Šta je novo?

AMD Phenom II 555BE/C3 Otkljucan

ficviric

Slavan
Učlanjen(a)
04.08.2008
Poruke
73
Poena
309
Juce mi je stigo ovaj procesor. Nisam imao vremena da testiram 2 jezgra, nego sam odmah probao da otkljucam sva 4.

Evo i rezultata na brzinu sa otkljucanim jezgrima. Sve na osnovnim vrednostima.

Kad nadjem vremena bice testova na vecim frekvencijama.

Kuler je 212 +, sa ne bas ravnom povrsinom( mana koja se da ispraviti:p) i onom zvakom od paste koja se dobija uz njega. Verovatno kad ga budem lapovao i stavio neku bolju pastu bice i temp. manje.

Maticna ASUS M4A785TD-V EVO, memorija Patriot 1333 CL 9

2n0ilad.png
 
Poslednja izmena:
...lep zdrav i na 1.26V. Moze lako na 4GHz sa tim CM 212.....:wave:
 
dodeli celu memoriju za linx, 772 je premalo i ne znachi nishta kad tako vrti brzo krugove, ne stigne propisno da ga optereti u podgreje.
 
dodeli celu memoriju za linx, 772 je premalo i ne znachi nishta kad tako vrti brzo krugove, ne stigne propisno da ga optereti u podgreje.


Meni na takvim podesavanjima linxa ide na 53C , al na 1.42 i 3.8GHz. Kad stavim celu memoriju ide do 58C
 
Poslednja izmena:
Da nije to malo mnogo za 212+ ? Meni sa tx2, otkljucan athlon II x3, oc na 3.5ghz, ne prelazi 48 - 50c. Speedfan je limitiran na 70% max. brzine. Ili se phenom toliko vise greje?
 
Da nije to malo mnogo za 212+ ? Meni sa tx2, otkljucan athlon II x3, oc na 3.5ghz, ne prelazi 48 - 50c. Speedfan je limitiran na 70% max. brzine. Ili se phenom toliko vise greje?

Ja sam sad spustio klok na 3.5Ghz i pustio linx. Temp. mi je do 55C tako da ne mogu da poverujem da je tebi na 3.5Ghz 50C sa tx2. Jedino ako ti je u sobi niza temp. od 20C i ako ti je kuciste puno ventova. Gledam i po ostalim forumima na netu. Ispada da na ovom forumu ljudi imaju najnize temp. na svetu. Molim te stavi neku sliku i reci kolka ti je temp. u sobi i kolko vetova u kucistu imas . Kolka ti je idle onda? Ja kad sam imao tx3 temp. su mi bile +8 u proseku u odnosu na ovaj n520.
Sta si mislio kad si napisao unlocked? kesh ? jezgro?
 
Poslednja izmena:
Idle je trenutno 29c (ali je ukljucen cool&quitet, pa proc. radi na ispod 1ghz i nekom malom naponu, 1.15 ili tako nesto). Sobna temperatura je oko 21c, imam jos dva ventilatora u kucistu (jedna osmica napred, koja ubacuje hladan vazduh, vrti se na 800 obrtaja (30%), i jednu dvanaesticu nazad, koja izbacuje vazduh (100%, ~1200 obrtaja).

Okacicu ti sliku, ali je trenutno 4. jezgro iskljuceno i takt je na 3.4 (posto testiram nesto drugo, nebitno), pa dodaj na to 2-3 stepena.

Na prvoj slici se vidi stanje od pre par minuta, pustio sam linx da radi nekih 5 minuta jer nemam vremena, ali to su otprilike i maks. temperature. Obrati paznju na speedfan.
Na drugoj slici se vidi kako izgleda na 3.5ghz, 4 jezgra i fanovi na 100% posle 70 ciklusa linxa.
To je bilo pre nekih mesec dana.

Samo je jezgro otkljucano, ovaj cpu nema l3 kes.
 

Prilozi

  • linx novo.jpg
    linx novo.jpg
    230.3 KB · Pregleda: 106
  • linx working.jpg
    linx working.jpg
    386.2 KB · Pregleda: 89
Ne znam sta da ti kazem, valjda bih imao problema da nisu dobra ocitavanja. Sve radi ok. Mada ovo CM kuciste je dosta prostrano i dosta dobro sam sakrio kablove da ne smetaju. Videcemo sta ce biti kad dodje leto, i 35+ u stanu, posto nemam klimu u sobi sa kompom.
 
