Šta je novo?

AMD RX 7000 (RDNA 3)

Kad nase trziste bude toliko veliko da uvoznici mogu narucivati vece kolicine po povoljnijim cenama, pride i ne bude tolike pohlepe uvoznika. Najjeftinija 7700XT kod nas je ~510 eur, 450 MSRP * 1.2 = 530 eur.
Masala... Za 600 evra u AT/DE mogu da se nadju 6950xt i 7800xt (520-550e) modeli...
 
Izgleda ništa od Rx 7600, bilo koja varianta, AMD odustao.
 
Mislio je sigurno na 7600XT zbog današnje vesti ali se to odnosi samo na Kinu
 
RX 7600XT će biti najverovatnije najavljen 24og januara,osim u Kini gde će se čekati 7650...
 
Ako ne prodaju u Kini teško da će da im se isplati kad već postoji dostojna zamena.
 
7600XT potvrđen za 24. januar, donosi 16Gb memorije i nešto više taktove, ostatak arhitekture je isti kao kod 7600, launch price je $329... Razlika će biti oko 60-ak dolara između dva modela
 

Prilozi

  • RX7600XT-PRICING-SPECS.jpg
    RX7600XT-PRICING-SPECS.jpg
    98 KB · Pregleda: 25
Ocekivano, ali apsolutno nebitan i "filler" proizvod koji ce da popuni rupu u liniji sa vec vestacki naduvanim cenama. Imao sam 6600XT, nece tu 16GB doneti nikakve boljitke.
 
Ako se ne promeni arhitektura, 16GB biće skoro pa beskorisno... kao i 4060Ti 8 i 16GB...
 
Kako neće, internet mi rek'o da možeš da baciš grafičku ako nema bar 16GB...ova ima 16, 4070Ti ima 12, znači ova je bolja po defaultu. /s
 
Боље да си питао тог интернaта где има повољне RX 6700xt
 
Upravo narucio 7800xt saphire nitro+, u sredu je dobijam. 550€, naravno vani.
Nadam se da nisam pogresio, jer za te pare nisam video bolju soluciju, osim mozda 4070 koja je oko 100€ skuplja trenutno.
3070 prodao za 430€ i dodao za amd-a.
 
Nisi pogresio, jedna od najboljih izvedbi 7800XT.
 
Videh ih ovih dana u ponudi 590-625e se krecu Asrock i XFX modeli.
NGNT kupovina...
 
Koliko beše košta ova grafička?



Tuga pregolema.
 
To je bio i moj zakljucak jer nista sto vidim nema spike, jedino sto ostaje je transient ili tako nesto. Takodje desava se samo sa zahtevnim igrama koje posle tabovanja povuku verovatno ok napon, u ovim ne zahtevnim nema tog efekta posle taba.

EDIT: Ova Dota ce me ubiti, sad sam iskopao bug gde se settings iz AMD panela za vsync gasi ako je HWinfo pokrenut i otvoren u frontu. Ako stoji u trayu sve ok vsync kroz AMD control panel radi, ako se otvori HWinfo vsync prestaje da radi. I to prestaje da radi u igri, u meniju, radi. Ono, kao...
Jesi li uspeo sta napraviti oko dote i fpsa?
 
Ja nisam ali Valve jeste, posle jednog update-a Dote samo je postalo sve normalno. Sad sam zakucan na 165FPS sa dipovima do 130 koji se ni ne osete.

Jedino sto sam ja uradio jeste profil za "maximum performance" tj. min i max slideri da su ti 100Mhz odvojeni samo posto AMD nema prefer maximum performance setovanje.
 
Ja nisam ali Valve jeste, posle jednog update-a Dote samo je postalo sve normalno. Sad sam zakucan na 165FPS sa dipovima do 130 koji se ni ne osete.

Jedino sto sam ja uradio jeste profil za "maximum performance" tj. min i max slideri da su ti 100Mhz odvojeni samo posto AMD nema prefer maximum performance setovanje.
Ja sinoc malo igrao dotu, 70-80 fps, ode u jednom trenutku na 120 i opet spadne na prethodne brojke. Moracu procackati malo profile i ja, a evo izasli su i novi drajveri za kartu, mozda bude bolje.
Reci mi imas li coil whine? Ja isto imam nitro+ i cuje se, ne mnogo ali iritirajuce za nekoga ko bas voli tisinu.
 
Jedino sto sam ja uradio jeste profil za "maximum performance" tj. min i max slideri da su ti 100Mhz odvojeni samo posto AMD nema prefer maximum performance setovanje.

Ja sinoc malo igrao dotu, 70-80 fps, ode u jednom trenutku na 120 i opet spadne na prethodne brojke. Moracu procackati malo profile i ja, a evo izasli su i novi drajveri za kartu, mozda bude bolje.
Reci mi imas li coil whine? Ja isto imam nitro+ i cuje se, ne mnogo ali iritirajuce za nekoga ko bas voli tisinu.
Kod mene podesavanje min frekvencije na 2500+MHz uzrokuje coil whine i u 2D mode-u, pride nema boljitka u performansama u vecini aplikacija (doduse nemam low GPU usage problem kao vi).
 
Kod mene sam od sebe počeo problem sa visokom potrošnjom u idle režimu kod 7900xtx kad se koriste 2 monitora. Gotovo od kad je izašla 7000 serija kubure sa tim problemom mada ga do sada nisam imao. Čak su u zadnjim driverima i naveli da su konačno riješili taj problem i taman kad su ga riješili ja sam ga dobio :) Oko 100w je potrošnja u idle, nemam drugi klasični monitor već onaj što dođe uz Jonsbo D31 kućište, što ga koristim kao sensor monitor. Isključio sam ga i sad je potrošnja regularna, 10-30w max.
 
Ako su ti "rasparana" osvezavanja za monitore ode potrosnja gore, ako su isti, sve ok. Evo ja imam dva 165Hz monitora i AV risiver na koji je posle prikacen tv. Ako su monitori na 165Hz risiver nije bitno na kojoj je rezoluciji ili osvezavanju potrosnja je 70W, ako se monitori spuste na 120 i risiver setuje na 120, potrosnja je max 25W a pada i nize 10-15.

Nemam nikakav coil whine apsolutno a freak sam za tisinu isto.
 
Nazad
Vrh Dno