Šta je novo?

AMD Ryzen 7

Sve nešto dolazi ali nikako da stigne.

Pa AMD je još pre 3 nedelje rekao da dolazi negde u maju...ali nisu rekli kog datuma u maju. Što više budu optimizovali, to bolje, nek bude i 30. maja samo da bude stabilno to.
 
Iz mog iskustva vezanog za AMD grafike azuriranje softvera im nije jaca strana, da me ne shvatite pogresno azuriraju cesto ali ne preterano uspesno i uprkos tome poslednje tri grafike su mi Radeon.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Iz mog iskustva vezanog za AMD grafike azuriranje softvera im nije jaca strana, da me ne shvatite pogresno azuriraju cesto ali ne preterano uspesno i uprkos tome poslednje tri grafike su mi Radeon.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
Ma ažuriraju oni ali uglavnom menjaju postavke ili eventualno ispravljaju bagove za neke, uglavnom novije igre i eventualno za novije kartice. Evo meni još uvek najbolje radi 17.1.1 na 10ki, svi noviji prave probleme.
 
AMD je dao neke prilično intrigantne informacije juče na Analyst Day...veliko iznenađenje je da će Zen 2 biti pravljen u 7 nm proizvodnom procesu, a Zen 3, koji izlazi negde u 2019. godini, u 7nm+ procesu.

To je baš veliko iznenađenje, s obzirom da je 7nm proces još u razvoju, koliko će biti zreo već za objavu u 2018. godini, videćemo.

http://wccftech.com/amd-fad-vega-frontier-edition-threadripper-epyc-ryzen-mobile/
http://wccftech.com/amd-zen-2-zen-3-7nm-cpu-architecture-details/

Naravno, AMD nije blesav da već sada daje detaljnije informacije, ali definitivno se nešto veliko sprema za iduću godinu...
 
AMD je dao neke prilično intrigantne informacije juče na Analyst Day...veliko iznenađenje je da će Zen 2 biti pravljen u 7 nm proizvodnom procesu, a Zen 3, koji izlazi negde u 2019. godini, u 7nm+ procesu.

To je baš veliko iznenađenje, s obzirom da je 7nm proces još u razvoju, koliko će biti zreo već za objavu u 2018. godini, videćemo.

http://wccftech.com/amd-fad-vega-frontier-edition-threadripper-epyc-ryzen-mobile/
http://wccftech.com/amd-zen-2-zen-3-7nm-cpu-architecture-details/

Naravno, AMD nije blesav da već sada daje detaljnije informacije, ali definitivno se nešto veliko sprema za iduću godinu...

Pod zen2 ne misle na sledeću generaciju procesora, sledeća je kao što se vidi na slici tzv zen+ odnosno u 14+ procesu, tek posle toga ide 7nm, tako da treba da dodaš +1 godinu u tu prognozu, sledeće godine 7nm samo u telefonima.
 
Ovo je ono što je nedostajalo PC tržištu, konkurencija Intelu, i to žestoka.

Čekaju nas vrlo interesantne godine, očigledno. Sa Zen 2 očekuje se da se napravi najmanje oko 15 % skok u performansama.

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Ovo je ono što je nedostajalo PC tržištu, konkurencija Intelu, i to žestoka.

Čekaju nas vrlo interesantne godine, očigledno. Sa Zen 2 očekuje se da se napravi najmanje oko 15 % skok u performansama.

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk

Najmanje? A najvise?

Sent from Dead OS ☹
 
Da li stvarno mislis da Kosta znaci sta je to ili da preformulisem, da Kosta ume to da izgugla na nekom jeziku koji razume!? :d
 
Sto bi reko Charlie Demerjian, ovi novi procesi samo nose naziv a u realnosti nemaju veze sa tom litografijom. Samo je Intel bio posten a sada ce i oni da vrdaju. Nije to pravi 7nm proces, mozda tih 7nm bude kao Intelovih 14nm.
 
Plasi me da ne postanu mnogo svileni ti cpu. 7nm je vec bas zeznuto. Sve je to ok sto smanjuje potrosnju/povecava broj tranzistora na mm2, ali cpu ce cak i stock skoro ziveti po 3-5 god max izgleda.
 
E ljudi, da li neko zna gde mogu kod nas da nabavim corsair am4 mounting kit za h100i v2?
 
Da, od corsair-a :d
 
asus-ryzen-laptop_02.jpg Uzeto sa techpowerup. Computex 2017. Asus sprema laptop sa r7 1700 + rx580. 8/16 desktop cpu u laptopu, a sve zahvlajujuci nizkom tdp i lemljenju umestu intelovih bala. Sah i mat intel.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ko hoce max clock ili se zenta OC-a, pa hoce sto veci base clock je opravdana kupovina boljeg SKU-a, za sve ostale 1700tka majka :D
 
Čiji sajt ? Ovaj preko koga sam skinuo BIOS radi.
Za utiske za sada moja memorija Kingston HyperX KHX3000C15D4/8GX radi na 2993MHz i oseća se ubrzanje u CPU bečmarkovima. Izgleda da je tačno da Ryzen voli bržu memoriju.
Ovo je pre 0801 BIOS-a
Ryzen ptest 4.JPG
a ovo sa njim, sve ostalo je na default-u
Ryzen ptest 5.JPG
 
Poslednja izmena:
Mnogi odavde, ne mogu da otvore pomenuti sajt, jer su navodno banovani.
 
Poslednja izmena:
To! Bice mozda jos jedan rez cena, kad izadju inteli 6/12 za 1151, ali i ovo je vec sjajno.
p.s. da li ce do nas ikad stici 1700x za 310e..
 
Poslednja izmena:
1700X se kod nas spustio tik ispod 50000. Koliko se secam bio je oko 54000-55000.
 
Vec ima i za manje, KP :)
 
Ćudno. Mogu da pošaljem ako nekome treba.

7WRD84E.png
 
Znaci sa ovom serijom biosa je prakticno resen problem sa memorijama?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno