Šta je novo?

AMD Ryzen 7

Znaci sa ovom serijom biosa je prakticno resen problem sa memorijama?
Problem je "Sređen" uključivanjem AGESA 1.0.0.6 koda u BIOS, ostatak BIOS-a je različit za raličite proizvođače i samo je pitanje vremena kad će biti uključen u njihov BIOS. Ovo za Asus je još uvek beta BIOS a oficijelnog još nema.
 
Zato sam napisao "serijom" biosa :D

Pa dobro, nije im previse vremena trebalo da naprave da radi.
 
Sa XMP latencijama ili labavijim? I na kom naponu?
 
Sta se bojite, opalite to na 1.5v pa vidite gde ste. Trpi ddr4 visoke napone.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
@Roberto_Baggio, odlican savet. Opali ti na svojoj platformi 1,65V pa da vidimo, ddr3 trpi i vise napone, ali tvoja platforma ne. Dok se tacno ne sazna koji je dozvoljen napon za 24/7 ne bi se usudio savetovati nekome da se igra sa time.
 
Ja sam ddr3 gurao na 1.9v na Haswellu, na Kaby-u tesitrao mem na 2.05v. Zato i govorim da joj nista nece biti. Galax memorija radi XMP na 1.4v ddr4.
Naravno, ne za svaki dan, ali to su mnogo visi naponi, to ni ne savetujem. Za svaki dan moze da se poveca malo.

Sent from my S6 Edge
 
Covece, nije isto za svaku platformu. IMC moze da rikne. Lupi napon ram na 1366 socket i ostaces bez kanala ram, lupi na 2011-3 moze cpu broadwell-e da rikne. Nije za salu, dok se ne sazna sve.
 
Ja govorim kako je covek radio na Ryzenu sa B-die memorijom. Pusti sada 1366 platformu, tamo ide drugacije sa drugim ramom.

Sent from my S6 Edge
 
Ma koje crkavanje, zna se koja mem i dokle sme da se ide, nema tu sta.

Sent from my S6 Edge
 
Ja sam ddr3 gurao na 1.9v na Haswellu, na Kaby-u tesitrao mem na 2.05v. Zato i govorim da joj nista nece biti. Galax memorija radi XMP na 1.4v ddr4.
Naravno, ne za svaki dan, ali to su mnogo visi naponi, to ni ne savetujem. Za svaki dan moze da se poveca malo.

Sent from my S6 Edge
Bez brige momci kod mene radi na 2.2V doduse jes da je DDR2 memorija...

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
 
"Fejl zvani Ryzen"

AMD-Intel-Q3-2017-CPU-Market-Share.png


AMD Takes 10.4% CPU Share From Intel In Q2 2017, Its Largest Quarterly Share Gain In History

http://wccftech.com/amd-takes-10-4-...17-largest-single-quarter-share-gain-history/
 
Bas je bil vest na Benchmarku, malopre sam komentarisao..

Znaci istinito je da su uspeli da uzmu 10% trzista za 3 meseca?
Da li je moguce? :D
 
Ma daj. Ko jos kupuje ryzen pored carobnog intela? Evo vec kabylake-x gazi am4 platformu, a skylake-x (kada stignu maticne za oc i svi se nakupe hrabrosti za delid cpu od 1000$) ima i threadripper da pregazi pre nego sto se pojavi. :D
 
Dafinitivno da se ryzen dobro kupuje ali onaj grafik moze da poveruje samo dete od 3 godine, cista ******stina, AMD i da je hteo ne bi mogao za par meseci da nastancuje toliko procesora!
 
Pa nije to ukupan odnos procesora, nego prodaja u tom periodu.

Što če reći da je ~70% kupaca u prethodnom kvartalu kupilo intela, ~30% AMD-a.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Salu na stranu. Nista bez neke statistike prodaje krupne prodavnice. Tek na osnovu toga ce se videti koliko toliko pravi odnos.
 
Nazad
Vrh Dno