Šta je novo?

AMD Navi RX 5700/5700XT

Jedno pitanjce, jel bi bio veliki botttleneck rx5700xt na 2500k ali u 4k rezoluciji? :type:
 
Pa sigurno bi bio,sad koliko...Naravno manji na 4k u odnosu na fhd...Zvizni ga na 5ghz i pusti 4k pa sta ti bog da..

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
2500k na 4.5ghz je prilično bolji od 2400 na 3.1ghz.
 
Neverovatno mi ne da 2500k na 5ghz recimo ne može da izvuče rx 570 bar. Jel moguće to?

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Gde ne moze... naravno da moze.

...riding on 720p...
 
Dodje mi da napravim test taj. Poredjenje sa novijim procesorom.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Ako uhvatim vremena, uparicu 2500k sa 1080 :)

...riding on 720p...
 
prosto je takvo vreme došlo,ima sad već popriličan broj igara koje se vuku na bilo čemu ispod 6 jezgara na 4ghz i biće ih sve više.
 
Teram ja 1070 na 2500k, rez 2560x1080 , uglavnom wot... pa mi zapao za oko dozivljaj 4k na 55' tiviju :p, ali dugo nisam nesto pratio hardver, pa malo pogledao sta ima novo u gpu sekciji. Kada se ukaze prilika skorije, prvi korak ce biti tv, a imam ideju da prodam monitor da to bacim na jaci gpu i da se oslonim skroz na tv za display :type: ....
 
wot je druga priča i nikako ne može biti reper,ta igra ne vidi ništa preko dva jezgra.upali bilo šta ubisoftovo iz poslednjih par godina i vidi kako ti se grafika smara čekajući cpu...

eno i 3500x se muči sa nekoliko naslova,tako da 6c/12t polako postaje realnost.sad da kupujem ipak bih išao na 3500x a restlo uložio u ploču i polako skupljao pare za 8/16 rajzen.
 
Imao sam ja i5 3570 i rx570 kombinaciju, GTA V je na very high i 1440p radio 60-75fps(nekad i ispod 60) zauzeće procesora bilo 80-90%, uzeo ryzen5 2600 i ddr4 ram, GtaV sada radi 75+ fps bez nekih većih padova ispod te granice, zauzeće procesora ispod 50%. U nekim igrama nisam dobio ništa, jer im verovatno ne treba više od 4 jezgra.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
 
Opasno sam se naložio da kupim ovu 5700 XT grafiku, jer opet, kao nekad, AMD satire nVidia grafičke u toj klasi sa cenom i kvalitetom, ali koga zmija ujede i guštera se plaši. Ma koliko hardverski bolje od nVidia grafika u toj klasi, softverski (drajveri) su u obrnutoj proporciji - APSOLUTNO SVAKU ATI/AMD karticu koju sam imao drajveri su mi pravili noćne more od kompjutera i igranja.
Kada sam kupio R9 270X pre mnogo godina, kada se tek pojavila (odnos uloženog i dobijenog je bio pojam u odnosu na tadašnje nVidia kartice), GTA V mi je solidno radio, prva Mafia nije mogla da se ni pokrene bez malog okeana artefakta, Šepard iz prvog Mass Effect-a je šetao kud mu je volja, jer nije bilo ograničenja, ali sam, eto, trpeo dok se drajveri ne ispeglaju, ali to se, naravno, nikad nije desilo. Posle izvesnog vremena i igranja W3 i NBA 2K igara, poželeh se opet Mafia igre (šta ću, obožavam tu igru i ganjam je jednom godišnje) iznenadih se da je sve išlo mnogo bolje, bez previše gličeva. Mass Effect je konačno radio kako treba, a onda sam nastavio davno neuključeni GTA V i posle dva minuta sa Majklom upao u grafički procep nevidljivog mosta. Ono na šta je GTA V ličilo mi je žao što nisam mogao da snimim. Uglavnom, ne sećam se da mi je ikada BILO KOJA ATI/AMD kartica radila kako treba zbog užasavajućih drajvera. Kupovina sadašnje 1060 me je rešila svakog nerviranja - na nVidia karticama SVE radi onako kako treba/može.

I sad kad vidim testove razlike između moje trenutne kartice i 5700 XT prosto mi pođe voda na usta. Jer imam žestoku želju da Red Dead Redemption 2 nasviram na max i da uživam u tome. Kao i sve druge igre, trenutno. Ali sam baš u strahu šta ako poželim opet da odigram prvu Mafiju?? Ili Star Wars KotOR?? Ili Splinter Cell Chaos Theory?? Sve te igre rade perfektno na 1060, ali baš i nisam siguran da bi ovi DRAJVERI za 5700 XT mogli to da isteraju kako treba (ovde ne pišem o kvalitetu HARDVERA, već o onome u čemu nVidija klepa AMD samo tako, a to je softverska podrška).

Zato bih voleo da pročitam iskustva ljudi koji imaju 5700 kartice i probali su neku iole stariju igru. Unapred zahvalan.
 
