Šta je novo?

AMD Radeon RX 570 tema

Ne, ostaje C:\AMD folder i sve u njemu, to su samo sadrža unzipovanog drajvera. C:\Program Files\AMD briše.
 
Nisam baš siguran da li je pitanje za ovu temu, ali da pokušam...:)
Imam RX 570, 2*DellP2414. Kako sam ih povezao, tako i rade, nikakva dodatna podešavanja nisam radio. Kada igram igrice (ne često) jednostavno ugasim drugi monitor.
Moje pitanje je da li se negde u podešavanjima (adrenalin, mozda) može "ugasiti" taj drugi izlaz kada igram igrice, da li je to potrebno/poželjno/nije uopšte potrebno, sa stanovišta opterećenja grafičke karte? Tj, da li ta dva monitora opterećuju grafičku, ako se već koristi samo jedan monitor?
E sad, planiram dodatno da povežem TV, sa kompom, isključivo za pojedine igrice. Da li je može podesiti da kada startujem određene igrice da se samo tada "uključi" izlaz za TV, i da je slika igrice na TV? Znači, neke igrice da ostanu na monitoru, a neke na tv-u...
 
Predpostavljam da su monitori u Extend Display modu? Ako nemaš ništa drugo da radi na drugom monitoru (samo desktop) i recimao igra samo na jednom monitoru (slika nije raširena na oba monitora) onda ima vrlo vrlo malo uticaja na GPU, samo koliko da baci sliku. Ako je igra raširena na oba monitora onda se sabira rezolucija.
Ako na drugom monitoru imaš nešto aktivno, recimo browser ili com program, opterećene grafike je isto ka da taj program rradi u pozadini na jednom monitoru. I mene je to interesovalo pa sam uključio Task Manager i uticaj je bio beznačajan, možda 0.01% većeg zauzeća grafičke.
Za drugo pitanje, to rešavaju windows, kada gledaš nešto na drugom/trećem monitoru (TV je samo još jedan monitor što se kompjutera tiče) i ugasiš taj program, sledeći put jada otvoriš/startuješ taj program, on bi tebalo da se ovori na tom display-u ako je aktivan.
 
Moje pitanje je da li se negde u podešavanjima (adrenalin, mozda) može "ugasiti" taj drugi izlaz kada igram igrice, da li je to potrebno/poželjno/nije uopšte potrebno, sa stanovišta opterećenja grafičke karte? Tj, da li ta dva monitora opterećuju grafičku, ako se već koristi samo jedan monitor?
Windows key + P, odaberes primarni ili sekundarni, nije potrebno to raditi.
 
@CountMike
Hvala na odgovoru! Jeste, u Extend Dislplay modu su...Igra se samo na jednom, tako da mi je jasno da ne moram razmišljati o nekom "gašenju" drugog izlaza/monitora. U stvari, o ovom prvom sam počeo razmišljati kada sam uzeo u razmatranje ovo drugo pitanje...Tu mi je blizu Samsung tv 40", pa sam razmišljao da igranje prebacim na njega, zbog očiju i sl... Ako sam dobro razumeo, dodatni tv, takodje apsolutno neće opterećivati, jer na njemu neće biti ništa(dok se ne uključi neka igrica)? Znači ne treba razmišljati o nekom "disable-ovanju"....Ok, treba da mi stigne volan pa da probam na TV-u...Javljam šta sam uradio!

@Audiofilka
Hvala na odgovoru!
 
Za igre bitba su samo podešavanja u toj igri, gde i kako je display nema veze.
 
za koliko se sada moze prodati ova grafa?

p.s da napomenem da nije majnovala ima stikere i full kutiju dobre temperature
 
izbacuju drajvere kao ludi.. a da li je ikad WHQL drajver? nisam menjao od aprila kakvi su ovi noviji?
 
Meni su poslednji drajveri uvek najbolji. Ne znam zašto se insisitira baš na WDDM. ovi koji su kao dobrovoljni imaju ispravke baš za WDDM drivere. U poslednje vreme izbacuju nove drajvere zbog nekih novih igara i zbog W11 i novih serija kartica. Drajveri istog broja su isti za praktično sve AMD kartice. Evo baš danas sam skinuo drajvere za 6000 seriju i instalirali / apdejtovali su drivere za moju Rx 570.
1637247044891.png
U ostalom, imaš release notes za svaku verziju..
Pa pogledaš da li ima nešto što se tebe tiče. Ako nema ništa za tebe isto ti se hvata, novi drajveri ili ne.
 
@CountMike kad reinstaliram sa DDU net palim tek kad kliknem paket sa drajverima bese?
 
nisam znao za tu opciju, posto sam povuce drajvere... nadam se da je funkcionalna
 
Jeste radi. jedino što kada se vratiš na Windows rezolucija je 800x600. dok ne instaliraš drajver.
 
Moze li neko da mi pomogne.
Imao sam 1050 ti i zamenio za 570.
E sad, imaju dvije situacije koje su cudne.
1. Hdmi nije htio da detektuje monitor dok nisam instalirao drajvere, nego sam ga koristio preko dp adaptera, ali ajd instalirao drajver radi ok, prihvatam.
2. Drugi problem, kada igram igricu (warzone npr), cuje se cudno zujanje u predelu utora za kablove, koristim dva monitora, i tek kada izvucem oba monitora zujanje prestane, kada vratim kablove opet se cuje. Kada ugasim igru, zujanje prestane automatski. Pretpostavljam da ima veze sa temperaturama jer grafika ide do 71C u igrama, ali mi je nenormalno da zuji utor za kabal?
Imam XFX model.
 
sta je utor? ne znam da li coil whine moze da gubi zvuk kad raskacis monitore...
 
Izgubi zvuk ali vrati se brzo evo sad upalih stres test, znaci izgleda Coil whine.
Mozda mogu da zamenim za asus 570 ILI GIGABYTE 480 4GB, sta mislis?
Ali cudno mi je radim cpu stres test i cuje se ona, kako i zasto?
 
Poslednja izmena:
...cudo nema drajvera jos od 3.dec :)
 
Ovo mi se desava svake par dana, i moram da izbrisem driver pa ponovo install, i sve tako.
Saveti?
Probao sam razne fixeve preko neta al opet se vrati.
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    13.4 KB · Pregleda: 37
 
Ovo mi se desava svake par dana, i moram da izbrisem driver pa ponovo install, i sve tako.
Saveti?
Probao sam razne fixeve preko neta al opet se vrati.
Zato sto ti Windows sam opet uradi update driver-a iako su stariji, a Radeon Softwer ne dira i napravi njesra.
Meni se to desava i mora samo to da se ugasi i to je to.
Kada dodjem kuci, poslacu ti file da vise ne skida update sa Windowsa-a za AMD graficku i to je to.
Meni se to desavalao na 4 racunara sada nema problema.
 
11111111111.jpg
 
@Nes* To nema veze sa skidanjem drajvera, samo za ikonice i propratne slike uređaja koje se prikazuju u control panel

Ovo je procedura za verzije koje imaju pristup Group Policy
Computer Configuration -> Administrative Templates -> System -> Device Installation -> Specify search order for device driver source locations -> Do not search Windows Update
Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> Windows Update -> Do not include drivers with Windows Update
 
Nes hvala, ali ovo sam uradio ranije i nije pomoglo.
danilo dali ovo da uradim nakon sto ponovo instaliram driver ili prije?
 
Pre. Skini Display Driver Uninstaller, podesi to u Group Policy, restartuj komp u safe mode pa sa DDU obriši drajver, i instaliraj drajver nanovo kad restartuješ
 
Nazad
Vrh Dno