Šta je novo?

AMD X570/X570S ploče

Sa corsom nece da pravi problem, kao ni sa g.skillom, kingston ume da pravi problem, a-data. Ja sam narucio patriot, pa cu videti kada sastavim masinu, ali ne ocekujem probleme. I da ih ima, lako se rese.
 
Od pojave ddr4 nema šta Kingston da traži pored G. Skilla i Corsaira što se tiče top klase rama

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
I ranije je bilo isto, samo mi nismo imali prilike da kupimo g.skill.
Ja sam jedno vreme donosio iz Pariza, kao i Crucial m4 ssd-ove(vazili za najbolje, a nije ih bilo kod nas), pa popio ban ovde na forumu na oglasima(tada imao bench shop, tako da je ban opravdan). Donosio sam ripjaws-e dva puta mesecno i Crucial ssd-ove, davao garanciju 3 godine na sve, dok mi baba i deda nisu otisli u penziju. Nisam imao nijednu reklamaciju.
To mi bio dodatni dzeparac od 200e mesecno. xD
Sada moram da vidim sa nekim adminom da mi skine ban, jer me to vise ne interesuje, a trebace mi oglasi za jedno mesec dana, da prodam nesto iz moje konfe, kao i da kupim nesto ako neko ponudi.

Nego, sta bi sa ''Nema dzabe ni kod babe'' temom, ne mogu da je nadjem? Puna mi kosina, nema sta nema u njoj, od kucista, do tastatura, ventilatora, miseva, samo skuplja dodatnu prasinu.
 
Poslednja izmena:
I mene zanima sta fali kingstonu? Dvomio sam se izmedju g.skill i cruciala al madjari nisu imali, pa pazirio kod nas kingstona, ima hynyx c die, koji je kako vidim odlicna alternativa samsung b die

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Zato što nisu stavljali B-die čipove i pitanje je imaju li memoriju sa tim čipovima. Slažem se da se najbolje prodaju jefitnije i pristupačnije memorija, ali mi nekako sramota za njih da nisu napravili memorije i za entuzijaste. Sigurno bi imali svoje kupce.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
I mene zanima sta fali kingstonu? Dvomio sam se izmedju g.skill i cruciala al madjari nisu imali, pa pazirio kod nas kingstona, ima hynyx c die, koji je kako vidim odlicna alternativa samsung b die

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Kingston je dugo vremena koristio najlosije cipove za svoj ram. Hynix AFR i MFR, a naplacivao to papreno.
Sad su ubacili Hynix CJR koji je ok.
 
Aha, kapiram sad, stvarno nemaju high end ponudu iliti samsing b die, ove rgb varijante su isti modeli predatora samo svetle, nisam toliko obracao paznju, sva sreca pa makar hynix c die imaju

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Kako da Kindston nema high-end b-die modele ?
 
Ne znam kakav odg očekuješ na to pitanje. :D To niko ne zna, pošto ne verujem da ima ljudi ovde iz vrha menadžmenta u Kingstonu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pa znam da ima, pogledaj njihovu gamu.
 
Ma zabole ih, prodaju Fury i Predatore na kile, šta će im to.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Thaiphoon Burner
 
Ja imam Kingston Fury i Thaiphoon Burner kaze za jedan par (2x16GB) da su Samsung B-die a za drugi (2x16GB) Hynix C-die, a isto se zovu...

Manufacturer
Samsung
Part Number
K4A8G085WB-BCPB
Package
Standard Monolithic 78-ball FBGA
Die Density / Count
8 Gb B-die (Boltzmann / 20 nm) / 1 die

Manufacturer
Hynix
Part Number
H5AN8G8NCJR-TFC
Package
Standard Monolithic 78-ball FBGA
Die Density / Count
8 Gb C-die (Alius / 18 nm) / 1 die
 
Ja sam jedno vreme donosio iz Pariza, kao i Crucial m4 ssd-ove(vazili za najbolje, a nije ih bilo kod nas), pa popio ban ovde na forumu na oglasima(tada imao bench shop, tako da je ban opravdan). Donosio sam ripjaws-e dva puta mesecno i Crucial ssd-ove, davao garanciju 3 godine na sve, dok mi baba i deda nisu otisli u penziju. Nisam imao nijednu reklamaciju.
To mi bio dodatni dzeparac od 200e mesecno. xD
Sada moram da vidim sa nekim adminom da mi skine ban

Nema veze sa bench shopom niti je bilo, samo sa pravilima.

...über rimini 7
 
Da li je nasao neko testove ili zna kakve su razlike u sli/cf/nvlink/dx12multigpu poslednjih kartica sa dva pcie koji idu na procesor protiv onih koji idu na procesor i chipset? Da li je pozeljno zbog toga uzimati npr aorus pro mesto aorus elite? Gigabayte mi je samo primer ploca.
 
Stigla ploca i PSU, sad jedno 15-20 dana dok stignem da sednem i da prepakujem svu vodu i migriram OS.
Inace ima ovih Aorus X570-I ploca sad i kod nas.
67909610_486383115470646_6399637305539166208_n.jpg
 
Stigla mi Asus amd X570 Gaming ROG CROSSHAIR VIII Formula , i procesor Ryzen 7 3700x , pa mislim da mi je to prejaka tj preskupa maticna , za moje potrebe surf i lagani gaming - Pes .
Menjo bi za ovu ASUS ROG STRIX X570-F Gaming , ili sta predlazete za taj procesor. Nesto bi iz Rog , ali ne tako skupo kao formula 8.
I dal moze moja stara grafa Gtx 1060 na ovu matičnu , vidim ovo pcie4 pise , pa dal je kompatibilna.
 
Kompatibilno je.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Imam MicroATX kućište NZXT H400 i trebala bi mi neka MicroATX (ili eventualno ITX) ploča za juče kupljni Ryzen 5 3600 i Corsair 3200MHz memoriju.
Vidim da su se pojavili Biostar ploče, u ponudi je Biostar X570GT ploča u mATX formatu. Kakrakteristike deluju solidne, a cena takođe. Ima li neko iskustva sa Biostar pločama?
 
Imam MicroATX kućište NZXT H400 i trebala bi mi neka MicroATX (ili eventualno ITX) ploča za juče kupljni Ryzen 5 3600 i Corsair 3200MHz memoriju.
Vidim da su se pojavili Biostar ploče, u ponudi je Biostar X570GT ploča u mATX formatu. Kakrakteristike deluju solidne, a cena takođe. Ima li neko iskustva sa Biostar pločama?

Krs teski. Bolje uzmi neku ITX plocu, mnogo kvalitetnijih imas. S tim da za 3600 mozda i ne treba bolja, ali ja sam alergican na te Biostar otpade.
 
Kakvo mišljenje vlada za Biostarovu Racing X570GT8 ploču? Nema ni jednog review-a na netu od stranih sajtova osim Benchmarka...
 
Ne znam kako mi je to promaklo no hvala :D Deluje kao ok ploča..
 
Razmisli dobro pre kupovine, BIOS im je žešći krš.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Čitao sam da nisu baš šampioni u pogledu BIOS-a, sa druge strane Gigabyte aorus elite je poprilično skup kod nas
 
Nazad
Vrh Dno