Šta je novo?

Anbernic konzole

Pa mogao sam, ali reko da se držim proverenog uputstva po kojem je kolega postupao :)
 
Boyhom M17 porucen 04.03. stigao danas bez dodatnih troskova. Prvi utisak sasvim OK kvaliet za te pare. Recimo u donjem delu se vidi probijanje osvetljena kroz veci deo plastike. Sve je prilicno sitno na ekranu od 4.3", nisam do sada ni obracao paznju da je RG355XX H jos manji 3.5"

Sto se tice softvera kartica koja dolazi uz njega je puna igara. Za Amigu sam koristio pa sam odatle skinuo Spectral Elec 3.0 https://www.mediafire.com/file/ape65cfhhaj7j3v/Spectral_Elec_3.0.rar/file samo se raspakuje na exFat micro SD karticu.

Sve je vrlo jednostavno i nema nekih podesavanja., cak je podrzan i WHDLoad za A1200, samo se odgovarajuci fajlovi kopiraju na karticu u roms\amiga ili roms\A1200 i to je to. Radi i ucitavanje sa vise disketa.

Ne znam da li postoji neki update System version je sad 2023.11.02 M17 niti kako bi se on odradio?
 
Probaj ovo kazu da je dosta toga popravljeno
 
Jutros mi stiže mail od Anbernic da RG35XX H imaju na lageru u Nemačkoj. Taman se obradujem i krenem da platim, kad ono konačna cena preko 100€. Posle pogledam, a oni obračunali slanje paketa oko 20€ i još na sve to porez. Jeftinije me izađe da kupim na Amazonu ili AliExpressu. Jeftinije slanje kad se poruči direktno iz Kine preko AliExpressa. 😅
Skoro pola od konačne cene konzole ode na namete. Na kojim drogama su oni?
Vidi na minixpc ja sam odatle uzeo 59e sa dostavom uz kupon 10e
 
Probaj ovo kazu da je dosta toga popravljeno

Nisam bas siguran sta bi sve trebalo, osim romova, dodati da mogu da se poreknu Amiga igre? Kad dodam romove lepo ih prepozna ali ne moze da ih pokrene?
 
Trebaju ti i odgovarajuci bios fajlovi nije dovoljno samo romove da prekopiras.
 
Kopirao sam sve sa ove kartice na kojoj rade Amiga igre iz retroarch\system na ovu drugu ali nema rezultata...
 
Posle par dana koriscenja M17 uglavnom je ispunio ocekivanja. Vecina Amiga igara radi kako treba, nekad je potrebno malo vremena da se nadje odgovarajuca verzija.

Od mana bih naveo slabiju bateriju i mali ekran. Nekako kao idealno resenje se namece Switch ili Steam Deck.

Vidim da postoji prilicno dobar Amiga emulator za Switch, verujem da je potrebna razbijena konzola? https://www.gamebrew.org/wiki/UAE4All2_Switch
 
Ja samo da javim oko situacije polomljenog ekrana na RG350 Plus. Anbernic ima u ponudi novi ekran, a sa dostavom košta oko 35 USD. Najjeftinija opcija koju sam pronašao je na AliExpressu s dostavom oko 20-22 eura ali je upitan kvalitet zamenskog dela. S obzirom da je bila dobra akcija, uspeo sam ceo uređaj za 37 eura :)

1711614250306.png
 
Ja samo da javim oko situacije polomljenog ekrana na RG350 Plus. Anbernic ima u ponudi novi ekran, a sa dostavom košta oko 35 USD. Najjeftinija opcija koju sam pronašao je na AliExpressu s dostavom oko 20-22 eura ali je upitan kvalitet zamenskog dela. S obzirom da je bila dobra akcija, uspeo sam ceo uređaj za 37 eura :)

Pogledajte prilog 435675
Oni se drogiraju... Pa covece zar nije ideja da prodas sto vise ekrana ljudima kojima je ispala konzola i to reklamiras kao pravo na popravku i podrsku ekologiji.
Nema sta Kinezi imaju inteligenciju mrava...
 
Koliko god da stave cenu, on će kupiti ili ekran ili novu konzolu. Zašto bi snižavali cenu jeftinijem od ta dva proizvoda kad je prodaja izvesna?
Ista logika kao kod proizvođača automobila, da kupuješ auto u delovima, koštaće te 20x više nego da kupiš sklopljen proizvod.

Sreća pa je cela konzola relativno jeftina, naspram recimo Steam Deck ili Nintendo Switch.
 
Koliko god da stave cenu, on će kupiti ili ekran ili novu konzolu. Zašto bi snižavali cenu jeftinijem od ta dva proizvoda kad je prodaja izvesna?
Ista logika kao kod proizvođača automobila, da kupuješ auto u delovima, koštaće te 20x više nego da kupiš sklopljen proizvod.

Sreća pa je cela konzola relativno jeftina, naspram recimo Steam Deck ili Nintendo Switch.
Sve ja to razumem, ali im je cena sumanuta. Na kraju dana te iste autokompanije zive od prodaje delova, i valjda je u interesu da ti je korisniku isplatljivije da kupi ekran nego novu konzolu, jer ti je marza veca na pojedinacnim delovima.
Ti kad kupujes kopmpletnu kontrolnu tablu za auto ona te ne kosta kao pola auta, vec je bliza petini cene, skupa i dalje ali ne toliko da odustanes i da kupis neki drugi auto.
 
Logika formiranja cena je ista u oba slučaja, složićeš se. Koliki je tačno postotak je manje bitno, cilj je da se što više zaradi.
 
Logika formiranja cena je ista u oba slučaja, složićeš se. Koliki je tačno postotak je manje bitno, cilj je da se što više zaradi.
Slazem se ali u ovom slucaju je covek porucio nov uredjaj i oni su zaradili manje. Matematika je jasna, crva nikada nije ni bilo :D
 
Stigao RG35XX H poručen preko minix. Kupljen 8. marta, za dan prošao BG carinu i danas doneo poštar. Naplaćeno 0 dinara.

Deluje interesantno, sad kreće igranje sa podešavanjem, moraću da čitam temu od nule :)
 
I ja cekam RG35XX Plus sa Aliexpressa, oko 48$ je placen sa 64gb karticom. Ko god ovu temu otvori, narucio je i konzolu, mnogo ste zarazni :D
 
Kupim 6800 da bih igrao u 2K na max detaljima, ali ne ja legnem u krevet i igram Super Maria na 3.5" u 480p rez. 😂
 
Stigao RG35XX H poručen preko minix. Kupljen 8. marta, za dan prošao BG carinu i danas doneo poštar. Naplaćeno 0 dinara.

Deluje interesantno, sad kreće igranje sa podešavanjem, moraću da čitam temu od nule :)
To moj RG35XX H, ja sam ga tamo porucio dan pre tebe :ROFLMAO: (samo je kod mene jos status: za carinu)
 
Juče RG350M nije želeo da se upali. Probao sam 3 kartice, ali isto, mrtav. Kad ga stavim na punjenje upali crveno led, napuni se, ali neće da reaguje na power dugme. Za sad nisam uspeo da ga otvorim, zezaju me šrafovi... pa da probam da isključim bateriju.
 
Da ga nisi punio brzim punjacem? Ako jesi probaj da ga stavis na neki spori punjac i ostavi ga njemu par sati.
 
Stavio Gamma OS 1.5.1 na RG405V, sada je to dosta bolje.
 
Uspeo sam da otvorim RG350M Torx 8, moralo je malo više da se pritisne, otkačio sam bateriju, sačekao malo, vratio nazad i RADI!
Ustanovio sam i šta ga je zaglupelo, SD kartica od 64GB na koju sam snimio neki sistem, odmah kad je ubacim se dogodi isto, pa moram da vadim bateriju....
 
Uspeo sam da otvorim RG350M Torx 8, moralo je malo više da se pritisne, otkačio sam bateriju, sačekao malo, vratio nazad i RADI!
Ustanovio sam i šta ga je zaglupelo, SD kartica od 64GB na koju sam snimio neki sistem, odmah kad je ubacim se dogodi isto, pa moram da vadim bateriju....
Slicna situacija je bila kod mene, na rg35xx, dok nisam snimio cist garlic, nije hteo da se ukljuci niti puni uopste, ostajao na bootloop-u.
 
Ne može se igrati San Andreas PS2 na RG405V. Blizu je ali opet to nije to. Nema neke razlike između 1.5 upscale i native rezolucije u performansama, ali zato grafički razlika ogromna. Drži 100% performansi ako nema drugih kola okoli, ali čim je špic pada na 70-80% brzine i najviše nervira seckanje zvuka u tim situacijama. U svakom slučaju je interesantno da može emulirati San Andreas sa ovim čipom.
 
Bukvalno zavisi od igre do igre, recimo RE4 radi u OpenGL u 720p rezoluciji (2x upscale) vrlo prihvatljivo (većinu vremena drži 100% brzine emulacije). Dosta lošije sa Vulkan backendom.
Beyond Good and Evil ne radi nikako u OpenGL i ima grafičkih gličeva sa senkama, u Vulkanom rad malo bolje. Igrivo nije.
Deus Ex Conspiracy radi dobro ali ne verujem kako su ga preradili, napravili koridor shooter sa učitavanjima svakih 10 metara :D
Držaću se igara do Dreamcast konzole, najviše do SNES sa ovom konzolicom, za PS2 i jače neki noviji model RG556 kada srede sve bubice dogodine i stave jači SoC.

Dobra stvar kod GammaOS je što rešava problem sa curenjem baterije.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno