Šta je novo?

AMD MANTLE

Taj starswarm je smejurija.. Treba prebaciti Unreal, Unity, .. A ako neko tek pocinje da programira 3d, ima da se namuci.
 
Taj starswarm je smejurija.. Treba prebaciti Unreal, Unity, .. A ako neko tek pocinje da programira 3d, ima da se namuci.

Ako bi neko trebalo da ima malo više poštovanja prema 3D programeru i da njegov rad ne kvalifikuje kao "smejurija" to si ti! Ne znam čemu to nipodištavanje i negativnost sa tvoje strane o nečemu o čemu objektivno jako malo znaš konkretnih činjenica! Ko "tek počinje da programira 3D" namučiće se u SVEMU!
 
Ako sam ja dobro razumeo, procenat ubrzanja će biti mnogo veći i sa slabijim Intel procesorima, tako da ne vidim u čemu je problem (koliko nas ima Core i7-4960X cpu?).

aleluja da neko objektivno sagledava čitavu poentu, bez totalno malicioznog i nićim izazvanog hejta!
 
aleluja da neko objektivno sagledava čitavu poentu, bez totalno malicioznog i nićim izazvanog hejta!
Tacno tako profitirace ljud koji su kupili slabiji intel procesor i amd procesor, znaci ovde su svi na dobitku bez obzira imaju li AMD ili intel procesor, sad je uslov da imaju AMD graficku, vjerovatno u skorijoj buducnosti i Nv karte moce da koriste MAntle, ne vidim zasto ne bi jer ovde se sve svodi na iskoristenost procesora.
 
Samo da dodju neki konkretni testovi da se vidi realna razlika, ovo je jos rovito...
 
Vjerovatno bi bilo vec dosta testova, ali po obicaju uvjek AMD driveri problem :p, kao pojavio se neki bug u zadnji cas pa 14.1 beta driver jos nije izasao, a i kad izadje podrzava APU, R9 290/X i R7 260X naknadnom tek verzijom bice podrzane R9 280X i HD7xxx serija.
 
Najgore prolaze korisnici koji imaju INTEL + Nv ne dobivaju nista dok oni koji koriste AMD cpu i gpu( slabiji cpu - jaci gpu) profitiraju zestoko cak i do 55%

EPIC! :D

Battlefield 4 + Mantle
AMD FX-8350 + R9 290X +23% Performance increase Vs. Direct X
Core i5-4670k + R9 290X +7.5% Performance increase Vs. Driect X


Mnogo vise profitira FX od I5 proceosra ne bi me cudilo da FX uz mantle bude imao bolje performanse od I5 4670K procesora, ako dobro ispeglaju mantle da radi sa svim jezgrima Fx8xxx procesora eto srece za kupce FX procesora.
Vec se godinu unazad prica kako ce FX procesori postati bolji u buducnosti izgleda da je doslo to vrjeme.

Kol'ko lose rezonovanje, pa Mantle ignorise CPU kao promenljivu u celoj funkciji, normalno da ce veci boljitak da bude na slabijem procesoru. Ovo gore na drugi nacin pokazuje koliko je FX-8350 slabiji od 4670.


Dakle, fora Mantla je da procesor nije bitan ili kao da njegovim koriscenjem dobijas maksilano jak procesor :) (Zato ce biti malo teze utvrditi koliko zapravo GPU ima benefita kod Mantle-a.)
Ne kazem da je ovo lose, naprotiv, ali po meni je to trebalo da postoji odavno i to da je pristutno u svim igrama i na svim platformama.
 
EPIC! :D



Kol'ko lose rezonovanje, pa Mantle ignorise CPU kao promenljivu u celoj funkciji, normalno da ce veci boljitak da bude na slabijem procesoru. Ovo gore na drugi nacin pokazuje koliko je FX-8350 slabiji od 4670.


Dakle, fora Mantla je da procesor nije bitan ili kao da njegovim koriscenjem dobijas maksilano jak procesor :) (Zato ce biti malo teze utvrditi koliko zapravo GPU ima benefita kod Mantle-a.)
Ne kazem da je ovo lose, naprotiv, ali po meni je to trebalo da postoji odavno i to da je pristutno u svim igrama i na svim platformama.


Sta je pisac htio da kaze?
Logicno je da korsinici Nv karti ne dobivaju nista jer jos Nv nije podrzala Mantle, sto ne znaci da nece.
 
EPIC! :D



Kol'ko lose rezonovanje, pa Mantle ignorise CPU kao promenljivu u celoj funkciji, normalno da ce veci boljitak da bude na slabijem procesoru. Ovo gore na drugi nacin pokazuje koliko je FX-8350 slabiji od 4670.


Dakle, fora Mantla je da procesor nije bitan ili kao da njegovim koriscenjem dobijas maksilano jak procesor :) (Zato ce biti malo teze utvrditi koliko zapravo GPU ima benefita kod Mantle-a.)
Ne kazem da je ovo lose, naprotiv, ali po meni je to trebalo da postoji odavno i to da je pristutno u svim igrama i na svim platformama.

sta nas briga ko ima koristi cpu ili gpu dok igre bolje rade :p

trenutno stanje u industriji je UZASNO sto se toga tice, software je mnogo veci problem nego hardware
Mantle je potencijalno mali korak u pravom smeru to je sve :)
 
pa ne baš! ;)

1 programeru je trebalo 6 nedelja da prebaci kompletan 3D endžin u Mantle! To za tu količinu ljudi u ošte nije puno vremena za tako veliki projekat kao što je čitav 3D endžin

http://youtu.be/1pApUuT3NcI

Vidim da covek na kraju pominje i konzole, pa me bas zanima kako ce stojati stvari sa konzolama? Da li ce MS i dalje da se drzi DirectX ko pijan plota ili ce da dopusti primenu novog API-ja pogotovo ako Sony dopusti Mantle na PS4? PS4 je vec hardverski solidno jaci i jos ako bi dobio Mantle to bi bio masakr Xboxa.
 
Kako sta nas briga? Ovim, ako zazivi, dobijes da ne moras proc da mijenjas svaku 2-3gen, iliti cijelu platformu. Samo bucnes novu grafu i vozi. Ili, mogu dodatnim efektima da opterete CPU....
 
Kako sta nas briga? Ovim, ako zazivi, dobijes da ne moras proc da mijenjas svaku 2-3gen, iliti cijelu platformu. Samo bucnes novu grafu i vozi. Ili, mogu dodatnim efektima da opterete CPU....

Ne moras da pazaris procesor koji trosi, ne treba ti overklok, dakle moze bilo koja ploca, hladjenje i korektno napajanje od 400W, usteda nije mala a moze da se spakuje u miniITX varijantu i da ne mislis.
 
Vidim da covek na kraju pominje i konzole, pa me bas zanima kako ce stojati stvari sa konzolama? Da li ce MS i dalje da se drzi DirectX ko pijan plota ili ce da dopusti primenu novog API-ja pogotovo ako Sony dopusti Mantle na PS4? PS4 je vec hardverski solidno jaci i jos ako bi dobio Mantle to bi bio masakr Xboxa.

Ti baš ne paziš na času.
Ovo je API za PC i nema šta da traži na konzolama. Na njima je zbog jednoličnosti hardvera u upotrebi low level API.
 
Ti baš ne paziš na času.
Ovo je API za PC i nema šta da traži na konzolama. Na njima je zbog jednoličnosti hardvera u upotrebi low level API.

Hvala na pojasnjenju. Ma vidim da je pominjao konzole pa pomislih da se odnosilo na Mantle, a ustvari je pricao o svom engine-u.
 
haha overklokovani fx-8350 trazi 100w vise snage od i5-4670k ,skupe struje... 3h svakog dana *360=108kwh*6din =6e vise godisnje. za 4 god to je 24e u troskovima ako ostanete u zelenoj zoni u plavoj je skupa 9din /kwh.

EPIC! :D



Kol'ko lose rezonovanje, pa Mantle ignorise CPU kao promenljivu u celoj funkciji, normalno da ce veci boljitak da bude na slabijem procesoru. Ovo gore na drugi nacin pokazuje koliko je FX-8350 slabiji od 4670.


Dakle, fora Mantla je da procesor nije bitan ili kao da njegovim koriscenjem dobijas maksilano jak procesor :) (Zato ce biti malo teze utvrditi koliko zapravo GPU ima benefita kod Mantle-a.)
Ne kazem da je ovo lose, naprotiv, ali po meni je to trebalo da postoji odavno i to da je pristutno u svim igrama i na svim platformama.

kakav udarac... ,znaci sa mantleom i5-4670k daje 60fps i dobija jos(7,5%) 6fps npr . a fx-8350 koji daje 45 i dobija jos(23%) 9fps.... kao i uvek djavo je u detaljima :-devil-:
 
Poslednja izmena od urednika:
U bre kakva euforija,davajte neki link za drajvere.
Ocu i ja te sulude brzine,mislim ono 40%,45%,55%
Ko ce ovo da obuzda kad krene FPS da luduje? :d
Bice ono gde se ovo gasiiiii?
 
Poslednja izmena:
Logicno je da korsinici Nv karti ne dobivaju nista jer jos Nv nije podrzala Mantle, sto ne znaci da nece.

E sad udari reply na onaj tvoj post i samom sebi to reci :D

sta nas briga ko ima koristi cpu ili gpu dok igre bolje rade :p

trenutno stanje u industriji je UZASNO sto se toga tice, software je mnogo veci problem nego hardware
Mantle je potencijalno mali korak u pravom smeru to je sve :)

Jeste korak u pravom smeru ali cilj je da vecina igara bude uradjena kroz Mantle. Kad bi u buducnosti 80%+ igara imalo Mantle ja bih se verovatno odlucio sa AMD kartu samo zbog toga.
Ukoliko je potrebno da se samo engine prebaci a da onda svaka igra radjena u tom engine automatski dobije podrsku to je jos i ok. Medjutim ako svako treba svoju igru da pise posebno za Mantle i obavezni DirectX, onda na zalost, ne verujem da ce imati mnogo uspeha.
 
Vau, sjajne vesti, bas onako kako sam se nadao, bar oko 10% u realnim situacijama...
sad samo cekam da podrze i r9 280x i eto meni veselja, posto imam slabiji Intel procesor, ocekujem oko 20% poboljsanja, cime bi bio prezadovoljan :)
a ove hejtere necu ni da komentarisem, sve samo zbog toga sto ne poseduju AMD karticu... pa kupite je... :p :D
 
ne znam da li sam dobro razumeo, ali najavljeno je otprilike da ce se u igrama sa mantle-om FPS kretati ovako:

280X+i7 4770k = 280X+fx8320
i/ili
280X+fx8320 = 280X+fx6300

??

ako je ovako, izgleda kao da sa mantle-om seku granu na kojoj sede... ali dobro za nas :D
 
Poslednja izmena:
Pa da li ce se izjednaciti FX8xxx sa 4770K to treba vidjeti, ali po svemu sudeci igre koje podrzavaju Mantle iskoristice dobro FX procesore i performanse ce se primaknutu pomenutom intelu.
Jednostavno nakon sto su uzeli konzole, prodaja graficki karti ide odlicno za AMD (razlog svi znamo), sada zele da iz procesora izvuku maksimum jer je ocito da je AMD na ovom polju daleko iza intela, zele pod svaku cjenu da poguraju prodaju procesora ovo ce im upaliti sa Mantle API-em ako zaista bude iskoristavalo procesor kako se navodi po ovim prvim testovima.
Ja mislim da ce u AMD-u biti zadovoljni ako recimo FX8350 bude u igrama koje podrzavaju mantle davao jednak fps kao recimo i5 4670K, mozda kasnije kad se ispegla i sam API i daljne optimizacije drivera donesu da FX parira i 4770K ne treba ipak zaboraviti da FX ima 8 jezgri ako se uposle kako treba nije nista iskljuceno...

Ja bi recimo bio potpuno zadovoljan kad bi FX8320 (koji je nesto jeftiniji od 8350) bio jednak i5 4670K jer je i ovaj intel apsolutno dovoljan za 1080p gaminig uz neku tahiti kartu dobitna kombinacija ;)
 
Strasno koliko nezadovoljstva i hejta u jednoj temi.
Dakle ovaj Mantle donosi neko poboljsanje, varijabilno istina, ali koliko vidim uvek poboljsanje. Zasto ste onda nezadovoljni?

Ok kazete marketing vas je ubedio da ce biti vise, ko je tu kriv? Vi koji ste lakoverni ili marketing strucnjaci? To im je posao. (Npr primer sa Duracel baterijama, up to 7x, meni toshiba traje up to ~1.4x vise od Duracel. Da li je Duracel propao ili ima veliki hejt jer se ono 7x racuna u odnosu na najgore kineske baterije? To se smatra normalnim. Ili da ne pominjemo deterdzente koji svi peru sta hoces u reklamama).

Da li ste te AMD karte platili skuplje? Niste, cak i sa DX ste dobili vise performansi za svoje pare, a sad sa ovim dobijate dodatno. Koliko vidim najvise se bune ljudi koji imaju nVidije, jer im zao ljudi koje je AMD prevario, pa su kupili njihove karte :)

Mantle donosi nesto sto mislim da bi ljudi u Srbiji koji hoce da se igraju trebali oberucke da prihvate. Kad kupuju racunar sa ogranicenim budzetom, mogu da deo para sa procesora prebace na GPU i dobiju lepo ubrzanje u nekim (nadamo se sve vise) igrama.
 
Ma daj ne uzbuduj te se oko hejtera,"kiselo grozdje" fazon.
Oni i onako nece videti nista od ovoga.ostace u oblaku prasine. :D
 
Dok se pojave igre koje koriste mantle, mašine koje su ograničene budžetom će uveliko biti zastarele.
Nije hejt, nema ni razočarenja. Sada znamo koliko frejmova košta klasičan windows driver.
 
Pa lepo ti pise - when it becomes available
dakle nije jos dostupan.
 
Nazad
Vrh Dno