Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

Ja bih rekao da je ovo zbog memorije, ali možda grešim. U svakom slučaju Frametime je dosta bolji na 6800XT nego na 3080
https://www.techpowerup.com/review/amd-radeon-rx-6800-xt/39.html

Kakav laik moras da budes da u grafikonu obojis AMD karticu zeleno, a nVidia karticu crveno.




Mozda, ali necemo znati da li je do 16GB ili do Infinity Cache-a sem ako ne vidimo 6800 8GB verziju ;)

Ili 3080(Ti) sa vise od 10GB VRAM-a.
 
Odlicne karte, slabije perfomanse za RT ali reealno koliko igara podrzava RT, a i nvida se nije proslavila sa fps-om kada se ukljuciu rt, svako je NV bolja za rt ali nije presudno.
RT je izgleda vise za sledecu generaciju GPU-ova a i igrica.

Kada se ocekuju karte kod nas u prodaji>?
 
Ja bih rekao da je ovo zbog memorije, ali možda grešim. U svakom slučaju Frametime je dosta bolji na 6800XT nego na 3080
https://www.techpowerup.com/review/amd-radeon-rx-6800-xt/39.html

Gde je bolji ? Pogledaj ostale grafikone..frame time je uglavnom bolji na RTX 3080, tj. bolji je na onoj karti koja baca više frejmova. Nema nikakvih iznenađenja i svakako nije do količine memorije.

RT performanse u novom 3D Mark Raytracing RT only testu:

index.php


U čisto RT demo testu najjači Ampere će biti 2x brži od najjačeg Navi-ja.

Kako to izgleda u Control-u:

download.png

https://wccftech.com/review/amd-rad...6-gb-graphics-cards-review-heres-big-navi/14/

Ne izgleda sjajno uopšte.
 
Poslednja izmena:
Na rt ne treba obracati previse paznju, ispeglace se taj odnos kada izbace pandan dlss-u, a sigurno da hoce....
 
Uzeo si RT gde je jasno da je Radeon lošiji. Pogledaj npr. njihov test Borderlands3 ili Horizon Zero Dawn, gde 3080 ima veći FPS ali manji 99% pct

Nisam ja izmislio rezultate, več preneo ono što je TPU izmerio. U nekim igrama 3080 ima veći FPS, ali manji frametime. Uostalom, pogledaj grafike, šta ima da se priča više. Jedino o čemu možemo da pričamo je da li je TPU uradio test kako treba. Dok ga neko ne ponovi, to nećemo znati.

Kome treba RTRT i DLSS, nema šta da traži. Kome trebaju čiste rendering performanse, Radeon se nameće kao bolji izbor.
 
Poslednja izmena:
Prangijali po potrosnji i vram a sada mrtva tisina... Klasika...

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Trebali su samo da je nazovu 9700pro anniversary edition.
Ostalo će da ispeglaju drajverima. Klasika.
 
Meni je najveca mana manjak DLSS-a na RX kartama, a koji izgleda kao sjajno resenje za zahtevnije igre.

10GB vrama na 3080 mi je jednostavno bilo premalo za kartu koju planiram da koristim sledece ~3 godine.
 
Mislim sa vram potrosnja nece ici preko 8gb na 4k ali ostaje da se vidi . Samo ne mesajte allocated vram sa used vram.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Mislim sa vram potrosnja nece ici preko 8gb na 4k ali ostaje da se vidi . Samo ne mesajte allocated vram sa used vram.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Za CoD Warzone je 6GB malo na 1440p, a kamoli 4k. A za godinu, dve, tri ce sigurno biti i naslovi sa vecim zahtevima. Kao sto recimo Doom zahteva vise od 10GB za max texture.
 
Za CoD Warzone je 6GB malo na 1440p, a kamoli 4k. A za godinu, dve, tri ce sigurno biti i naslovi sa vecim zahtevima. Kao sto recimo Doom zahteva vise od 10GB za max texture.
Kako doom kada radi na 4k sa 3070 80fps prosek?
Mozda alocira 10gb ali ne koristi.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Čak i GRID 2019 koristi oko 7gb vrama, nekada malo jače. 4K, ultra detalji

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Mislim da mesate alokaciju vrama i usage vrama jer bi bilo bar nekog stucanja u ovim igrama na 4k sa 8gb ram. Ja sam uzeo 3070 za 1080p ali ide na 4k u nekim igrama bez problema kao sto je doom eternal na ultra 4k.
Mislim da ste bezbedni sa 3080 i 10gb za 4k.


Edit: na ovo mislim

https://m.imgur.com/B5581Tn

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislim da mesate alokaciju vrama i usage vrama jer bi bilo bar nekog stucanja u ovim igrama na 4k sa 8gb ram. Ja sam uzeo 3070 za 1080p ali ide na 4k u nekim igrama bez problema kao sto je doom eternal na ultra 4k.
Mislim da ste bezbedni sa 3080 i 10gb za 4k.


Edit: na ovo mislim

https://m.imgur.com/B5581Tn

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Ma znaju oni za to, al ne prihvataju. Zato i dalje nisu presli na Vistu sa XP-a, jer "trosi" mnogo vise RAM-a.
 
Mislim da mesate alokaciju vrama i usage vrama jer bi bilo bar nekog stucanja u ovim igrama na 4k sa 8gb ram. Ja sam uzeo 3070 za 1080p ali ide na 4k u nekim igrama bez problema kao sto je doom eternal na ultra 4k.
Mislim da ste bezbedni sa 3080 i 10gb za 4k.


Edit: na ovo mislim

https://m.imgur.com/B5581Tn

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Jok, u CoD warzone ti tacno pise dokle smes da ides sa usage-om VRAMA u podesavanjima da bi ostalo dovoljno za alokaciju po potrebi. Ako presisas to, spike-ovi se desavaju.
 
Rastavljanje 6800 XT
https://www.youtube.com/watch?v=0s7bOaa6X9E

Izgleda da je to to što se tiče referentnih kartica 6800/6800 XT. Ova sića što je prodata je izgleda sve što će biti "dostupno" i sad ostaje da se sačekaju nereferentne kartice sledeće srede, isto u 15h.

Inače, se Frenk Azor "pohvalio" kako je uspeo da naruči karticu preko AMD sajta:
https://twitter.com/AzorFrank/status/1329068706538811392

Stvarno je neverovatno kako neko na visokoj poziciji u kompaniji dozvoljava sebi ovakve gafove.
 
:-devil-: Ko vam kriv što ne radite u AMD-u/Nevidiji. I vi bi imali karte prvi dan. Očito je preko AMD-ovog VPN-a bolja veza. Ostalima iskaču neke greške.
BTW, narudžbe od AMD-a direktno su samo za USA, ako se ne varam.
 
Poslednja izmena:
Jok, u CoD warzone ti tacno pise dokle smes da ides sa usage-om VRAMA u podesavanjima da bi ostalo dovoljno za alokaciju po potrebi. Ako presisas to, spike-ovi se desavaju.
Po youtube kako vidim cak i ne alocira mnogo preko 7gb i radi bez stucanja. Znam da sam gledao testove svih zahtevnijih igrica i receno je da igre ne idu preko 6gb na 4k , kako vidim ni warzone nije izuzetak .

Edit: Warzone ti je savrsen primer za vram jer rtx 3070 sa 8gb i 3080 sa 10gb imaju skoro isti fps na 4k max podesavanjima i po tome mozes da vidis da vram nije problem.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ono sto je znacajno i sto treba naglasiti je sledece:

1. Sirove performanse, fantastican napredak na tom polju, sustigli su konkurenciju.
2. Probili su barijeru od 2 Ghz, a oni koji poznaju materiju malo dublje znaju da je AMD u proslosti imao problema
sa visokim klokom zbog arhitekture. Sada su nadmasili ne samo sebe vec i nVidia-u koja u poslednje dve generacije stagnira na tom polju upravo zbog arhitekture jer
je Pascal isao i na 2.1-2.2 Ghz bez problema.
3. Unapredjenje na polju perf/wat nije lose, svakako je i tu nesto bolje nego kod nVidia-e ali nije za pohvalu kada je najjaca karta u pitanju jer TDP od 300w je previse za jednu kartu.
Ovo se odnosi i ne jedne i na druge.

Sto se tice DLLS-a i RT-a, jeste hendikep sa jednog aspekta. Sa drugog, gledajuci na sirove performanse mislim da to nece mnogo uticati na siru masu pogotovu zbog vise marketinskog poteza od 16GB VRAM-a.
I ako sam neko ko podrzava nove tehnologije i ne mogu reci da od nVidia-e nisam uvek bio prijatno iznenadjen jer sam u praksi mogao da primenim sve to od Turing-a nisam nesto posebno bio zadovoljan putem kojim su krenuli.
Po meni je trebalo ici na sirove performanse. Ovo je AMD odlicno iskoristio..

Sve u svemu, jako dobra godina za AMD, stigli odlicni procesori, sad i dobre karte.. Ko bi rekao :)
 
Slušao sam interview s Frankom Azorom od juče. Njihova verzija DLLS-a ide u sprezi s studijima ... pretpostavljam "konzolašima" ? U stilu da studiji ne žele proprietary rješenja koja im netko nameće odozgo. Što ima smisla, ako razvijaju primarno za AMD hardware.
Zanimljivo da svi friški DX12 naslovi dobro stoje kod AMD-a.
 
Poslednja izmena:
Tako kažu. To je fin rezultat i za 6800 i za 6800XT. Samo za 6800XT viši napon.
 
Poslednja izmena:
Uzeo si RT gde je jasno da je Radeon lošiji. Pogledaj npr. njihov test Borderlands3 ili Horizon Zero Dawn, gde 3080 ima veći FPS ali manji 99% pct

Nisam ja izmislio rezultate, več preneo ono što je TPU izmerio. U nekim igrama 3080 ima veći FPS, ali manji frametime. Uostalom, pogledaj grafike, šta ima da se priča više. Jedino o čemu možemo da pričamo je da li je TPU uradio test kako treba. Dok ga neko ne ponovi, to nećemo znati.

Kome treba RTRT i DLSS, nema šta da traži. Kome trebaju čiste rendering performanse, Radeon se nameće kao bolji izbor.

Kako to AMD ima bolji 99% FPS kad je isti kao kod 3080 u Horizon Zero Dawn? Sta cemo sad? Pala teorija "u vodu"? TPU je radio Borderlands 3 nije radio Horizon Zero Dawn, a tu je 3080 ipak brzi za 99%. Gamer Nexus je radio Horizon Zero Dawn i tu su 6800XT i 3080 isti za 99%. Nesto ne vidim da je teorija da je 6800XT bolja za 99% FPS od 3080. Mozda bi bila, mozda i jeste u 1080p, to ne sporim, samo... reci ti meni, a i svi ostali KO KUPUJE KARTU od 800EUR da se igra u 1080p? Molim vas malo ozbiljnosti na forumu. Ovo su karte za 4K to se kupuje za 4K, za 1080p je bacanje para za 99,9% kupaca (Izuzimam profesionalni esports u 1080p na 240hz). Za 1080p je dovoljna i 5700XT i da ostane rezerve za jos 2 godine! Ovaj forum je pre 10-15 godina bio mnogo ozbiljniji, sada pise ko sta stigne.
 

Prilozi

  • Lupetanje.jpg
    Lupetanje.jpg
    221.6 KB · Pregleda: 125
  • Lupetanje_2.jpg
    Lupetanje_2.jpg
    109.6 KB · Pregleda: 95
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno