Šta je novo?

AMD Radeon RX 470 tema

Cuo sam i za NV mining ali nisam znao da je to zazivelo kao kod AMD kartica. Imas u GTX 1060 temi, jedan clan ju je kupio za 260e. Ja kakav sam baksuz, uvek kupujem u najgore vreme.
 
Cuo sam i za NV mining ali nisam znao da je to zazivelo kao kod AMD kartica. Imas u GTX 1060 temi, jedan clan ju je kupio za 260e. Ja kakav sam baksuz, uvek kupujem u najgore vreme.

260e ??? Pa to je bolesno dobra ponuda, samo mi nije jasno gde je to nasao. Sve sto sam ja gledao je iznad 300e...
 
KP oglasi, GT OC model, nije G1.
 
Pitao sam za cenu, cekam odgovor. :)
 
Jos malo da se ukljucim.

Sapphire karta je po defaultu podesena da ima thermal TARGET od 75c.
Dakle i pri igranju i graficki laganih igara kao lol, ona dodje na 75c i tu stoji(ventovi rade na 4-5%).

Meni se nije dopalo, podesio fan curve i oni rade do 35-40% u zahtevnim titlovima a grafa na 65-70.

Jel ima nacin da se menja ovaj thermal target? Jel to ono podesavanje "thermal limit" na afterburneru?

Dok je bio afterburner u kompu imao sam silne bugove sa hladjenjem.
Nekad se pri loadu nisu palili kako treba pa karta isla do 81-82(znam da nije losa temp, ali ne volim da karta sa ovakvim hladjenjem ide ni na 81-82), nekad random odu na 100% i dok ne restartujem pc ne smanjuje se sa 100.


Sent from mTalk
 
Nemoj afterburner nikako ubija u pojam amd drajvere sa ovim rx4xx kartama dok ne izbace sledecu verziju, dotle smo zaglavljeni sa premocnim wattmanom :/
 
Jel moze pomoc kako da podesim klokove (State 0-7) i kulere za najbolje hladjenje u Wattman-u? Ne interesuje me overklok, samo bih da se karta bolje hladi a da pritom ne izgubim na performansama.
 
Niko?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Koristim ga i ja mada ume malo da baguje. Desilo mi se jednom ili dvaput da nije drzao kontrolu na kulerima..

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Do pre neki dan sam imao Gigabyte G1 RX 470 4GB. A potom sam je zamenio za EVGA 1060 Gaming 3GB (to nije SC model). Mnogi ce se zapitati sto sam to uradio, a moj razlog je to RX470 je ko furuna!!! U 2D rezimu Gigabyte je radio na 45C u polu pasivnom rezimu, fanovi se ukljucuju povremeno da odrzi je na 45C. Kad sam napravio svoj profil za fan gde sam podesio da se pale fenovi na 50C opet ista stvar. U 2D rezimu temperatura je bila 50C i opet su se fanovi morali paliti povremeno. Moj problem sto drzim kuciste u zatvorenom TV kabinetu, ali unutra imam 3x120mm i 2x80mm fanove da kompezujem to koliko toliko sto skoro da nema protoka vazduha. Kada sam gledao filmove temperatura se vrtela oko 53C. E sad dolazimo na igrice i tu tek postaje vruce. Termalni limit po defoltu je bio 90C i sa default fan profilom to sam dostizao posle 10-15 minuta Valley/Heaven benchmarka. I na toj temperaturi fanovi su se vrtili na 55% iliti 2000rpm i bili su skoro necujni ali kao sto se vidi nisu hladili dovoljno. Kad sam podesio fanove na vece obrtaje uspeo sam da spustim temperaturu na 80-85C ali cim predju 2000rpm fanovi su veoma bucni. I jos jedan problem je sto u kucistu se sve ostalo (hardovi, cpu i ploca) zagrevalo za dodatnih 5-6C nego pre RX470.
Kad sam resio da zamenim ovu karticu za drugu nisam imao veliki izbor jer sam ogranicen visinom od 13cm ukljucujuci i kabal za napajanje graficke. A s obzirom da sada sve graficke imaju konektor odozgo stvarna visina kartice nije mogla biti vise od 12-12.5cm. Izbor je pao na EVGA GTX 1060 3GB Gaming, ja sam hteo model SC ali trenutno nije dostupan. Razlika je sto obicna EVGA Gaming ima pa ajde da kazemo skoro neozbiljan hladnjk, iliti mininaturan hladnjak koji pokriva samo gpu, i jedan fan. Dok SC model ima mnogo ozbiljniji i veci hladnjak i vece klokove. Ali s obzirom da sam imao mogucnost prvo da testiram EVGA pre nego sto je kupim nisam imao sta da izgubim. A samo da napomenem hladnjak na Gigabyte je pokrivao i hladio celu graficku i sve komponente i plus jos back plate.
I onda ide iznenadjenje. Ova kartica u 2D rezimu se vrti oko 30C a kad gledam film temperatura ide samo 2-3C vise i to sve u pasivnom modu bez fana. Jer fenovi se pale tek posle 45C. A prilikom Valley/Heaven benchmarka temperatura nije prelazila 82-83C a fan se vrteo na 60% 1500rpm i naravno skoro necujan. A kad sam podesio fan da ide do 80%, sto je bilo daleko tise od Gigabyta na 60%, max temperatura je bila oko 75C. I temperatura svi ostalih komponenata u kucistu je pala opet na normalne.
E sad nekom to sve nije bitno ali kad sad dodam da je u gaming testovima gde je GTX 1060 bolja od RX 470. A tek sto se GTX OC ko luda, gpu sam digo za +220MHz a mem za +650MHz. Dok RX470 sam uspeo samo da OC gpu +150MHz a mem za +250MHz. A tek onda je OC GTX bila jos bolja.

Sve u svemu ne razumem sto bi neko kupio RX470 4GB pored GTX1060 3GB za 1080p igranje kao u mom slucaju. Jer je ocigledno RX470/480 furuna u odnosu na GTX1060 a iste performanse za skoro iste pare. Neko ce reci mozda u buducnosto 3GB je ogranicavajuci faktor ali isto tako mozda i 4GB ne bude dovoljno. Tako da ne vidim razlog za kupovinu RX470 pored GTX1060 jer su im cene skoro iste.

Ovo su testovi za RX470 za Valley/Heaven benchmark sa i bez OC. Isto tako sam stavio rezultate za Ashes of the Singularity bez OC jer nisam sacuvao rezultate sa OC za RX470, koji su bili losiji nego za GTX.
 

Prilozi

  • RX 470 Heaven.jpg
    RX 470 Heaven.jpg
    106.8 KB · Pregleda: 98
  • RX 470 OC Heaven.jpg
    RX 470 OC Heaven.jpg
    104.5 KB · Pregleda: 97
  • RX 470 Valley.jpg
    RX 470 Valley.jpg
    98.3 KB · Pregleda: 91
  • RX 470 OC Valley.jpg
    RX 470 OC Valley.jpg
    95.9 KB · Pregleda: 92
  • RX 470 Ashes.jpg
    RX 470 Ashes.jpg
    249.4 KB · Pregleda: 95
Poslednja izmena:
Ovo su testovi za GTX1060 za Valley/Heaven benchmark sa i bez OC. Isto tako sam stavio rezultate za Ashes of the Singularity bez OC jer nisam sacuvao rezultate sa OC za Gigabyte, koji su bili losiji nego za GTX.
 

Prilozi

  • GTX 1060 Heaven.jpg
    GTX 1060 Heaven.jpg
    107.2 KB · Pregleda: 99
  • GTX 1060 OC Heaven.jpg
    GTX 1060 OC Heaven.jpg
    106.9 KB · Pregleda: 94
  • GTX 1060 Valley.jpg
    GTX 1060 Valley.jpg
    93.1 KB · Pregleda: 89
  • GTX 1060 OC Valley.jpg
    GTX 1060 OC Valley.jpg
    99.4 KB · Pregleda: 85
  • GTX 1060 Ashes.jpg
    GTX 1060 Ashes.jpg
    250.5 KB · Pregleda: 89
Poslednja izmena:
A ne zna se sta je gore Rx 470 gigabyte ili taj EVGA 1060 3GB ta karta od 3GB i danas je ogranicavajuci faktor u odredjenim igricama a kamoli u buducnosti, drugo ti gledas samo temperaturu gpu, a nisi ni svjestan da ti je sada mozda na toj 1060 3Gb kartici VRm i memorija na 100c (ako nije hladjena kao sto kazes da nije onda sigurno).
Da kazem da si presao sa konja na magarca :d
 
Ja to gledam veoma prosto. Kao prvo imam garanciju 3 godine tako da ako se memorija kuva na 100C i EVGA nema pojma sta radi onda ce se skuvati veoma brzo i ja cu je reklamirati. To je makar ovde kod nas lako.

A kao drugo rekoh da zbog tog RX470 sve u mom kucistu se kuvalo na 5-6C iznad normalne temperature, pa ako nije taj RX470 nine furuna, bez obzira dal je gigabyte ili ko drugi, odakle tolika dodatna toplota u celom mom kucistu? Tako da po mom misljenju bilo koji RX470 nema sta da trazi pored GTX1060. Jer kao sto rekoh, uporedio sam obe kartice, performanse su tu mala razlika ali temperaturna razlika je ogromna. Isto tako sam gledao po netu i podosta ljudi ima slicne zakljucke kao moje.

A sto se tice predvidjanja dal je 3GB dovoljno za 1080p gaming i koliko dugo, pa ni ti ni ja, niti bilo ko drugi to zna. Samo mozemo predvidjati jer niko ne zna kako ce game developers praviti "optimizovane" igrice ove ili sledece godine.

A sto se tice magarca, pa svaki cigo hvali svog magarca :smoke:
 
3GB je bilo "malo" i pre 2-3 godine. A danas je tako svejedno da li je 3GB ili 4GB kada je sve "prevazidjeno".

Ono sto je fascinantno, jeste da je GTX1060 3GB u igrama uglavnom bolja od RX 470/480 4GB. :D
 
Poslednja izmena:
Pa ovo si bas lepo rekao i to veoma kratko i jasno [emoji41]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zasto gasite Tessellation kod Heaven? stalno se zaletim u stilu "pa ovo odlican rezultat".
 
Pa po default je ugasen. A kad sam radio testove na rx470 to nisam palio pa sam onda ponovio iste testove na gtx1060 bez Tessellation
 
Poslednja izmena:
Pa po default je ugasen. A kad sam radio testove na rx470 to nisam palio pa sam onda ponovio iste testove na gtx1060 bez Tessellation

Zategni jedan sa Tessellation...da ne spamujemo temu okaci u 1060 temu.
I ja sam zainteresovan za 1060 6gb.
 
Ne bih se slozio da je RX 470 losa karta, mozda je samo GA takva.

Ja licno imam XFX i po ovim malo hladnijim temperaturama sa fanom na 40% (1400 RPM) u igama ne prelazi 65 stepeni i totalno je necujna. Na doskorasnjim vecim temperaturama na 45% nije prelazila 70 stepeni, blago audibilna. Kazu da je Sapphire jos hladnija.
Hoce MSI Afterburner kad-kad da baguje doduse, kao sto je vec bilo reci u ovoj temu. Valjda ce srediti novom verzijom.

Ipak, slozio bih se da je GTX 1060 bolja karta u svim poljima.
 
RX470 nije uopste losa karta, cak sta vise. Ali sam samo hteo da ukazem da je RX470 mnogo toplija od GTX1060 a ima malo losije performance.
A DeRadicci je lepo reko za 3GB i 4GB memorije
 
Rx 470 je odlicna karta.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
...
Ukratko:
- DDU više u životu neću koristiti.
- ASUS-ovi inženjeri su mor.ni.
- Kartica trokira ko blesava!
- Fabrički BIOS je epski šit.
- Novi BIOS postoji, al' se ne zove se tako (otkrio ga slučajno).

+ Nečujna u desktop režimu.
+ Novi BIOS je drastično bolji.
+ ASIC je 80,3%.
...

Duka, ajd napisi gde si nasao taj BIOS I kako se zove, trebace nekom nekad...
 
RX470 nije uopste losa karta, cak sta vise. Ali sam samo hteo da ukazem da je RX470 mnogo toplija od GTX1060 a ima malo losije performance.
A DeRadicci je lepo reko za 3GB i 4GB memorije
tjesi se ti ali moras znati da je 3 manje od 4, a uzeo si najlosiju Rx 470 karticu taj gigabyte je najlosiji model po pitanju hladjenja da si uzeo 470 Nitro drugu bi pricu pricao, ali tako je to kad nisi informisan.
 
A nije sad o glavu taj 1 gb... malo će smanjiti rezoluciju kad zafali i to je to.
 
tjesi se ti ali moras znati da je 3 manje od 4, a uzeo si najlosiju Rx 470 karticu taj gigabyte je najlosiji model po pitanju hladjenja da si uzeo 470 Nitro drugu bi pricu pricao, ali tako je to kad nisi informisan.

Ajde ako se ja tesim i sto se nisam informisao i uzeo taj Sapphire. Onda ti lepo otidji u temu RX480 na zadnjoj strani imas test buke za Sapphire 480 i pogledaj od 2 do 4 minuta video. Videces kako je lik iskljucio ventilatore, i dok se drndao sa RGB osvetljenjem temperatura GPU je porasla od 40C do 61C i tad je ukljucio ventilatore da bi ga ohladio. Samo nemoj opet molim te kako to je 480 a ne 470. Jer poenta moje price je da su sve 470/480 furune u odnosu GTX1060. Na mojoj kartici dok ne pokrenem bilo kakvu igricu temperatura ne prelazi 32C a fan uopste ne radi. A u celoj prici imam bolje rezultate od tog RX470. A ti ko o cemu nego o 3GB. Ja sam svesno odlucio za manje rama a bolju karticu i hladniju.
 
Pricas napamet. Meni safirka ne prelazi 65 stepeni u loadu. Sto je mizerna temperatura. Pusti ti youtube, ovde ima gomila ljudi s tom karticom.

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno