Šta je novo?

AMD Navi RX 5700/5700XT

Na napajanje sam mislio, nisam video LC GP preko 10 godina uzivo, iskreno da ti kazem.
Ne bih stavio na kartu od 350e, nema sanse.
Sto se kucista tice, lim kao lim, nego meni moje dosadilo, i nervira me kako me hdd stoji, pa cu zato da menjam. Pocela estetika da me interesuje, starim definitivno.
 
Poslednja izmena:
Vi sto imate problema sa drajverima, da nije micron memorija u pitanju? Na par mesta sam naleteo na info da se microni cudno ponasaju. Takodje, ko se seca novih rtx 2080 kartica, bolovale su od "sindroma iznenadne smrti" kad su crkavali mikron cipovi.
 
Zar su driveri na ovoj karti toliko losi? Sad citam da AC Odyssey Atlantis uopste ne radi na ovim kartama,crashuje igra?

Hmmmm, trenutno sam u "Legacy of the Blade" DLC-u i sve radi perfektno, ne vidim zašto bi Atlantis pucao kad je reč o istoj igri i endžinu??

Na zadnjih 5 intel konfi sa nv grafikama nit sam gledao koji je bios, win verzija, ni pomislio nisam na mb drajvere, samo instalirao gpu drajvere i to je sve sljakalo out of box, bez ikakvih peripetija.
Da li sam intel/nv placeni bot? Nisam.

Ako je tako, onda sam i ja NVbot. Od 1996. do danas NIJEDNOM kombinacija Intel+Nvidia nije pravila probleme. Ubodeš, instaliraš drajvere i vozi.
E, onda se uvek desi da AMD izbaci neko dobro parče hardvera po pristupačnoj ceni i onda ne mogu da odolim. Isto se desilo i sad sa 5700XT iako sam unapred znao da će mi njihovi drajveri praviti probleme. Ali, da kucnem u drvo (kuc, kuc,kuc :) ) sveža instalacija Win10, poslednji drajveri i od 5 instaliranih igara jedino početni ekrani RDR 2 prave probleme zbog sukoba sa RS Launcher-om, ali u samoj igri sve radi kako treba. I, zaista, baš sam iznenađen da mi se nije desio nijedan problem od onoga što sam video na YouTube, osim grejanja, ali to me uopšte ne zanima zbog garancije.

Sto se tice RDR2, to necu da komentarisem, njesra od igre koja ima problema na 90% racunara, nebitno amd, intel, nv.

SACRILEGE!!! :) :D Da, bilo je problema prvih 15-ak dana zbog drajvera, u većini Nvidia kartica, ali kad su izbacili nove drajvere sve je radilo kako treba.
Ali reći da je njesra od igre je nešto na šta nemam komentar. Dovoljno govori ta izjava.
 
Juce nesto isao na oficial ubi forum i tamo nadjoh nekoliko tema o tome, kako 5700 nije prodrzan u Atlantis, tj kako igra krasuje cim se pokusa uci. Bas me zanima jel to zaista tako, posto sam i ja sam pikirao 5700 kartu ako iskrsne sta povoljno.
 
Poslednja izmena:
Ja na ovoj grafi ne mogu da dobijem stabilnih 60fps pri rezoluciji 1440p. Igram Assassins Creed Unity. Znam da je igra zahtevna, ali baš mi je smor što imam fps drop
 
Temperature su sjajne, imam nekoliko ventilatora koja ubacuju vazduh i povadio sam one filtere za prašinu i sve lepo cirkuliše. Juče sam igrao malo duže i temperature su bile 65 GPU i oko 83 junction, mislim da je to ok

Probao sam i display port, uboo sam na onaj prvi i nije davalo sliku. Pošto je bilo kasno, vratio sam na hdmi i nisam probao opet
 
očisti drajvere sa DDU-om,stavi freško poslednju betu a javi kako se ponaša i proveri opet taj DP port,rekao bih da imaš nekih većih problema.
 
DP ne mogu proveriti jer mi je komp nakačen na TV. Juče sam ga pomerio u drugu sobu gde mi je komp i monitor koji ima DP. Dakle, samo HDMI koristim (dok ne sprovedem DP ili HDMI kabal kroz zid i onda koristim taj monitor iz druge sobe). Probaću kasnije drajvere sa DDU-om
 
Ja na ovoj grafi ne mogu da dobijem stabilnih 60fps pri rezoluciji 1440p. Igram Assassins Creed Unity. Znam da je igra zahtevna, ali baš mi je smor što imam fps drop

Baci pogled na benchmarke na YouTube...i drugi su na 60fps @1440p u toj igri, sa kartama tipa 5700XT, 1080Ti, 2070, 2080...AC igre su oduvek bile loše optimizovane.
 
Poslednja izmena:
Aaa nisam znao, gledao sam neke benchmarkove i video da Origin fino radi na istim spec kao što ja imam pa sam pomislio da ove starije igre moraju da rade bolje. Nema veze, dobih svojih 60fps ali sa maltretiranjem oko podešavanja
 
Da li ima neko problem sa oscilacijom MHz za Gpu ?
Kartica uopste nece da ,,slusa,, Afterburner po pitanju GPU.
Memorija bez problema radi na visem taktu ali Gpu nikako.
Kartica je Gigabyte RX5700 Gaming OC.
Koristim 20.2.1 drajver
GPU nikako nece preko 1700 MHZ
 
Poslednja izmena:
Udara u power limit možda.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Ne može možda više od toga jednostavno.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Ne moguce...na zvanicnom sajtu pise da moze 1750...sem toga trebala bi 1800-1850 bez problema po mom misljenju,ako se ne varam.
 
Šta je nemoguće? Možda si dobio feleričnu kartu, a to je uvek moguće.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Probaj ukloniti sve te programe koji prate gpu pa se osloni samo na amd adrenalin softver. Naime postoji konflikt izmedju tih programa i amd adrenalina. Znam da sve ovo zvuci otrcano, ali probaj.
Ja sam dosao do rezultata, nema vise pada frekvencija i ostalih gluposti u igrama.
Naravno pozeljno je azurirati drajvere, i cisto instaliranje istih.
Pozdrav

Sent from my HD1900 using Tapatalk
 
Ako je verovati Pejicu, vecina 5700 kartica krashuje zbog sukoba drajvera i Afterburnera, ili drugig programa za pracenje parametara racunara!
 
^ab definitivno zna uzrokovati probleme na 5700/xt.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
To se čeka. :)
 
Ako bude ~20%(toliko pokazuje ovaj test, mada jedan test nikada nije niti ce biti merodavan) bolji od 2080ti, moze da se ocekuje ista cena kao 2080ti sada, sto i nije lose uopste.
Jos zanimljivije ce biti sakate karte, a 5700xt bi morao da ode na 300$.
 
To to, cene dole svi to vole :smash:.. ja razmatram upgrade za 4k, taman da sacekam ovo....
 
wccftech je otprilike rang Kurira. Pišu ono što donosi klikove i često maše u tačnosti tvrdnji. Računajte da je minimum 50% njihovih tekstova nagađenje i izvlačenje iz konteksta.
 
@anarki

Sumnjam za 5700xt da ce toliko drasticno ici dole ako Nv ne obori cene za 2070s na ispod 450$/E, cak i tada 5700xt nema sanse da idu ispod 350$/e.
Nazalost za 50-70e razlike bih pre uzeo 2070s (zotac ili evga zbog garancije) samo ako mogu da izbegnem gimnastiku sa drajverima kod AMD-a...

Pre ce AMD da izbaci kartu u vecem segmentu da parira 2080ti ove godine, ako su uopste u mogucnosti, a tek iduce za nizi segment jer su tu trenutno potpuno pokriveni...
 
Nazad
Vrh Dno