Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

Ma oni to sada dzabe daju.
Sto nisu drzali normalnu cenu do pre neki mesec, pa da svi navatamo po jednu.


@Radicci

Njega sam bas zapazio, hvala na potvrdi.
 
Poslednja izmena:
Cene su malte ne iste i pre i posle izlaska RX 480 a za to imate dokaz nekoliko stranica unazad, kada sam kacio linkove.
Ni sada sitacija nije nista drugacija osim nekih povoljnijih modela koji ponovicu, mogu da se nadju po ceni od 220-230 evra.

Recimo Gigabyte je znacajno skuplji.

http://www.mindfactory.de/product_i...reme-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1022032.html

Poenta je da su ove karte od referentne RX 480 trenutno bolja kupovina stim sto je sada GTX 1060 u igri te je GTX 970 potpuno obesmiljena kao kupovina.
Kada izadju nereferentne onda to menja sitaciju.
 
Poslednja izmena:
Imate Report dugme.

Ovako imamo 300 prijava, dok ih pregledamo sve... svako ima nešto da se nadoveže... dovoljno je samo da prijavite post gde počinje flejm. ;)

:wave:
 
meni se svidja msi 480 to bi verovatno uzeo ili asusa ako se pokaze da je dobar...
ps vidim da su neki dobili i Ban,izgleda je bas bila zucna rasprava
 
Imate Report dugme.

Ovako imamo 300 prijava, dok ih pregledamo sve... svako ima nešto da se nadoveže... dovoljno je samo da prijavite post gde počinje flejm. ;)

:wave:

ups.....mislim da sam po nepotrebnom stiso pixellov post....tio vidit šta i kako,valjda iskoči novo prozorče,sa reportom ili čime več.....sry pixell
 
Da,sigurno je 970 pao zbog 1070...
Tad je zvanično smanjena cena za gtx 970, znači pre predstavljenja 480. Šta su trebali da prodaju gotovo duplo sporiju karticu za 100e manje, naravno da je cena smanjena zbog 1070. :)
 
Poslednja izmena:
Karta možda jeste krš po pitanju hlađenja, ali jako mi se dopada kako izgleda. Sinoć sam je video na onom "gaming" festivalu na SPENS-u i baš mi je "bad ass" tako crna :). Imali su prostora da odrade neki "vapor chamber" i oni urade ovo :lupko:
 
Karta možda jeste krš po pitanju hlađenja, ali jako mi se dopada kako izgleda. Sinoć sam je video na onom "gaming" festivalu na SPENS-u i baš mi je "bad ass" tako crna :). Imali su prostora da odrade neki "vapor chamber" i oni urade ovo :lupko:

Reci da se šališ....šta ima tu da bude lepo??pa ne nosam je oko vrata,dok šetam korzom
ni to komad odeće/obuće/bižuterija,itak je u kućištu,koje je ispod stola,samo miševi i mačka ga može videti :p
Treba da bude funkcionalna,da radi svoj poso,za te pare koje sam dao za nju
Karta je totalni fail(referentna),previše troši struje=više se greje,vent nikakav,hlađenje srednje,7 cm duža,baš zaradit takvog izbora hlađenja,kod neukog čoveka bi bilo,tipa,,,vau koja karturina,to mora da je dobro,čim je tako velika
....sumnjam da bi ovo moglo na duže staze bit dobro
Jedini pljus je kod referentnih 4 GB,ako se budu mogli otključat svih 8GB,i nabudžit neki normalan twin ventilator

Edit:tebi mora da je i Juke lep :p
 
Poslednja izmena:
nije svima kuciste medju mackama i misevima.ostalo pored najbolje volje nisam razumeo.
 
Ево неких мојих утисака о карти...

Претходни викенд сам имао прилику да се играм на референтној RX 480. DOOM ради на неких 45-55 fps, max подешавања на резолуцији 3440х1440р.
Притом процесор је био атлон 860, значи са неким и5 би било лагано закуцаних 60.

Иако је референтна не прегрева се, бловер сав топли ваздух избацује напоље, тако да кад дођу нереферентни модели све ће то бити још боље.
Једини "проблем" остаје цена, али надам се да ће се и то ускоро средити, кад будемо имали и нереферентне 1060-ке.

Ја још не планирам да мењам графу, па имам времена да све ово сачекам, верујем да људи који сад то планирају свашта мисле, али ипак треба имати и мало стрпљења. :)
 
Reci da se šališ....šta ima tu da bude lepo??pa ne nosam je oko vrata,dok šetam korzom
ni to komad odeće/obuće/bižuterija,itak je u kućištu,koje je ispod stola,samo miševi i mačka ga može videti :p
Treba da bude funkcionalna,da radi svoj poso,za te pare koje sam dao za nju
Karta je totalni fail(referentna),previše troši struje=više se greje,vent nikakav,hlađenje srednje,7 cm duža,baš zaradit takvog izbora hlađenja,kod neukog čoveka bi bilo,tipa,,,vau koja karturina,to mora da je dobro,čim je tako velika
....sumnjam da bi ovo moglo na duže staze bit dobro
Jedini pljus je kod referentnih 4 GB,ako se budu mogli otključat svih 8GB,i nabudžit neki normalan twin ventilator

Edit:tebi mora da je i Juke lep :p

Ne znam za tebe, ali ja koliko toliko vodim računa o estetskom aspektu mog kućišta, od cable management-a, pa, ako sam u mogućnosti, do odabira komponenti na osnovu izgleda (mada su perf/$ prioritet uglavnom).

Mnogo ti je neprijatan ton, znaš. To što ti možda svoj računar držiš zatvoren i u "špajzu" što @Umart reče, ne znači da svi to radimo niti da treba to da radimo.

Mogu samo da predpostavim da se edit odnosi na Nissan Juke, koji mi je odvratan, ali porediti crni pravougaonik sa crvenim natpisom i turbinom s jedne strane sa automobilom koji izgleda kao žaba mi ne ide u glavu (naravno pod uslovom da si mislio na automobil).

@GiBo
Jesi li i ti to bio na ovo IGF-u, ili si video kartu negde drugo? Nisam obratio pažnju na naslove koje su vrteli ovde na IGF-u, čini mi se CS:GO i još neka pucačina, na nekom prebrutalnom Asusovom monitoru i radilo je sasvim lepo (prevshodno mislim na ovu drugu igru koja je delovala daleko lepše, pretpostavljama i zahtevnije od CS-a).
 
Да, на IGF-у сам се играо.
GTA V, DOOM и CS:GO су се играли, само ова машина је била на LG 34UC97C-B монитору.
 
Cool. Moguće je, znam da je jedan od monitora bio Asusov, jako je upadljiv, masivan, pa je moguće da sam prevideo LG pored njega. No, Onda sam video DOOM i CS, pošto bih GTA prepoznao. Sve u svemu, po meni sasvim korektan fps i grafički prikaz overall.

Kaži mi kakvi sutvoji utisci o IGF-u?
 
Оверал утисци јако лоши, организација никаква... :(
Да није било кулер мастер штанда и овог другог ;), фестивал би био смешан.
 
gibo:

kad dodje cas za apgrejd da nisi slucajno kome drugom dao nanisulju da te ne sanjam. :)
 
gibo:

kad dodje cas za apgrejd da nisi slucajno kome drugom dao nanisulju da te ne sanjam. :)

Нема проблема.
Мада не мењам је ове године сигурно, нови монитор ми је приоритет. :)
 
mozda taj fenom bude knap za dx12 pa neces ni morati. :) sve i da ne bude i 83xx bude bolji,nikakav problem. :)
 
Било би кул да се тубан препородди на DX12. :)

Oва "ђаволица" баш моћно изгледа.
Иначе, је л' девил и до сада ишао са 3 године гаранције или је ово први пут?
 
Meni ovo deluje preglomazno, mada sve je to relativno. Prava mera bi trebala da bude 10" kartica sa dva velika i tiha venta (Sapphire, MSI, Gigabyte npr).
Mene vise cena zeza, ja moram da sacekam da ovo bude na oko 200e. Ili ako 470 ne bude losa da uzmem nju
 
Poslednja izmena:
Ovaj Devil jedna od najruznijih kartica.

Sapphire Nitro ko bombona.
 
Stvar ukusa, meni su Devil uvek bile pojam sto se tice izgleda a cena - ne treba to uzimati kao reper ni za sta, devil je prosto zasebna kategorija, nesto kao Powercolorov pandam MSI jevom Lightningu ili Asusovom Matrixu...

Znaci od PColora se gleda neki PCS+, od Sapphirea Nitro ili 3X, Gamming od MSI, od Gige za Radeona verovatno ni za ovu seriju nista da valja i to je to.
 
Nazad
Vrh Dno