Ne znam sta da ti kazem, valjda bih imao problema da nisu dobra ocitavanja. Sve radi ok. Mada ovo CM kuciste je dosta prostrano i dosta dobro sam sakrio kablove da ne smetaju. Videcemo sta ce biti kad dodje leto, i 35+ u stanu, posto nemam klimu u sobi sa kompom.

Kad dodje leto uzmes malo jaci kuler od tx2 i koristis komp kao klimu. Kako stvari stoje kod tebe to i nije daleko od istine;)
 
.. to su vrhunske temp. ili su sondu krivo uboli. Vidi na def. sa vendetom 2http://www.guru3d.com/article/athlon-ii-x3-435-processor-review-test/4
meni u prime stepen manja ...

To su sasvim ocekivane temperature ;). Na 3GHz sa TX2 (izravnjana baza smirglom), isti procesor (4 jezgra, bez L3) 40-41 stepen kad LinXuje, u idle radi na 28-29. Na def i sa ukljucenim CnQ, temp pada i na 26 stepeni. U sobi je nekih 20tak stepeni.

Ocitavanja su dobra, posto je baza kulera na dodir hladna kao smrt :d
 
Evo test i na 3,6 Ghz, samo sa jednom napomenom, tamo gde je TMPIN0 prva temperatura je bila 52 C a ne 45, kasno sam uhvatio sliku sa far stone capture :D(ostale vrednosti vezane za temp. cpu-a su ostale iste). Idle je zakucan na 42 C.


2akcyed.png
 
Poslednja izmena:
lepo lepo, nema shta. samo bih voleo josh da je 64-bit test, al dobro.
 
Evo test i na 3,6 Ghz, samo sa jednom napomenom, tamo gde je TMPIN0 prva temperatura je bila 52 C a ne 45, kasno sam uhvatio sliku sa far stone capture :D(ostale vrednosti vezane za temp. cpu-a su ostale iste). Idle je zakucan na 42 C.


2akcyed.png
Kakvo hladjenje imas? Ako imas iole pristojno taj CPU bi trebalo da ti radi bez problema na 4 GHz na 1.4-1.45V.
 
Ako ga drzis na temperaturama do 50-55 stepeni nece zakucati. C3 jezgra mogu itekako da rade na vazduhu na 4 GHz. 965BE C3 koji sam testirao radio je na 4 GHz 64-bit LinX. Temperatura je morala da bude ispod 60 stepeni za stabilan rad. Sve sto ti treba je kvalitetan kuler. Ovaj 555BE ne verujem da se nesto specijalno slabije klokuje od 965BE.
 
Poslednja izmena:
Dans sam izvrsio par testova i rezultati su sledeci. 4Ghz dostize na 1,4 V.

2i8vixk.png


Nema usporenja win. popalio sam silne programe igre ..... temperatura ne prelazi 55C, ali LINX PUCA POSLE PAR MINUTA. Isao sam do 1,525 V i sve se zavrsava ili sa blue screen-om ili se ugasi komp.

Potpunu stabilnost (ajde tako da nazovem) ima na 3,8 Ghz, mrzelo me da proveram na 3,9 Ghz.

2mqkl1u.png
 
Probaj malo da guras FSB umesto sto samo podizes mnozilac, mozda i upali ;)
 
imam ovaj procesor i uspesno se otkljucava u x4,ali imam neke probleme.

za pocetak sam ga samo otkljucao i ostavio na 3.2ghz i stavio mu napon 1.45v

ono sto me zacudilo je,da nije stabilan na ovom naponu,desava se error u Linx.

pogledajte sliku.

cpuz pokazuje napon od 1.424 u idle,a pod opterecenjem pada i do 1.408v

verujem da bi i tih 1.408v trebalo da bude vise no dovoljno za 3.2ghz,zar ne?

jos sam primetio da vecina vas ne stavlja velik problem size i memory?

kad su mi podesavanja na defaultu,tada prolazi bez problema,ali kad povecam na problem size kao sto je na slici,desava se error.

gde gresim ?
 

Prilozi

  • error.jpg
    error.jpg
    322.8 KB · Pregleda: 70
@Bojanh ja mislim da si ga preterao sa strujom, spusti ti to na 1.360 za 3.2ghz pa probaj onda.
 
ne razumem kako mu visak napona moze skoditi,valjda ako ima dosta napona,trebao bi da bude stabilniji nego kad ima manjka,zar ne?

uglavnom,jedva sam ga uspeo podesiti na 3.8ghz.

podesavanja u slici.

zaista cudno,na 3.2ghz i 1.45v nije stabilan,a na 3.8ghz i 1.425v uz malo povecanje fsb sa 200 na 210 je stabilan.

probao sam da mu stavio multi na 18.5 sto daje skoro 3.9ghz,ali nakon 12 minuta se desi BSOD.

zadovoljicu se i sa trenutnim rezultatom,mislim da nema svrhe muciti ga za dodatnih 100,200mhz.
 

Prilozi

  • test.jpg
    test.jpg
    450 KB · Pregleda: 45
Visak napona moze da bude podjednako stetan kao i manjak...poenta je naci zlatnu sredinu ;)
 
nisam znao :S:

evo nasao sam konacno dobra podesavanja.

fazon je kad samo forsiram multi,a fsb ostavim na 200,tada nije stabilan ni na 3.2 ni 3.5 ni 3.7,8,9

a cim malcice povecam fsb,prolazi linx bez problema.

ostaje mi jos da testiram ovako u realnom radu stabilnost,a valjda nece biti BSOD jer ako prolazi linx,trebalo bi i sve ostalo.

fazon je bio sto ostavim cryptload da skida,dodjem posla pola sata,a ono crna slika i zamrzao komp :p

to je bilo dok je fsb bio na 200,bez obzira koliki mu napon dao,on zamrzne.

sad cu ga ostaviti neka skida,pa da vidimo :)
 
koliko napona smem da stavim procesoru maximalno?

trenutno je na 3.8ghz i 1.425v u biosu.

hteo bih da probam na 4ghz i 1.45v,ali ne znam koji je maximalni bezbedan napon za svaki dan,ali da mu ne skracujem radni vek znacajno ?

posto mi i senzori temperature ne rade kako treba,ne mogu da se oslonim na pracenje temperature,a hladjenje je vendeta 2, 1x12cm nazad i 2x14cm gore,sve na max obrtaja.
 
Ne znam šta ćeš da radiš sa tim kompom, ali terati ga nešto mnogo uvis za net, torrent, filmove, muziku mi i nema puno smisla. Moj x3 720 radi na default osim kad radim nešto što muči procesor, tad ga gurnem na 3,6GHz, mada mislim da mu ni to nije max. Dakle, da sam na tvom mestu za svaki dan 3,2GHz kao x2, možda malo undervoltovan. Meni je uključen C&Q, i sasvim dobro radi ono što treba.

Meni je rečeno da je max za moj procesor (revizija C2) 1.45V, možda je tebi malo više, ali ne bih se ja igrao preterano sa tim.
 
nista,ostavicu ga na 3.8ghz :p

danas mi se pojavio opet BSOD,nisam radio nista zahtevno.

A clock interrupt was not received on a secondary processor within the allocated time interval

trazio sam preko gugla,ali nisam nasao razlog ovog problema.

zna li neko od vas mozda ?
 
Po ovome ispada da nema svrhe kupovati neki Phenom X4 , kad su ona dva jezgra na X2 isključena onako reda radi,....

Dobar je ovaj AMD, samo nije mi jasno zašto isključuju jezgra kad će ih useri i ovako aktivirati........., ne razumem.....

Evo sad vidim da i Asus prodaje ploče , na kojima se "nefunkcionalna" jezgra uključuju jednim clickom.

Ovo pišem zato što imam sam imao nameru da kupim X4, i sad čitam ovo........, zanimljivo.

Edit: Akciju otključavanja ASUS je učinio maksimalno lakom na M4A89GTD Pro/USB3 ploči, a sve što je potrebno uraditi je postavi "Core Unlocker" prekidač u "on" poziciju. Tada će sva raspoloživa jezgra procesora biti otključana, bez obzira o kojem se modelu radi.

Amd je izgleda toliko usavršio proizvodni proces da treba biti baš maler pa nalateti na Cpu kome je neko jezgro stvarno offline. :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno