Šta je novo?

AMD Ryzen 7

Ryzen je apsolutni best buy za 3D Max.

3dnax.png 3dnax-vraypng.png
 
Poslednja izmena:
Ako znas kako da prizoves korisnika @nex999 on ce ti reci. Trebalo bi da ima Ryzen i bavi se 3d modeliranjem.
 
Da li ima ozbiljnijih testova za Sony Vegas i Autodesk Mayu?
 
Triggeruje baba yaga 2500k mnoge. Slobodno preporuči čoveku R7, nije pitao za fm2017 već 3d render :).
 
Sta je ovo, Ryzen na 3.9GHz daje bolje rezultate od magicnog 5GHz 7700k sa 3.200 memorijom u nekim slucajevima u gamingu? :D

P9 Lite TT
 
Dobro ljudi, zaista niste korektni. Zašto sam ja pre koji sat objavio onu glasinu o X390 i X399 čipsetu za AMD budući 16 core procesor ???

Da li je zaista moguće da niko neće da diskutuje o tome i vidimo šta je tu logično a šta nije ?


Po meni je X399 verovatno namenjen budućem AMD Naples procesoru, jer ako pogledate slike ploče sa X399 čipsetom, videćete da ima podršku za dva procesora.


Evo vam i drugi link: http://wccftech.com/rumor-chipset-d...-motherboards-leak-hint-existence-lga-socket/
 
Poslednja izmena:
Kosta, o glasinama se raspravlja u Trendovima. Ovo je R7 tema, ne R5, ne R3, ne Intel X99, ne tema o magicnoj X399 platformi. Ako odemo u offtopic a desava se stalno u ovoj temi, to nije namerno nego se desilo usled rasprave iz ovog ili onog razloga. Sigurno necemo sa namerom da raspravljamo o necemu cemu tema nije namenjena.

Jel ti sad jasno zasto nisi trebao traziti zakljucavanje one teme o Zen arhitekturi u Trendovima?

Pomislio bi covek da si od juce na forumu a i ja i ti ovde vec deceniju piskaramo.
 
Koliko on ne ume... boli me sve.

Eto samo kada ti umes i niko drugi nista ne zna da radi. Nepodcenjuj niciji rad u zivotu, svako se trudi na svoj nacin da uspe na YT kanalu.

I o cemu mi pricamo covek ima skoro milion predplatnika na svom kanalu a to ipak nesto govori o njegovom znanju jer da ne zna kako ti mislis ne bi imao toliko njih koji ga prate.
 
Poslednja izmena:
Gde baš nađe YT za širenje "istine" ???
 
Eto samo kada ti umes i niko drugi nista ne zna da radi. Nepodcenjuj niciji rad u zivotu, svako se trudi na svoj nacin da uspe na YT kanalu.

I o cemu mi pricamo covek ima skoro milion predplatnika na svom kanalu a to ipak nesto govori o njegovom znanju jer da ne zna kako ti mislis ne bi imao toliko njih koji ga prate.

Daleko od toga, samo Jayz je totalni nub sto se tice OC-a. Ne kazem da nije uspeo, samo pravi video klipove sa siroke narodne mase koji u dobrom % ne znaju ni da sklope komp,a ne za entuzijaste koji bleje na forumima itd.
Ne mozes reci da covek ima znanje a testira jacinu ventilatora lepljenjem papira. Ne mozes.

P.S. recimo nije mu palo na pamet da poveca VDDSOC, kada je digao ram na 3200 i dobio nizi rezultat. Neko ko iole zna da OC-uje bi bio u fazonu hej, mozda je prosao test ali nije stabilan, dajmo mu vise napona! Ne, covek zna za vcore i tu prica prestaje. Da ne pricam o auto-OC koji koristi inace i na x99, sto me jednostavno boli.
 
Kosta, o glasinama se raspravlja u Trendovima. Ovo je R7 tema, ne R5, ne R3, ne Intel X99, ne tema o magicnoj X399 platformi. Ako odemo u offtopic a desava se stalno u ovoj temi, to nije namerno nego se desilo usled rasprave iz ovog ili onog razloga. Sigurno necemo sa namerom da raspravljamo o necemu cemu tema nije namenjena.

Jel ti sad jasno zasto nisi trebao traziti zakljucavanje one teme o Zen arhitekturi u Trendovima?

Pomislio bi covek da si od juce na forumu a i ja i ti ovde vec deceniju piskaramo.

U pravu si, zato sam sada tamo i otvorio novu temu: https://forum.benchmark.rs/showthre...n-X390-i-X399-platforma&p=5040311#post5040311
 
Kosta, o glasinama se raspravlja u Trendovima. Ovo je R7 tema, ne R5, ne R3, ne Intel X99, ne tema o magicnoj X399 platformi. Ako odemo u offtopic a desava se stalno u ovoj temi, to nije namerno nego se desilo usled rasprave iz ovog ili onog razloga. Sigurno necemo sa namerom da raspravljamo o necemu cemu tema nije namenjena.

Jel ti sad jasno zasto nisi trebao traziti zakljucavanje one teme o Zen arhitekturi u Trendovima?

Pomislio bi covek da si od juce na forumu a i ja i ti ovde vec deceniju piskaramo.

Svaka cast! i ja sam bio ovakvog misljenja ali dzaba kosta se pita :D
 
Memara poprilicno utice na performanse Razanog, u par bitnijih naslova tuce 7700k.
Pa da evo gledam bas na Amd redditu jos testova sa brzom memorijom posle zadnjeg win updejta.

66901d6511e908ec7d3f1ebdd1873af0.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Daj Boze da je ovo istina, onda ce ovi R5/R3 propisno da prebiju Intel u odgovarajucim kategorijama. Ovo su dramaticna ubrzanja.
 
Da citiram YT komentar, rip in peace intel :'D (za sad)
 
Uradio sam na poslu poređenje da vidim da li nam se isplati da pređemo na Ryzen. Možda će nekome biti interesantni rezultati, ako još neko razmatra Ryzen za Dev ili Build mašinu.
Build i compile ogromnog projekta, vrlo dobro paralelizovan, gde je CPU zakucan na 100% najveći deo vremena. Projekat ima gomilu C++ i C# koda i sve se builduje korišćenjem MSBuild-a i MS compilera.
Probao sam Clean build i Incremental i merio sam vreme. Ovo su rezultati koje sam dobio posle par merenja:
Pogledajte prilog 225487

Na žalost izgleda Ryzen ne radi baš najbolje sa MS alatima za sada. Primetio sam da linker na AMDu dosta duže drlja nego na Intelu, i to se baš oseti u Incremental buildu gde zapravo dominira single threaded vreme da se sve ulinkuje.
Malo me je ovo razočaralo, nadao sam se da ćemo za male pare dobiti još dva cora i ubrzati build. :( Pogotovo nakon što sam video da je Ryzen pokidao Linux Kernel compile:
http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=ryzen-1800x-linux&num=5
https://www.servethehome.com/amd-ryzen-7-1700x-linux-benchmarks/

Jedino gde sam uspeo da dobijem ubrzanje je kada je čitav build na HDD-u, umesto na SSDu i postaje ograničen brzinom diska.
Pogledajte prilog 225488

Bravo,

Ja sam o tome govorio. Ryzen još uvek nije opravdao očekivanja. Ljudi se hypeuju bez realnih promena i samo teraju CB i neke generic testove bez realworld testiranja.

Mora tu još mnogo, mnogo zakrpa da se lansira.

I da ne ispaden fanboy, ne može jedan 6 core cpu da bije 8 core cpu na istom taktu (za iste pare) i da se ovaj 8 core diže u nebesa. I dalje mislim da je za non youtubere i renderaše, Intel 6core bolje rešenje za ws.

Moj honorarni posao zavisi od toga i zbog toga potenciram to. Nije to loše, ali mora da se dosta stvari ispegla.

Ovu verziju treba preskočiti, sačekati da se vidi taj Zen 3.0 o kome pričaju....

Sad neka se neko ljuti. 2% u ovoj temi su ljudi koji zapravo ne koriste cpu da surfuju netom i cepaju igre, nego za posao
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno