Šta je novo?

AMD Radeon RX 480 tema

@DavidM,
vec ti je receno, do neke 960 grafe je maximum za taj procesor. Sve sto budu jace grafe, vise ce se gubiti na fps-u, zbog procesora.

A, zasto mora bas neki Zen, neki I5 procesor ce zavrsiti posao i sa jacim grafama od 480 i 1060....moze taj procesor da pogura i 1080, 1070 i 980Ti grafe, a verovatno ti neki jaci procesor i nece trebati ( osim ako ne planiras da kupis neki Pascal Titan..;) )......
 
To 'prejaka' znači da grafa sa tim cpu-om neće koristiti svu snagu, ali će biti napretka u cpu manje zahtevnim igrama.
Edit:
evo ga i primer, već sam ga kačio u nekoj drugoj temi: https://youtu.be/FNmBSLGP2pA
 
Poslednja izmena:
To 'prejaka' znači da grafa sa tim cpu-om neće koristiti svu snagu, ali će biti napretka u cpu manje zahtevnim igrama.
Edit:
evo ga i primer, već sam ga kačio u nekoj drugoj temi: https://youtu.be/FNmBSLGP2pA

Da, ali ce takve fps brojke imati i sa slabijom kartom od R9 290.

Zato kazem da je prejaka (citaj nepotrebna), kada ce mu raditi kao neka slabija karta.
 
Poslednja izmena:
Morao sam ponovo da okačim jer ovo 'prejaka' zvuči kao da grafa uopšte neće raditi.
Da, ali ce takve fps brojke imati i sa slabijom kartom od R9 290.

Zato kazem da je prejaka (citaj nepotrebna), kada ce mu raditi kao neka slabija karta.
To je tačno ako nema u planu da uzima cpu. Ali ako planira i zamenu cpu-a u nekoj budućnosti, po meni je bolje da odma uzme ovu jaču grafu.
 
Poslednja izmena:
Kako se moze reci,
'preslab' procesor za grafu ili 'prejaka' grafa za procesor,......i jedno i drugo isto znaci, samo je ovo prvo, semanticki ispravnije...;)....sad sam postao strucnjak i za jezike.... :D :sceptic:
 
A, zasto mora bas neki Zen, neki I5 procesor ce zavrsiti posao i sa jacim grafama od 480 i 1060....moze taj procesor da pogura i 1080, 1070 i 980Ti grafe, a verovatno ti neki jaci procesor i nece trebati ( osim ako ne planiras da kupis neki Pascal Titan..;) )......

A šta znam ja i Intel nekako ne idemo zajedno. Daleko od toga da Intel ima loše proizvode ali nekako jednostavno nisu po mom ukusu, a i nekako ne mogu da se otrgnem utisku da pumpaju cene nepotrebno. E sad što se zamene procesora na ovoj mašini nekako mi je to previše ulaganja u mašinu koja je već 3-4 godina stara a uskoro izlazi nova arhitektura. Da barem ne izlazi nova arhitektura onda bih i išao na varijantu da ubacim u tu mašinu neki CPU sa 8 jezgra (najverovatnije 8350) ovako kad već moram da pucam pare na novu mašinu onda barem da se obezbedim za koju godinu unapred ako je to u današnje vreme uopšte i moguće.
 
Poslednja izmena:
\"AmigaFAN\" je napisao(la):
Cini mi se da AMD polako odustaje potpuno u top end segmentu i u CPU i u GPU trzistu. Ako ova karta bude to sto pricaju bice nepobediv sweetspot. Neki fx 6300+rx 4xx cini mi se kao kombinacija za buducnost .ps: Nisam bio uzbudjen za pc produkte od izlaska gtx 200 serije, konacno da vidim malo takmicenja…
I maksimalno clockovan fx 6300 ti je baš žešći bottleneck za rx480, mada za 470 ili 460 možda i nije toliki...
 
\"AmigaFAN\" je napisao(la):
Cini mi se da AMD polako odustaje potpuno u top end segmentu i u CPU i u GPU trzistu. Ako ova karta bude to sto pricaju bice nepobediv sweetspot. Neki fx 6300+rx 4xx cini mi se kao kombinacija za buducnost .ps: Nisam bio uzbudjen za pc produkte od izlaska gtx 200 serije, konacno da vidim malo takmicenja…
I maksimalno clockovan fx 6300 je žešći bottlelneck za sve modernije naslove.Može da se upari sa RX460, možda i sa RX470.A za sve preko toga ti treba noviji procesor ili eventualno neki stariji i5.
 
Mislim da je za grafe tipa 480 i 1060, minimum procesor koji ce sljakati dobro sa ovim grafama, Intel I5 2500K ili FX 8320 od amd-a.....
 
Tu je sad pitanje da li ce FX moci bolje da izgura RX480 ili GTX1060, ja cu samo na osnovu toga bazirati odluku o kupovini jer mi se ne menja platforma.
 
GTX 1060 vs. RX 480 in 6 year old AMD and Intel Computers

[YOUTUBE]pjZ3MmxP0Fg[/YOUTUBE]
 
Dovoljan je i neklokovan i5, nemojte sad da preterujemo, ipak je ovo srednja klasa.
 
A šta znam ja i Intel nekako ne idemo zajedno. Daleko od toga da Intel ima loše proizvode ali nekako jednostavno nisu po mom ukusu, a i nekako ne mogu da se otrgnem utisku da pumpaju cene nepotrebno. E sad što se zamene procesora na ovoj mašini nekako mi je to previše ulaganja u mašinu koja je već 3-4 godina stara a uskoro izlazi nova arhitektura. Da barem ne izlazi nova arhitektura onda bih i išao na varijantu da ubacim u tu mašinu neki CPU sa 8 jezgra (najverovatnije 8350) ovako kad već moram da pucam pare na novu mašinu onda barem da se obezbedim za koju godinu unapred ako je to u današnje vreme uopšte i moguće.

Uzimanje RX 480 i "ubadanje" u tu masinu nema smisala, moj procesor je cak 10% jaci od tvog neklokovanog a ja sam ga upario sa GTX 750 Ti koja ima 1.3 gigaflopsa. RX 480 ima preko 5 gigaflopsa pa ce tu biti ogromna kolicina neiskoriscene snage.
Tako ces imati jaku grafu koja ce postepeno gubiti na ceni a neces koristiti ni pola njenih mogucnosti, jos kada se uzme u obzir da ZEN moze da se odgadja ko zna do kada i da nema ni priblizno tacan datum izlaska moze te izaci skuplji burek od tepsije.
Najbolje da sacekas stabilnu ponudu najnovijih modela grafickih i onda uzmes neki polovnjak sa vazecom garancijom, R9 270X (2.5 gigaflopsa) je maksimum maksimuma a R7 265 (1.8 gigaflopsa) bila bi neka najpametnija kupovina.
Evo i ja cekam ZEN da nabudzim kompletnu konfiguraciju a grafiku cu birati tek kada njega izbace u radnje i kada bude dostupan za kupovinu, sigurno ce to biti neki radeon samo je pitanje koji.
 
Moze samo nece moci da ukljuci opciju Nigtmare za koju treba 5 gb vrama na kartici. :-devil-:
 
Nesto si ti tu pogresio!

280x ima samo 3 gb rama na sebi i nema teoretske sanse da se ukljuci opcija nightmare da bi ukljucio nightmare mora da ima 5 gb rama ili vise da bi tu opciju mogo da aktiviras u doom.

Za 60 fps-a se slazemo jer sam ja sa 7970 ima preko toga a sve sto je moglo da se odsarafi u igri sam uradio ali da ukljucis nightmare nema sanse jer nightmare ide posle ultra.
 
Moze sigurno sa manje od 5GB. Da li je to omoguceno uz Vulkan patch ili postoji neki tweak, ne secam se.

Proguglaj ili pretrazi klipove sa takvim kartama na YouTube.
 
Jel ima neko objašnjenje za ovakav rez? Na 6700k u vulkanu je bolja rx480, a na ovim slabijim cpu-ima 1060...

1.png
 
vulkan bolje upošljava moderniji cpu, sa daleko višim IPC i singl tred performansama.
a low level api, očekivano bolje radi sa radeonom, koji ima širi feature level (procentualno je dobitak veći na amd u sva tri slučaja)
 
Poslednja izmena:
Ok. Ali kako to da na slabijem cpu vulkan bolje upošljava 1060, a na modernijem cpu rx480?
... i otkud da na 1060 ima napretka u vulkanu kad ga na 1070 nema? Na većim rezolucijama čak ima i gubitka u odnosu na ogl.
1.png

Ispada da na modernijem i jačem procesoru paskal gubi perf. u vulkanu, a na slabijem dobija.
 
Poslednja izmena:
Moze sigurno sa manje od 5GB. Da li je to omoguceno uz Vulkan patch ili postoji neki tweak, ne secam se.

Proguglaj ili pretrazi klipove sa takvim kartama na YouTube.

Ako je stvarno tako onda moje izvinjenje, jer ja kada sam sa 7970 probao nije bilo moguce a ni vulkan api tada nije bio izasao pa nisam bio u mogucnosti da isprobam a kolega ce u ponedeljak da dobije r9 290 pa cemo bas da probamo jel to moguce.
 
Pa ti mozes da otkljucas ta podesavanja preko config tweaka ali dzaba kad ces da dobijes stutter i pad performansi jer ce VRAM da se prepuni i da swappuje. Zato i stoji upozorenje kao i u BO3 i ROTR da se ne ukljucuje jer degradira performanse ako nemas dovoljno VRAM-a.
 
Iskreno nikada nisam bio za ta cackanja po config fajlovima, nego sam ako moze ovako da radi neka radi ako ne krastavac sta sada nije kraj sveta. Kada se samo setim perioda kada je izasao doom 3 pa ga igrao na low detaljima i najnizoj rezoluciji i slow motion u nekim momentima video ali sve to nije bilo bitno bitno je bilo da se igra novi doom.

No jel ima najave kada ce krenuti da izbacuju nereferentne rx 480, cudno mi je to da kada je izasla kartica a da ih jos nema u prodaji.
 
Nazad
Vrh Dno