Šta je novo?

AMD Ryzen 7

Da nisu malo sa cenom preterali?

Ako se prica za prodavnicu na E***, onda je cena u redu, jer oni uvek obavljuju HW bez uracunatog poreza. Kada se doda nas PDV na njihovu cenu za 1800X recimo, dobije se oko 600e, iliti 75K dinara. Isto vazi i za ostatak linije Ryzen procesora. Kod Nemaca je oko 560e, tako da nismo toliko daleko :d
 
[YOUTUBE]TBf0lwikXyU[/YOUTUBE]
 
Pitanje za znalce....


Koja je mogućnost da se sa novom spec. ryzen memarom na 1t (što je najavljena) poboljša OC? Ili generalno, sa novim BIOS-omn perf na FPU planu sa AVX-om? Je l to do code ili do hadrwera trenutno???

Eriče, pošto je heatspreder dobar, pretpostavljam da nema vajde mirror finish? :D Rekoste u recenziji 2C nije ništa, ne slažem se :)
 
Poslednja izmena:
Funkcionalno i veliko trziste. Uredjen sistem. Ima ko da kupuje, ima se para, nema brajko ekonomije itd.

Ma koga ja zezam, sve je to zavera Vatikana :d
 
Svaka cast za AMD napokon su izbacili konkurentan proizvod. Ceka nas lijepa buducnost :)

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Bacio pogled, u igrama od 4% do 26% , prosek 17%. Ukoliko je tacno, ovo je odlicno.
 
Funkcionalno i veliko trziste. Uredjen sistem. Ima ko da kupuje, ima se para, nema brajko ekonomije itd.

Ma koga ja zezam, sve je to zavera Vatikana :d

Pazi, na 560e 40 nije velika razlika. Problem je sto je povremeno i na 200e bila tolika razlika, valjda ce se cene unormaliti, 10% ni tu ni tamo.
 
Ja pamtim i nize cene nego u DE :)

Edit: Mene taj 1800X ne zanima, mnogo je to para. Cenim da je za vecinu tako.

Na 1700 je razlika oko 30 evra sto nije puno ali, tu je varijanta da se dobavi i za ispod 300 evra u sopstvenoj reziji a to je vec preko 80 evra razlike. Ja iskreno gledam i na ploci da ustedim, ako moze 1700 na 3.9 za svaki dan ili ako moze bas kao 1800X na nekoj solidnijoj B350 ploci, meni dosta. Mada kako stoje stvar, sumnjam da je moguce.

Malo je sve ovo poterano unapred, proces je ocigledno zelen i za koji mesec ce biti neka revizija koja sigurno bolje radi a mozda i manje kosta. Ali ko ce cekati nekoliko meseci :)

Edit: Ogresi dusu, 1700 je 360 evra u DE a kod nas 380 evra. Znaci samo 20 evra razlike, kada platis porez. Meni se nesto ne placa jer ni od domaceg a ni od stranog nemam neke vajde.
 
Poslednja izmena:
Kako sam mislio da ce da zacepe, odlicne su cene kod nas, skoro iste. Sta li im bi :)
 
Jel sam ja lud ili su ploce za Ryzen jako slabo opremljene napram cene? Nista od bogatstva USB portova, boljih zvucnih, boljih kontrolera, vise M2, vise PCI-E. Ladno ploca kosta 300 evra, jedino sto sjaji kao jelka a konektori nikako da opravdaju cenu. Za te pare ocekujem da mi pozadina kucista bude nakrcana konektorima i izlazima/ulazima do vrha. Sta oni ovde u stvari naplacuju?
 
Asus Prime B350M-A

Kod nas 15K
DE 88e
US 90$

:trust:

Prevelika je to razlika.
 
Bolji je Intelov Heroj, ako mene pitate. Jer je Z270 bolji cipset od X370 (iako ovaj drugi ima veci broj u nazivu). Ako su vec ponudili CPU za manje para od konkurencije, stvarno im ovo sa plocama nije trebalo. Ispada da su tu egal a bas i nisu. Mora to dole i to za bar 20%. Na stranu sto u ovom momentu Asus baguje na AMD strani, to ce vremenom ispraviti.
 
Heh, ma kontam da je razlog slaba dostupnost u ovih prvih nekoliko dana/nedelja.
 
Amd zadnje vreme nije imao najnapredniji cipset. Pa ni x370 nije to promenio, 55nm norma izrade, zbog nize cene. Ali opet ima sve sto treba vecini. A i dosta toga je preslo na cpu (cak i hdd moze se direktno na cpu sata prikljuciti).
 
Bilo bi dobro da se ponudi neki kombo- proc R7 1700, mem kit 16GB na 3k MHz i B ploča sa popustom.
 
Jel sam ja lud ili su ploce za Ryzen jako slabo opremljene napram cene? Nista od bogatstva USB portova, boljih zvucnih, boljih kontrolera, vise M2, vise PCI-E. Ladno ploca kosta 300 evra, jedino sto sjaji kao jelka a konektori nikako da opravdaju cenu. Za te pare ocekujem da mi pozadina kucista bude nakrcana konektorima i izlazima/ulazima do vrha. Sta oni ovde u stvari naplacuju?

I onda pogledas Crosshair VI Hero, 14 usb portova, dobra integrisana zvucna, 2xM.a, podosta PCI-e itd...

Posle videh i :
Bolji je Intelov Heroj, ako mene pitate. Jer je Z270 bolji cipset od X370 (iako ovaj drugi ima veci broj u nazivu). Ako su vec ponudili CPU za manje para od konkurencije, stvarno im ovo sa plocama nije trebalo. Ispada da su tu egal a bas i nisu. Mora to dole i to za bar 20%. Na stranu sto u ovom momentu Asus baguje na AMD strani, to ce vremenom ispraviti.


Molio bih te za racionalno objasnjenje ovoga, a da ne bude "osim ako mene pitate i Z270 je bolji cipset".
 
Poslednja izmena:
Od tih 14 cetiri su USB2.0 (doduse na Intelu je jos gora situacija), integrisana zvucna je ista i nije bas dobra (mislim nije nijedna ali za integrisanu je kao dobra da kazemo), fali display port, naponska je cini mi se slabija (nije da je bitno, ionako ne moze da se klokuje Ryzen ozbiljnije za 24/7), na kraju najbitnije sam chipstet podrzava SLI/CF ali je to bolje reseno kod Intela. Eh da, RAID kontroler kod Intela je sigurno bolji jer je Intelov. Osim ako na AMD ploci nisu isto stavili Intelov RAID kontroler. AMD ima vise SATA 6 Gbit/s portova ali bit radije vise PCI-E ili M2.

Kako god, ove ploce kostaju 250+ evra, kod nas verovatno dobrano preko 300 evra. Za te pare mislim da bi mogli da ponude vise i jedni i drugi ali ajde da kazemo istinu tj. da je Intel vise premium pa moze malo jace cenom. AMD sa ovakvim bagovitim plocama i u gejmingu (sto i jeste glavna namena Republic of Gamers proizvoda) diskutabilnim performansama stvarno ne moze da ide sa egal cenom. Jer kako kaze covek iz AMD, Ryzen ima 6-7% sporiji IPC a max klok je 15% nizi u odnosu na 7700K. Za igrice ne ide ista cena ploce, mora to nize u AMD slucaju.

Za profi upotrebu ove ploce nisu idealne ali su jako dobre. Jer valja izbaciti svo to gejmersko djubre sa ploce i ubaciti stvari koje znace profesionalcima. Slabije ploce su jednostavno osakacene, kao onaj Asus X370 Prime Pro.
 
Od tih 14 cetiri su USB2.0 (doduse na Intelu je jos gora situacija), integrisana zvucna je ista i nije bas dobra (mislim nije nijedna ali za integrisanu je kao dobra da kazemo), fali display port, naponska je cini mi se slabija (nije da je bitno, ionako ne moze da se klokuje Ryzen ozbiljnije za 24/7), na kraju najbitnije sam chipstet podrzava SLI/CF ali je to bolje reseno kod Intela. Eh da, RAID kontroler kod Intela je sigurno bolji jer je Intelov. Osim ako na AMD ploci nisu isto stavili Intelov RAID kontroler. AMD ima vise SATA 6 Gbit/s portova ali bit radije vise PCI-E ili M2.

