Šta je novo?

Amiga 500 CF-WB protiv Floppy-a

Učlanjen(a)
08.10.2007
Poruke
968
Poena
320
Slijedio sam Majstino upustvo kako da preko UAEa stavim Workbench na CF karticu(WB3.1 na Vamp.).
I uspjelo je.
Prosto nevjerovatna je brzina ucitavanja(PS4).

Medjutim, pokusao sam par igrica da startujem sa flopia i nije uspjelo.
Sve sto prikaze jeste ikona flopia pod kojim pise "ndos".
Kuzim da ne prepoznaje "adf format".

Da li bi neko mogao reci da li ovo dvoje mogu da koegzistiraju?

Ili treba da preko UAEa da stavim dodatno na CF programe i igre?

Svaki komentar je dobro dosao!
 
Ako koristiš pravu Amigu ona ne čita .adf sa običnih disketa, to je image format koji se najčešće koristi uz Gotek drive. Treba da nasnimiš diskete klasičnom metodom preko X-Copy i sl. Amiga programa pa da pokreneš a imaš i program GoADF koji možeš da instaliraš na CF card preko WinUAE pa onda sa njim da nasnimiš .adf fajlove na diskete u Workbench-u. Taj program radi zapravo kao virtual drive pa možeš i direktno da pokreneš igre u .adf formatu. A najlakše od svega je da instaliraš WHDLoad i igre
 
ADF fajlove možeš pa preko WinUAE prebaciš na CF i da ih imaš na Amigi a programom TSGUI da ih snimiš na diskete, ja bar tako radim sa HC508 akceleratorom i sa WB 3.1 + BetterWB.
Amigine igre su većinom butabilne (to su te NDOS) i treba da se butuje sa njih a ne da se startuju iz WBa. Ne poznajem Vampire, ali na HC508 ja mogu da isključim i 50MHz procesor i KS rom3.1 i da butujem normalno sa diskete.

Predlažem ti da malo istražiš WHDLoad i da tako pokrećeš igre, jednostavno je i sve lepo radi kod mene sa 1MB Chip + 8MB Fast memorije. Ja CF karticu ubodem u PC i butujem WinUAE sa nje i onda dodam direktno sa PCja šta god mi treba, vratim CF u HC508, butujem Amigu i igram se.
 
Poslednja izmena:
Samo jedna mala ispravka sa moje strane, GoADF ne može da mount-uje/boot-uje NDOS format preko virtual drive-a, iz nekog razloga sam mislio da može mada sam i ovako taj program koristio pre par godina samo za prebacivanje ADF formata na diskete. Sve u svemu ostaje ti ili da nasnimiš diskete ili da instaliraš WHDLoad ko što ti rekosmo.
 
Amigine disketne igre su doalzile u dva formata . Prvi je dos format ,odnosno sadrzaj diskete je normalno vidljiv iz amiga WB . Drugi format su castom loaderi gde su prvih par blokova "normalnog" formata odakle se ucita loader za igru koji je ujedno i nekakav vid zastite.
Igre s ovih non dos disketa se pokrecu tako da se ubaci prva disketa u flopy i saceka da je amiga pokrene. Znaci ove diskete ne pokrecete iz amiga workbencha vec samu disketu startuje i ucitava kickstart posle slike diskete s rukom. Ista je stvar i kod uae emulatora. Za takve diskete vam ne treba podignut WB.
 
Igre s ovih non dos disketa se pokrecu tako da se ubaci prva disketa u flopy i saceka da je amiga pokrene. Znaci ove diskete ne pokrecete iz amiga workbencha vec samu disketu startuje i ucitava kickstart posle slike diskete s rukom. Ista je stvar i kod uae emulatora. Za takve diskete vam ne treba podignut WB.

Jel to persiraš čoveku ili mi se učinilo ? :LOL:
 
Amigine disketne igre su doalzile u dva formata . Prvi je dos format ,odnosno sadrzaj diskete je normalno vidljiv iz amiga WB . Drugi format su castom loaderi gde su prvih par blokova "normalnog" formata odakle se ucita loader za igru koji je ujedno i nekakav vid zastite.
Igre s ovih non dos disketa se pokrecu tako da se ubaci prva disketa u flopy i saceka da je amiga pokrene. Znaci ove diskete ne pokrecete iz amiga workbencha vec samu disketu startuje i ucitava kickstart posle slike diskete s rukom. Ista je stvar i kod uae emulatora. Za takve diskete vam ne treba podignut WB.
Zahvaljujem se svima na odgovorima...
 
Ima maunter CD i Flopija za workbench diskimagedevice i GUI za njega,
dolazi sa ditribucijom recimo Coffina za Vampire, verovatno ga ima na aminetu
 
Nazad
Vrh Dno