Šta je novo?

AMD Navi RX 5700/5700XT

zao mi je sto to cujem da ti se desava....... ja je koristim od avgusta od kad sam je kupio i vise sam nego prezadovoljan, i nikakav ali ama bas nikakav problem nisam imao sa njom, drajvere stavljam nove kad izadju, i to one sto lik sa YT "ancient gameplays" ili tako nekako se zove, preporuci.... nijednom nisam skidao stare drajvere i radio clean install sa DDU, uvek prepeglam nove preko starih, i nikad nisam imao problem......... sve mi savrseno fercera u ovom kompu....

ako si u mogucnosti, izvadi tu karticu i probaj je kod nekog na nekom drugom kompu, na istim igrama, pa ces tako otkloniti i tu sumnju ako se i na drugom kompu desava isto sa njom na istim igrama......

nista drugo mi ne pada na pamet.....

evo ti sa reddita lik imao isti problem sa istom grafom i istom igrom:

"I assume you’re using Steam. There’s a feature to check game files integrity from the Library. You can google it.

Just to be safe also do the stress test on your system."

i njegov odgovor:

"Okay yeah I did what you said and reinstall steam and it works now!! Thank you very much"
 
Poslednja izmena:
Mozda glupo pitanje, ali jesi li radio re-instalaciju windowsa? Mucna situacija, da sam na tvom mesti siznuo bih, ali ta grafika je medju tri modela 5700xt po kvalitetu.
 
Sto je najgore,ona svaki stres prodje...Sutra idem po novi monitor najverovatnije pa cemo da vidimo sta se desava...

Monitor koji imam tj koji je trenutno na reklamaciji je ovaj.

https://www.lg.com/rs/monitori/lg-24MK400H-B
 
Mozda glupo pitanje, ali jesi li radio re-instalaciju windowsa? Mucna situacija, da sam na tvom mesti siznuo bih, ali ta grafika je medju tri modela 5700xt po kvalitetu.

Nisam nazalost.Imao sam pre nje gtx 1060 i jednom za probu rtx 2060s...Bila je kod mene na par dana i izivljavao sam se na njoj i sve je bilo okej...Dzaba joj kvalitet kad me ubija u mozak...Prosto ne mogu da poverujem da win moze da gasi komp...Ja prosto verujem da je nesto u vezi nje...
 
Poslednja izmena:
probaj u tomb raideru odcekiraj dx12, nek radi na dx11, jos jedno od mogucih resenja...... i sad sam malo izguglao, ne desava se samo na 5700xt, desava se i na 2060 i 2070 nvidijama i jos nekim kartama......
 
A da li znas sta je uzro tome?
 
Kreni od windowsa, s obzirom da je poznato da moze da pravi probleme. Evo ja cu ti navesti jedan problem kod mene od pre 2. dana. Kupio sam Forzu 4 preko nekog lika sa KP-a, sve ok, ostavim komp preko noci sa upaljenom Microsoft prodavnicom. Ustanem rano ujutru, pogledam, na ekranu nista, kao da se komp restartovao, bla, bla da ne duzim. Skontam da mi je ostao win10 update upaljen, da je sam uradio update i da mi je kompletna podesavanja u Bios-u vratio na fabricka. Kako, ne znam.

Tako da, moj ti je savet da uradis novu instalaciju od pocetka sa poslednjim drajverima. Mozemo da nagadjamo, ali meni to ne deluje kao hardverski problem.

I ne znam da li ste primetili, ili je to samo kod mene. Kad hocu da obrisem GPU drajvere sa ddu, u onom padajucem meniju uvek nadjem i drajvere za NVIDIU i INTEL, iako nista od toga nisam imao instalirano. I uvek prvo to obrisem, pa tek onda krenem u novu instalaciju AMD drajvera.
 
Poslednja izmena:
Nisam nazalost.Imao sam pre nje gtx 1060 i jednom za probu rtx 2060s...Bila je kod mene na par dana i izivljavao sam se na njoj i sve je bilo okej...Dzaba joj kvalitet kad me ubija u mozak...Prosto ne mogu da poverujem da win moze da gasi komp...Ja prosto verujem da je nesto u vezi nje...
Prodaj ti 5700XT dok još možeš za 650+ evra i ne okreći se. Iskoristi mining ludilo, za kopanje je odlična karta ali za gaming nije.
 
Molim te ne mraci. Ako nemas neki koristan savet, onda bolje ne pisi nista. Model njegove kartice je fantastican, sa fantasticnim kulerima. Ja imam Nitro+, sve radi savrseno, odigrao sam sve moguce igrice za vreme policijskih casova bez jednog jedinog problema.

I sta ako je hardverski problem, npr? Kako da je proda?
 
cuj, 5700xt nije dobra za igranje.... :D :D :D
zanosio sam se sa uzimanjem 6800xt i ryzen 5600x. ali sa trenutnom kombinacijom ryzen 3600xt/radeon 5700xt u 2K na 144Hz prezadovoljan kako radi sve, posteno se naigrah zadnjih nekoliko meseci, jos od kako sam odradio kompetno vodeno hladjenje u kompu, ne pada mi na pamet da ista cackam jedno dobro vreme.....
 
Što se tiče karte posle godinu i jače korišćenja od mene je 3,5/5 i to zbog problema sa drajverima

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
verovatno nisam stigao da iskusim probleme sa drajverima jer sam je tek avgusta uzeo, ja bukvalno nikakav problem nisam imao od tada, svi drajveri koje sam instalirao do sada, rade odlicno
 
Potvrđujem problem sa drajverima, mene su izluđivale neke stvari, najviše što sam pravio krive za vent i undervolt-ovao. Radi dan, dva normalno, pa sam vrati fabrička podešavanja a u Radeon settings-u prikazuje kao da su i dalje "custom" podešavanja. Ali generalno sam imao dovoljno snage za rezoluciju 3440x1440px i ono što meni treba. Doduše, iako starija grafa i osetno veći čip, Strix 1080ti dosta tiša i hladnija i za nijansu bolje performanse nego što sam imao na Pulse 5700 XT.

Sent from my Oneplus 7 Pro
 
Sto se performanci tice ja zaista nemam nikakvih zamerki...U kombinaciji sa r5 3600x ova grafa je prilicno sposobna.Naravno to sve zavisi od potrebe korisnika..Prodaja karte,pod uslovom da je hardverski ispravna je zadnja nuzda koju cu uraditi,a pre toga hocu da pokusam sve,da kartica bude osposobljenja.Uglavnom..Moram da napomenem jednu vrlo bitnu stvar.Gasenje racunara do sada imao sam samo i iskljucivo u shadow of the tomb raider.U drugim igrama ne.Igru sam naravno presao vise puta,ali sam hteo da je odigram i na ovoj grafi...Zavrsio sam je,pa sam ponovo iz testa uzeo da je cackam jer nikako ne mogu da dokucim zasto se komp gasi.Igram i AC odiseju i mp bf v,bf 1,sve u dx 11 apiju i gasenja nema.Tu i tamo jednom mesecno sto je jako retko se desi neki reset,ali gasenja nema...Pre toga sam igrao rise of the tomb raider i takodje gasenja nije bilo isto u dx 12 rezimu.Uglavnom,mene brine cinjenica da mozda je grafa u dx12 apiju opterecenija na neki nacin i da tu dolazi do nekog pucanja ili je prosto neki softverski problem.Uglavnom za sada cu poslusati jednom meni jako poznatog clana i ratosiljacu se adaptera koji je samo i bio prelazno resenje dok mi monitor ne dodje sa reklamacije,a po isti idem danas,pa cemo da krenemo da preduzimamo neke druge mere...Ako se ispostavi da bas nista od toga ne pomaze onda sam skoro u mat poziciji.Mogu ili da cimam FANTU da je reklamira,sto mislim da sada nije momenat ili da se izujem jos 500e za tipa neku rtx 3060s i da se lepo uhvatim za usi i igram...Ono sto je meni fascinantno jeste da doticna igra je gasila i druge kompove...Da li zbog nestabilnosti istih ili zbog toga jer ona ima neki bag,voleo bih da znam.
 
