Šta je novo?

AMD Phenom™ II X4 960T

Temperature jezgara ne mozes ni ocitati, jer si otkljucao dodatna 2 jezgra.

Tacno,nisam ga skontao skroz(nisam procitao lepo) mislio sam da ne moze da ocita u opste temperaturu,kada otkljuca jezgra temperatura istog pobrljavi ista je stvar i sa mojim cpu-om kada mu otkljucam cetvrto jezgro...
 
Poslednja izmena:
Ok, hvala vam, nisam znao da je u tome fazon. E sad, do koje temperature smem da idem kada klokujem ovako otključan 960T?
 
nikako preko 60C...cak mnoge ploce i lazu sa temperaturama tako da gledaj i koji stepen ispod 60C..:smash:
 
Poslednja izmena:
moj ulazi otključan u win ali me mrzelo da testiram stabilnost, dosta mi je 3,6 ghz sa smanjenim naponom i 4 jezgra. možda bih malo forsirao ali ima bezveze kuler, tt red orb...baš se pitam da li je možda njegov box bolji od ovoga.
 
najskuplja . :)
 
Najskuplje su mnogo skupe. :d

Od nekih sa pristojnom cenom, ja bih birao ovim redosledom:

1) ASUS M5A99X EVO (6+2 digi VRM, hladnjak na naponskoj)

2) ASUS M5A97 Pro (6+2 digi VRM, hladnjak na naponskoj)

3) ASROCK 970 EXTREME4 (4+1 naponska, hladnjak)

4) ASUS M5A97 (4+2 naponska, hladnjak)
 
Za ASUS M5A99X EVO mogu da tvrdim da je ok ploca za OC.
 
Pa sa ove liste ta evo i m5a97 pro jesu odlicne za oc, 3. i 4. otpadaju.
 
jos jedan

evo mene opet ... uzet CPU za ortaka, otkljucan kod mene na asus m4a88td-v ... evo testiram ga ceo dan, uspesno otkljucan na x6, 3.85GHz ... radi i na 4.0 , 4.1 ali mi tada malo trotluje u linxu.. svaki klok veci od 3.9 trazi mnogo veci napon, a gflops u linxu se rapidno smanjuje (sa 73 na 65) i na kraju pukne ..

tako da .. opet nije lose ..

pozdrav
 

Prilozi

  • 960 3.85ghz.png
    960 3.85ghz.png
    613.6 KB · Pregleda: 91
evo mene opet ... uzet CPU za ortaka, otkljucan kod mene na asus m4a88td-v ... evo testiram ga ceo dan, uspesno otkljucan na x6, 3.85GHz ... radi i na 4.0 , 4.1 ali mi tada malo trotluje u linxu.. svaki klok veci od 3.9 trazi mnogo veci napon, a gflops u linxu se rapidno smanjuje (sa 73 na 65) i na kraju pukne ..

tako da .. opet nije lose ..

pozdrav

Pusti ti nama linx jedno 30 minuta. :)
 
Lep primerak, moj trazi dosta voltaze za OC, trenutno je na 3,6 sa 1.45v.
 
moj ide 3,7 sa 1.328v...moram se još malo poigrati
 
Ja drzim 4.1 sa 1.425 i radi
 
Jedno pitanje da li se vise isplati da uzmem jedan x4 960t i da ga odkljucam u x6 ili da uzmem x6 1055? :D
 
Pa zavisi kakve si srece - ako su ispravna jezgra, naravno da se isplati uzeti jeftiniji. Ali razlika u ceni nije velika da bi se kockao, ako ti je neophodno sto vise jezgara. Mozda bi mogao i da sacekas drugu generaciju Bulldozera, ako ti nije hitno.
 
Brat je kupio Asus m5a97 pro i Amd 960T Zosma E0. Bios mu je 0813. Kada se udje u opcije za otkljucavanje procesora, ploca uopste ne vidi vise od 4 jezgra, kakogod te opcije bile namestene, automatika ili ne. Na sve to ako se recimo ukljuci opcija da se manuelno uljucuju ili iskljucuju jezgra, racunar posle restarta nece da bootuje. Posle iskljucivanja i ukljucivanja bez diranja CMOSA-a, racunar se startuje i onda ide poruka `overclock failed`. Kada se potpuno ukine opcija za otkljucavanje jezgara sve je ok.Cak i ako mu se iskljuci jedno od postojeca 4 jezgra nece da bootuje.U Win-u racunar radi savrseno stabilno, prolazi sve testove i to sa voltazom 1.25. GPU je 6870, memorija Kingston 2x4 GB. Ok je ako ploca nece da otkljuca jezgra ali mi nije jasno zasto ih u biosu upste ne vidi. Da li je to sto ih ne vidi neka uobicajena stvar ili nije i ima li nekog resenja. Ja sam na Intelu i nisam se petljao sa ovim problemom. Hvala.
 
Brat je kupio Asus m5a97 pro i Amd 960T Zosma E0. Bios mu je 0813. Kada se udje u opcije za otkljucavanje procesora, ploca uopste ne vidi vise od 4 jezgra, kakogod te opcije bile namestene, automatika ili ne. Na sve to ako se recimo ukljuci opcija da se manuelno uljucuju ili iskljucuju jezgra, racunar posle restarta nece da bootuje. Posle iskljucivanja i ukljucivanja bez diranja CMOSA-a, racunar se startuje i onda ide poruka `overclock failed`. Kada se potpuno ukine opcija za otkljucavanje jezgara sve je ok.Cak i ako mu se iskljuci jedno od postojeca 4 jezgra nece da bootuje.U Win-u racunar radi savrseno stabilno, prolazi sve testove i to sa voltazom 1.25. GPU je 6870, memorija Kingston 2x4 GB. Ok je ako ploca nece da otkljuca jezgra ali mi nije jasno zasto ih u biosu upste ne vidi. Da li je to sto ih ne vidi neka uobicajena stvar ili nije i ima li nekog resenja. Ja sam na Intelu i nisam se petljao sa ovim problemom. Hvala.

To je klasican primjer neispravnih jezgara.
Ne znam da li ploca ima mogucnost otkljucavanja pojedinacnih jezgara pa da probas da vidis da li je samo jedno neispravno ili oba?

Primjer kod mene: Imam X4 620 CACYC-Deneb jezgro i dok ne otkljucam L3, u bios-u ne vidim L3.
Kada ga otkljucam pojavi se L3.
 
i kod mene se dva dodatne jezgra pojave tek posle restarta.
 
Da li je iko otkljucao 960T na Asus ploci sa 9XX cipsetom? Citam na netu da dosta njih ima problema, a i ovde dva posta iznad... zadovoljicu se ja i sa quadom @ 4GHz :d, ali bih voleo da znam da li je ikome poslo za rukom.
 
Imas na 2-3 strani par shotova demios-a na saberu ali na cipsetu 970 mislim da nema niko.
A ni Oc nije hteo da radi do biosa 0902.
 
Vrh Dno