AMD Radeon RX 570 tema

CountMike

Old but gold
Učlanjen(a)
01.07.2012
Poena
83
Ne, ostaje C:\AMD folder i sve u njemu, to su samo sadrža unzipovanog drajvera. C:\Program Files\AMD briše.

dexx01

Flash Drive
Učlanjen(a)
15.02.2020
Poena
8
Nisam baš siguran da li je pitanje za ovu temu, ali da pokušam...:)
Imam RX 570, 2*DellP2414. Kako sam ih povezao, tako i rade, nikakva dodatna podešavanja nisam radio. Kada igram igrice (ne često) jednostavno ugasim drugi monitor.
Moje pitanje je da li se negde u podešavanjima (adrenalin, mozda) može "ugasiti" taj drugi izlaz kada igram igrice, da li je to potrebno/poželjno/nije uopšte potrebno, sa stanovišta opterećenja grafičke karte? Tj, da li ta dva monitora opterećuju grafičku, ako se već koristi samo jedan monitor?
E sad, planiram dodatno da povežem TV, sa kompom, isključivo za pojedine igrice. Da li je može podesiti da kada startujem određene igrice da se samo tada "uključi" izlaz za TV, i da je slika igrice na TV? Znači, neke igrice da ostanu na monitoru, a neke na tv-u...

CountMike

Old but gold
Učlanjen(a)
01.07.2012
Poena
83
Predpostavljam da su monitori u Extend Display modu? Ako nemaš ništa drugo da radi na drugom monitoru (samo desktop) i recimao igra samo na jednom monitoru (slika nije raširena na oba monitora) onda ima vrlo vrlo malo uticaja na GPU, samo koliko da baci sliku. Ako je igra raširena na oba monitora onda se sabira rezolucija.
Ako na drugom monitoru imaš nešto aktivno, recimo browser ili com program, opterećene grafike je isto ka da taj program rradi u pozadini na jednom monitoru. I mene je to interesovalo pa sam uključio Task Manager i uticaj je bio beznačajan, možda 0.01% većeg zauzeća grafičke.
Za drugo pitanje, to rešavaju windows, kada gledaš nešto na drugom/trećem monitoru (TV je samo još jedan monitor što se kompjutera tiče) i ugasiš taj program, sledeći put jada otvoriš/startuješ taj program, on bi tebalo da se ovori na tom display-u ako je aktivan.

Audiofilka

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
31.10.2013
Poena
18
Moje pitanje je da li se negde u podešavanjima (adrenalin, mozda) može "ugasiti" taj drugi izlaz kada igram igrice, da li je to potrebno/poželjno/nije uopšte potrebno, sa stanovišta opterećenja grafičke karte? Tj, da li ta dva monitora opterećuju grafičku, ako se već koristi samo jedan monitor?
Windows key + P, odaberes primarni ili sekundarni, nije potrebno to raditi.

dexx01

Flash Drive
Učlanjen(a)
15.02.2020
Poena
8
@CountMike
Hvala na odgovoru! Jeste, u Extend Dislplay modu su...Igra se samo na jednom, tako da mi je jasno da ne moram razmišljati o nekom "gašenju" drugog izlaza/monitora. U stvari, o ovom prvom sam počeo razmišljati kada sam uzeo u razmatranje ovo drugo pitanje...Tu mi je blizu Samsung tv 40", pa sam razmišljao da igranje prebacim na njega, zbog očiju i sl... Ako sam dobro razumeo, dodatni tv, takodje apsolutno neće opterećivati, jer na njemu neće biti ništa(dok se ne uključi neka igrica)? Znači ne treba razmišljati o nekom "disable-ovanju"....Ok, treba da mi stigne volan pa da probam na TV-u...Javljam šta sam uradio!

@Audiofilka
Hvala na odgovoru!

CountMike

Old but gold
Učlanjen(a)
01.07.2012
Poena
83
Za igre bitba su samo podešavanja u toj igri, gde i kako je display nema veze.

Nes*

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poena
38
za koliko se sada moze prodati ova grafa?

p.s da napomenem da nije majnovala ima stikere i full kutiju dobre temperature

Space Beer

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.01.2011
Poena
63
Procene su zabranjene na ovom forumu. Uostalom, pogledaj slične karte na oglasima

Vrh Dno