Šta je novo?

AMD Radeon RX 580

Planiram uzimati novu XFX amd rx 580 8gb, pa me zanima da li bi mogla na moju staru LC600H-12 V2.31 napojnu. (znam da je loša, promijenio bih i to u skorije vrijeme).
Ja koristim RX 580 na tom napajanju vec godinama. Nisam imao problema.
 
Jel moze neko da mi kaze sta treba ovde da se stavi i sta sve znaci to, meni stoji na Power Saving?
Vidim za svaku igricu ima da se menja posebno.
I da li u AMD program treba da se urade neke izmene ili kako je po difoltu tako da ostane?

Screenshot 2021-03-05 142000.png
 
Ja ga drzim na gaming za sve i to je to.
 
Da li je neko rastavljao XFX 580 8gb? Zanima me debljina thermal padova. Planiram Thermal Grizzly kod vipovaca pa da znam koji debljinu da tražim. Ako neko ima neki drugi predlog (bakarne pločice ili nešto drugo npr.) spreman sam da slušam :)
 
Imam Sapphire Nitro RX 580 nakačen na dva monitora (4k i HD) oba zakačena preko HDMI. Karta ima 2 HDMI i 2 DP porta.
Radi uredno, međutim, kada se probudi iz sleepa jedan od monitora ostane crn (kao da nema signal).Ponekad ostane bez singnala 4k monitor a nekad HD, nema pravila, i uvek nakon sleep-a, tj buđenja.

Trenutno "rešenje" je ubacivanje/izbacivanje HDMI kabla ili reset.

Postoji li neko rešenje iz sistema (neko podešavanje u drajveru) ili da batalim HDMI i probam DP konekciju?
Takođe napomena, da je u tom računaru prethodno radila RTX 2080 bez ikakvih problema (nekih 2god), tako da je krivac isključivo Radeon.
 
Poslednja izmena:
Imam Sapphire Nitro RX 580 nakačen na dva monitora (4k i HD) oba zakačena preko HDMI. Karta ima 2 HDMI i 2 DP porta.
Radi uredno, međutim, kada se probudi iz sleepa jedan od monitora ostane crn (kao da nema signal).Ponekad ostane bez singnala 4k monitor a nekad HD, nema pravila, i uvek nakon sleep-a, tj buđenja.

Trenutno "rešenje" je ubacivanje/izbacivanje HDMI kabla ili reset.

Postoji li neko rešenje iz sistema (neko podešavanje u drajveru) ili da batalim HDMI i probam DP konekciju?
Takođe napomena, da je u tom računaru prethodno radila RTX 2080 bez ikakvih problema (nekih 2god), tako da je krivac isključivo Radeon.
Meni se isto desava sa R7 260x 2GB na koju su povezani monitori HDMI, DVI-D i DVI-I to D-Sub konekcijama.
 
Isti problem imam sa TV-om nakacenim preko HDMI, samo sto sam mislio da je problem do TV-a.
 
Po vašoj priči deluje da je glavni krivac HDMI konekcija, pitam se samo da li ima još neko podešavanje u sistemu koju treba promeniti.
U svakom slučaju idem na DP vezu.
 
Po vašoj priči deluje da je glavni krivac HDMI konekcija, pitam se samo da li ima još neko podešavanje u sistemu koju treba promeniti.
U svakom slučaju idem na DP vezu.
Meni se to desava sa sva 3 prikljucka koja sam naveo da koristim.
 
Vidim na nema DisplayPort konekcije, pa zato vidim to kao rešenje.
U svakom slucaju mozes da probas, ja samo mislim da cim kod mene nije ogranicen problem na HDMI da se neces usreciti sa DisplayPort vezom. Jesi li probao da menjas kabl? Mozda je to kod mene problem, jer je taj moj racunar sa R7 260x star, sporedan tako da mozda su kablovi dotrajali/konektori otisli pa to pravi problem kod mene.
 
Ne verujem da je do dotrajalosti kabla jer sam ja kupio nov a problem se desava od prvog dana.
 
Ne znam za druge ali meni se ovaj problem javlja na Manjaro, ne koristim Win...e sad kako su napravili Linux driver to ne znam, al eto nije samo win-driver problem.
 
Evo već 8 dana rešenje za RX 580 odnosno crni ekran nakon buđenja računara sa dva monitora.
Rešio sam tako što sam na postojeći HDMi kabl dodao (kineski) DP-HDMI konvertor i Voilà, DP ulaz radi bez problema i oba monitora se bude bez problema (jedan je ostao na HDMI na drugi je na DP preko ovog adaptera).
Znao sam da nije kabl jer je nVidia radila na istom bez problema, dakle problem je bio u HDMI konektoru na samoj kartici (ili nešto softverski, AMD-ovi drajveri su grčka tragedija u odnosu na zelene).
 
 
Imam AsRock RX570 4Gb karticu. Pitam ovde, jer je ova tema življa...:)
Imam poslednje WHQL drajvere, 21.4.1. U Adrenalinu nema opcija Zero RPM!? Da li i kako aktivirati?
Pošto se veći deo vremena komp neće koristiti za igrice, hteo sam da utišam vent od grafe, imam i P12 dodatne ventove u kućištu, sve je solidno tiho...U naprednim podešavanjima ne dozvoljava ispod 20%, tj. cca 1470rpm.
Samo sam malo undervolt-ovao, na 1100mV, brza testiranja pokazala su smanjenje temp za 4-5C, išlo do 75, sada 70. Da li da povećam power limit, spominje se 15-20%?
 
Imam AsRock RX570 4Gb karticu. Pitam ovde, jer je ova tema življa...:)
Imam poslednje WHQL drajvere, 21.4.1. U Adrenalinu nema opcija Zero RPM!? Da li i kako aktivirati?
Pošto se veći deo vremena komp neće koristiti za igrice, hteo sam da utišam vent od grafe, imam i P12 dodatne ventove u kućištu, sve je solidno tiho...U naprednim podešavanjima ne dozvoljava ispod 20%, tj. cca 1470rpm.
Samo sam malo undervolt-ovao, na 1100mV, brza testiranja pokazala su smanjenje temp za 4-5C, išlo do 75, sada 70. Da li da povećam power limit, spominje se 15-20%?
Ako kartica nema ZeroFan ugradjeno, ne mozes nista da uradis.
Imao sam Zotac 3gb AMP i uvek je minimum bio na 30% vent ma sta radio i probavao da smanjim jer prosto to nema.. Tako da,... to ti je sto ti je.
 
@dexx01 i ja posedujem asrock rx570 samo 8gb model, ne mozes fan ispod 20%, nema zero fan opciju, jedino sto bi trebalo da mozes jos da je undervoltujes, ja moju teram na 1010mV i 1310MHz clock 24/7, power limit nisam dirao, tj. stoji na 0.
 
Možda da probate da napravite svoju krivu ventilatora u MSI Afterburner-u?
 
Poslednja izmena:
@all hvala na odgovorima!
@Qiza koliki ti je default clock bio? Moj je 1244, nisam ga za sada dirao. Kolika ti je max temp GPU-a u igricama, sa tim podešavanjima? Da li si menjao krivu ventilatora, i kako?
 
1270Mhz je stock, ali je i napon 1150mV, smanjivao sam napon, a podizao clock i dosao do ovih vrednosti, temp je do 76C max, obicno je od 65-70. Krivu mozes da podesis kroz drajver, kod mene je ovako:
1621443060129.png
 
Ne tu krivu, jasno sam naglasio.

Već ovu krivu: (da probate do nule, ako želite da se ventilatori zaustave)

vEjKgI5.png
 
@sam633
Da, da, razumeo sam još u tvom prvom postu...:)
Nego da uporedimo podešavanja u adrenalinu....
E sad, da li se može kombinovati Adrenalin i Afterburner, tj. malo u jednom, malo u drugom podešavati?
Da li podešavanjem u Afterburneru mora i neki profil da se pravi/snima, ili se promene automatski prihvataju?
Da li su to tvoja podešavanja u Afterburneru?
 
Ne znam za druge ali meni se ovaj problem javlja na Manjaro, ne koristim Win...e sad kako su napravili Linux driver to ne znam, al eto nije samo win-driver problem.
Hm, meni monitor ode da spava i budi se bez problema, i sa jednim Windows 10 kompom na HDMI i sa drugim Manjaro kompom prikacenim na DP preko RX580.
No mora sa radeon-profile da se nasteluje jer Linux uopste ne vrti kako treba vent na karti pa su performanse manje u igrama a i karta moze da crkne zbog toga.
 
@sam633
Da li su to tvoja podešavanja u Afterburneru?
Nije stvar u mojim podešavanjima ili ne.

Već samo prvo da se proba, svako za sebe, da li uopšte funkcioniše postavljanje krive u MSI AB.

Ako radi, možete odrediti, koji je minimum PWM-a, ispod kojeg radi ili ne radi ventilator. Lupam, na 15% PWM-a ne radi, na 16% PWM-a radi. Naravno, za to vreme, karta u leru.

Zatim se može videti kako karta radi, kad se koristi za neku akceleraciju videa, Da li je dovoljno da ventilatori budu u leru za to vreme, tj. da ne bude prevruća kojim slučajem. Ako nije dovoljno, onda neki minimum PWM-a, čisto da "pirka". U tom slučaju, u zavisnosti od same krive, za vreme videa, ventilatori mogu da se pale i gase, odnosno karta se zagreje, uključi se ventilator, rashladi kartu, ugasi se ventilator, ponovo se zagreje karta, ponovo se pali i tako u krug. Ako neko ne želi da se to dešava, onda neki minimum PWM-a za stalno. Za 3D load (desni deo krive), može po nahođenju, može kao fabrički, može veća temperatura za 5°C za isti broj obrtaja, tj. PWM, kako god.
 
 
Pozdrav, nisam znao gde da napišem pa sam mislio da trebam ovde, jer imam mali problem oko iste grafike. Pun naziv je gigabyte Radeon rx 580 8 gb (uzet 8 januara) i nije bilo problema. Međutim, prvi problem se desio pre par meseci, ekran mi se ukoči, ništa ne radi i posle 1-2 sek se ugasi ekran ali kompjuter i dalje radi. Restartujem i ok radi, izlazi mi prozor AMD crash bug itd, da pošaljem prijavu ili zatvorim prozor pa nastavim dalje. Koristim AMD adrenaline program, skoro se opet desio crash i najnoviji ugrade sam uradio i opet crash... Ne znam do čega je?

A procesor je AMD ryzen 7 2700x, ne znam jel ima veze za tim? Nije klokovan ništa, cepam igre kad imam vreme, ne preterano...
 
Probaj da malo downclockujes memoriju, da je spustis za nekih 100MHz na primer.
Izgubices oko 1fps u igrama.

Meni je to pomoglo ranije kad sam imao rx480 8GB, imao sam povremeno isti problem kao i ti.
Lomio sam glavu danima dok nisam nasao resenje.
Spustio sam memoriju za 75MHz i nikada se vise nije pojavio
 
Ako mozes, samo mi pojasni u par koraka, posto nisam strucnjak za te stvari.. :D

PS. Pogledao sam kroz amd softver, pise RAM - 16GB 2400mhz ddr4 memory
 
Nazad
Vrh Dno