Šta je novo?

AMD Ryzen 7

Gde se nalazi predstavnistvo ASRock u Srbiji, ko je njihov covek na ovom forumu? Hocu da ga pitam zasto u ovom momentu ne mogu da kupim u Srbiji Taichi a mogu CH6.

Ubuduce se malo potrudi ako vec zelis da se pravis pametan.

ASRock se povukao iz Srbije sto se tice zvanicnog nastupa i neke konkretnije podrske. Slabo posla ima, verovatno ga ima u ponudi nekih distributera, ali svaka saradnja sa medijima je obustavljena. Nasi ljudi rade tamo u NL, dobri smo, super su ekipa...ali otprilike im je dosadilo da ulazu a da nema pravih rezultata
 
Mi sa foruma ne mozemo praviti rezultate koje neki ocekuju, niti nas ima dovoljno platezno sposobnih da napravimo taj promet niti nas bilo ko zarezuje kada se donose odluke koje direktno uticu na prodaju kompjutera (kao sto je povecanje poreza sa 8 na 20 odsto). Ali mozete biti sigurni kada bi Asrock u Srbiji nastupio sa cenom koju ima u Americi plus ovdasnji porez bez ugradjivanja, izmisljenih dazbina i ostalih cuda koja se preko nase kicme prebijaju, da bi bilo mnogo vise kupaca Asrock x370 Taichi nego Asus ROG Crosshair VI Hero. Pricam o legalnim kanalima distribucije, razume se.

Opet i ti ilegalni kanali, drzava da zeli ima nacina da to resi. Kao da oni sto sede u odeljenju MUPa za VKT ne mogu da pronadju dilere. Pa ja koji sam sasvim obican tip mogu za pola sata da napravim mini dosije o nekome sa neta na osnovu mejl adrese ili forumskog nika. Oni koji rade u toj sluzbi mogu i znaju mnogo vise.

Mada cela ova prica je vec ispricana i zaista nema je smisla potezati. Dovoljno je pogledati WEB cenu (ne maloprodajnu za koju moze preko firme da se uzme) ASUS Crosshair VI Hero. Po kursu po kojem mi, obicni ljudi menjamo pare ploca izadje oko 350 evra. U Austriji krece od 265 evra, u vecim lancima oko 280 evra. Tih 70 evra razlike je uvecanje cene u Srbiji za 25-32%. Treba biti jako kreativan pa izmisljati opravdanja za tu razliku u ceni.
 
Predstavništva se isplate u malom broju zemalja ( u odnosu na ukupan broj zemalja u svetu) a to su ili ogromna tržišta poput Amerike, Kanade, Nemačke, V. Britanije ili u zemljama koja imaju mnogo slabiju moć ali su perspektivna. Srbija ne spada ni u jednu grupu. Prisustvo jednog brenda je postojanje uvoznika njihovih proizvoda i ti proizvodi u zvaničnoj maloprodaji. Recimo silverston i biostar imaju ili su bar imali uvoznika, a nekakvog predstavništva nema niti će biti, jer je tržište malo i siromašno uz to postoji i šverc. A uz to kakva je kupovna moć, je razlog, što se postojeći uvoznici ne potrude više i imaju bolju ponudu uz nemar ili inertnost
 
Poslednja izmena:
Dovoljno je pogledati WEB cenu (ne maloprodajnu za koju moze preko firme da se uzme) ASUS Crosshair VI Hero. Po kursu po kojem mi, obicni ljudi menjamo pare ploca izadje oko 350 evra. U Austriji krece od 265 evra, u vecim lancima oko 280 evra. Tih 70 evra razlike je uvecanje cene u Srbiji za 25-32%. Treba biti jako kreativan pa izmisljati opravdanja za tu razliku u ceni.

...jer je tržište malo i siromašno uz to postoji i šverc. A to kakvo je kupovna moć, je razlog, što se postojeći uvoznici ne potrude više i imaju bolju ponudu uz nemar ili inertnost
Pogledas citirani deo G@W i jasno je zasto postoji sverc, za z270 ploce razlika je bila reda velicine 20e madjari/domace radnje a za Hero VI je cak 40e ako se uzme cena u Mo*****u.
 
Shvatite,u Srbiji ne postoji sverc...
 
 
Poslednja izmena:
hahaha evo ga Ricky znalac da pljuje a nije ni pogledao tabelu. Jordane meni je fascinantno da kacis test koji nisi ni pogledao, tj toliko ovlaz da nisi video ogromnu razliku u test uslovima.

Bravo Villy, neko da zapravo pogleda i vidi koliko je bullshit test. 4GB rama i HDD. Ma nemoj da ce da bude sporo...

RAM i HDD / SDD imaju jednocifreni procenat uticaja na brzinu procesiranja u FM-u, sve ostalo je do CPU.
 
Test kreće kad je sve to već učitano i odnosi ne na brzinu procesiranja utakmica i transfera. Pre i posle ugradnje SSD-a razlika je uglavnom oko 2-3 %.
 
Poslednja izmena:
Učitano gde? Jesi li siguran da je sve što treba OS-u i igri samo u RAM-u i da ništa nije u pagefile-u? Bilo kakav test sa 4GB RAM-a je neozbiljan. A posebno gde je svaki test u drugačijim uslovima i ne znamo da li u pozadini radi još 10 drugih programa.
 
Znam da je tabela radjena tako sto je svako slao podatke, bez utvrdjenih uslova testa tj svako je slao sa svoje masine, ali takve testove ne treba koristiti za bilo kakvo poredjenje, nemaju neku upotrebnu vrednost.
Ovde zapenimo zbog 2-3% vecih performansi i 5fps sto moze biti i razlika u drugim delovima konfiguracije osim CPU, kako ste vec i napisali, znaci da nam je, rasprave radi i 1% bitno.

Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Učitano gde? Jesi li siguran da je sve što treba OS-u i igri samo u RAM-u i da ništa nije u pagefile-u? Bilo kakav test sa 4GB RAM-a je neozbiljan. A posebno gde je svaki test u drugačijim uslovima i ne znamo da li u pozadini radi još 10 drugih programa.

Jeste. Ja od kad znam za sebe pagefile drzim ugasenim i nikad nisam imao probleme. To je sto se tice pagefile-a nije neophodan za rad OS i bilo cega drugog.
 
Poslednja izmena:
Pagefile je bitan sistemima do recimo 6gb rama... posle ne...
 
Ja ga iskljucujem jer sam na 16Gb i ne vidim svrhu njega, plus ako koristi se na SSD-u, samo trosi vek SSD-a
 
Je l' ti korisnici sa 4GB drže takođe isključen pagefile? Za otkad znam za sebe, imam swap i pagefile. Evo na sistemu sa 24GB RAM-a je pagefile 6GB (na SSD-u), a na drugom sa 16 GB RAM-a, swap mi je 8 GB (mada sam spustio swappiness na 10%)
 
Poslednja izmena:
Neke igre prave problem ako nemas pagefile, nezavisno od kolicine rama.

Jeste,u pravu si... cini mi se da GTA V pravi problem,ako se dobro secam...

Meni na 8 gb bio iskljucen pf i igrao gta v bez problema,ali nije kod svakog isto,verovatno zavisi od hw...
 
Jeste,u pravu si... cini mi se da GTA V pravi problem,ako se dobro secam...

Meni na 8 gb bio iskljucen pf i igrao gta v bez problema,ali nije kod svakog isto,verovatno zavisi od hw...

Civ V nevidjeno voli da te alt tabuje i zali ti se kako sistem nema dovoljno rama :D
Izgleda su ti naslovi sa V. Zato sam bacio neki 200mb pagefile na hdd.
 
Jeste,u pravu si... cini mi se da GTA V pravi problem,ako se dobro secam...

Meni na 8 gb bio iskljucen pf i igrao gta v bez problema,ali nije kod svakog isto,verovatno zavisi od hw...
Ima naslova koji odbijaju čak i da se startuju ako ne postoji page file, bez obzira na količinu rama. CoD:AW je imao tih problema, verovatno i noviji. Bilo je tu još igara...

Svojevremeno su i pojedini programi iz adobe-ovog asortimana pravili probleme, ne znam da li je to rešeno, pošto je kod mene svakako upaljen. Ne šteti, ne pravi probleme, neka ga :)

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sad videh, izgleda da se ovde nesto zaista kuva. Super je ovo vest, samo se nadam da će AMD u startu rešiti ove probleme sa memorijom i performansama, kada se X399 pojavi u prodaji.

Dobro je što nemam sad para za upgrade na Ryzen, čekaću ionako jesen. Pošto se bavim video encodingom, vrlo je moguće da ću se protegnuti kako treba.

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Kuva se tamo uvek i spremaju novi specijaliteti ali uvek i zagori. Da mi vidimo kada se servira da li ljudi jedu ili ipak odlaze u onaj provereni malo luksuzniji restoran.
 
20 evra da ce prvi Ryzen koji ce Kosta kupiti biti Ryzen 4 :d
 
Football Manager 2017 je sad besplatan za igranje do nedjelje na Steamu pa ako neko ima vremena za bacanje i Ryzen može potvrditi ili opovrgnuti rezultat koji je okačen na jednoj od prethodnih stranica. :d
 
Nazad
Vrh Dno