Šta je novo?

Amiga 500

Nov Gotek je 31e, RGB Scart kabl 11e.....proširenje od 512kb za punih 1MB skoro pa nikada ne ulazi u cenu kod normalnih prodavaca jer se to smatra maltene sastavnim delom A500 Amige i mene bi bilo blam da to naplatim.

U prevodu to njegovo plafon vredi 170e a ne 230. Mada kao što rekoh ko voli nek izvoli, dotičnog znam i prodavao sam mu stvari. Čovek je klasičan primer šabana koji vozi auto od 35k eura a cigani se za 100 din

EDIT: tek sada videh, još mu je kućište naprslo žešće i Enter taster polomljen....kuku
 
Poslednja izmena:
Uffff, znaci.... Ca cekam da se pojavi ovde nesto... Mislio sam da a1200 moze da tera sve igre koje i a500, samo da ima Hdd?! Jedni kazu uzmi 1200, sta ce ti 500, drugi uzmi 500 :) heheh
Kao sto sam vec pomenuo u mom proslom postu maksimalna kompatibilnost i komfor hard diska se dobija amigom 600 kojoj se doda modovani kickstart 1.3 kojim se omogucava koriscenje ugradjenog ide kontrolera .
A1200 ne moze da pokrene bas sve starije naslove ni uz ucitavanje kickstarta 1.3 ,opet neki drugi naslovi koji i rade rade poprilicno usporeno. Najveci problem kompatibilnosti je kod nondos igara kojima smeta procesor 68020, drugom delu igara opet fali kickstart odredjene verzije.
Konkretno ja nikada nisam uspeo da pokrenem r-type na a1200 ,r-type 2 je radio uz kickstart 1.3 ali mnogo usporenooo. Najcrnje je da u konfiguraciji winuae koji emulira a 1200 to sve radi glat.
Na pravoj truba. Bilo je jos igara ali se ove najbolje secam posto mi je omiljena igra sa aparata pa sam se bas mucio i trudio da je pokrenem.Izbacivao sam i intro i svasta petljao onda sam kupio a500 za neku sicu tipa 1000 din i slatko se izigrao.
E sad ne znak kako stoji stvar s whdload verzijom igre ako je neko uspeo da odradi.
 
Kao sto sam vec pomenuo u mom proslom postu maksimalna kompatibilnost i komfor hard diska se dobija amigom 600 kojoj se doda modovani kickstart 1.3 kojim se omogucava koriscenje ugradjenog ide kontrolera .
A1200 ne moze da pokrene bas sve starije naslove ni uz ucitavanje kickstarta 1.3 ,opet neki drugi naslovi koji i rade rade poprilicno usporeno. Najveci problem kompatibilnosti je kod nondos igara kojima smeta procesor 68020, drugom delu igara opet fali kickstart odredjene verzije.
Konkretno ja nikada nisam uspeo da pokrenem r-type na a1200 ,r-type 2 je radio uz kickstart 1.3 ali mnogo usporenooo. Najcrnje je da u konfiguraciji winuae koji emulira a 1200 to sve radi glat.
Na pravoj truba. Bilo je jos igara ali se ove najbolje secam posto mi je omiljena igra sa aparata pa sam se bas mucio i trudio da je pokrenem.Izbacivao sam i intro i svasta petljao onda sam kupio a500 za neku sicu tipa 1000 din i slatko se izigrao.
E sad ne znak kako stoji stvar s whdload verzijom igre ako je neko uspeo da odradi.
Relokick postoji u minimum 5 verzija, jedna sigurno radi kako treba na A1200 i sa R-Type, drugo skoro pa svaka A1200 je nezamisliva bez Whdload paketa igara koje sve provereno rade. Kod A1200 takodje 8MB Fast Ram proširenja zna da pravi problem nekada pa se preporučuje prebacivanje jumperom na 4MB.
 
Jedni kazu uzmi 1200, sta ce ti 500, drugi uzmi 500 :) heheh
Uzmi A1200.
Ja imam A500 i akselerator Aca 500 + i prezadovoljan sam, i koristim je svaki drugi dan u proseku ali ja sam imao subjektivan razlog, jer sam hteo BAŠ Amigu 500, jer sam kao klinac imao A1200.
Ako to subjektivno izuzmemo, A1200 je po meni najbolji izbor za svakoga, koji želi da ima (bilo koju) Amigu.
Razloga je više.
Na primer, jako teško ćeš zbudžiti HD (CF card) na A500. I za cenu akseleratora koji to mogu, možeš kupiti A1200 i još da ti ostane para.
Istina, Amiga 500 ima Gotek rešenje - ali u čemu je čar bez Workbencha? Ako ćeš Amigu 500 da koristiš kao neku glupu konzolu sa listingom igara, msm Ok, ali meni je to tek deo iskustva koje Amiga nudi. Ima toliko lepih programa za crtanje, komponovanje muzije, 3D animaciju, i samo špartanje po Workbenchu, i instaliranje igara i programa, je ekstra iskustvo, i meni lično, ultra zabavno
Zatim, A1200 ima AGA čipset, gde ćeš moći da igraš naslove koje nećeš moći sa A500, a neki (3D) naslovi sa A500 (Frontier, Wing Commander, Zeewolf, FA18 Interceptor i td), će ići mnogo brže na A1200.
Što se kompatibilnosti tiče, tu WHDLoad rešava situaciju u 95% slučajeva. Nisu više devesete, i ljudi su do sada rešili probleme na svim poznatim, i osrednje poznatim naslovima, jedino možda budeš imao problema ako hoćeš baš da poteraš neku igru za koju niko nikada nije čuo (i koja je verovatno krš), pa ti ne radi na A1200.
Zatim, ako te cela retro scena uhvati "pod svoje" i u nekom momentu budeš zaželeo jaču A1200, za nju ćeš imati sijaset akselereatora kojima ćeš doseći Amiga 4000 brzine (030, 040 i 060 procesori sa puno rama), a ima i novih akseleratora poput Warp i Vampire.
Problem su sada malo 060 procesori kojima je vrtoglavo skočila cena zadnjih godinu dana (oko 600 evra su), ali i sa 030 akseleratorom ćeš imati značajnije bolju brzinu nego sa "čistom" A1200.

Imaš i ove solucije koje je Universe spominjao... i to je Ok ko voli.
Ja lično, više volim pravi hardver, mada možda nekad i kupim tako nešto "za u džep da imam" kad putujem negde. :)
 
Mnogo skupo ipak ovo preko e-bay... Ova refurbished ima da izadje min. 600e da dodje kod mene... Raspberry 400 i da cekam ovde ako ispadne neka dobro. Ovo sada nesto malo sto ima sve leševi...
 
Pa to nije eBay, ti reče eBay.....usput taj lik preteruje sa cenama. Rekoh ti već ako hoćeš da kupiš Amigu prvo gledaj Facebook grupe pa onda sve ostalo. Svaki dan skoro imaš po par ponuda, čak i da nema ono što hoćeš postavi da tražiš A1200 i verovatno će ti se javiti neko sa ponudom. Platiš preko Paypal-a sa sve provizijom, imaš buyer protection i vozi. Takodje kažeš liku da navede vrednost paketa 100e kako bi zamazao oči carini da ne posumnjaju da vredi više. Kada stigne sve nećeš platiti nešto mnogo odozgo, možda 50-60e.

https://www.facebook.com/groups/commodoreamigasales/

https://www.facebook.com/groups/355211268259172/

https://www.facebook.com/groups/101619716945317/

https://www.facebook.com/groups/1644050675876412/

https://www.facebook.com/groups/commodoreforsale/
 
E hvala puno drug... Podneo sam request za SVE.... :)
 
kad udomis A1200 da zoves kolege iz teme na Chaos Engine AA :)
 
Danas sam malo gledao "sold listings" na eBay-u za A500, cene su ove godine opet podivljale i otišle maltene za 50% gore. Svi prodati modeli manje-više ne idu ispod 250$ i to za base model varijantu, neke su se čak prodavale i po 350+i to varijante obične bez kutije recimo......ludilo. Na FB grupama i Amibay-u su cene još uvek koliko toliko stare ali pitanje je dokle će to trajati.

Nema, još jedan dokaz da retro ludilo ne staje mada tome su doprineli i silni YT kanali, dokumentarci itd. ceo hype
 
Danas sam malo gledao "sold listings" na eBay-u za A500, cene su ove godine opet podivljale i otišle maltene za 50% gore. Svi prodati modeli manje-više ne idu ispod 250$ i to za base model varijantu, neke su se čak prodavale i po 350+i to varijante obične bez kutije recimo......ludilo. Na FB grupama i Amibay-u su cene još uvek koliko toliko stare ali pitanje je dokle će to trajati.

Nema, još jedan dokaz da retro ludilo ne staje mada tome su doprineli i silni YT kanali, dokumentarci itd. ceo hype
Ja sam imao srecu pre tri godine sam bio u UK na mesec dana i uzeo sam jednu A600 preko ebay-a za 115 funti.
"COMMODORE AMIGA 600 Computer fully Recapped with a604n"

Sudeci po tvojoj poruci cenim da je sada nemoguce naci po toj ceni
 
Ja sam imao srecu pre tri godine sam bio u UK na mesec dana i uzeo sam jednu A600 preko ebay-a za 115 funti.
"COMMODORE AMIGA 600 Computer fully Recapped with a604n"

Sudeci po tvojoj poruci cenim da je sada nemoguce naci po toj ceni
Ma gde, A600 kapiram da je sada 300e+, prošle godine je išla za po 250. Videćemo da li će nastaviti cene da rastu i naredne godine, verovatno da hoće kako stvari stoje. Pre 2-3 godine se A500 još uvek mogla naći za po 100e base model (napajanje, miš, tv modulator) a sada je to nemoguće, A600 je išla za po 150-170e tako da si ti tada i te kako dobro prošao :D
 
Poslednja izmena:
Da, imao sam srece, mada su neke A600 u losijem stanju prodavane za 100 funti
Prvo sam bidovao jednu A1200 ali sam bio alav i stavio sam mali bid... 138funti
Kad sam video da je vrag odneo salu bio sam u fazonu daj koliko god samo da se vratim sa necim :D

Eh kad bi sad mogla da se uzme A1200 za te pare...
 
Lude cene. Cekam ovde da se pojavi nesto... Amiga 600 dobra nema bez 450e tamo plus shipping i carina :(
 
Lude cene. Cekam ovde da se pojavi nesto... Amiga 600 dobra nema bez 450e tamo plus shipping i carina :(
 
E krastavac.... Mada meni ovo deluje kao neki fake. 0 ocena i nova amiga 500 sa godinu dana garancije. Pratim svaki dan aman :) Ali mi promaklo juce izgleda....
 
Zvao sam coveka, kupljeno. :)
 
Da li OCS Amiga 500 moze da pokrene 95 posto svih igara pisanih za Amige?
 
Pitao sam ga za cenu, kaze ima ponudu 150e, ja mu ponudi 18000din, kaze moze...
 
Nazad
Vrh Dno