Pa onda je do igre, jer znam da se i u Metro Exodusu isto dešavalo na DX12

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
aman opusti se, sta se cimas zbog jedne igre..... kazem ti, zagolican ovim sto si pisao, gledao i trazio sinoc po netu, ne gasi se ta igra samo na 5700xt, vec i na drugim kartama i kompovima.

probaj i ono sto sam ti napisao sinoc, u steamu da proveris fajlove, a mozda i fresh install win10 sto ti je neki kolega sinoc savetovao?

@supermarkomare9 imao sam i ja 1080Ti, odlicna karta, ali pazi sad, do pre mesec i po, sam imao ryzen 2600.... on nemoze da ti povuce 5700xt kako treba, zato i imas losije performanse. odkad sam ubacio ryzen 3600xt, komp mi je prodisao bukvalno. sve igre rade nenormalno bolje sa vise fps i to poprilicno
 
Prvenstveno si dobio performanse jer je 3600X generalno jači CPU od 2600X, 2600X na 4.1Ghz i dalje bez problema gura grafu na 100% i 1080ti i 5700XT tako nije usko grlo za nju, sad što ima manje procesorske snage, to je druga priča [emoji16]. E sada tu je Xbox Serija X što mi je dosta zabave, PC za posao radi i više nego odličan posao, a sa zamenom grafe dobih performanse i dobar kusur tako da puna kapa. Ako u narednom periodu bude potrebno menjati CPU, pre bih išao na 5 seriju, ali svako to nije za ovu temu [emoji16]

Sent from my Oneplus 7 Pro
 
pa pazi, meni je ryzen 2600x bio na 4.2GHz i u 90% igara mi gpu load nije prelazio 75-80%. samoo retke je gurnuo na 99%. kod lika na YT "ancient gameplays" kanalu, gomila ljudi rekla i kukala da je ryzen 2600 usko grlo za 5700xt, slali snimke, gledao, znaci nisam jedini , kad sam sve to odgledao, onda sam i resio da zamenim cpu.... 1080Ti mi je gurao na max gpu load, ali 5700xt nikako.....
sa prelaskom na ryzen 3600xt, grafa je konstantno zakucana na 99% load

ryzen 3600xt mi je tera na 99% i kad je na defaultu 3.8GHz, a i kad je na nabudzen na 4.6GHz, nebitno, u oba slucaja je muze do kraja :D
 
Poslednja izmena:
A da li je to uzrokovano nestabilnoscu grafe ili nekim drugim faktorom..To mene zanima da mi i druge igre u dx12 rezimu ne popiju turn of...Ako me razumes.Nekako sam ubedjen bio da i kad je gpu na 99%,da nije uvek opterecen isto...Neopterecuje iste tranzistore pa u nekim situacijama,zavisno od igre do igre bude stabilan ili ne.Koliko zapravo opterecenja gpu zavisi od apija.
 
Sto vise razmisljas, sve ce ti biti gore, veruj mi. Lepo promeni taj adapter, moguce da je i to. Dok ti adapter ne stigne, uradi svezu instalaciju windowsa sa najnovijim driverima, pa vidi. Jedno po jedno otkloni kao moguci uzrok. Jesi ti probao tu graficku na drugom kompu?

Ja sam isto igrao Tomb Rider bez problema, ali ne nesto dugo.
 
Mozda ti je napajanje lose ako ti se komp gasi a ne samo igra...
 
Sumnjam da je napajanje.Ako ste pratili od pocetka temu,napomenuo sam da sam pre ovog corsaira imao cm mwe bronze 750w 80+ i da je bila ista situacija,pa sam ga zbog toga i reklamirao..Bio sam ubedjen da je napajanje falicno...

Sto se tice adaptera..Moze biti da zeza,ali sumnjam i u to jer kao sto sam takodje rekao,adapter koristim kratko nesto,jer mi je monitor na reklamaciji,koji je inace spojen direkt digitalnom konekcijom preko pozlacenog hdmi hama kabla.Isto sam napomenuo da sam probao vise komada kablova i da je prica bila ista.Uglavnom za koji dan stize monitor..Danas sam isao tamo da odaberem zamenski....

https://www.winwin.rs/pc-periferije...4h5HYZ5nxd7WaWL6omS7r7p7YD4VX_NoyogYRgcIKEbwA

Ovaj monitor sam narucio kao zamenski za prethodni uz neku malu doplatu.
 
MSI Kombustor, ako to ne optereti karticu ništa neće.
 
@sajevac i meni se gasila grafika, ali nemam sta da dodam na ovu diskusiju. Azurirao sam drajever, onako standardno preko aplikacije i sva gasenja su prestala. Meni se samo gasila graficka, monitori se ugase ali racunar i dalje radi. Ja samo igram assetto corsa i tome slicne igrice tako da nista zahtevno doduse na rezoluciji 5760x1200

Isto mi se gasila graficka i na ubuntu, i isto sam resio instalacijom novih dravera tako da je sada sve stabilno. Malo je cudno sto ti se ceo PC gasi ali posto menjao napajanja onda nije to. Mozda je do mb... ali sada samo nagadjam.
 
Proveri ti jos i kontakte sve od napajanja obostrano ako je modularno. Zna da nagori kabel a da ne vidis pa dobro svaki pregledaj mada najvise ce tu biti driver. Najpre probaj ddu pa pospednji driver beta 20.12.1 mislim da je taj sam neki dan stavio i prestali su restarti racunara koji su random bili.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
A da li je to uzrokovano nestabilnoscu grafe ili nekim drugim faktorom..To mene zanima da mi i druge igre u dx12 rezimu ne popiju turn of...Ako me razumes.Nekako sam ubedjen bio da i kad je gpu na 99%,da nije uvek opterecen isto...Neopterecuje iste tranzistore pa u nekim situacijama,zavisno od igre do igre bude stabilan ili ne.Koliko zapravo opterecenja gpu zavisi od apija.

Probaj brate, Metro u dx12, kako ti je neko savetovao, pa vidi da li ti i tu zakucava...
 
Poslednja izmena:
desavaju se tu razno razne "vestice".... pre tri nedelje, prilikom montiranja vodenog hladjenja..... kad sam sve sklopio, istestirao na curenje..... i napokon pokrenuh komp, nije bilo boot-a..... crn ekran.... posle nekoliko raznih pokusaja troubleshootinga, izvadih 5700xt i zabodem neku staru krsh grafu, i komp upali...... nema sta nisam probao, cak sam skinuo i vodeni blok i vratio original kuler na 5700xt.... i nista, mrka kapa..... bio sam ubedjen da sam ubio graficku........ sedim tako sutra dan u "zalosti", i klikne mi u glavi, ugasim komp, oba 8pin PCIe kabla koji idu iz napajanja u grafu, iscupam ih iz napajanja, i gurnem ponovo unutra, zabodem nazad 5700xt, i komp upali........
znaci, zivotom mogu da tvrdim, da kablove od napajanja graficke nisam ni pipnuo prilikom montiranja vodenih blokova, i stvarno neznam sta se moglo zeznuti da graficka izgubi dovod struje...... ali opet kazem, iscupao kablove i vratio ih, i sve proradilo..... no, najbitnije da nista nisam sprzio..... ali eto, spominjem sve ovo, kao primer da se unutar kompova desavaju neke "vestice" definitivno........
 
Ma probao sam svakakvu kombinaciju sa napajanjem i konektorima.Nisam pocetnik.Nije do toga.Prikljucena je sa dva kabla 2x8 pin.
 
Nazad
Vrh Dno