Šta je novo?

AMD Ryzen 7

Da biće jači, sad pitanje čije recenzije čitaš, neke finasiranje(sponzorisane) od AMD-a i Asusa, kao npr. Erikova, finansirane od Intela, ili objektivne koju urade korisnici kao ovde linkovanu za FM, gde je i5 2500k ravan 8-jezgarnom Ryzenu i sl.

Inače, Sam633, sve pohvale na istraživačkom novinarstvu.:)
Druze , citam i ne verujem sta citam!Ako su ti merilo igre za moc procesora, onda nemoj da pljujes po r7 seriji, jer su prevshodno za rad u nekim 3d etc... programima gde su se odlicno pokazali, a mozes se i lepo poigrati i nece ti nigde failti snage.
Ako ces da ih koristis za neki posao gde je bitno sto vise tredova, a da ne moras da puknes preko 1500e samo za procesor onda vidis i sam da su odlican izbor.
Sve sto si pisao o rayzenu bi moglo da se kaze i za intelov 6900, ali nisam primetio da njega bilo ko pljuje za bilo sta osim cene, koja je do pojave ovih ryzena bila poprilicno visoka, a sad ce mozda cena pasti.
Gresis sto poredis procesore u cenovnom rangu, a ne po broju jezgara, samim tim ti se jasno namece da su ovo AMD opcije za pandan 69xx seriji, za mnogo manje para.
Evo ja hocu mnogo jezgara za Cinemu 4d, a hocu i da se igram, u mom slucaju 7700k nije dobar izbor.Procesore kupujemo prema potrebi , neki koji su etuzijasti kupuju da vide maksimume od hardvera koji se trrenutno nudi i svi imamo razlicite zelje i prohteve, zato mislim da je sa AMD ponudom ta potreba dobila vise mogucnosti i kombinacija.
Evo ja obozavam da igram C&C Generals i sta ja da kazem sa grafickom kartom od 1500e koja daje manji broj frejmova od ati 9000 pro koju sam imao pre 100 god. da je kartica krsh?
U svakom slucaju i ti ocekujes benefite od jeftinog AMD jer koliko vidim ocekujes jeftinije Intele, zar to nije plus u celoj prici?
 
Moraću da vidim sa Pecom i Kutijom da otvorimo neki dečiji podforum ovde.
 
Evo Deus EX rezultata. Full HD, Ultra podešavanja.
a4fa8291a200310e0800b7d6c6ab431c.jpg



Sendt fra min SM-G928F
 
Druze , citam i ne verujem sta citam!Ako su ti merilo igre za moc procesora, ?

FM jeste igra, ali ne grafički bazirana, ali zato jete bazirana na malo složenijoj matematici(statistika, verovatnoća i slično), i prestavalja dobro merilo moći procesora.
 
@DeusEx
Ta igra je definitivno polupana na tehnickom planu.
 
Rick - dečko rekao bih da ti u životu nisi video program koji predstavlja merilo moći procesora!
 
https://forums.dolphin-emu.org/Thre...k-results-automatically-updated--45007?page=9

Imas ovde rezultate Ryzena 1700 i nekih Intela. Nisu iste konfe u pitanju, ali obzirom na razliku mislim da to nije od velikog znacaja. GPU nema bitnog uticaja na ovaj test sto pokazuje 6600K rezultat sa GTX960 vs 7700K rezultat sa GTX1080Ti.

Izgleda da je do emulatora :

Did anyone figure out why the Core2Quads were performing so much better than Core-is at the same clockspeed? I see more Core2s performing almost as good as and occasionally better than Sandy Bridge at similar clockspeed in the benchmarks.

Ako je verovati tom emulatoru i5-6600K je bolji od i7-4970K
 
Poslednja izmena:
ST perf. su bitne u Dolphinu.
 
FM jeste igra, ali ne grafički bazirana, ali zato jete bazirana na malo složenijoj matematici(statistika, verovatnoća i slično), i prestavalja dobro merilo moći procesora.
Druze FM mozes igrati i na core2duo, a raditi neki 3d ne mozes!Ako kupujes procesor samo za gejming onda ti i i5 zavrsava sav posao.Ali to ne znaci da je intel 9xxx los procesor iako ce ga ta i5 oduvati u tom FM-u!
 
Da li postoji neki tekst/test gde se koristi virtuelizacija/kontejneri (Docker)?
 
Rick - dečko rekao bih da ti u životu nisi video program koji predstavlja merilo moći procesora!

Ne ja samo video čoveka koji konstantno krši pravila foruma: "marketing", koji u ovoj temi promoviše svoju pc a x e - Asus recenziju(u svom potpisu), a ništa pamentno ne napiše, a meni vi lepite opomene za E mm i, u market sekciji.

Inače možete mene slobodno banovati, da sam klinac navučen na internet, imao bi hiljade postova, a pošto nemam neće boleti.

Vi ste napravili kokošinjac od foruma ne ja, kažnjavate zbog sitnih prestupa, a bombardovanje foruma sa sponzorisanim linkovima p c a x e tolerišete, kao i vređanje.
 
Lep dan napolju, malo prosetas opustis se, posle ti bude bolje :)
 
Zanimljivo je kako niko iz hejt ekipice ne komentarise ovakve rezultate: https://www.youtube.com/watch?v=Rl_ioGy2dds
Za razliku u ceni je moguce kupiti vrhunsko napajanje, ram i ssd, ili kvalitetan 2k monitor, gpu sa kojim ce i famozne igre raditi odlicno itd.

Ali izgleda da je igranje starcrafta u 1024x768 nekima jedino merilo brzine cpu-a u 2017. godini :)
 
Trava je zelena, NVIDIA! AJOJ, jes vala glup predlog! :D
 
Lepo ti kad vidis plavo nebo, lepa zelena trava, a sunce PRZI. Amd je kriv za to!

P9 Lite TT
 
Vidim ovde dokonih koliko hoces,zato evo predlo0ga,dodjete kod mene dam vam motike u ruke i pravac u jagodama...hmmm msm da ne valja,kaki ste pobili bi stre se motikama(intel vs AMD ) :D
 
Vidim ovde dokonih koliko hoces,zato evo predlo0ga,dodjete kod mene dam vam motike u ruke i pravac u jagodama...hmmm msm da ne valja,kaki ste pobili bi stre se motikama(intel vs AMD ) :D
Zar ti nemas foliju u jagodama?

Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока
 
Uradio sam na poslu poređenje da vidim da li nam se isplati da pređemo na Ryzen. Možda će nekome biti interesantni rezultati, ako još neko razmatra Ryzen za Dev ili Build mašinu.
Build i compile ogromnog projekta, vrlo dobro paralelizovan, gde je CPU zakucan na 100% najveći deo vremena. Projekat ima gomilu C++ i C# koda i sve se builduje korišćenjem MSBuild-a i MS compilera.
Probao sam Clean build i Incremental i merio sam vreme. Ovo su rezultati koje sam dobio posle par merenja:
Amd_vs_Intel.png

Na žalost izgleda Ryzen ne radi baš najbolje sa MS alatima za sada. Primetio sam da linker na AMDu dosta duže drlja nego na Intelu, i to se baš oseti u Incremental buildu gde zapravo dominira single threaded vreme da se sve ulinkuje.
Malo me je ovo razočaralo, nadao sam se da ćemo za male pare dobiti još dva cora i ubrzati build. :( Pogotovo nakon što sam video da je Ryzen pokidao Linux Kernel compile:
http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=ryzen-1800x-linux&num=5
https://www.servethehome.com/amd-ryzen-7-1700x-linux-benchmarks/

Jedino gde sam uspeo da dobijem ubrzanje je kada je čitav build na HDD-u, umesto na SSDu i postaje ograničen brzinom diska.
Amd_vs_Intel_Hdd.png
 
Zamisli tek rezultat na Erikovom 5820k na višem kloku.
Lepo je videti iskustva iz prve ruke, pa makar to ne značilo da je pokidao Ryzen sa rezultatima. Dobro je i kada Neša podeli neki rez svakih par dana. Valjda imamo 3 Ryzena na celom forumu, bar onih koji su se autovali.
 
Dobio bi mozda jos 10-ak %, posto ne skalira savrseno. Svakako za neke workload-ove bolje radi. Mada ja mislim da je to dosta i do softvera koji je pisan godinama za intel, jer AMD nije imao alternativu. Malo mi je nejasno da bude tolika razlika, gledajuci da Ryzen ima bolji IPC od hw-e.
 
Verovatno bi i ovaj 5820K kod mene mogao više, ali je firmina mašina pa se ne bih zezao da dalje dižem napon. :)
A ovaj rezultat je definitivno do optimizacija softvera. Za bitne open source projekte AMD je mogao da uloži neki napor da ih optimizuje pre nego što Ryzen izađe, ali gomila "zatvorenog" koda će morati da sačeka neku sledeću verziju za Ryzen optimizacije, ako je i tada dobije, zavisno od prioriteta.
 
vec sam pitao jednom ali Ryzen tada jos nije bio zvanicno izasao pa nisam sada potpuno siguran sta da radim. Hocu da kupim sestri komp koji bi ona koristila za rad u 3d max-u. Pre svega ovoga sam mislio 5820K da uzmem. Da li je 1700 bolja solucija nego intel?
 
Nazad
Vrh Dno