Šta je novo?

AMD Radeon RX 6000 Thread

Ako su cene slične onda 3070Ti. Bar bi ja tako.
 
3070ti je jača karta, tu nema dileme. Jedino vidi oko VRAM-a (da li ti znači 12GB naspram 8GB) i oko toga šta imaš od monitora, jer ako imaš freesync i monitor samo sa hdmi-jem, onda da bi freesync radio moraš AMD. Naravno, DLSS ne treba zaboraviti isto, ali ako TSR/XeSS postane popularna stvar ili FSR2.0 bude ono što pričaju da će biti, onda ti je svejedno.
 
3070 Ti je ~20% brža, cena će presuditi
 
Pošto je u planu AMD-a da 6800 bude zamenjena sa 6750XT, možda je dovoljno nasvira, taman da bude dosta blizu.
 
Poslednja izmena:
pa i ja bi rekao da je lose. ali sta znam, ionako su 6800 bile nit smrde nit mirisu. 6800xt je bolja kartica i obicna 6800 nije ni trebalo da postoji. kao ni 6900xt uostalom. jedna high end, jedna mid range i jedna low end kartica su sasvim dovoljne, ovo razvodnjavanje me nervira.
 
Odlicna je 6800, pogotovo za majnovanje :)))
 
6750xt je 6700xt sa malkice bržom memorijom, i to je to. I dalje ima slabiji Navi 22 GPU, manji bandwidth i manje VRAM-a od 6800. Ako AMD planira da pusti 6800 niz vodu u korist 6750xt, to je loše.
Mada sumnjam, gde će sa defektnim Navi 21 iz 6800xt i 6900xt...
 
Je li to dobro ili loše?

Nasvirana 6750XT sigurno će biti blizu 6800, verujem zanemarljiva razlika u igrama, pa je sa te strane za korisnike, malo ili jedva loše.

S druge strane, AMD piša u gaće od sreće, jer više ne mora da isključuje čak 20 CU-a za 6800 (AMD pravi 6800 pod pretnjom pištolja), sve će da ide za 6850XT i 6950XT (i/ili 6800XT/6900XT)

Tako da će ponuda biti 6650XT, 6750XT, 6850XT i 6950XT.

Jedan primer nasvirane 6750XT:

 
Nesto mi baguje amd... Dok igram igricu sve ok, full detalji sve prsti... I kako izadjem i pritisnem X na onaj adrenalin program, tako se restartuje komp... Znaci samo posle igrice a dok radi u pozadini, default podesavanja... Kad sam updatevao sa 21.x na 22.x na prvom pokretanju prijavio nesto kao nije kompatabilna verzija sa grafom, a sam nasao apdejt i odradio...?
 
Nasvirana 6750XT sigurno će biti blizu 6800, verujem zanemarljiva razlika u igrama, pa je sa te strane za korisnike, malo ili jedva loše.

S druge strane, AMD piša u gaće od sreće, jer više ne mora da isključuje čak 20 CU-a za 6800 (AMD pravi 6800 pod pretnjom pištolja), sve će da ide za 6850XT i 6950XT (i/ili 6800XT/6900XT)

Tako da će ponuda biti 6650XT, 6750XT, 6850XT i 6950XT.

Jedan primer nasvirane 6750XT:


Ne verujem da će moći da se nasvira dovoljno da nadoknadi manje jezgara, VRAM-a i manji protok...Radije bih da ostane 6800.
Ne moraju da sami kasape jezgra da prave 6800, mogu da koriste defektna...osim ako su toliko usavršili proizvodnju da im ostaje jako malo defektnih. Svejedno, ako izbace 6800 i prodaju inferiorniji 6750XT po istoj ceni, to je funjarski.
 
Nesto mi baguje amd... Dok igram igricu sve ok, full detalji sve prsti... I kako izadjem i pritisnem X na onaj adrenalin program, tako se restartuje komp... Znaci samo posle igrice a dok radi u pozadini, default podesavanja... Kad sam updatevao sa 21.x na 22.x na prvom pokretanju prijavio nesto kao nije kompatabilna verzija sa grafom, a sam nasao apdejt i odradio...?
Verovatno bag sa windowsovim automatskim drajverima i adrenalin softverom. DDU sve i clean install bez windowsovih gpu drajvera.
 
