Šta je novo?

AMD Zen brži od Broadwell-E i7 6900K na istom kloku

Moze samo da prati intela u render a u igrama nece moci ove noci :)
 
Poslednja izmena:
Ja se samo nadam da ce im zaista ova nova generacija biti bolja od intelove pa makar za 1%.
 
Ne mora biti bolja uopste.
Nek budu losiji i 20%, ako udare odlicnu cenu prodavace se kao ludi.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
^+1
Videcemo kakav ce izbor ploca biti, trenutno gledam da napravim jednu konfiguraciju za burazera (light gaming), za oko mi je zapao g4560 koji je odlican za tu cenu ali videcemo sta ce i kako ce biti sa Zen-om.
Trenutno koristim i5 2400 koji je fantastican i posle koliko godina, jedini pravi problem je ako mi crkne ploca, nove nema a na kp-u su nenormalne cene (tipa 100e za polovnu z68/z78) i zato gledam da i ja predjem na nesto novije :D
 
Meni sve ovo smrdi.
Koji ce cpu od amd-a parirati i3 i pentium procesorima?
A ni cene okvirno ne znamo.
 
Pise cena za top model 8/16 do 600$. Analogno tome ce biti cene i slabijih modela, 4/4 onda ne bi trebao da kosta vise od 100 dolara, moja neka slobodna procena.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
A kinez na forumu zna cene. Prvo su rekli nema sigurno 6c procesora pa za manje od 48h ima. Su veli da ce svi biti otkljucani sad se iz teksta zakljucuje da ce biti i zakljucanih. Ako su najavljene brzine u ovom tekstu tacne, na osnovu prethodnih testova - mislim na kanadjane ne verujem da ce navedeni i7 7700k pandan moci da mu konkurise u gamingu (sto vecina ocekuje). Nista vise me verujem dok ne vidim. Mozda AMD namerno spinuje radi marketinga ali nadam se da ima zaista dobar proizvod jer ce im se inace tako obiti o glavu....

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Pa spekulacija kao i za sve ostalo sto se Zena tice :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Bice isto kao i do sada, gde je intel vedrio i oblacio tu ce i biti a gde je AMD tu ce i dalje da bude, jedno je sigurnu jedni drugima nece da kvare posao, a i zasto bi kada su jedini na trzistu za sada.
 
Sa fx procesorima su ga bas uprskali, valjda su naucili lekciju. Za cenu ne verujem da ce biti nesto povoljnija od intela vec ce ako je stvarno bolji neki njihov procesor to i naplatiti. To se isto desilo i sa grafikama ako se dobro secam samo su pratili nvidiju (doduse tu zavisi cena i od partnera).
 
Socket 1151 je svakako propao u smislu buducnosti sa ili bez Ryzena, doduse jos postoji sansa da ce serija 8000 deliti socket. Ne bih potcenjivao Intel, npr I7 7700 je snazan procesor, ako bude jeftiniji imace i veci deo trzista.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Koliko treba da pojeftini, ako ryzen ima modele i 6/12 i 4/8? I po svemu sudeci minimalni oc ce biti 4,2 (baseclock za turboboost), a najverovatnije 4,5. Intel mora da poveca kolicinu cpu cores uz istu cenu i7/i5/i3 (kad tad, nema kud - ali sa tim ce nastradati 2011 socket), ili da prepolovi cene (nece sigurno), i/ili da se vrati starim prljavim trikovima (najverovatnije).
7*** serija je vec sa fabrike oc skoro maksimalno, cak stizu skoro modeli uz jos jaci oc. 8000 serija samo obecava +15%, ali bez dodatnih cpu cores nema nista od trke sa ryzen.
P.S. Jim Keller opet cudo napravio
 
Zavisi od performansi, a delimicno je kriv i AMD (ako je amd) jer reklamira 1700x (8c/16t) a ne neki R5 kao 7700k pandan. I dalje mislim da igrackoj populaciji, koja je veliko trziste, 1700x po ceni visoj od 7700k nece biti preterano zanimljiv ako Intel dodatno snizi cene. Koliko, sta znam, po najavama AMD ce biti oko 30$ skuplji, svako pojeftinjenje je dobrodoslo ako razlika znaci mogucnost kupovine veceg ssd, bolje grafike ili vise memorije uz min pad procesorskih performansi. Dalje ako je u poslednjem testu R7 radio na 3.4 onda su sc performanse dobre, ako je imao ukljucen turbo (iako nije detektovan) onda...

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Pa ima i 1700 model, bez X. Na toj maticnoj tesko da je radio turboboost, cak i ram je bio single channel. Niko ne brani da se uzme i r5 sa 6/12, koji je jeftiniji od i7 7700k, a opet brzi. Sc po ovome je jaci od i7 7700k.
 
Ima i 7700 bez k.Da li ce biti 6/12 brzi to je diskutabilno zbog nizih taktova. Sam amd insistira na odnosu R7 vs I7 kao da potcenjuje proizvod.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Pa klokni taj 7700 posle. Amd je najavio otkljucan clock ratio na svim procesorima, tako da nizi taktovi nisu problem.
 
Videcemo kako ce klokovanje ici, ne deluje mi verovatno da ce 80$ da naplate samo mogucnost autoOc (1700 vs 1700x) i cudi me da im je TD razlicita ako su po svemu ostalom isti. Nego pitanje je da li ce Asus, MSI, AsRock,GByte resiti da nam skinu kozu sa ledja dok traje natezanje oko cene procesora.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
7700k postiže 5Ghz bez problema, to treba dostići, ili postići veći IPC.
 
Kako da ne. Bas svaki i7 7700k postize 5GHz? Izgleda da I.N. sa overclockers.ru ne ume da klokuje te carobne i7 7700k, jer ni 1 iz 8! komada nije presao 4,9GHz (raspon je bio od 4,6 do 4,9). Bez zamene TIM. A sad mi reci koliko ce ljudi u Srbiji da kupi cpu za 350+eur i jos da rizikuje da menja one bale pod poklopcem?
https://www.overclockers.ru/lab/820...7700k-test-vosmi-ekzemplyarov-processora.html tablica je dole, pa gledaj do mile volje
 
Poslednja izmena:
Treba amd-ov zen da bude uspesan i da budu srozane cene intela. Intel se iskreno ponasa bahato a ko ne bi kada bi se nasao u istoj situaciji. Ukoliko zen bude odlican kako za njega predvidjaju to ce biti super za trziste. Cene intelovih procesora ce padati tako da i5 ili i7 budu sto pristupacniji nama iz Srbije. No, zen radi na am4 pa ne znam koliko ce kostati takve maticne ploce.
 
Moj 7700K radi stabilno na 5Ghz a budi se i na 5.2. dvojca kolega uzela isto 7700K za CATIA mašinu i oba ubila 5Ghz ko iz pi**e :D A momci nisu ni klokeri.

Bojim se da se ovde više radi o AMD fanovima koju su isfrustriarani da konačno imaju jeftin cpu koji je bolji od "koriIsedam" nego o činjenicama.

Svi ovi testovi su teška baljezganja. Ko veruje u "senzacije" AMD posle budložera i 480 (aka GTX980 killera) je naivan ili sanjar.

Daj Bože da grešim, ali ako AMD stvarno bude imao iste singelcore perf clock/clock kao intel i klokovao se isto, prvi ću ga zameniti... Ali iz iskustva ne verujem da će se to desitit. Vreme 754/939 AMD senzacija je davno prošlo...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno