Šta je novo?

AMD R9 280X zvanicna tema!

Kako se ponasa Asus, koje su temperature kada je overclock i vent recimo na 50-55% , postavljeno je vec pitanje ali nidam video da je neko pisao... da li je napon otkljucan? Poz...
 
Jedna molba, da li je neko video na forumima moze li da se stavi bios od 7970 na 280X, ovde se radi o MSI i nemoze da baci preko 670KHs a frozerke idu na 720 glat i da li bi bios od vaporke radio na ovoj MSI.
Inace ova MSI nije losa pogotovu za CF jer su tanje
 
Poslednja izmena:
Moj Asus 280x cepa 750 khs ,na 1070/1500sa smesnm nekom voltazom,cini mi se 1.14....
 
Jel samo Vapor i DC2T od Asusa imaju otkljucanu voltazu provereno ? Dobro, uz Toxic nepostojeci model u Srbiji. :)
 
Racunaj i Matrixa.

Ali mene jako zanima direktno poredjenje hladjenja na R9 280X DC2T i 7970 DC2T. Sve mislim da na ovoj 280X dual slot hladnjenje ne moze da parira sa proslim, troslotnim.
 
I MSI je otkljucana meni radi na 1093/1500 na 1.14 ali baca samo 660 na guimineru.
Promeni pastu na ASUSu kod mene je tako bilo sa MSI i cim sam promenio pala temp na 63
La prestige vrlo verovatno da je slabije jer stvar je tu prosta neverujem da su velicinu hladnjaka mogli da iskompenzuju vecim ventom i to jos je jedan manji
 
Poslednja izmena:
Ok znaci Vapor, MSI Gaming, ASUS DC2T, Matrix i Toxic svima moze da se podesava voltaza po zelji... Da znam.
 
Potvrdjujem i ja za MSI Gaming TFIV da je otkljucan napon, baca i ok hash, ali ono sto je problematicno je temperatura VRM-a, previsoko to ide, cim se iole otsrafi ode to ocas posla na stotku, cak i pri odvrnutim ventovima.

Moj utisak-ne moze se porediti sa Asusom NI POD RAZNO, znaci-moze da prodje ali savetujem ipak ganjajte Asusa kako znate i umete, ako ne to onda Vaporku, nema trece.
 
Ja to nisam primetio na mojoj , sve sto je trebalo to je da se promeni pasta i posle sve radi ok, ali se gubi garancija
 
Da uzimate grafiku uskoro,sta ni ste uzeli : Sappire 280x Vapor ili Asus-a 280x ?
 
Pa napisano je 15 puta, asus>vapor...
 
Aj ovde da pitam. Uzeo sam tog Asusa i na default kloku za memoriju od 6400 mhz u bf4 potpuno nasumicno na nekim mapama dobijam artefakte i teksture se sjebu. Spustim memoriju na 6300 mhz po savetu ovde i nestanu, sve je ok. Drajveri su poslednji, catalyst 13.11 v9.2 beta. E sad ne znam da li je to za reklamaciju ili ne posto karta ne radi na klokovima pod kojima se prodaje? Nisam probao nista sem bf4 moram da napomenem.
Takodje nevezano od toga kad stavim novog catalysta jer moram da deinstaliram prethodnog ili mogu samo da pregazim postojeceg?
 
Vapor - 2 god garancije
Asus - 3 god.
 
Jel vredi dati 60e vise za Matrix 280x?
 
Aj da ja odgovorim mozda nekom nekad zatreba resenje. Ja sam malo cackao sa gpu tweak-om i podigao sam voltazu sa 1.20 na 1.25 mislim i to je resilo problem. I pojacao fan na 55% i tu ga drzi na 73 stepena tokom igranja 1070/6400 i nema artefakta.
 
to jeste ali posle dok izadje neka non ref 290 eto ti i veceg poreza i cene od oko 450e!
 
ja ne bi uzimao matrix, mozdaneku 770 ili toxic ako dodje kod nas ili bi jos stekao za nereferentnu 290
 
A jel zna neko gde uopšte ima da se kupi ta Asus sa oznakom DC2T? Ja tražio u svim prodavnicama i samo što imaju je Gigabyte.
 
A jel zna neko gde uopšte ima da se kupi ta Asus sa oznakom DC2T? Ja tražio u svim prodavnicama i samo što imaju je Gigabyte.

Ja sam jurio DC2T 2-3 nedelje.
Moj ti je savet da pozoves vise radnji i rezervises karticu, pa koja ti se prva javi, kod njih je i pazaris, tako sam ja dosao do nje ;)
 
To sam i uradio i rezervisao za sledeću sredu. Kažu da ove koje stižu ove nedelje su sve unapred rezervisane. Koja potražnja. :)
 
Sve se nema a grafičke od 30.000 rasprodate :D
 
Poslednja izmena:
Ponavlja se april i situacija sa HD7950 kad pomenutu nisi mogao uzeti bez stele :d cim pitas za kartu nude ti nvidiju ima ih na svakom cosku.
 
Nazad
Vrh Dno