Šta je novo?

AMD XP Mobile Athlon 64 2800+754

macman

Čuven
Učlanjen(a)
06.01.2004
Poruke
1,466
Poena
695
Pitanje:
da li je neko probao taj cpu, koje je zezgro u pitanju ,takt, overklck sposobnosti ...itd
poz.
 
AMD Athlon XP 64

Kao prvo, ne postoji AMD Athlon XP 64. Postoji serija mobile procesor namenjena za s754, sa AMD64 koja se naziva Turion. Pored high-end varijante, postoji i Sempron linija namenjena laptop kompjuterima. Ali, oznacavanje Turion-a nije identicno A64 i Sempron liniji. Mogucnost da je mobile ili DTR Athlon64 u pitanju postoji. Na osnovu PR, pretpostavljam da je u pitanju NewCastle core, sa default frekvencijom 1800MHz.
 
Poslednja izmena:
Izmakla greska prilikkom kopi&paste operacije, a kad malo bolje pogledam tako i pise kod prodavca ... e sad ne znam sta su hteli da time da kazu :smash:
 
Ranije, jedna firma sa Crvenog krsta prodavala je AMD Athlon XP 64 Barton 3200+... Inace, verovatno je NewCastle. Procesor koji je u mojoj konfiguraciji ima NewCastle core, ali ipak je u neku ruku kvalitetniji od referenci, tako da ti preporucujem Sempron E6 reviziju, PR recimo 2800+. Pozdrav
 
"AMD Athlon XP 64 Barton 3200+." ovde si zaboravio smajli :)
 
Ja sam probao nesto alicno tome. Prodavac mi je prodao kao Athlon 2800+ S754, na njemu je fizicki izgravirano 2800+ ali svaka ploca ga prepoznaje kao 2600+? :trust: :trust:

Radi na 1.6ghz i moze da se klokuje do 1.92ghz. Usput mi je prodao pricu da je to Mobil procesor i da se manje greje od ostalih. Za grejanje je bio upravu ali za mobil 2800+ koji ispisuje 2600+ nisam cuo. U pocetku sam prihvatio to pa se posle musterija kojoj sam preproda se bunila i vratio ga nazad. Ne znam da li sam ti pomogao i da li smo mozda mislili na isto.
 
Ne postoji Athlon 64 2600+ kao desktop procesor. Zato postoji Athlon 64 2800+ Mobile sa 1MB kesha na 1.6 Ghz, a ploce ne prepoznaju moblile Athlon 64, pa ga vidi kao 2600+. Ako je CG revizija moze da se klokuje i vise, samo zavisi kakva ti je ploca.
 
drfedja je napisao(la):
Ne postoji Athlon 64 2600+ kao desktop procesor. Zato postoji Athlon 64 2800+ Mobile sa 1MB kesha na 1.6 Ghz, a ploce ne prepoznaju moblile Athlon 64, pa ga vidi kao 2600+. Ako je CG revizija moze da se klokuje i vise, samo zavisi kakva ti je ploca.


To je bila neka standardna konfiguracija i nisam je ja sklapao, vec preprodao komponente. Interesantno mi deluje, nisam pogledao u CPU-Z koja je revizija.

A sta znaci moze da se klokuje vise?
Koliko to vise?

Kada mi je covek vrato stavio sam ga na MSI K8N FSR V2 plocu i malo ga dugao, FSB na 240mhz. Nisam mu mnogo posvetio paznje jer se nije hteo vise od toga na prvi pogle pa sam ga vratio misleci da nema smisla vise probavati i da nije neka specijalna megahercaza da bi ga zadrzao za sebe.
 
Ma video da ima u prodaji,a ima lepu cenu (ako 1mb cache vredi :) )
Na netu za taj cpu nisam nasao nikakav podatak...pa me samo zanimalo koje jezgro ima i koje su mu occ sposobnosti (mobile) tj da li se neko igrao s njim..
 
Nazad
Vrh Dno