Šta je novo?

AMD Ryzen 3000

Gigabyte Aorus Pro B450 je u pitanju, ne planiram OC, mislim da bi tu fino seo jedan 3700x. :)
 
Našao sam samo jedan post-NDA review za 3600 ali je na Španskom https://www.youtube.com/watch?v=cIA9-2UDKHs


U ovom trenutku, postoje dosta sličnih ili istih recenzija.

Međutim, vidim da (kako je to na balkanu uobičajeno) na jedno uvo uđe, na drugo izađe.

Da ponovim:

https://www.overclock.net/forum/11-amd-motherboards/1624603-rog-crosshair-vi-overclocking-thread-4113.html#post28028456

I have to break some rules and reassure you. Artificial restriction is present due to NDA. To fully use Zen 2 you need 1.0.0.3AB

Stoga su sve one nevalidne.

I neću ih postavljati, niti su vredne postavljanja.
 
Poslednja izmena:
@djalf:

Tebi je bas lose na toj plazi, a? 8)
Ima, ja sam trenutno na F32, a postoji i F40, on ima podrsku za 3000 seriju. Trenutno je na ploci 1600x, pa mi nije neophodno da radim update BIOS-a, ali kako ce ovaj uskoro u oglase, moracu pre nego sto uzmem 3700x.
 
Poslednja izmena:
U ovom trenutku, postoje dosta sličnih ili istih recenzija.

Međutim, vidim da (kako je to na balkanu uobičajeno) na jedno uvo uđe, na drugo izađe.

Da ponovim:

https://www.overclock.net/forum/11-amd-motherboards/1624603-rog-crosshair-vi-overclocking-thread-4113.html#post28028456



Stoga su sve one nevalidne.

I neću ih postavljati, niti su vredne postavljanja.

Ljudski je biti znatiželjan a što se mene tiče ja verujem samo u ono što sam iskusim a i to ne baš uvek. Da li su neki od ovih testova validni pokazaće vreme.
 
Poslednja izmena:
Mladi su biosi, ima tu još prostora za napredak samo od boljeg i ispeglanijeg biosa.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ljudski je biti znatiželjan a što se mene tiče ja verujem samo u ono što sam iskusim a i to ne baš uvek. Da li su neki od ovih testova validni pokazaće vreme.

Uopšte se ne radi o tome.

Ako imaš odgovarujuću AGESA-u, sve će raditi. U suprotnom, piši propalo.

Tako prosto, tako jednostavno.
 
Uopšte se ne radi o tome.

Ako imaš odgovarujuću AGESA-u, sve će raditi. U suprotnom, piši propalo.

Tako prosto, tako jednostavno.
Mene više zanima koliko će biti isplativo preći na 3800x a evo već treći BIOS za 3rd gen Ryzen. AGESA nije ista kao za tu c6h.
 
Može biti i sto pedeseti BIOS, ako to hoćeš. Džabe je, ako nema ono što treba da ima.

AGESA je ista za sve.
 
Poslednja izmena:
60 minuta 1 sekunda
 
Porucih i ja G.Skill Aegis 2x8GB 3000MHz da legne sa buducom Ryzen konfom (tacnije 3600 uz postojecu plocu) s obzirom da je smesna cena :D
 
Poslednja izmena:
Reče ja da će OC da bude truba. Nisu ni oni blesavi da puste da 3600 na 4.7ghz, iako bi trebalo da modeli za manjim brojem jezgara imaju veći OC potencijal.
Zato 3900x kida verovatno.
 
Meni totalno nebitno, jer rade kao ludi na defu.
Nemaju max single boost, tako je to faktički all core oc.
 
Stigla znaci, a ja treba da cekam 2 ipo nedelje [emoji23] [emoji23]

Ionako mi nije hitno, samo da stigne :)

17 minuta & counting..
 
Nije nikada bila ista AGESA za ove dve ploče.

AGESA nema veze sa pločom.

Simpatično mi je, kako se pozivaš na oči, dok istovremeno vidiš samo ono što hoćeš da vidiš. :D

Bio sam postavio ovaj link, gde je reč o ASUS Crosshair VI koja je izašla kad i prvi Ryzen, odnosno X370 "southbridge":

https://www.overclock.net/forum/11-amd-motherboards/1624603-rog-crosshair-vi-overclocking-thread-4113.html#post28028456
I have to break some rules and reassure you. Artificial restriction is present due to NDA. To fully use Zen 2 you need 1.0.0.3AB

Pre par dana, izašao je novi BIOS za X570 AORUS XTREME (rev. 1.0), gde vrlo jasno piše: (čuda mi velikoga, kako se poklapa AGESA :D)
Update AGESA 1.0.0.3AB
 
Poslednja izmena:
@milunka
Ja mora da sam ćorav, pošto lat sa tvog screen-a i mike-ovog je bezmalo ista.
Čak on ima bolji lat od tebe na l3, i to mnogo.

@sava
Mislim da je 2700x bolji izbor za tebe na duže staze. Nije tebi single core perf presuđujući, nego multi.

@mike
216e he odlična cena. Na boljim modelima očekujem dranje.

To sam pokazao kako sljaka ram hyperx predator . Drugo ovo je 7820x i x299, to nema veze sa gejmerskim platformama intela. Ovo nije platforma za igrice.
 
Ocekivano r5 3600 apsolutni best buy za igre. Ryzen 7 i Ryzen 9 za productivity bez premca.
Uz rtx 2080 i dalje i7 9700k i i9 9900k za igre.
 
Cekamo samo rezultate za klokovanje R5 3600 :)

Ostalo je vrh.
 
Nazad
Vrh Dno