Šta je novo?

AMD R9 280X zvanicna tema!

Ko je uvoznik Asusa za srbiju i da li se lakše/brže ostvaruje reklamacija za asus proizvode?

BTW čisto onako me interesuje
 
Vi sto imate 280X, koji vam je ASIC i max temp na stock?
 
66,6 asic, mah temp na stock 68c a klokovana 1210/1700 max temp 71, vrlo tiho, govorim za asusov model.
 
sa vaporku je slicno samo sto je meni max clock 1175/1675 max temp klokovana 76, asic 63.1
 
ASIC je onda svim verzijama jako slican. Kao i na net testovima. Jedino sto se razlikuju temperature. Mada to ima veze i do zagrevanja samog kucista
Thx za info

@Sukimtk

Ventilatori na Seidonu ti uvlace u kuciste?
 
da, moram preko drugog otvora da izbacujem ( stavio sam 2 ventilatora na seidonu :D)
mada nameravam da napravim sam neko kuciste ali videcu sta cu da radim :D
 
Za radijator na Seidonu ti je najbolje da ubacuje. Onda stvara mega saunu :) unutar kucista i samim tim dize temp i grafike. Ja sam se bio izborio sa tim tako sto sam imao 2 fana oko grafike.
Mozes i da probas da zamenis termalnu pastu na grafici. Vapor X hladjenje koliko sam video na slikama nije problematicno da se demontira
 
Pojavio se toxic u emiju i nestao odmah. Ko ih je od vas sve odkupio? :-(
 
krastavac ja naleteo slucajno na ovo...reko da narucim ali gotovo...
 
Cena u jednoj maloprodaji je bila 29.900 din, sto je ~260e. Brutalna cena za takvu kartu.
 
toxic jeste odlicna karta i vredi svaki dinar, ako se dobro secam ona je bolja od 7970 Ghz :D
a s sto se tice seidona nameravam da napravim svoje kuciste i da lepo napravim protok vazduha jer sad kao sto kazes previse je toplo u kucistu i moram da otvorim jednu stranu na kucistu ( sto je lako u mom kucistu )
 
Evo jedan mali update,promenio sam procesor ;)

Capture.jpg

Virtu je naravno iskljucen..
 
Evo i ja da se prikljucim imao sam vapor 7970 ali je crkla posle 20 dana i zamenio sam za gigabyte r9 280x windforce,Ona u programu koji ide uz nju gigabyte oc guru ima zakljucanu voltazu,ja sam je digao da radi na 1170 core stabilno bez dizanja voltaze i mislim da moze jos malo,isao sam na 1190 al tu vec nije stabila,sto se tice kulera njenih uopste nisu glasni kao sto sam citao negde po forumima meni rade na 70% i maltene su necujni,ostaje mi jos da probam msi afterburner da vidim da li sa njim mogu da joj cackam voltazu,u ful loadu ne prelazi 68-69c
graficka.jpg
 
zerogravity koje su stock vrednosti tvoje 7970 - tke? (koliko je core a koliko memorija bez klokovanja)

koliki je asic?
 
Standardne su 1000/1400 a asic je mislim 62.7..nisam kod kuce trenutno,pa nisam siguran..
 
Evo i ja da se prikljucim imao sam vapor 7970 ali je crkla posle 20 dana i zamenio sam za gigabyte r9 280x windforce,Ona u programu koji ide uz nju gigabyte oc guru ima zakljucanu voltazu,ja sam je digao da radi na 1170 core stabilno bez dizanja voltaze i mislim da moze jos malo,isao sam na 1190 al tu vec nije stabila,sto se tice kulera njenih uopste nisu glasni kao sto sam citao negde po forumima meni rade na 70% i maltene su necujni,ostaje mi jos da probam msi afterburner da vidim da li sa njim mogu da joj cackam voltazu,u ful loadu ne prelazi 68-69c
Pogledajte prilog 127860

Ako je zakljucan napon onda je to vrlo losa karta.
 
Izgleda da nema nista od Lightning MSI izvedbe ovog modela :(
 
Ma ima, osecam da punom parom rade na njemu. Seti se kada je izasao Lightning za GTX780. :)
 
Uzeo sam skoro Vapor -X
ASIC 65.6% Max temp 64c u BF4 na sve najjace. Fan max oko 50%, meni je tiha.

Malo se igram sa OC. Otkljucane voltaze.
U Afterburneru mogu da podesavam voltazu za core i memoriju, dok u Trixx samo za core. Nije mi jasno zasto mi u Afterburneru pokazuje core 1200 a u Trixx 1256v. Doduse After je verzija 2, nisam jos pokusavao sa verzijom 3 koja je i dalje beta.
 
Uzeo sam skoro Vapor -X
ASIC 65.6% Max temp 64c u BF4 na sve najjace. Fan max oko 50%, meni je tiha.

Malo se igram sa OC. Otkljucane voltaze.
U Afterburneru mogu da podesavam voltazu za core i memoriju, dok u Trixx samo za core. Nije mi jasno zasto mi u Afterburneru pokazuje core 1200 a u Trixx 1256v. Doduse After je verzija 2, nisam jos pokusavao sa verzijom 3 koja je i dalje beta.

Imas novu verziju AFb pa vidi sa njom kako ocitava mozda ti pomogne sluzbeno su dodate karte iz R9 serije ;)
http://www.guru3d.com/files_details/msi_afterburner_beta_download.html
 
Opa beta 17 bas za R9 :) Hvala Goldi
 
I koja karta se iz 280x serije se pokazuje kao najbolja? Pitam zato sto planiram da pazarim jednu uskoro.
 
Moj 280X Vapor-X, ima 10 stepeni manje temperature od 7970 dual-x i MSI TF3. Verujem da je i Asus ubica.
 
ako bog da ! sad u petak ili subotu treba da mi stigne asus 280x pa cu i ja nesto da okacim i testiram. Vijam cele nedelje po raznim radnjama 280x asus ili vapor pa sam trazio na kraju 7950 ali ipak nadjoh jednu r9
 
Nazad
Vrh Dno