Šta je novo?

Amd graficke kartice sa Intelovim procesorima

Senad A.

Zapažen
Učlanjen(a)
03.05.2024
Poruke
10
Poena
4
Pozdrav drstvo,
Novi sam na forumu pa bi mi trebala mala pomoc. Kupio sam komp sa Intelovim I7 12700k procesorom, kad pokusam da ubacim graficku karticu AMD RX580 8gb kompjuter pokusa da se upali i stane i tako sve u krug.
Je li neko imao slican problem i ako moze pomoc kako da resim?
 
Može da bude milion stvari kada tako slabo objasniš.
Počni od osnova - proveri jesi li povezao sa napajanjem sve što treba, pa i grafičku.
2 - jesi li ubo kabl od monitora gde treba???
3 - izvadi grafičku i probaj radi li slaka sa matične ploče.
4 - resetuj BIOS...
...3286 - ima previše mogućnosti da se sve opiše
 
Može da bude milion stvari kada tako slabo objasniš.
Počni od osnova - proveri jesi li povezao sa napajanjem sve što treba, pa i grafičku.
2 - jesi li ubo kabl od monitora gde treba???
3 - izvadi grafičku i probaj radi li slaka sa matične ploče.
4 - resetuj BIOS...
...3286 - ima previše mogućnosti da se sve opiše
Kada se graficka skije sa napajanja kompjuter se normalno pali i radi na graficku sa maticne ploce. Kada se prikaci napajanje na graficku karticu pocinju problemi svejedno u koju graficku HDMI kabl bio ukljucen. Resetovao sam i Bios i opet isto.
Da dodam da je graficka bez problema radila na drugom kompu.
 
Koja ploca?
 
Probaj u biosu da namestis Pci-e na Gen3 ili Gen2.
 
Imao je jedan moj drugar isti problem, s tim sto je ostavio komp tipa pola sata da butuje sve dok nije bacio sliku. Ista grafika, a ploca je bila neka Intel za 10400f cpu, h410/h310, tako nesto.
 
Za pocetak, flash-uj posljednji bios na maticnu plocu, cesto se desava da par prvih biosa ne prepoznaje sve graficke. Takodje, probaj tu graficku u drugom racunaru, da znas da je 100% ispravna.
 
Probaj da u Biosu ploče prebaciš na CSM umesto UEFI ili prebaci prekidač za Bios na grafičkoj na drugi položaj. Vidi da li jedan od ta dva načina pomaže.
 
Sve je vrlo jednostavno - ako ti baca sliku sa matične, to jest, procesorske grafike, možeš momentalno da izbaciš probleme sa procesorom, matičnom, pa i RAM memorijom. Problem je definitivno u grafičkoj karti koja je, opet je moguće, prilikom prvog uključivanja na tvom kompu doživela strujni udar i da je krepala.
Da sam na tvom mestu izvadio bi je i probao na drugom računaru i ako na njemu radi normalno znaćeš da je problem u samo dve stvari - neko podešavanje u BIOS-u ili nekakvoj nekompaktibilnosti između metične i grafičke što je malo moguće. Pre bih rekao da kad grafičku odneseš na drugi kompjuter da neće ni tamo raditi.

Osim ako nisi loše ubo grafičku u PCIe slot. Proveri i to, ako je nisi gurnuo dovoljno i kako treba u slot bićeš siguran da je odradila svoje za vjeke vjekova. :)
 
Vrh Dno