljen u forume/piskaranja. Vidim da je neki super-genije cije radove citiraju,doduse ..
 
koliko sam skapirao hidrogen je ed_hunter. ne znam ni zasto je banovan prvi put.
anyway, predstavlja se covek kao druzeljubiv i prijatan, osim sto je genijalac. Takodje pije 6 litara piva dnevno jer je to za njega limunada.
 
I ne pere zube :d...
 
Igoritza never left, da se razumemo. ja inace ni ne znam ko je gidrogen, nisam bas toliko udubljen u forume/piskaranja. Vidim da je neki super-genije cije radove citiraju,doduse ..

Kako si se prepoznao a nije mislio na tebe :d. Ti u svakom postu objasnis sve (iako je u vecini slucajeva offtopic) i to postujem kod tebe, dok je ovaj lik u vecini postova koje sam ja procitao bio u fazonu "mrzi me da kucam i da vas davim, ono sto je bitno je da sam ja u pravu.. to smo zakljucili idemo dalje."

To je stvarno Ed? Ne cini mi se da je ista osoba, ovaj hidrogen je netrpeljiv posle 1 posta, Ed je bio ok..
 
Poslednja izmena:
Kako si se prepoznao a nije mislio na tebe :d. Ti u svakom postu objasnis sve (iako je u vecini slucajeva offtopic) i to postujem kod tebe, dok je ovaj lik u vecini postova koje sam ja procitao bio u fazonu "mrzi me da kucam i da vas davim, ono sto je bitno je da sam ja u pravu.. to smo zakljucili idemo dalje."

To je stvarno Ed? Ne cini mi se da je ista osoba, ovaj hidrogen je netrpeljiv posle 1 posta, Ed je bio ok..
Pisalo mu je u potpisu ed_hunter. Sad ko zna:)
 
Sta? Zar su ga opet banovali?
 
Oglas na forumu, telefon neispravan, ali zato u mint stanju :D
(morao sam kropovanjem da zastitim identitet prodavca)
mint.jpg
 
Šteta da se ovo zaboravi.

http://www.limundo.com/kupovina/Nega-tela/Ostalo/Sveze-osvestana-novosadska-cesmovaca-NS-After-Life-/32648445


Pitanja i odgovori

Pitanje člana
Poštovani, da li posedujete sertifikat da je ova voda stvarno osveštana? I kako znate da li je osveštana voda iz rezervoara Vodovoda zaista stigla kroz cevovod do Vas u vreme punjenja boce?

Odgovor prodavca
20.01.2015. u 13:30
Postovani, nemam sertifikat, ali ako SPC i 7 sila kazu da je osvestana, onda je valjda osvestana. A flasu cu puniti sutra, do tad ce valjda ta vodica stici i do mojih cevi.

Pitanje člana
Da li je moguće lično preuzimanje? Ja sam iz Novog Sada, pa bi mi odgovaralo da lično preuzmem predmet ukoliko ga izlicitiram.

Odgovor prodavca
20.01.2015. u 14:18
Ukoliko ste iz Novog Sada, preporucujem Vam samo da otvorite slavinu i pustite malo da iscuri ( u slucaju da je neosvestana voda ostala u cevima). Nakon toga slobodno naspite sebi ovu blagodat.

Pitanje člana
Postovani da li ova voda radi protiv blek metalaca i ostalih metalika?

Odgovor prodavca
20.01.2015. u 14:41
Pravo da Vam kazem za njih nisam sigurna, ali uklanja vampire i vukodlake.

Pitanje člana
Najlepše hvala na ljubaznom odgovoru. U tom slučaju ću se uzdržati od licitiranja za ovaj predmet. U zdravlju i zbogom :)

Odgovor prodavca
20.01.2015. u 14:59
Nema problema. Ako budete imali problema sa vampirima, slobodno se javite. Ja imam ove vode u neogranicenim kolicinama.

Pitanje člana
Postovani! Ja mislim da nije u redu da se Vi bogatite na racun osvestane vode. U ovoj zemlji se zna ko treba da krade,ko da kraducka,a ko da placa "prilog" Crkvi! Ne mozete Vi da uzimate pare koje pripadaju Crkvi...to je jeres....to je udar na temelje nase Crkve, skoro da je to napad na drzavu. Tako da,pod hitno prekinite ovu aukciju, jer to sto Vi radite je lopovluk! I da platite Limundu 50 dinara za prekidanje aukcije!

