Šta je novo?

AMD Radeon RX 470 tema

Dekimane, tako sam i ja zavrsio na rx-u.

Gledao neku polovnu 280x/380x, ali nisam bio siguran u napajanje posto ga dugo koristim, ima ono adekvatne konektore ali ne bih stavljao 300w kartu na njega.

I tako je od 120-130e za 280x polovne doslo do rx 470 safirke :D

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

e bas to...
 
MSI isto ima hotspotove, samo manje izrazene od Strix-a.
 
najvise izgorjeli Rx kartica je upravo kod MSI-a dobro znaju ljudi koji imaju vise kartica o cemu pricam, bas tu gdje je na toj slici MSI vrela tu izgori doslovno izgori...

Kad sam ja rekao da jedan memorijski chip kod asusa 470 strix trpi visoku temperaturu mene pojedinci ovde napadose, ali dobro skontace na tezi nacin... nisu bez razloga Nitro i XFX na vrhu najbolji Rx kartica.
 
Znaci madjari otpadaju kad je ova karta u pitanju, hvala za info.
Svejedno 2k vise ipak kompletniji proizvodi od Strix-a.

Pa najbolje proveri sam za svaki slucaj. Strix je sada 220e najmanje koliko videh, 230+ je nitro+ a msi i xfx 229 i 226. Za 180 ima 1050ti finih modela, vrh ponude, bar po mom ukusu. Tako da je razlika realno 40-50e sada. Nekome kome je igranje primarno mislim ipak isplativo razlike, mada opet zavisi opet od mnogo faktora i u tom slucaju tako da je situacija sada bas specificna, fino su cenovno pozicionirali kartice.
 
34njqq0.png


Pitajte ako nije prodata ovo je najbolja kupovina koju mozete da obavite. Nisam ostavio ime prodavca da ne bude da nekoga reklamiram.
 
Sumnjam da je XFX bolja od MSI iako imam XFX i stvarno sam zadovoljan.

Cudi me samo da XFX ne spusti malo cenu, s obzirom da je bio vecito jedan od jeftinijih proizvođača.
 
MSI odavno ne nudi neki poseban kvalitet, bar po mom iskustvu. Meni uopšte ne ulazi u izbor. U slučaju RX470 je to poprilično evidentno, dovoljno je da pogledaš termalnu sliku iznad. Sličan problem kao kod Strix-a. Baš zbog toga su XFX BE i Nitro modeli u prednosti. Pre svega, komponente su dosta bolje raspoređene na ploči, a i bolje je odrađeno hlađene. Inače preferiram Asus Strix modele, u ovom slučaju su podbacili.
 
Nema toga. Jedan komad bio, otisao odmah, ako nije patka bila.

Znam zato sam i reko da prvo pita. Jer po toj ceni nema sanse da opstane jako dugo na trzistu, sigurno ce je uzeti neko od rudara ili nekome kome treba nova graficka.

A vrlo je moguce da neko na taj nacin pokusava da privuce kupce sa forom jeftino a kada se nazove kaze nema vise po toj ceni ali ima po nesto vecoj.

Sve u svemu ako je neko uzeo po toj ceni uzeo je najbolje od najboljeg... cena i model graficke.
 
uzeo strix...zasad zadovoljan ako neko koristi doticnu da li moze da posalje dijagram za podesavanja u wattmenu da je podesim?
 
Graphic score je 197% u odnosu na jednu karticu, skoro savrsen scaling. Eh kad bi sve skaliralo kao Firestrike...
 
Za bf4 mislim da ce mu i rx 460 biti dovoljna, ona podrzava freesync.

Ako hoce ipak malo jacu kartu, rx 470 je best buy. Rx 480 je preterivanje za bf4 i slicne igre.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Mala je razlika između 470-480, koliko vidim na kp oko 30e. Verujem da će jednog dana preći i na bf1, možda poželi da odigra gtaV ili nešto drugo, dali vredi da se uštedi 30e onda?
 
Ja bih isao svakako na 480, gledam sad neke testove, od pre neki dan, driveri su toliko ispeglagli situaciju da razlika u kloku memorije izmedju 4GB i 8GB modela skoro i da ne postoji, definitivno je RX 480 4GB best buy u srednjem segmentu:

https://www.youtube.com/watch?v=1W2K-8kLg8M&t=0s

Mali off: Ne znam kakva je ali cena je stvarno brutalna, jedino koliko vidim klok za 40-50mhz nizi od skuplji modela, ali to je zanemarljivo, a i lako se premosti:

http://www.mindfactory.de/product_i...CU-2-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Retail-_1134826.html
 
ASUS DC II za 197 EUR - pa i nije neka cena, na istom mestu Nitro (bez +) je 199 EUR.
 
^bas tako, zasto ici na ovaj model kad najbolji model karte ima za 2e vise.
I da je 15-20e vise, opet bih isao na bolje odradjenu kartu na duze staze.
Edit:
@djokosrb

Niko ne osporava da je 480 bolja karta, ali za nekoga kome je 460 dovoljna ici na 480 je po meni previse.
Svakako se isplati za 30-40e doplate uzeti 480 4gb generalno, u njegovom slucaju mislim da ne.
Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A mozda je bila i promocija samo taj dan, ko ce ga sad znati...
 
Jel postoji neka bitnija razlika između XFX Black Edition i XFX Hard Swap Triple X modela osim brzine GPU-a? Čini se kao da nema ili ja bar ne mogu da nađem. Triple X ima malo manji klok, ali i ide u paketu sa dodatnim led ventovima.
 
Pogledajte prilog 219804

Bratova komp sa gtx980ti.

Heaven samo gpu test ili ima razlike velike izmedju i5/i7 u testu.

Sve ti je to dzaba u igrama neces videti ni priblizno tako velik fps kao sto si tu dobio. Cak verujem da i sa najbolje napisanim drajverima za crossfire da neces imati toliko visok fps. A onda ti je bila bolja kupovina jedne 1070 koju ces uvek iskoristavati 100% ili ti imati znacajno veci fps u igrama.
 
Jeretice, ne mashi tom nevidijom u AMD tredu! :d
 
da li u wattmen moze da se namesti da odma pri ukljucivanju kompa ventilator na grafickoj radi recimo na 50%?
sve sam pokusao ali nevredi...
 
Nazad
Vrh Dno