Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

Ima li neko ovde da koristi 6700XT XFX Qick? Interesuje me kakva je što se koilvajna tiče? Juče je porčio ali se setih neke XFX RX580 odranije, bila je baš loša po tom pitanju i odmah je završila na oglasu... Osim toga gledam dimenzije - 32cm dužine grafička :ROFLMAO:, srećom pa je big tower inače...
 
Coil whine je manje-više stvar lutrije, kako ti se zalomi...vrlo retko se dešava da gro napravljenih primeraka nekog modela pati od toga u tolikoj meri da je kompletna proizvodnja tog modela za "nikako ne uzimati".
 
Koji software koristite za OC? Kada u Radeon Settings-u podesim sve kako mi odgovara, testiram par sati, sve radi stabilno, i posle 2-3 paljena računara pukne i vrati na default. Ako ima neki software brišem ovaj settings.... Ranije sam koristio MSI Afterburner, ne znam da li aktualno to ili ima nešto bolje.
 
Imas da sacuvas OC profil u Radeon drajverima. I meni se nekad desava da se Win zaglupi pa misli da nije shutdown kako treba pa se i drajver zbog toga vrati na default. Nije do nestabilnosti.
 
Driver timeout issue je do cega, ako je sve na karti na default?
 
Koji software koristite za OC? Kada u Radeon Settings-u podesim sve kako mi odgovara, testiram par sati, sve radi stabilno, i posle 2-3 paljena računara pukne i vrati na default. Ako ima neki software brišem ovaj settings.... Ranije sam koristio MSI Afterburner, ne znam da li aktualno to ili ima nešto bolje.
Nema leka za taj problem, ja sam taj njihov program izbacio i presao na msi afterburner, dok sam koristio radeon karte sada imam nvidia i isto koristim msi afterburner jer bukvalno mozes sve da podesis kako hoces ali nema tog problema da posle nekog vremena im pukne app i da sva podesavanja resetuje a igru blokira i resetuje mi komp.
 
Driver timeout issue je do cega, ako je sve na karti na default?
OC je, ali pucalo je i kada sam samo podesio krivu za fan speed. Ugasio sam sada svuda "fastboot" i za sada je okej, videćemo dokle će trajati.
 
Zna li neko nešto o ovim kartama:

GIGABYTE AORUS Radeon RX 6900 XT MASTER 16GB (rev. 1.0) GV-R69XTAORUS M-16GD​

ASUS ROG Strix Radeon RX 6750 XT OC Edition 12GB GDDR6 192-bit​

Gigabyte je starija dok je asus refreš a što se cene tiče u jednoj našoj radnji na g su im cene tu negde, razlika oko 22k a razlika u performansama je rekao bih velika. Da li ova gigabyte rx 6900 xt ima nekih problema. Za asus sam čitao i svi je hvale ali me razlika u ceni koleba.
 
Koliko sam video, 6900XT je nekih 30-35% jača u globalu (zavisi dosta od rezolucije i igre)...ne znam kolika je razlika u ceni procentualno, proceni sam da li ti se isplati. Zavisi i od rezolucije u kojoj igraš (ako ciljaš 4K, definitivno idi na 6900XT) i ciljanog frejmrejta...

Strix je dobar, Gigabyte se nije nešto pokazao ali to su mahom njihovi jeftiniji modeli (Gaming), za Master koji bi trebalo da je bolji skoro da nema testova...
 
Poslednja izmena:
Planiram da nabavim neku Rx 6600 ali imam x470 ploču sa PCIe 3, da li je istina i koliko se gubi sa 6600XT ?
 
Tako daklem, Razlika u FPS -u = par FPS, razlika au ceni 10 00'0 + dinara ? Ne isplati se ni u snu.
Neka preporuka za marku/proizvođača ???
 
nesto mi se mota po glavi da predjem na 6900xt, ali gledam, ima 3 slota od 8pin za napajanje. ja imam seasonic focus gold 850w, sta mislite, jel to dovoljno za ovu grafu?
hvala
 
Tako daklem, Razlika u FPS -u = par FPS, razlika au ceni 10 00'0 + dinara ? Ne isplati se ni u snu.
Neka preporuka za marku/proizvođača ???
AsRock je solidan, u sustini za 6600 svaki model sa 2 venta ce odraditi posao, ta karta jedva da trosi 100w
nesto mi se mota po glavi da predjem na 6900xt, ali gledam, ima 3 slota od 8pin za napajanje. ja imam seasonic focus gold 850w, sta mislite, jel to dovoljno za ovu grafu?
hvala
da li sada imas neku graficku? ako je imas, onda ne menjaj dok ne izadje rdna 3
 
Imam Rog 570x što je pristojno za 1080p 60Hz. Mislio sam da je zamenim sa nečim modernijim a da nije slabija od moje kao recimo 6500XT. Ne igram igrice nešto posebno, manje - više samo kad dođu klinci. i po neki stariji COD i FS. Za ovu 570 bih verovatno dobio nekih 100-120€
 
@CountMike

Jedino da gledas rx 6600 ili mozda rtx 3060 i to ako je cenovno ok. Sve ispod toga sada nema smisla kupovati.

Ja sa gtx 1070ti se premisljam da li da se dajem u dodatni trosak i da menjam svoju karticu.
 
@CountMike i @KovacTibor ja na vašem mestu ne bih sad menjao ništa...
Čekajte novu generaciju i pad cena ove aktuelne generacije GPU.
To bi uz sve manju isplativost rudarenja trebalo da bude dobra šansa za kupiti dobar GPU jeftinije.

Osim ako ste u svakodnevnom korišćenju primetili da vam je GPU ograničenje, ili ako vas "svrbe pare".
 
Gledam sa strane da sada svoju mogu da prodam za 250 evra mozda nesto vise i da dodam koliko treba pa da kupim nesto novije. Kako jos uvek imam 1080p monitor ne treba mi nesto previse jako ali samo da je novije i da sam opet par generacija miran bez ulaganja.
 
Tako daklem, Razlika u FPS -u = par FPS, razlika au ceni 10 00'0 + dinara ? Ne isplati se ni u snu.
Neka preporuka za marku/proizvođača ???
Pa ima i ona 6700 (bez XT) o kojoj se raspitivasmo ovde, ona je x16, pa je ne "boli" puno PCI-e 3 vs 4.
 
RX 6700 = PS5 GPU, tako da si miran par duze vreme.
Non XT kartice su bolja kupovina od XT zbog efikasnosti..
 
Mene brine i napajanje, jeste 660W ali ima 2 12v grane po 18A, još uvek je jako dobro mada ima oko 5 godina. Neznam da li nože da izvuče 6700 ili jaču. Ne bih baš da ga menjam još. 2x 6+2 kabla ali su oba na istoj grani.
Čekaj malo, sada ukapirah da je 6600 samo PCIe x8, to bi značilo da mogu da ubacim adapter na 1 ili 2 NVMe u drugi PCIe x16 slot i da rade punom brzinom.
Sada imam jedan u donjem PCIe x16 koji je samo PCIe v2. jer Rx 570 je x16 pa bi smetalo.
 
Poslednja izmena:
^ uz undervolt i oc, jedva da trosi vise od 130W

to je i dalje odlicna kartica, najbolje sacekaj rdna 3

znam da je odlicna, u 2K rezi meni sve odlicno radi. i posto ne kupujem nove igre - ne igram single player gluposti, vec samo neke proverene multiplayere, tacno nemam potrebe ni ovu da menjam. ali, imam priliku da maltene bezbolno uz neku malu doplatu predjem na 6900xt sa vec fabricki ugradjenim vodenim blokom, a posto vec imam custom vodeno hladjenje i vodeni blok na 5700xt, ovo mi se cini dobra opcija i totalno mi odgovara. a i misljenja sam da je 6900xt isuvise jaka da ce i pola nove generacije grafickih siti u performansama....
 
napajanje nece imati problem sa 6900xt, 850w je dovoljno. proveri samo da li moze da isporuci 400w grafickoj ili ne. i ako ne moze nije jad, nemoj da joj das da vuce 400w i problem resen.

inace 6900xt ce da cucne tacno na pola naredne generacije, ako su glasine tacne, tako da nit je to prejaka kartica nit se isplati nesto preterano, jer ce mid rangeri naredne generacije da daju te performanse, i trosice manje i bice tise samim tim...

ali ako zaista mozes da je dobijes dzabe, pa sta se mislis? ja sam dobio na poklon oneplus 9pro telefon i- iako je sranje, prodao i kupio galaxy fold... neka je 6900xt tres, sto je dzabe i bogu je drago...
 
Mislim da ću sutra ovo da poručim
1661887209708.png
 
Tiha nije, al mozda moze da se napravi da bude ok
 
Nazad
Vrh Dno