Poslednja izmena:
Imam ja Powercolorovu 5700XT već neko vreme. Utisci su pomešani. Kada sam je ubacio, imao sam dosta problema. Google je naš prijatelj pa tako reših probleme. Upravo sam završio Assassins Creed III, ganjah je u 4K na ultra i radila je na 60fps. Nisam imao gličeva u igri niti bilo šta. Sada igram Black Flag koja je isto starija igra i nema problema.
Sami drajveri kao drajveri su dosta problematični, doduše kod mene je bilo problema zato što je cela konfiguracija AMD pa dosta treba da se podešava i instalira. Mislim da ova moja u punom pogonu povuče 209W. Temperature su super ako imaš ok hlađenje. Meni u minijaturnom kućištu temperatura oko 67-71C°. Sada, kada smo dobili update drivera i kada je sve podešeno grafička kida. Mislim da nema bolje kupovine za grafičku koja bi da ti tera u 1440p. Samo računaj na moguće probleme dok ne vidiš šta i kako sa njom [emoji1783]
 
Ja imam vec skoro dve godine rx590 i nikakvih problema nemam ni u jednoj igri.
 
Imam turbinu 5700xt, undervolt u opcijama i bukvalno nijedan problem

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ja nemam problema sa turbinskom XFX 5700 XT..uzeo sam je posle svih onih problema sa driverima...standardno se cuje..meni ne smeta :D
 
Sami drajveri kao drajveri su dosta problematični, doduše kod mene je bilo problema zato što je cela konfiguracija AMD pa dosta treba da se podešava i instalira. Mislim da ova moja u punom pogonu povuče 209W. Temperature su super ako imaš ok hlađenje. Meni u minijaturnom kućištu temperatura oko 67-71C°. Sada, kada smo dobili update drivera i kada je sve podešeno grafička kida. Mislim da nema bolje kupovine za grafičku koja bi da ti tera u 1440p. Samo računaj na moguće probleme dok ne vidiš šta i kako sa njom [emoji1783]

E, to je ono što me plaši. Drajvere za Radeone kao da rade nedoučeni studenti elektrotehnike, a ne inženjeri koji treba da imaju softvere u malom prstu. Sa nVidia karticama je samo instaliraš drajvere i teraj, sve radi kako treba.
A što se tiče hlađenja, imam CM Master 5 kućište sa 5 RGB 14-ica koje uvlače vazduh i dve 12-ce koje izbacuju, tako da sa provetravanjem nemam problema.
A što se rezolucije tiče, još uvek sam na Full HD i možda je ova karta čist overkill, ali ko zna kako se budu kretale cene monitora, možda uskoro kupim i nov monitor. Za sad mi je najbitnije da mogu RDR2 da nasviram gotovo do maksimuma i uživam kako treba u nadolazećim naslovima...
 
Ja nemam problema sa turbinskom XFX 5700 XT..uzeo sam je posle svih onih problema sa driverima...standardno se cuje..meni ne smeta :D

Upravo takvu i nameravam da uzmem. Nema jeftinije od te. :D
 
Skineš kuler, uzmeš NZXT G12 adapter i neki 120mm AIO i ohladiš to kako treba bez troška za vodeni blok...
Mada, onda je bolje odmah uzeti kartu sa dobrim hlađenjem, izađe manje nego G12 + AIO, heh.
 
Poslednja izmena:
^5700 nije na listi podrzanih karti za g12

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Da da, drajveri su zaista malo zeznuti. Prvih 3 nedelje sam bio više u biosu, na redditu i po forumima nego što sam koristio računar. Sada kada sam video kako i šta, sada radi perfektno. Da sam na tvom mestu, uzeo bih tu grafičku i bio bih miran neko duže vreme [emoji1783]

Inače, ja bih uzeo običnu 5700 i flešovao bios od XT i to bi završilo posao
 
Poslednja izmena:
Inače, ja bih uzeo običnu 5700 i flešovao bios od XT i to bi završilo posao

Tamo gde nameravam da je uzmem, "turbinska" iliti "fabrička" verzija XFX 5700XT je jeftinija od nekih "nefabričkih" 5700 drugih proizvođača, pa i samog XFX-a. A razlika između XFX "fabričke" 5700 i XT verzije je oko 3.000, a pošto je uzimam na rate, onda to i ne predstavlja neki veći trošak.
Ja sam prvo hteo da uzmem 2060 super, ali kada sam video koliko koštaju odustao sam, jer je kod nas gotovo dvostruko skuplje nego u svetu. I ne vrede toliko. Gledao sam da nađem 1070ti, ili 1080, ali ne želim polovnu robu, a nove kartice te serije je jako teško naći. Onda sam se dvoumio između "stare" 2060 i 1660ti i u toj potrazi sam sasvim slučajno nabasao na nešto što nisam mogao da verujem - XFX 5700 XT za 49.000. Bio sam krajnje iznenađen, jer u nekim radnjama obične 5700 su od 55.000 pa naviše, sve do 5700XT koje su od 60.000 pa naviše. A s obzirom koliko je jača od moje GTX 1060 to je nešto što me opasno privlači.
Ali se i dalje dvoumim samo zbog drajvera, jer posle toliko maltretiranja i mučenja sa ranijim AMD grafikama mislim da ne bih mogao da podnesem nove doze njihove softverske nekompetentnosti.
 
Opasno sam se naložio da kupim ovu 5700 XT grafiku, jer opet, kao nekad, AMD satire nVidia grafičke u toj klasi sa cenom i kvalitetom, ali koga zmija ujede i guštera se plaši. Ma koliko hardverski bolje od nVidia grafika u toj klasi, softverski (drajveri) su u obrnutoj proporciji - APSOLUTNO SVAKU ATI/AMD karticu koju sam imao drajveri su mi pravili noćne more od kompjutera i igranja.
Kada sam kupio R9 270X pre mnogo godina, kada se tek pojavila (odnos uloženog i dobijenog je bio pojam u odnosu na tadašnje nVidia kartice), GTA V mi je solidno radio, prva Mafia nije mogla da se ni pokrene bez malog okeana artefakta, Šepard iz prvog Mass Effect-a je šetao kud mu je volja, jer nije bilo ograničenja, ali sam, eto, trpeo dok se drajveri ne ispeglaju, ali to se, naravno, nikad nije desilo. Posle izvesnog vremena i igranja W3 i NBA 2K igara, poželeh se opet Mafia igre (šta ću, obožavam tu igru i ganjam je jednom godišnje) iznenadih se da je sve išlo mnogo bolje, bez previše gličeva. Mass Effect je konačno radio kako treba, a onda sam nastavio davno neuključeni GTA V i posle dva minuta sa Majklom upao u grafički procep nevidljivog mosta. Ono na šta je GTA V ličilo mi je žao što nisam mogao da snimim. Uglavnom, ne sećam se da mi je ikada BILO KOJA ATI/AMD kartica radila kako treba zbog užasavajućih drajvera. Kupovina sadašnje 1060 me je rešila svakog nerviranja - na nVidia karticama SVE radi onako kako treba/može.

I sad kad vidim testove razlike između moje trenutne kartice i 5700 XT prosto mi pođe voda na usta. Jer imam žestoku želju da Red Dead Redemption 2 nasviram na max i da uživam u tome. Kao i sve druge igre, trenutno. Ali sam baš u strahu šta ako poželim opet da odigram prvu Mafiju?? Ili Star Wars KotOR?? Ili Splinter Cell Chaos Theory?? Sve te igre rade perfektno na 1060, ali baš i nisam siguran da bi ovi DRAJVERI za 5700 XT mogli to da isteraju kako treba (ovde ne pišem o kvalitetu HARDVERA, već o onome u čemu nVidija klepa AMD samo tako, a to je softverska podrška).

Zato bih voleo da pročitam iskustva ljudi koji imaju 5700 kartice i probali su neku iole stariju igru. Unapred zahvalan.

Imam Sapphire Pulse 5700 XT vec duze vreme. Iskreno zazalio sam sa kupovinom, radije bih da sam dodao tada 100 evra i uzeo 2070 Super i da ne razmisljam o drajverima i ostalim problemima. Od prvog dana problemi sa drajverima, nekad nisu kriticni, nekad jesu (tipa Enhanced Sync crashuje igre i Windows). Cak i bez Enhanced Synca, dosta ljudi jos uvek ima problem sa nasumice gubljenjem signala na ekranu i crashovanja aplikacija, kao sto se moze videti u poslednja tri Adrenaline drajvera sto su izbacili. Takodje od prvog dana problemi sa agresivnim downclock rezimom u starijim igrama/1080p, 5700 XT mi je jedva bolja od prethodne GTX 970 u nekim starijim igrama. VGA error se oglasi prilikom cold boota s' vremena na vreme, iako uspe da udje u Windows i baci sliku. Fan curve problematican do dan danas, osim ako se pravi custom.

Na papiru 5700 XT je bila daleko bolja kupovina tada od 2070 Super, posebno sa cinjenicom da dithering mi radi u Windows bez cimanja oko registry-a, za razliku od Nvidije, i kasnije dodanih RIS/Integer Scaling i sl. Ali toliko cimanja oko drajvera, katastrofalnog Adrenaline 2020 i slicno nije bilo vredno tih 100 evra razlike kad se vec tolike pare daju u startu... Vise vremena sam izgubio citajuci probleme drugih na google i trazenja resenja, nego sto sam ustedeo finansijski.
 
Poslednja izmena:
Meni ovo lici na problem sa hdmi kablom tj prvi deo posta. Cold boot mozda zbog napajanja ili lose podesenog biosa

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Meni ovo lici na problem sa hdmi kablom tj prvi deo posta. Cold boot mozda zbog napajanja ili lose podesenog biosa

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

DisplayPort je u pitanju, nije HDMI. Da je samo kabl u pitanju, ne bi tri poslednje verzije Adrenaline drajvera pokusavalo da resi problem za ostale.

Sto se tice VGA error code oglasavanja tokom cold boota, kakve veze podesavanje BIOSa ima sa tim? Ne cimam se toliko oko toga, posto ipak baci sliku posle par sekundi.
 
Nazad
Vrh Dno