Dobre stvari ne treba menjati :D

Sapphire Nitro+ 470 4GB (gore) -> Sapphire Nitro+ 6600 XT 8GB (dole)

@joca89
Ako si i dalje zainteresovan za Nitro+ 470 4GB (dve godine kasnije?? :D), nije prodata drugome, ali je sada definitivno zamenjena :D
1649767004444.png
 
te 4gb kartice ljudima skupljaju prasinu po fijokama, nisu vise za upotrebu. ja cu moju verovatno da spakujem u video plejer, mada za tu svrhu mozda iskoristim nesto drugo sto mi stoji, a da ne trazi 6pin, recimo jednu rx460. nisu vise ni za to pogodne...
 
Nitro for life :)
E da znaš ti na čemu mnogi igraju igrice, ubili bi nekog da imaju jednu 470 :)
 
ja cu moju da poklonim, (doduse nije 470, nego 570, al to je isto), a to bi trebalo svako ko ih ima da uradi. bolje da dam 70 nego 60, jer su meni obe neupotrebljive, a nekome ce makar nesto znaciti 70.

anyway, meni je nitro postao mrzak nesto jer na 6800 imaju odvojene blokove za ram i gpu... budalastina kompletna. mislim da je red devil (dragon) bolja kartica.
 
teze se radi de shroud i neujednaceno se hladi kartica jer je rpm vezan za gpu temp.
 
vec sam obecao, ali bar tih 470 i 570 ima da se nadje sada svuda...
 
Ima da se nadje, za 150e 😂
 
te 4gb kartice ljudima skupljaju prasinu po fijokama, nisu vise za upotrebu. ja cu moju verovatno da spakujem u video plejer, mada za tu svrhu mozda iskoristim nesto drugo sto mi stoji, a da ne trazi 6pin, recimo jednu rx460. nisu vise ni za to pogodne...
Kao i za ostale stvari, i za ovo zivis u nekom svom svetu, nisam ni sumnjao 😁
 
teze se radi de shroud i neujednaceno se hladi kartica jer je rpm vezan za gpu temp.
Za deshroud ne mogu da vizualizujem kako bi to smetalo, bar na većini kartica moraš skinuti ceo kuler ma kakva raspodela metala bila, pa odvrnuti plastiku sa ventilatorima ili na nekim elegantnijim samo odvrneš spoljne šrafove na plastici bez kompletne demontaže (mislim da evga ima tako).

A za hlađenje, s druge strane ako je termalna podloga na VRAMu jako dobra, dobro će odvoditi toplotu sa memorije i kao posledcu imati topliji GPU (i bučniji) ako imaš zajednički VRAM GPU plate.
 
kad opteretis samo ram, a ne gpu kartica ne povecava rpm, i skuva memoriju.

edit: ne razumem, kako bucniji gpu? poenta je da kartica bude necujna u svim uslovima, ne manje ili vise bucna, nego necujna.

btw, 8 godina stara kartica? govorimo o prodaji hardvera starog 8 godina? na sta smo spali :/
 
Poslednja izmena:
teze se radi de shroud i neujednaceno se hladi kartica jer je rpm vezan za gpu temp.
Pa bas za tu situaciju ce onda de shroud da radi bolje, samo da se nakaceni ventilatori povezu na maticnu i da im se fiksiraju brzine na najbrze sto je ispod/oko drugih komponenti, ili pak malo jace ako su neki LCP ventilatori na grafi, dokle je prijatno.
 
ma tezi je deshroud na safirkama to je cinjenica. kod powercolora je jedan ujednaceni blok na koji stavis noktue ili pfateks i vozi misko. moj brat je iz tog razloga kupio powercolor 6900xt i zamenio 6800xt nitro koja mu sad sedi za dzabe ili ju je dao nekom. hteo je meni da je da jer je realno brza kartica od vanilla 6800 koju ja imam, ali sta da radim s njom kad je tako nakaradna. ja sam ionako razocaran u ovu generaciju, cekam da izadju sledece da pazarim jednu 7900 cim stigne.

ovo za odvojeni vs zajednicki kuler je tacno, ali ja licno ne volim iz ta dva razloga, kartica kuva memoriju ako je na stock, a deshroud je jednostavno tezi. ko hoce da je slusa kako vristi stock nije lose resenje, to jest mozda i jeste malo bolje od stock monobloka, ako ne opterecujes memoriju to jest.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno