Šta je novo?

AMD Zen brži od Broadwell-E i7 6900K na istom kloku

Kolege takodje poseduju vodeno hladjenje? Cim se merila stabilnost? I koji napon?
 
Imaju Noctua D15ice i Z270 i Z170 ploče. Zajedno smo uzeli. 1.35V napon. Stabilnost merena višesatnom FEA analizama sklopa, što je u najgoru ruku isto kao i prime ili šta god. Naravno, nije merena radi želje za merenjem, nego radi potrebe za menjerem. Posle 1.35V nismo ni smanjivali, jer je za njih temp ok...75ak C u PHanteks Ethno Primo kućištima.

Dakle 3 od 3 se klokuju na 5GHz...
 
Kako da ne. Bas svaki i7 7700k postize 5GHz? Izgleda da I.N. sa overclockers.ru ne ume da klokuje te carobne i7 7700k, jer ni 1 iz 8! komada nije presao 4,9GHz (raspon je bio od 4,6 do 4,9). Bez zamene TIM. A sad mi reci koliko ce ljudi u Srbiji da kupi cpu za 350+eur i jos da rizikuje da menja one bale pod poklopcem?
https://www.overclockers.ru/lab/820...7700k-test-vosmi-ekzemplyarov-processora.html tablica je dole, pa gledaj do mile volje

Koliko znam po ASUS statistici 80% 7700k je sposobno za 5.0ghz.
 
Amd niti je bio niti ce biti bolji od intela

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Sta radi fea ne znam (i koliko jako greje), ali ako i dalje nemate problema sa stabilnoscu onda neka bude tako. Racunacu da I.N. nije uspeo zbog slabijeg hladjenja da se izbori. Kod njega temp su isle mnogo vise.
 
Zapravo, bio je, prvi je isao preko 1GHz, izbacio 64-bitni procesor i jos nesto. Trenutno je situacija drugacija, ali se velika nade polazu u Zen.
 
Sa ovom tehnologijom koji raspolaga intel ne verujem da amd ima sta da trazi isto je bio i sa booldozer pa je ispao fail na kraju

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Sta radi fea ne znam (i koliko jako greje), ali ako i dalje nemate problema sa stabilnoscu onda neka bude tako. Racunacu da I.N. nije uspeo zbog slabijeg hladjenja da se izbori. Kod njega temp su isle mnogo vise.

OFF:

http://www.solidworks.com/sw/products/simulation/finite-element-analysis.htm


Simaluacija kojom se meri uticaj spoljašnjih faktora (sila, vazdušni pritisak, temperatura itd ) ili unutrušanjih svojstava (materijal, geometrija itd) jednog dela ili sklopa i predivđa njegovo empirijsko ponašanje u odnosu na zadate, prethodno pomenute, vrednosti.

Elem, u principu, CPU je radio 100% nekih 8h u solidworksu......
 
Ako nisi zatekao to vreme, ne mora da znaci da ga nije bilo...
 
Bilo je secam se kada je prvi cpu isao do 1GHz ali to je bilo nekad sad je druga prica, tehnologija, arhiktetura itn, zaostao je amd na 2006 god

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Amd niti je bio niti ce biti bolji od intela

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Naidje serija na svakih 5-10 godina kada ljudi koji se pitaju kako ce i sta ce biti puste AMD da presisa Intel. Da li ce to biti slucaj sa ZENom, videcemo...
 
Bilo je secam se kada je prvi cpu isao do 1GHz ali to je bilo nekad sad je druga prica, tehnologija, arhiktetura itn, zaostao je amd na 2006 god

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
A da li znaš da je Intel nezakonito nameštao tendere, i da je zato stekao finansijsku korist? Nisam fanboy, al' bih možda i dalje koristio phenom 1 da nisam imao nesreću sa pločom...

Sent from my NX505J using Tapatalk
 
I tu se pravi ušteda, i dodatni konektori. [emoji2]
 
OFF:

http://www.solidworks.com/sw/products/simulation/finite-element-analysis.htm


Simaluacija kojom se meri uticaj spoljašnjih faktora (sila, vazdušni pritisak, temperatura itd ) ili unutrušanjih svojstava (materijal, geometrija itd) jednog dela ili sklopa i predivđa njegovo empirijsko ponašanje u odnosu na zadate, prethodno pomenute, vrednosti.

Elem, u principu, CPU je radio 100% nekih 8h u solidworksu......

OFF Off-a

Jel ovaj FEA radis kao design eng ili kao FEA master ;)? I te kolege Catijasi...automatika ili malo optimizujete mesh-ove?

FEA bi trebalo da je dobro paralelizovan kao multithreaded deo CAD/CAM softvera, za modeling se zna da je ubogo paralelizovan i kod najjacih CAD softvera, bolje single na 10GHz nego n x multicore na 5GHz...Boxx stalno valja pricu o svojim OC-ed nVintel workstationima
Davno sam radio SW 2001, onda je dobro isao modeling i na Duronima :p
 
OFF Off-a

Jel ovaj FEA radis kao design eng ili kao FEA master ;)? I te kolege Catijasi...automatika ili malo optimizujete mesh-ove?

FEA bi trebalo da je dobro paralelizovan kao multithreaded deo CAD/CAM softvera, za modeling se zna da je ubogo paralelizovan i kod najjacih CAD softvera, bolje single na 10GHz nego n x multicore na 5GHz...Boxx stalno valja pricu o svojim OC-ed nVintel workstationima
Davno sam radio SW 2001, onda je dobro isao modeling i na Duronima :p

OFF-OFFa-OFFaa :d

Reverse Design / Manufacturing engineering... (ind.esp ako kapiraš)

FEA master(ka) se igra na serveru i nema vremena da se bakće sa tim, radi simulacije sudara i vibracije.

Konkretno, računamo termalnu ekspanziju sklopova sistema diferancijala, centralne razvodne kutije (trasnfer case) i wheel hubova, za reverse eng. kako bi mogli da uklopimo zazore na shimovima za tapered roller bearinge... Ako me razumeš :d Zagrevanje sklopa na rotacijom do max150C, pa onda termalna ekspanzija, da bismo dobili gap...

Primera radi, kao što sam napomenuo već u nekom od ovih threadova za Rizen, i7 3820 na 3.8 i 4.2GHz mi je radio duže nego i5 4690K na 4,8-5GHz, tako da mi cela priča oko više niti jako čudna... Zbog toga i čekam single core perf, za koje se već sada vidi da neće biti na nivou intela. Jedino ako se budu klokovali kao ludi, ali ni to izgleda neče biti slučaj.. Ne vidim bolje rešenje za radnu stanicu sa def cpu TDP ispod 100W od 6700 i 7700...barem za sada.
 
Poslednja izmena:
Pa ne znam u sta gledas ali bas se vidi da je na nivou intela na istom kloku. Sve zavisi od OC sada. Ali 4,5-4,7 za 8/16 meni ce biti puna kapa narednih 3-5 godina.
P.S. cekam jos testova, ali za sad je sve sjajno.
 
Pa ne znam u sta gledas ali bas se vidi da je na nivou intela na istom kloku. Sve zavisi od OC sada. Ali 4,5-4,7 za 8/16 meni ce biti puna kapa narednih 3-5 godina.
P.S. cekam jos testova, ali za sad je sve sjajno.

Nisam pričao o potrebama gejmera, nego o isplativosti za radnu stanicu. Kapiram da je ovo vrv dobro za prosečnog kupca.

A kad si već okačio link, onda ga pregledaj ;) jer upravo na tvom linku (dva posta iznad), na grafikonu se vidi da je 7700K u vrhu po single core performansama.
 
Primera radi, kao što sam napomenuo već u nekom od ovih threadova za Rizen, i7 3820 na 3.8 i 4.2GHz mi je radio duže nego i5 4690K na 4,8-5GHz, tako da mi cela priča oko više niti jako čudna... Zbog toga i čekam single core perf, za koje se već sada vidi da neće biti na nivou intela. Jedino ako se budu klokovali kao ludi, ali ni to izgleda neče biti slučaj.. Ne vidim bolje rešenje za radnu stanicu sa def cpu TDP ispod 100W od 6700 i 7700...barem za sada.

Villy, ne mozes na osnovu toga sto tebi jedan specifican program kome pogoduje visi klok generalizovati da je najbolje resenje za radne stanice 6700 ili 7700. Mozda za radnu stanicu za tvoje radno mesto, ali nekome ce pogodovati velika paralelizacija (pogotovo po ceni koja se pominje, gde maltene celu masinu baziranu na Ryzen-u mozes sklopiti po ceni samo i7 8/16 procesora)...
 
Villy, ne mozes na osnovu toga sto tebi jedan specifican program kome pogoduje visi klok generalizovati da je najbolje resenje za radne stanice 6700 ili 7700. Mozda za radnu stanicu za tvoje radno mesto, ali nekome ce pogodovati velika paralelizacija (pogotovo po ceni koja se pominje, gde maltene celu masinu baziranu na Ryzen-u mozes sklopiti po ceni samo i7 8/16 procesora)...

Naravno. Pričam o mojim potrebama :)

Još uvek bih da vidim tu čuvenu tehnologiju "pre fetcha" koju su reklamirali, tj kako će se pokazati u praksi.

P.S. Stvarno su gayevi ovi iz AMD-a. Nema ni jednog krštenog poređenja 2 nedelje pred izlaska na tržište... Tako je i pred buldija bilo...
 
A kada bi procitao sve, video bi kako su dobili taj single core (jednostavno podelili rezultat na kolicinu cores)... 3d mark nema line rast sa dodavanjem broja cores- to je jedini zakljucak koji se vidi na drugoj slici. Meni vise privlaci paznju prva slika gde je rezultat ryzen 8/16 na 3,4 malo slabiji od 6900k na 3,7, a vec osetno jaci od njega na 4,0 (sto znaci da imaju paritet). 1151 socket me ne zanima - on je mrtav, eno vidi sta radi najslabiji i najjeftiniji ryzen 4/4 sa 3,2, pa nadji testove i5 ako te zanima uporedjenje (pretpostavljam da vec 4/8 ce biti identican i7, dok 6/12 ga unistava i opet kosta manje). Ja gledam vec kako se ryzen pokazuje odnosno 2011-3. Brine me samo da li ce podrzavati 16gb ram stikove.
 
A kada bi procitao sve, video bi kako su dobili taj single core (jednostavno podelili rezultat na kolicinu cores)... 3d mark nema line rast sa dodavanjem broja cores- to je jedini zakljucak koji se vidi na drugoj slici. Meni vise privlaci paznju prva slika gde je rezultat ryzen 8/16 na 3,4 malo slabiji od 6900k na 3,7, a vec osetno jaci od njega na 4,0 (sto znaci da imaju paritet). 1151 socket me ne zanima - on je mrtav, eno vidi sta radi najslabiji i najjeftiniji ryzen 4/4 sa 3,2, pa nadji testove i5 ako te zanima uporedjenje (pretpostavljam da vec 4/8 ce biti identican i7, dok 6/12 ga unistava i opet kosta manje). Ja gledam vec kako se ryzen pokazuje odnosno 2011-3. Brine me samo da li ce podrzavati 16gb ram stikove.

Pročitao sam ceo tekst još pre nego što si ga ti okačio ovde, vidim da su ga podelili, ali je matematika jasna. Single core perf nisu na nivou intela i7 (što je meni bitno). Za ostatak spektra ćemo videti kako se skaliraju u non generic aplikacijama...
 
Villy, malo "uskromni" potrebe ;)...znas otprilike zasto sam te pitao da li fino mesh-ujete, ako uzmes celu sklopociju transmisije- sklopa bez prethodne dorade sklopa, nekih uproscavanja/ukrupnjavanja mesha i tipa konacnog elementa gde treba i finog usitnjavanja i optimizovanja mesha gde trazis zazore, nece te pokriti ni 8 x 10 GHz za 8 sati...;). Jasno mi je sto se struke tice sta radite :), ali malo olaksajte i softveru i sebi ubrzajte posao. Inace ce mucenik da izgori racunajuci matrice sa milionima konacnih delica materijala

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Villy, malo "uskromni" potrebe ;)...znas otprilike zasto sam te pitao da li fino mesh-ujete, ako uzmes celu sklopociju transmisije- sklopa bez prethodne dorade sklopa, nekih uproscavanja/ukrupnjavanja mesha i tipa konacnog elementa gde treba i finog usitnjavanja i optimizovanja mesha gde trazis zazore, nece te pokriti ni 8 x 10 GHz za 8 sati...;). Jasno mi je sto se struke tice sta radite :), ali malo olaksajte i softveru i sebi ubrzajte posao. Inace ce mucenik da izgori racunajuci matrice sa milionima konacnih delica materijala

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Naravno da doradjujemo i parcijalizujemo :) Problem je samo fino uklapanje zupcanika, radi racunanja tog end floata. Tu ode najviše vremena, a ne mozes da ga izolujes od ostatka sistema. Za sada su vrednosti koje sam dobio 0.05 i 0.15mm, ali empirijski zavisi od mnogo promenjivih, obrade kucista, toleranci itd, pa moram da testiram i uzivo na prototipu

P.S. let it burn :D
 
Poslednja izmena:
Neko je racunao na overclock forumu da su single core performanse, per clock oko 8% nize od Kaby Lake-a

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Neko je racunao na overclock forumu da su single core performanse, per clock oko 8% nize od Kaby Lake-a

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
Ako je tako, sa ovim cenama i istim multi-thread performansama, bice ovo pun pogodak.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Slazem se, ali postoje i glasine oko cena, da ce biti vise nego sto se pretpostavlja.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno