Šta je novo?

AMD Ryzen 5 (razrada FAQ-a u II i III postu)

Zašto u opšte razmišljati o običnom 1600 kada X verzija košta samo dve crvene više? A gotovo sigurno će lakše do 4GHz. Jedino ako je cooler problem...
 
Zavisi od mnogo faktora, ali kad se malo prica slegne i platforma bude stabilna od ~3.7-3.8GHz koliki su prosecni OC trenutno skocice na 3.9 do 4.00GHz, uveren sam. Ortak ima okej primerak gura 4.00GHz sa stock kulerom, al' neki smo baksuzi na primer. :D

EDIT: Kod ortaka iz madjarije 205e je R5 1600 dok je R5 1600X 250 i dalje... To je dobrih 45e. :)
 
Poslednja izmena:
Ne može svaki R5 1600 na 4 GHz, a 1600X nema smisla klokovati kad bustuje na 4.1 GHz, a all core-boost na 3.8 (ako dobro pamtim).

A na temu hlađenja - ja sam uvek za aftermarket bez obzira da li se klokuje i koliko je box kuler dobar (a ovi novi AMD jesu)

Ja bih lično uštedeo koji dinar i išao na non-X verziju, ali ko neće da se cima, onda je X bolje rešenje
 
Poslednja izmena:
Mozda dodje i do 5GHz za par godina, nikad se ne zna. Na boxu, naravno.
 
Eh da je dve crvene razlika. :D

Al' dobro, ide non X na "4GHz na stock kuleru"...neko rece.
 
Zar ne bi trebalo sveee sto je DDR4 da radi na ryzen? :eek:

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Код мене ради на 2666 xmp 2 profil.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Meni uopste nece da da post. Vrte se fanovi od napajanja, od cpu fan-a i od graficke kartice. Upaljena mi je narandzasta LED lampica na maticnoj, ali nista na monitoru. Samo no signal.

Napajanje je starije, ali bi trebalo u pocetku da odradi posao, cisto da odradi boot ****m ga. Napajanje je LC POWER 600w
 
Otkaci sve kablove(cpu napajanje, gpu napajanje, 24-pin itd., sve) i povezi opet.
Uveri se da je sve lepo leglo.
Izvadi ram i opet ga bocni.
Uveri se da je graficka lepo legla u slot.

Kad to uradis, iskljuci napajanje(nadam se da ima switch) i zadrzi power dugme 30-ak sekundi da izadje sav zaostali elektricitet.
Nakon svega toga probaj da butujes.

Trebalo bi bilo koji DDR4 ram da radi, makar radio na 2133MHz.
Mada, na Ryzenu bi svi trebalo da rade na deklarisanoj brzini od AGESA 1.0.0.6 tj. biosa koji ga zadrzi.
 
Poslednja izmena:
Ma jok, nece, sve sam ponovo uradio. Opet isto.

Je l' moze biti do BIOS-a? Da jednostavno nije apdejtovan? Sta da se radi ako je maticna prakticno DOA? Hoce li mi ovi zameniti?

Moze li biti do napajanja?
 
Poslednja izmena:
Imas li pri ruci onaj PC Buzzer ili kako ga vec ko zove?

attachment.php


U takvim situacijama ga licno najvise koristim, ostavi golu plocu samo sa CPU pa upali da vidis da l' uopste daje znake zivota (trebalo bi da pisti zato sto fali RAM jelte, tacno kako zavisi od ploce/BIOSa)
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    29.3 KB · Pregleda: 437
Napisah gore, problem je sto nemam taj speaker uopste. Nisam dobio uz maticnu. Ja se nadam da je BIOS u pitanju ili u najgorem slucaju PSU ili eventualno da RAM nije kompatibilan. Ako je maticna, do *****. Kapiram da procesor ne bi trebalo da pravi problem.
 
Vidi stvarno pise, fail :D Bez drugog napajanja, RAMa ili speakera da probas nista. Cak i da je BIOS problem kako bi ga updateovao kad ploca ni ne POSTuje?
 
Najverovatnije je do biosa posto su prvo ryzen 7 procesori izasli a nakon toga ryzen 5 tako da ploca moguce ima stari bios koji ne podrzava 5. Najbolje kao sto si rekao da odneses u prodavnicu i da im objasnis, mozda mogu da ti apdejtuju bios ili zamene plocu, ako je mrtva dace ti drugu.
 
У спецификацијама те плоче пише да све верзије биоса подржавају 1600...
Могуће да ти је дошла покварена.
 
Ma ok za procesor, to nije problem, vec za samu RAM memoriju. Rekose mi kada sam uzimao da ce mozda morati BIOS da se apdejtuje za brzi RAM, ali sam skroz smetnuo sa uma.
 
Ок да ради на већој фреквенцији, али без обзира на то, требала би без проблема да ради на 2133...
 
Videćemo. Neki su imali probleme bukvalno zbog samo jednog RAM-a. Čim stave dva, odjednom radi. Stvarno neverovatne stvari. Javljam rezultat servisa u ponedeljak.
 
Imam MSI B350 Tomahawk i Ryzen 5 1600 i nikako ne mogu da instaliram Windows 7. Od desetke mi je muka, ne mogu je vise ni gledati ni trpeti.
Problem je u tome kada butujem Windows 7 izbaci mi kako ne moze pronaci nijedan hard disk. Koji mi je drajver potreban da bi instalacija videla moje hard diskove? Problem oko tastature sam resio tako sto koristim PS/2 prikjucak. Jos me samo ovo oko hard diskove zeza..
 
Nazad
Vrh Dno