Odgovor prodavca
20.01.2015. u 16:02
Sad , kad tako kazete.. bas zvuci.. hm... gresno?!

Pitanje člana

Da li je Voda za pice ili za ispiranje ociju, kao i ima li kakvih kontra indikacija za osobe koje nisu krstene i smeju li je piti osobe drugih veroispovesti i kojekakvih ne-daj-Boze jeresi.
Takodje, da li uz Vodu dolazi kraca lista molitvi ili kakav dzepni verski prirucnik?

Hvala

Odgovor prodavca
20.01.2015. u 21:03
Postovani,
misljenja su oprecna, te je bolje da potrazite strucan savet nekog iz SPC.
S jedne strane, svi novosadjani su dobili svetu vodicu kroz cevi vodovoda, s druge strane na sajtu manastira Lepavina pise da vodu mogu da koriste oni koji su kršteni u Pravoslavnoj Crkvi, nikako nekrštene osobe. Moj savet da je ne koristite ako niste krsteni, za svaki slucaj dok ne vidite sa nekim strucnijim.
Ukoliko ste krsteni, vodu mozete koristiti za licu higijenu, protiv bolesti, uroka, vampira i vukodlaka, kao i za pranje sudja, vesa, tepiha , automobila i sl.

Pitanje člana
Poštovani ,pošto sam ja iz Ledinaca dugo mi je da čekam da ta osvećena voda vodovodnim cevima dođe do mene ,pa ja licitirao i nadam se(i Boga molim) da ću uspeti da pobedim.Pomolite se i Vi (znam da Vam to nije u finansijskom interesu-ali nije sve u novcu -ima nešto i u vodi).Unapred zahvalan!!!

Odgovor prodavca
20.01.2015. u 21:05
Postovani,
mogu da shvatim vasu ceznju i nestrpljenje da Vam stigne ova voda. Kao sto kazete, nije sve u novcu, bice mi zadovoljstvo da Vam ( ukoliko pobedite na aukciji) posaljem ovu flasicu svete vodice i bar malo utolim Vasu duhovnu zedj.

Pitanje člana
Poštovani, kao Vaš sugrađanin želeo bih da Vas pitam, pošto smatram da ste stručni povodom toga, dali bi se smatralo svetogrđem ako bih vodu sipao u flašu od Coca Cole, ali u onu od 1,25 L? Unapred hvala.

Odgovor prodavca
20.01.2015. u 21:30
Dragi sugradjanine,
nemam toliko iskustva da dam 100% tacan odgovor, ali bih ja na vasem mestu uklonila sve oznake Coca - Cole i zamenila cep.

Pitanje člana
Pomoz Bog braćo!
Zanima me jedna stvar, ako npr ovu novosacku vodu pomešam sa vodom iz npr Dunava, ili nekog potoka sa Dinare, ili vodom iz Drine, da li se sveta svojstva novosacke vode prenose i nav ove dodate vode?

Odgovor prodavca
21.01.2015. u 08:23
Postovani,
sigurna sam da vladajuci DDD znaju sve mogucnosti mesanja medjusobnih voda, sa vodom osvestanom od strane SPC. Najbolje da vidite sa nekim od njih.

Pitanje člana
Poštovani, interesuje me da li dejstvo ove blagodati automatski važi i na teritoriji drugih eparhija, u mom konkretnom slučaju, Braničevske, ili je potrebno raditi dopunsko reosvećenje kod lokalnog sveštenika? Unapred hvala.

Odgovor prodavca
21.01.2015. u 08:35
Postovani, mislim da postoji odredjena autonomija osvecenih voda, koje su gde vazece. Bilo bi dobro da pitate lokalnog svestenika o blagodatnoj moci novosadske osvestane vode u Branicevskoj eparhiji.

Pitanje člana
Ja sam jednostavno morao da se javim i pozdravim sve PRAVOSLAVNE sunarodnike. Na zalost ja necu moci da ucestvujem na vasoj aukciji posto imam istu tu vodu, cak se sa njom i tusiram (pa je naravno glupo da je placam kad je imam u izobilju) . Citajuci sve ove poruke na koje ste odgovorili, nisam mogao da vas ne pozdravim i da kazem da je malo reci da ste KRALJ ili ti KRALJICA!
Pozivan sve vernike da ne propuste ovu JEDINSTVENU priliku i da po svaku cenu pokusaju da kupe ovu jedinstvenu PRAVOSLAVNU SVETU VODU.
Svi cete se pitati zasto? Zato sto nije sve u parama, ima nesto i u VERI!

Odgovor prodavca
21.01.2015. u 08:36
Hvala sugradjaninu :)

Pitanje člana
Da li je boca BPA free?

Odgovor prodavca
21.01.2015. u 10:01
Ma ne moze joj niko nista.. ja uzmem bocu koju nadjem, sa BPA il bez.. pa pricamo o svetoj vodici!

Pitanje člana
Postovana,
Pre par meseci sam se preselio u Austriju, i nikako nisam zadovoljan kvalitetom osvestane vodice ovde. Da li saljete u inostranstvo, i da li ambalaza moze izdrzati toliki put?
Da li ce voda izgubiti na kvalitetu i svojsvtu nakon toliko kilometara?
Kolike kolicine bi ste mogli organizovati za slanje preko granice, jer siguran sam da ste upoznati, ovde ima dosta nasih drzavljana koji su takodje nezadovoljni kvalitetom kako osvestane tako i gradske pijece vode koja stize cevima sa alpa?

Unapred zahvalan

Odgovor prodavca
21.01.2015. u 10:22
Postovani,
prvo bih Vas zamolila da se malo pravoslavno edukujete, kada pitate o gubljenju kvaliteta osvestane (!) vode. Sto se tice kupovine na veliko, uvek se, naravno, mozemo nesto dogovoriti. Pa mi svi ovde svakodnevno razmisljamo o nedacama nasih sunarodnika u dijaspori.
O tom mozemo kad se nadjemo u nekoj kafani, na pola puta.
Sve najbolje!

Pitanje člana
Poštovani/na,

Da li voda sveta novosacka može da se nosi van granica Srbije u npr. Hrvatsku? I da li bih istu mogao da ponudim prijateljima katolicima koji nisu tehnički pravoslavci ali jesu hrišćani i kršteni su? Da li je bitna pripadnost ispijača SPC ili možemo svi da bez bojazni pijemo vodu kao hrišćani pa da i na njih deluje ova voda sveta novosacka?

Hvala unapred.

Odgovor prodavca
21.01.2015. u 10:28
Postovani,
moze da se nosi ( prodaje) gde god zatreba.
Sto se tice ispijaca, kako kazete, misljenja su oprecna, te treba potaziti savet strucnog iz SPC, da ne daj boze nekom nekrstenom ne pozli.
Sto se tice katolika, nece ni znati, samo stavite latinicni naziv. Ako deluje nama, delovace svima.
Imamo dobra iskustva korisnika, evo jednog;
"Otkad pijem vodu iz Novosackog vodovoda aktivan sam na penzionerskim žurkama, sa ovom vodom ja sam svoga unuka spasio, a praunuka oženio."

Pitanje člana
Limundo treba da se kazni i ugasi kao sajt jer je dozvolio prodajvanje ovakvog predmeta, zna se gde stoji i uzima sveta voda.

Odgovor prodavca
21.01.2015. u 10:39
tamo.. i u novosadskom vodovodu..

Pitanje člana
Poštovani,

Ako kupim dovoljno ove vode da se njom istuširam, i onda ja i devojka imamo sex pod tušem, da li je to onda bezgrešno začeće?

Odgovor prodavca
21.01.2015. u 11:32
Za ovako delikatne pitanja licne prirode, moram da Vas uputim na vaseg licnog svestenika .. mislim da ce imati par reci da vam kaze o sex-u pre braka.

Pitanje člana
Postovani/na

Da li imate nekakvih informacija o tome, kako bi Voda mogla da utice na ateiste, ako bi im se podmetnula uz neko drugo pice, bez njihovog znanja naravno ?

I da li mi mozete garantovati da necu dobiti batine, ili preuredjenje namestaja, nakon sto im kazem sta pili uz sok ?



Iz Petrovaradina sam, ali Vi ste blize izvoru, pa stoga mislim da bi dejstvo bilo jace, osim ako se ne gube nikakva svojstva, na tih par kilometara daljeg puta.

Hvala i svako dobro !

Odgovor prodavca
21.01.2015. u 12:10
Postovani/na,
novosadska osvestana vodica ne gubi dejstvo sa predjenim putem, kao sto nema vremenskog ogranicenja.
Jos uvek nije dovoljno istrazeno dejstvo vode na ateiste. Ako ste spremni da rizikujete, dacu Vam savet:
ako je dosipate u belo vino, recite im da je to spricer, u suprotnom mogu da posumnjaju.
Ako dosipate u sok, kazite da ste malo razvodnili sirup..
Nemamo nikakvih garancija na reakcije korisnika, jer jos nisu uradjena sva istrazivanja.

Pitanje člana
Ja sam ateista, a posto je cujem doslo do spontanog samo sagorevanja ateista posle konzumiranja Novosadske osvestene cesmovace. Ovu aukciju preskacem. No ako iduce godine navrati Isus on ce pretvoritii vodu u vino. Pa bih vas zamolio da me u tom slucaju imate u vidu.

Odgovor prodavca
21.01.2015. u 17:27
Nema problema :)

Pitanje člana
poštovana,

da li kupanje ovom od strane božijih sluga osveštanom tekućinom može sprati tetovaže sa simbolima nečastivog i po mogućstvu prepraviti ih u nešto bogougodno

Odgovor prodavca
21.01.2015. u 19:54
Na zalost, ne moze. Doduse postoje retki slucajevi, nazivamo ih cudima. Pokusajte laserom.

Pitanje člana
Nego, kazite mi molim Vas,
ne mogu da nadjem posao iako imam zavrsen fakultet,
pa se pitam da li mi ova sveta voda iz Novoga Sada moze pomoci u trazenju posla?
Hvala.

Odgovor prodavca
21.01.2015. u 20:15
Postovani, preporucena doza je 2l dnevno.. Vi pijte neko vreme, pa mi javite.. Sigurna sam da cete kroz izvesno vreme dobiti posao.. godinu, dve, tri..

Pitanje člana
Поштовање
Занима ме да ли је конкретна вода намењена и за наше ћирилично тржиште,с обзиром да је латинично писмо,или је то само за извоз?Молио бих Вас за објашњење.

Odgovor prodavca
21.01.2015. u 23:19
Postovani,
izradjujemo i cirilicne i latinicne natpise, po zelji kupca.

Pitanje člana
Poštovani, planiram da licitiram pa me zanima sledeće:
Koja bi bila preporučena dnevna doza u mom slučaju za optimalni duhovni život?
Kršten sam, ali retko idem u crkvu. Postim na vodi na Badnji dan, Veliki Petak i sv. Nikolu. Prekrstim se svaki put kad prolazim pored crkve, a to je dva puta dnevno jer mi je crkva usput kad idem na posao. Da napomenem, imam istetoviran krst na desnoj ruci.
Hvala unapred

Odgovor prodavca
21.01.2015. u 23:20
Postovani,
jeste Vi sigurni da Vama uopste treba sveta vodica?
Reko, da ne preterate sa doziranjem duhovnosti.

Pitanje člana
Ja nisam krsten, da li to znaci da ja ne mogu da pijem tu vodu?

Odgovor prodavca
21.01.2015. u 23:20
Mozete je piti na sopstvenu odgovornost!

Pitanje člana
Postovani, vidim da se pojedinci zanimaju za blagotvorno dejstvo navedenog artikla i koristili bi je za ispiranje ociju, usta i slicno a mene zanima da li ste upoznati odnosno da li znate kako doticna deluje na ispiranje mozga.
Unapred zahvalan...

Odgovor prodavca
22.01.2015. u 00:29
Deluje, deluje ...

Pitanje člana
A jel ima pecat?

Odgovor prodavca
22.01.2015. u 08:26
Nema pecat. Stanovnici Novoga Sada nemaju pecat.

Pitanje člana
Postovani, ne mogu a da ne primetim da na ambalazi ove duhovne vode postoji deo koji glasi "After life". Stoga, interesuje me da li bih uz pomoc ispijanja vodice doziveo jedno novo i bozanstveno iskustvo u vidu kratkotrajnog odlaska i obilaska zagrobnog zivota, kao i to koja je doza kapi koju smem popiti, jer zamislite da popijem sve odjednom i da se vise ne probudim???
Smatram da ste to trebali napomenuti u opisu, inace moze lako da se dogodi da na dusi nosite nevine zivote nas Crkvenih sluga.

Isto tako me zanima da li je moguca nekakva vrsta saradnje, naprimer preprodavanje ovog energetsko-blizu-bogovskog pica, uz izmenu prva dva slova - NS, jer sigurno nasi duhovni gradjani drugih gradova i sela nece kupovati vodu na kojoj pise NS, a takodje verujem i da bi svestenstvo tih sela i gradova bilo protiv toga, jer priznacete, protiv Crkve se ne sme ici.

Unapred Vam hvala na odgovoru.

Odgovor prodavca
22.01.2015. u 08:33
Postovani,
ova voda Vam nudi mogucnost, da, mozda, steknete iskustvo obilaska zagrobnog zivota u nekom momentu. Potrebno je da je pijete svakodnevno, u kolicinama od oko 2l. Ujutru nataste, a onda po casu kad god ozednite.
Sto se tice saradnje, moguc je otkup vecih kolicina, kao i pretakanje u drugu ambalazu, sa drugim imenom, ali je potrebno da ponesete vasu ambalazu, i da sami punite boce. Od nas, sem vode cete dobiti i crevo prikaceno za slavinu rade lakseg i brzeg punjenja.

Pitanje člana
Postovani,
htela bih da licitiram za opste dobro, pa imam pitanje za Vas. Ukoliko bi neku kolicinu novosacke osvestane vode otkupila i presula u zrenjaninski vodovod, da li bi se blagodet novosacke vode prosirila i na ovu tako da izgubi boju, miris, ukus i hranljivost, a pojaca duhovne vrednosti u zednog gradjanina?

Odgovor prodavca
22.01.2015. u 08:34
Postovana,
koliko razumem, ovu mogucnost imaju samo svestena lica.

Pitanje člana
Poštovana,

Šta tačno znači kada kažete da se voda treba piti NATAŠTE?! Vodim na aukciji i imam nameru da pobedim, ali imam samo jednu taštu.

Odgovor prodavca
22.01.2015. u 08:39
Postovani,
to sam prepisala sa sajta manastira Lepavina, oni kazu da tako treba. E sad, pravo izvorno znacenje reci, i njena upotreba u koriscenju savremeno osvestane sveze novosadske vode, mozda je sklona promeni od tradicionalnog poimanja. Nisam sigurna..
Mozda da pitate tastu?

Pitanje člana
Nedostaje Sveti krst kao simbol svestenstva, kao simbol raspoznavanja ove presvetle H2O...

Odgovor prodavca
23.01.2015. u 11:58
Pravo da Vam kazem , nisam imala srca da stavljam krst na ovu vodu... realno..

Pitanje člana
Pozdrav ....slucajno radim u doticnoj firmi pa ako vam zafali vode mozemo se dogovoriti ...cena bi za vas bila 30din

Odgovor prodavca
23.01.2015. u 11:59
Pa vi ste divni!!!
Predpostavljam da sada i vi u firmi pijete cesmovacu?

Pitanje člana
Postovani,

Na sajtu vikipedije ( http://sr.wikipedia.org/sr-el/Света_водица, clanak poreklo) sam procitao da se ova voda koristi iskljucivo u slucaju velike nuzde, bolesti i protiv zlih duhova. Meni je potrebna voda za ispiranje klozetste solje nakon male nuzde, pa sam hteo da pitam imate li u ponudi vodupogodnu toj nameni ?

