AMD Radeon RX 580

Raf991

Flash Drive
Učlanjen(a)
10.03.2016
Poena
18
Jel moze neko da mi kaze sta treba ovde da se stavi i sta sve znaci to, meni stoji na Power Saving?
Vidim za svaku igricu ima da se menja posebno.
I da li u AMD program treba da se urade neke izmene ili kako je po difoltu tako da ostane?

Screenshot 2021-03-05 142000.png

doggy

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
06.10.2004
Poena
28
Da li je neko rastavljao XFX 580 8gb? Zanima me debljina thermal padova. Planiram Thermal Grizzly kod vipovaca pa da znam koji debljinu da tražim. Ako neko ima neki drugi predlog (bakarne pločice ili nešto drugo npr.) spreman sam da slušam :)

vatrogasac53

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
18.06.2008
Poena
48
Imam Sapphire Nitro RX 580 nakačen na dva monitora (4k i HD) oba zakačena preko HDMI. Karta ima 2 HDMI i 2 DP porta.
Radi uredno, međutim, kada se probudi iz sleepa jedan od monitora ostane crn (kao da nema signal).Ponekad ostane bez singnala 4k monitor a nekad HD, nema pravila, i uvek nakon sleep-a, tj buđenja.

Trenutno "rešenje" je ubacivanje/izbacivanje HDMI kabla ili reset.

Postoji li neko rešenje iz sistema (neko podešavanje u drajveru) ili da batalim HDMI i probam DP konekciju?
Takođe napomena, da je u tom računaru prethodno radila RTX 2080 bez ikakvih problema (nekih 2god), tako da je krivac isključivo Radeon.

Poslednja izmena:

Solesoslav

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
20.05.2008
Poena
48
Imam Sapphire Nitro RX 580 nakačen na dva monitora (4k i HD) oba zakačena preko HDMI. Karta ima 2 HDMI i 2 DP porta.
Radi uredno, međutim, kada se probudi iz sleepa jedan od monitora ostane crn (kao da nema signal).Ponekad ostane bez singnala 4k monitor a nekad HD, nema pravila, i uvek nakon sleep-a, tj buđenja.

Trenutno "rešenje" je ubacivanje/izbacivanje HDMI kabla ili reset.

Postoji li neko rešenje iz sistema (neko podešavanje u drajveru) ili da batalim HDMI i probam DP konekciju?
Takođe napomena, da je u tom računaru prethodno radila RTX 2080 bez ikakvih problema (nekih 2god), tako da je krivac isključivo Radeon.
Meni se isto desava sa R7 260x 2GB na koju su povezani monitori HDMI, DVI-D i DVI-I to D-Sub konekcijama.

Masinac

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
27.06.2008
Poena
38
Isti problem imam sa TV-om nakacenim preko HDMI, samo sto sam mislio da je problem do TV-a.

vatrogasac53

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
18.06.2008
Poena
48
Po vašoj priči deluje da je glavni krivac HDMI konekcija, pitam se samo da li ima još neko podešavanje u sistemu koju treba promeniti.
U svakom slučaju idem na DP vezu.

Solesoslav

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
20.05.2008
Poena
48
Vidim na nema DisplayPort konekcije, pa zato vidim to kao rešenje.
U svakom slucaju mozes da probas, ja samo mislim da cim kod mene nije ogranicen problem na HDMI da se neces usreciti sa DisplayPort vezom. Jesi li probao da menjas kabl? Mozda je to kod mene problem, jer je taj moj racunar sa R7 260x star, sporedan tako da mozda su kablovi dotrajali/konektori otisli pa to pravi problem kod mene.

Masinac

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
27.06.2008
Poena
38
Ne verujem da je do dotrajalosti kabla jer sam ja kupio nov a problem se desava od prvog dana.

Masinac

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
27.06.2008
Poena
38
Ne znam za druge ali meni se ovaj problem javlja na Manjaro, ne koristim Win...e sad kako su napravili Linux driver to ne znam, al eto nije samo win-driver problem.

vatrogasac53

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
18.06.2008
Poena
48
Evo već 8 dana rešenje za RX 580 odnosno crni ekran nakon buđenja računara sa dva monitora.
Rešio sam tako što sam na postojeći HDMi kabl dodao (kineski) DP-HDMI konvertor i Voilà, DP ulaz radi bez problema i oba monitora se bude bez problema (jedan je ostao na HDMI na drugi je na DP preko ovog adaptera).
Znao sam da nije kabl jer je nVidia radila na istom bez problema, dakle problem je bio u HDMI konektoru na samoj kartici (ili nešto softverski, AMD-ovi drajveri su grčka tragedija u odnosu na zelene).

Vrh Dno