Šta je novo?

AMD Phenom II - zvanična tema

Baci pogled ;):

http://www.anandtech.com/bench/Product/112?vs=34

Razlika je jos veca prilikom o/c-a jer taj X2 4800+ ima limit do/oko 3GHz, a X3 435 ide fino 3.6-3.8GHz (mada moze i vise zavisno od ploce)

Mislim da je to najisplativiji uppgrade.
Mooozda neki polovan Athlon II X4 za slicnu kintu!?

:wave:

Hvala za link,verovatno onda uzimam x3 435(videcu da uzmem CACYC, AACYC) bicu zadovoljan sako sa ovom plocom izvucem i 3.2ghz
Kasnije cu verovatno uzeti ACC plocu i probati da otkljucam.

A sto se tice polovnog x4 ne znam,jedino ako ne naidjem negde na polovan 620 ili tako nesto..
 
Tek sad vidim da postoji i drugi nacin da se okrene cooler, tx Jofka.
Ajd sad cu da probam da ga skarabudzim pa javljam rezultate.
 
Povezao sam ga kako treba i vidim da stabilnije stoji na procesoru
Takodje vazduh se odvodi preko leđne strane kućišta što je već logičnije.
Rezultati sledeći:

Na prazno: 40 stepeni
Pri full opterećenju: 71 step. max
 
Pa na sadasnje temp je ok. Meni je sa H50 ler temperatura sad 39-40. Mada,u sobi mi je uzasno vruce,sad trenutno ima preko 30 C....:(
 
e kad nekog oce - dobio sam X3 425 - koji je iz one prve serije - sve od Phenom-a je komplet na die-u. iz tri poteza otkljuchao i L3 na 6MB, i 4to jezgro - jel ima neko da se izmalerisao sa ovim ?

prochitah da su naknadne serije zaista pravljene da budu athlon - prve serije X3jki su bile sakaceni Phenom, chisto da bi AMD izashao na trzishte.

moze neko da mi objasni, zashto je otkljuchavanje kesha "opasan posao" kako neki kazu na netu ? meni proshlo ko maslac preko krishke lep'ca
 
Kolika je normalna temp. za Amd Pheom II x4 965 black edition na 3.4 ghz sa stock kulerom?
meni bez opterecenja daje 39c ili 40c a posle crysisa npr. daje 43 i to ne prelazi.
 
Mala ti je nesto ta load temp za box kuler. Sa chim meris temperaturu?
 
meni je (phenom II x4 965be) to islo sigurno na 60 stepeni sa box coolerom, sad sa ovim novim tx3 ide i preko , recimo 64-65, ali sta da se radi , ja ne verujem da mogu da spustim temp ispod ovog
 
Ma ok, ne znam koje imas kuciste, ja imam utgard-a koji hladi bas super.
 
e kad nekog oce - dobio sam X3 425 - koji je iz one prve serije - sve od Phenom-a je komplet na die-u. iz tri poteza otkljuchao i L3 na 6MB, i 4to jezgro - jel ima neko da se izmalerisao sa ovim ?

prochitah da su naknadne serije zaista pravljene da budu athlon - prve serije X3jki su bile sakaceni Phenom, chisto da bi AMD izashao na trzishte.

moze neko da mi objasni, zashto je otkljuchavanje kesha "opasan posao" kako neki kazu na netu ? meni proshlo ko maslac preko krishke lep'ca

Isqulirase te :d

Ne znam sta tu ima biti "opasno"?
Probas i ako nije stabilan, disable ACC i vozi Misko onako kako su ga "zamislili".

Naravno i iz tih prvih serija (Deneb core) ima skarta tj. ne mogu da se otkljucaju.
Jesi probao o/c?
BTW, mijenjaj taj CPU iz potpisa ;)
 
Isqulirase te :d

Ne znam sta tu ima biti "opasno"?
Probas i ako nije stabilan, disable ACC i vozi Misko onako kako su ga "zamislili".

Naravno i iz tih prvih serija (Deneb core) ima skarta tj. ne mogu da se otkljucaju.
Jesi probao o/c?
BTW, mijenjaj taj CPU iz potpisa ;)

bash sad gledam - cluz prijavljuje sledecu voltazu :d

ofbv2p.jpg


ocno sam ga, podigo bus sa 200 na 220, i radi na 3.0 bez ikakvih drugih izmena. temperatura sa stock-om je 37 stepeni, a prijavljuje da ga vrti na 5000 rpm.
 
ljudi treba mi pomoc oko kupovine coolera za PII 955. potpuno sam neupucen u celu pricu. nista konkretno nisam nasao na prethodnim stranama.

u drugim temama sam uspeo da iskopam ove
-thermalright true black.
-vendetta 2
-Hyper 212 (Plus). koja je uopste razlika izmedju plus i "neplus" verzije? mogucnost kacenja?
Hyper Z600

cena nije toliko bitna, pedesetak evra je prihvatljivo, mada se ne bih zalio da ustedim. najvaznije mi je da smanjim trenutnu buku bez dodatnog skoka temperature.
procesor nije i nece biti klokovan.

true black mi deluje najhladnije, ali i najkomplikovanije i nisam siguran da mi je neophodan. hyper212 mi deluje kao da nudi tacno ono sto mi treba.
 
Probaj noviji CPU-Z, taj je bajat :d

Eto fin CPU za male pare. Sad "udri" LinX i slicne programe da ispitas da nije slucajno 4. jezgro ili L3 defektan.
Iskreno se nadam da je OK

linX - iz dva pokushaja - prvi okeshao na trecem krugu, drugi odradio svih 75.

sad blage neam dal je stabilan ili nije, i dal smem da ostavim ovako ?

L3 funkcionalan maksimalno.
 
linX - iz dva pokushaja - prvi okeshao na trecem krugu, drugi odradio svih 75.

sad blage neam dal je stabilan ili nije, i dal smem da ostavim ovako ?

L3 funkcionalan maksimalno.


kad budes imao vremena odradi test jos koji put.
Opleti po nekoj igri i ako je sve normalno uzivaj!
Meni je LinX puk'o par puta uglavnom zbog toga sto sam jurio sto manji napon i latencije 4-4-4-12@1000MHz.


@subtractor: Ako nemas namjeru neki zesci o/c nema potrebe bacati 50Eura na kuler.
Hyper 212+ (PLUS obavezno) je sasvim dovoljan :wave:
 
tnx to je odgovor koji mi je trebao :D

ali sad citam jos malo o vendetta vs hyper 212 i vendetta dobija dosta glasova. cena je ista.
 
NIje Vendeta za kvad najsrecnije resenje... Bolji ti je H212+ za taj tvoj procesor.
 
than h212 it is.
aj mi samo jos preporucite neku dvanaesticu za njega. zapravo mi treba 5 komada jer na kuciste moram da montiram 4. ne bih bas da izdvojim 1500 po komadu. 1000 u vrh glave ako bas ne moze nize.
 
za proc ja bih stavio ovaj:
NOCTUA
NFP121300
a za kuciste imas dobar led cm za oko 800 din, mada ni on nije losh za cpu
 
than h212 it is.
aj mi samo jos preporucite neku dvanaesticu za njega. zapravo mi treba 5 komada jer na kuciste moram da montiram 4. ne bih bas da izdvojim 1500 po komadu. 1000 u vrh glave ako bas ne moze nize.

Sta ti je bitnije,performanse ili tisina?
 
Ja bih uvek rokao po performansama. Sad imam stock kuler, meni ne smeta. Nije to tako strasno. :d
A ne znam kako mi sa stock kulerom budu veoma male temp. U idle oko 34c (prosek) a u full load oko 45c (takodje prosek).
 
Pa ne znam. Ili si zabo najbolju 965-icu na svetu,ili taj softver sa kojim ocitavas temperature malo brljavi... :)
 
Ocitavam sa HWmonitorom. Daj neki drugi da probam (koji nije trial, ako takvi postoje).
Tj. daj neki pouzdan. :D
 
na kraju sam se odlucio za 6 slip stream 1900 rpm. 2 idu na h212 preko maticne a ostatak sa strane kucista preko nzxt sentry 2. ne mogu da nadjem zalman. mada i nije neka razlika. ovo mi mozda jos bolje jer ne znam da li bi se vratanca na kucistu zatvorila od dugmica zalmana.

znam da ce se neko javiti da kaze da slip stream nije za heat sink, ali bas me briga :D trebalo bi da nisu bucni na 1000-1300 obrtaja.

jos samo da najdem h212 i super.
-----------------

zar ima neke veze cime ocitava temperature? zar ne dobijaju svi programi istu informaciju sa istih senzora?
 
Poslednja izmena:
zar ima neke veze cime ocitava temperature? zar ne dobijaju svi programi istu informaciju sa istih senzora?

Ima.
Dobijaju iste informacije,ali ih tumace drugacije. ;) U principu je bitnije da je apdejtovana verzija programa,nego sam izbor programa.

@Godzilla

Probaj sa zadnjom verzijom HWMonitora(ako vec nisi),ili sa zadnjom verzijom Everesta. Ili npr. sa programom koji preporucuje proizvodjac ploce... :)
 
Da li postoji neki hladnjak koji bi mogao da hladi Phenom II 955 Black Edition bez dodatnih ventilatora?
Bucan mi je jako ovaj stock cooler, nervira me. Na 7750 se nije ni cuo.. :)
Znam da je procesor malcice jaci i treba mu jace hladjenje, ali me bas zanima.. :d
 
Evo, potrudio sam se da ga isforsiram da vidim kakva ce biti temperatura.
Min. je bila 35c a max. 50c.
Jos ce da prodje jedan test sa GTA IV. :d
Tu ce sa jos necim, morati da predje 55c.
Mada, mislim da je fora kod mene u jako dobro provetrenom kucistu.

edit: verzija HW monitora je 1.16
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno