Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

Poređenje sa 5700XT:

 
Pravi li AMD nesto slicno kao DLSS, jer Nvidia radi sjajan posao sa tim.
 
Pravi li AMD nesto slicno kao DLSS, jer Nvidia radi sjajan posao sa tim.
Generalno DLSS je vise predvidjen za 4k, u 1080p/1440p nije bas toliko sjajan niti ima neke svrhe, posebno kod jacih kartica koje guraju te rezolucija bez problema.
Rade na tome sigurano ali racunaj da ce mozda za 2 generacije moci da pariraju nV, ako uopste.
RT prica im kasni jednu generaciju,sudeci po trenutnim performansama.
Mozda im pomogne saradnja sa Sonijem, ali neke bolje RT implementacije i performanse tesko na ovoj generaciji mozemo da ocekujemo.


Btw. sinoc mi je stigao mail od DR/AMD-a da su predali paket DHL-u (tracking info) i novac se odbio sa PPala, nakon cega su mi poslali digitalni PDF racun.
Sto znaci da su do sinoc mogli da otkazu narudzbinu.

itsalive.jpg
 
Pravi li AMD nesto slicno kao DLSS, jer Nvidia radi sjajan posao sa tim.
Zvanično još ne (da se ima datum, detalji, itd), nezvanično sasvim sigurno. AMD je samo u razgovorima ofrlje potvrdio da rade na tome (ali to će reći za bilo šta, jer nije fora da konkurencija ima nešto, a mi ništa). Ali u kom obliku, ostaje da se vidi.

Ima svakakve priče oko toga i navodno je "zvaničan" naziv FidelityFX Super Resolution. Trebalo bi da bude nezavisno u odnosu na grafiku, tj. da radi i na grafikama bez rt-a. Sad, šta će da bude na kraju? Cenim da pre kraja godine ništa. Skoro (pre par dana) je izašao "AMD big yearly driver" 21.4.1 gde nema pomena o tome, a obično na takvim drajver izdanjima oni izbace nešto veliko.
 
Generalno DLSS je vise predvidjen za 4k, u 1080p/1440p nije bas toliko sjajan niti ima neke svrhe, posebno kod jacih kartica koje guraju te rezolucija bez problema.
Rade na tome sigurano ali racunaj da ce mozda za 2 generacije moci da pariraju nV, ako uopste.
RT prica im kasni jednu generaciju,sudeci po trenutnim performansama.
Mozda im pomogne saradnja sa Sonijem, ali neke bolje RT implementacije i performanse tesko na ovoj generaciji mozemo da ocekujemo.


Btw. sinoc mi je stigao mail od DR/AMD-a da su predali paket DHL-u (tracking info) i novac se odbio sa PPala, nakon cega su mi poslali digitalni PDF racun.
Sto znaci da su do sinoc mogli da otkazu narudzbinu.

Pogledajte prilog 304543
za koju zemlju vrsis isporuku dhl-om? ako je za srbiju znaju da oderu na carini
 
Pravi li AMD nesto slicno kao DLSS, jer Nvidia radi sjajan posao sa tim.
Mozes sam da napravis DLSS :D Smanji render resolution u igrama na 50%, a za rezoluciju stavi 4K, pa ce grafika da ti renderuje u 1080p i upscale-uje na 4k :D
Tako da mi to na AMD-u imamo jos od Rage PRO serija :D
 
Jel po vama ok kupovina 6700 xt powercolor za 1000eur? Lomim se.. ne znam hoce li cene ici na dole ili jos gore pu pu pu
 
kad se bitcoin sroza na ispod 1000 evra tad ce cene grafickih da se unormale :D sad - kupuj sta ugrabis i kopaj - isplatice se i dobices je dzabe. ja iskreno vise volim da bude cena nenormalna sa mogucnoscu da se otplati, nego da su cene normalne a da nemas zaradu od njih.
 
Da nema kritpovaluta kako bi onda definisao "zaradu od njih". Sluzile bi ti kao i do sada. Za igranje igara. I platio bi ih po normalnim cenama.
 
kad se bitcoin sroza na ispod 1000 evra tad ce cene grafickih da se unormale :D sad - kupuj sta ugrabis i kopaj - isplatice se i dobices je dzabe. ja iskreno vise volim da bude cena nenormalna sa mogucnoscu da se otplati, nego da su cene normalne a da nemas zaradu od njih.
Kad bi isao na takvu varijantu, treba imati na umu da posto ima 192-bitnu magistralu, mining performanse bi ce biti jedno 20-30% manje od 3060 Ti/3070. Kad na to dodas gore RayTracing perormanse i nedostatak DLSS-a, ne ispada toliko dobra kupovina u odnosu na nVidia konkurenciju.
 
Da nema kritpovaluta kako bi onda definisao "zaradu od njih". Sluzile bi ti kao i do sada. Za igranje igara. I platio bi ih po normalnim cenama.
pa ne bi bilo zarade. kupovao bih losije graficke kartice kao i do sad. sad sam mjrne duse uzeo najbolju raspolozivu karticu koju sam mogao znajuci da ne bacam pare.

nisam ja miner, nego ako ne mozes da ih pobedis pridruzi im se. to sam video kao jedini nacin da opravdam kupovinu kartice. ionako imam vremena za oko 3 sata gaminga nedeljno, ostalo vreme mi komp bleji. neka radi nesto pametno sad.
 
zar nije dodatno oporezovao samo one sa milionskim ciframa? ili svakog? anyway, to ce da obeshrabri neke, ali verujem da vecinu nece.

bzv situacija u svakom slucaju :/
 
Radeon ima neku opciju BOOST, kakva je ona?
SAM
Imas sve na netu, o performansama (v 3080), temperaturama i "bucnosti"...
Samo trebas da odvojis 15ak minuta i odgledas jedan Hardware Unboxed klip... Eventualno jos neki aktuelniji cisto da vidis kako se ponasa sa novijim drajverima.
 
Samo da "obradujem" ljude... Vrlo lako moze da se dogodi da AMD povuce prodaju u EU preko njihovog sajta, mozda skroz, mozda na neki period...
Jedan od pouzdanijih clanova na nemackom HWluxx forum (koji je do sada delio pouzdane informacije oko datuma AMD i NV restock-dropova za EU) tvrdi da AMD interno razmatra dalji postupak i da li ce uopste biti bilo kakve prodaje po msrp cenama na njihovom sajtu za EU...
I sve zbog prituzbe na nekompetentnost Digital River koji je distributer za AMD u EU (sa bazom u Irskoj) i sa kojim je nV u proslosti saradjivala i prekinula saradnju iz istih razloga...
(navodno je skoro bio sh*tstorm prituzbi AMD-u preko mail da DR nista ne preduzima povodom botova/skalpera koji razgrabe graficke, tako da obicni smrtnici ne mogu da dodju do istih preko AMD-ovg EU sajta, za koji je DR zaduzen)

Mada isti covek naveo da nV distributeri jednom u mesec-dva dobiju mizeran kontigent kartica od cega uglavnom na prste jedne-dve ruke zavrsi u slobodnoj prodaji za odredjeni region u EU (posto imaju 3-4 "glavna" distributera" za UK/EU) :p
 
Stigao danas PowerColor Red Devil RX 6700 XT Gaming 12GB. Ako nekog nesto zanima u vezi karte tu sam. Sto se majnovanja tice 47mhs / 109w
 
Generalno stabilnost drajvera i rad u igrama pre 2015, odnosno kod kojih igara zeza i moze da se sredi sa DXVK...
Pritom kako fercera freesync i generalno kako 6000 serija radi sa novim naslovima.

Videh da su ovi novi Adrenalin drajveri 21.4.1 veci apdejt koji je ocekivan, ali nema dovoljno konkretnog feedbacka.
 
jel moze da se koristi taj dxvk a da se ne prcka po fajlovima same igre?

Stigao danas PowerColor Red Devil RX 6700 XT Gaming 12GB. Ako nekog nesto zanima u vezi karte tu sam. Sto se majnovanja tice 47mhs / 109w
cestitam! hashrate svih 6000 je slican, zato im je i cena slicna :D
 
jel moze da se koristi taj dxvk a da se ne prcka po fajlovima same igre?


cestitam! hashrate svih 6000 je slican, zato im je i cena slicna :D
Cekaj, nije slicno. AMD Radeon RX 5700, RX 5700 XT, RX 6800, RX 6800 XT, RX 6900 XT, kao i nVidia GeForce RTX 3060 Ti i RTX 3070 imaju slican hashrate jer su performanse ogranicene memorijskim propustom, a sve ove kartice imaju manje vise istu kombinaciju mem magistrale i frekvencije memorije. Zato je kopacima bolje imati slabiju karticu, jer dobijas "iste" performanse za manju potrosnju. Za Radeon RX 6700 XT je bilo ocekivati da ce hashrate biti 5-10% veci od GeForce RTX 3060 zbog 5-10% viseg kloka memorije(15Gbps vs 16Gbps), sto je ipak za nijansu manje od kartica iznad.
 
Da li se dobija nesto u vidu efikasnosti i veceg hasha sa SAM ukljucenim? Razmisljam se da prodam b350 plocu za neku x570.
 
Ne, to utice na neke druge stvari, ali ne na kopanje.

SAM u sustini gledaj kao nesto sto boostuje CPU.
CPU koristi GDDR6 (ili GDDR6X) memoriju sa graficke, i to mu pomaze.
 
Stigao danas PowerColor Red Devil RX 6700 XT Gaming 12GB. Ako nekog nesto zanima u vezi karte tu sam. Sto se majnovanja tice 47mhs / 109w
cestitam! hashrate svih 6000 je slican, zato im je i cena slicna :D
Cekaj, nije slicno. AMD Radeon RX 5700, RX 5700 XT, RX 6800, RX 6800 XT, RX 6900 XT, kao i nVidia GeForce RTX 3060 Ti i RTX 3070 imaju slican hashrate jer su performanse ogranicene memorijskim propustom, a sve ove kartice imaju manje vise istu kombinaciju mem magistrale i frekvencije memorije. Zato je kopacima bolje imati slabiju karticu, jer dobijas "iste" performanse za manju potrosnju. Za Radeon RX 6700 XT je bilo ocekivati da ce hashrate biti 5-10% veci od GeForce RTX 3060 zbog 5-10% viseg kloka memorije(15Gbps vs 16Gbps), sto je ipak za nijansu manje od kartica iznad.
tako je. ali sto se potrosnje tice, mozes ti da downclockujes i undervoltujes jacu karticu pa ti dodje na isto sa potrosnjom. moja 6800 ima 60mhs / 120 w. to je prilicno niska potrosnja?
 
Uspeo sam 6700 XT da spustim na 90w / 47mhs. Efficiency je oko 500. Poprilicno sam zadovoljan iako ne rudarim aktivno 😁
 
Uspeo sam 6700 XT da spustim na 90w / 47mhs. Efficiency je oko 500. Poprilicno sam zadovoljan iako ne rudarim aktivno 😁
A da prebacis informacije u temu za rudarenje jer ovde potencijalno iritiras ljude koji zele da nabave graficku a ti se u trenutnom stanju trzista hvalis kako preprodajes (skalpiras) i sepuris koliko moze da rudari?
 
Nazad
Vrh Dno