Odgovor prodavca
23.01.2015. u 12:00
Na zalost, novosadjani vise nemaju vodu za ispiranje wc solja. Moramo je kupovati u prodavnici kako ne bismo oskrnavili ovu svetinju.

Pitanje člana
Postovani, dobio sam blagosiljanu vodicu iz Svete Reke Gang pa nju konzumirem vec 340 dana ( po kap dnevno ) i ocekujem da mi se, za 25 dana, otvori Trece oko i da spoznam sustinu materije, energije i naseg bitisanja. Takodje bih voleo da licitiram i za nasu prepodobnu vodicu pa me interesuje da li ce ova Voda ponistiti, ili pak pojacati, efekat Vode iz Sv. Gang-a ? Da li bi se mozda javile neke druge kontraindikacije ? Unapred zahvalan na odgovoru !

Odgovor prodavca
23.01.2015. u 12:02
Moj savet je da sacekajte da zavrsite terapiju i dobijete trece oko. Predpostavljam da cete sa 3 oka bolje videti sta Vam je dalje ciniti.

Pitanje člana
Sta je breeee????? Samo mekecete, a niko ne licitira!!! Znate li vi plebsu jedan nistavni vrednost ovog blaga? Pa da li ste culi juce direktora ili sta god iz onog DDD,kad je rekao "Voda koja tjece kroz nase cjevi......"!?
Hej breee,TJEČE voda,kao ono : "...tekla voda Lepenica..."...pa jos kroz CJEVI...bogtemazo! Doduse jos malo smrdi hlor,ali mislim da ce to da Uskrsa da ispari,pa Vas molim da mi proverite tamo u tim laboratorijama dokle ce taj hlor,majku mu staru.....????

Odgovor prodavca
25.01.2015. u 10:34
Hvala sugradjanine .. neko mora oci da im otvori.
 

Prilozi

  • voda.JPG
    voda.JPG
    109.1 KB · Pregleda: 211
koliko sam skapirao hidrogen je ed_hunter. ne znam ni zasto je banovan prvi put.
anyway, predstavlja se covek kao druzeljubiv i prijatan, osim sto je genijalac. Takodje pije 6 litara piva dnevno jer je to za njega limunada.

ja mogu da potvrdim da je sve ovo tacno iz prve ruke! cheers
 
Na koji se to fax upada sa 95,5 bodova na samofinansiranje?

Na FTN Novi Sad je jedne godine Elektrotehniku upalo 150 ljudi na budzet i poslednji je imao neku cifru od 96 ili 95.,9. Ja sam upisao 2000 Telekomunikacije i imao 92 kao 140 na budzetu. Ali je i jedne godine cifra za 150-og bila 86. ☺
 
Javite se kad potvrdite iz prve ruke da li nikad ne pere zube :d
 
Hehehe, to nek ostane kovacu u zaduzenje ;) ...a ja mogu jos da dodam da je covek veoma obrazovan i informisan, da je komunikativan i elokventan, da je idealista i romantik, da su cure kojima je prisao u kaficu uzivale u njegovom drustvu, da ume da primi salu na svoj racun a da bome ume i papreno da vrati :D , da pije ko da je dzabe ...i da nikako, bas nikako ne zasluzuje da bude banovan!

...i uljudan je i posten je ...i mnogo, mnogo bolji od onih koji ga ismevaju ili banuju. Nazalost da je njegovo "buntovnistvo bez razloga" teret koji ce nositi kroz zivot a zbog koga ce u zivotu cesto zapadati u situacije da mu sude gori od njega. Meni je on sjajan lik i u nekim zamisljenim okolnostima znam da ne bi bio p*zda koja izda.
 
Oglas na forumu, telefon neispravan, ali zato u mint stanju :D
(morao sam kropovanjem da zastitim identitet prodavca)
Pogledajte prilog 150062

hahaha ja sam postavio taj oglas nisam imao losu nameru...Dao bi ga bukavlno za dz... Mozda nekom zatreba ekran(zato sam stavio da je imao foliju) ili baterija otkud znam...:d
Tek kasnije sam saznao za onu temu >Ako vam treba dzbe nema ni kod bakutanera<... Ali sam vec zaboravio na njega...:d:d
 
Nazad
Vrh Dno