Šta je novo?

AMD MANTLE

Masa se nada, skeptican sam kad govorimo o Mantle-u, da ne bude samo kao i mnoge stvari do sad o kojima se samo prica a slabo radi.
 
Da li sam Windows zahteva update kako bi sistemska memorija mogla da se koristi kao jedan pool za cpu i gpu kad je u mašini Kaveri?
 
Ja ne bih mnogo padao u euforiju.
Kome to odgovara da igre budu optimizovane do te mere da se igraju na low end grafici?
Jos da izbace neki 4K za siroke narodne mase i moja HD 6670 ima da otkine.
A ja mislio da se otvorim za novu grafu :d
 
Da li sam Windows zahteva update kako bi sistemska memorija mogla da se koristi kao jedan pool za cpu i gpu kad je u mašini Kaveri?

Koliko znam, koristi se IOMMU da obezbedi "preslikavanje memorije". Windows bi trebalo da ima već podršku za to ili je pak transparentno za sistem pa ne zahteva nikakvu podršku. Drajveri za GPU moraju da imaju podršku za IOMMU kao i drajveri za svaku drugu komponentu (zvučna, mrežna...). Ako drajver nema podršku, najverovatnije je da će IOMMU da pravi problem. Ja sam imao problema sa IOMMU. Sve je radilo osim mrežne karte. Čim sam ugasio IOMMU, proradila je i mrežna.
 
IOMMU v2.0, mislim da to dolazi sa svim 9xx čipsetima za AM3+ (North Bridge čipset). Kod Kaverija bi to valjda trebalo biti ugrađeno u NB na samom procesoru ??
 
Poslednja izmena:
mantle sto se tice intela ne bi trebao da ih brine ili da im smeta mnogo

od vecih igraca mislim da ce samo unreal engine da bude skroz protiv mantlea posto su oni oduvek cisto nvidia okrenuti
 
dobro ne oduvek :) u zadnjih par godina :D
 
^
samo hocu da kazem da nista nije iskljuceno ;)
 
Sta se desava sa ovim? Nigde nijedan primer korscenja Mantle API-a.
 
Nešto mi se čini da od Mantle u BF4 neće biti ništa u decembru.
 
Kakav bre crni mantle, ove ati se kupuju zbog kopanja, ovi odustali od projekta, ko bre igra igre na ati :D
 
Nešto mi se čini da od Mantle u BF4 neće biti ništa u decembru.

BF4 u ovom trenutku ima mnogo, mnogo veće probleme od performansi. Prvo da srede konstantna pucanja igre i servera, očajan net code i sve ostale stvari koje onemogućavaju normalno igranje...
 
Sobzirom da imaju prepune ruke sa bagovima, neka ga samo odlože dok igra ne proradi kako treba.
 
Ljudi kao da ne znaju sta im je primarna stvar, ovamo umjesto da bagove sredjuju, oni se maltretiraju sa mantleom, pa kad vide da im to nije primar vrate se na prvo, i tako u krug. Tacno ne znam sta da ocekujem vise od EAa dosta je sto su next gen fifu odvojili od pcija.
 
I nije neka prezentacija...
 
Jel ima neke najave za Battlefield 4 za Mantle, ili to nece stici u decembru kao sto su obecali ?
 
Nista onda od mantle za BF4, moracemo debelo da sacekamo da isprobamo to :(
 
Vb ! Vb ! Vb !
 
Nazad
Vrh Dno