Kako god, ove ploce kostaju 250+ evra, kod nas verovatno dobrano preko 300 evra. Za te pare mislim da bi mogli da ponude vise i jedni i drugi ali ajde da kazemo istinu tj. da je Intel vise premium pa moze malo jace cenom. AMD sa ovakvim bagovitim plocama i u gejmingu (sto i jeste glavna namena Republic of Gamers proizvoda) diskutabilnim performansama stvarno ne moze da ide sa egal cenom. Jer kako kaze covek iz AMD, Ryzen ima 6-7% sporiji IPC a max klok je 15% nizi u odnosu na 7700K. Za igrice ne ide ista cena ploce, mora to nize u AMD slucaju.

Za profi upotrebu ove ploce nisu idealne ali su jako dobre. Jer valja izbaciti svo to gejmersko djubre sa ploce i ubaciti stvari koje znace profesionalcima. Slabije ploce su jednostavno osakacene, kao onaj Asus X370 Prime Pro.

Fali display port? Da li si to stvarno izjavio?! hahahaha
Ne znam po kom osnovu si zakljucio da je naponska slabija, iako je ocigledno da nisi ni ulazio u materiju cim si to izjavio. Naponska je znacajno jaca nego na Z270. Ima fantasticnu efikasnost i generalno top-notch komponente.
To sto tebi treba vise PCI-E ili m.2 je potpuno irelevantno. Nema ploca sa vise m.2, osim ako ne uzmes Apex plocu sa expantion card-om za jos 2x m.2. Svakako ima isti broj PCI-E slotova, ali vise PCI-E linija...
Ima 4 vise USB porta, od Z270 varijante tako da ne znam sto se bunis. Jel mozda imas 2 tastature, 3 misa, 4 telefona, 1 tablet, kameru, 2 externa HDD-a i usb flash utaknute u isto vreme samo na backpanelu? ;)

Znaci po svemu je bolja od Z270, osim po tome sto MOZDA ima losiji raid kontroler. Iskreno, nisam ni pogledao kakav je. A poredjenje procesora kad poredis ploce mi je tek ono.. wtf.
Ovaj Hero za poslovne primene je bombona. Ne mora nista da se vadi niti dodaje.
 
Pa valjda ce i Zen APU moci na ove ploce, ne?
 
Moci ce, ali je krajnje nerealno ocekivati da ce neko dati vise para za plocu nego za procesor. APU-ovi ce biti low-end ponuda koja ce ici na A i B cipsetove (po AMD-ovim shablonima). Dok je hero high-end ploca.
Takodje ne znamo ni kada ce se pojaviti APU-ovi uopste.
 
9oVGc83.png


C43uh18WEAEROnq.jpg


Šta će li Zeppelin tek da bude? :D

Ko je u pitanju na prvoj slici, da se naslutiti iz pozadine.
 
Poslednja izmena:
Ocekuju se posebni ram kit-ovi za Ryzen koji rade sa 1T tajmingom. I to preko 3400mhz, veoma lepo.

Pogledajte prilog 223674
Da li će biti CL14 kitova za Ryzen na 3600 Mhz? E to bi bilo idealno!

Drugo pitanje, kako Ryzen podnosi dizanje voltaže memorije na 1.5 V? Možeš li da to probaš nekako i da zategneš latencije max koliko može?

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Ok, čekamo nove testove, sa Ryzen optmizovanom G. Skill memorijom, pa ćemo videti.

Ima li šanse da skoro uradiš takav test, Erik011?

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Platio ga intel da kupi 2 AMD procesora i plocu :D
https://www.youtube.com/watch?v=aUk5T3AkJYE

Objasnio čovek. :)

I Peca je u drugoj temi slikovito objasnio zanimanje intela za recenzije i novinare:

Vrlo bi ga rado uporedili sa najjacim Intelom, sa kojim je i trebalo. Taj procesor nazalost ne mozemo da dobijemo, ne samo taj, nego bilo koji drugi. Nijedan distributer vec godinama ne daje procesore na testirranje jer moraju da se otpakuju a posle ne mogu da ga prodaju tako lako. Intel se kao sto verovatno znate, krajem prosle godine povukao iz Srbije, ne samo da je ugasena kancelarija vec ne postoji vise ni PR agencija. Ne samo iz Srbije vec iz mnostva okolnih zemalja, najbliza kancelarija je u Poljskoj. Muke novinarske...a iz kontakata sa medijima u drugim zemljama, mogli smo isto cuti, Intel ni sa kim skoro ne saradjuje. Stvarno ne mozemo da odemo u prodavnicu i da kupimo adekvatan procesor
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno