Šta je novo?

AMD FX 8xxx Owners Club (Where Real Overclockers Live)

Evo 10 minuta prime95, da li je ovo mnogo za def. clock ???

Pogledajte prilog 159765
Mnogo, sa tim kulerom nebi trebao da predje 35c, po meni soket dosta govori , temp je ogromna sto sugerise da kuler nije dobro legao i ne odvodi toplotu dovoljno efikasno, noktua pasta je dobra, stavi je dovoljno, pravilno, dobro pritegni i postavi kuler, ako i dalje bude isto, pusti prime ili ibt i pipni kuler, ako je mlak u bazi a soket gori, onda je veoma moguce da je baza kulera konkavna(te mora da se lapuje) ili pak da on sam nije ispravan(naravno pod uslovom da je ispravno postavljen itd).... uradi sto si namerio u potonjoj poruci pa javljaj :wave:
 
Poslednja izmena:
Danas sam stavio bas malo noktuine paste i bolje je.

Prva slika je def. taktovi, druga je 4.3 GHz @ 1.3V i to ce mi biti za svaki dan.

Ubacio sam i novu graficku pa sigurno i ona smanjuje temperaturu u kucistu bar za 5 stepeni.

Untitled3.png

Untitled4.png
 
grafa isto. Mislim da je mnogo 53C za idle.
edit; ili nije za 8800gt
 
Poslednja izmena:
taj kuler bas tanan,otvori stranicu,ja i dalje ne mogu da verujem da nemere ni sa 1.4v da se izbori.
 
Svi predhodni testovi su bili sa Small FFT, Stilgar, uradio sam taj blend test i na 10 minutu kada je temp. za cpu dostigla 84 a za core 63, procesor je poceo da trotluje, mislio sam da prekinem test,
ali sam ipak izgurao tih 30 min, znaci kuler ne moze da se izbori sa 1.37 V a da ne ode u negativnu termalnu marginu!

Untitled5.png
 
Probaj sa stok kulerom, ili nekim drugim, nestu tu ne stima....
 
Ne mogu da verujem da je noktua toliko slaba da ti ne drzis 1.4vcore a LLC na extreme 130% za vcore?
 
Imam 6 godina staro napajanje Corsair HX520W, da li je ono mozda uzrok, samo da kazem da nikada nisam imao problema sa stabilnoscu, pa ni sad.

edit: prodao sam stock kuler, posto sam mislio da mi nece trebati :)
 
Poslednja izmena:
Treba tu neki bolji vent da se nakaci na taj cooler, po mogucstvu da se napravi PP sa nekim ventovima na 2k rpm-a...
Ta noctua na 1500 rpm tesko da moze da ohladi taj proc, jos ako nema brdo dodatnih ventilatora u kucistu da ubacuju hladan a izbacuju vruc vazduh...
edit:
probao sam ja da stavim vent od Vendete na ovaj moj cooler i to je nemoguca misija...ne moze da zadrzi proc na 4 ghz ispod 70c nikako u testovima...nema sanse...zato i kazem ovo gore...Ipak je FX furunce kada se klokne...
 
Poslednja izmena:
Ploca kompenzuje vdrop
U sustini potrosnja i temperature su MNOGO vise nego inace.
 
pozdrav :)
Bilo bi lepo kad bi ste mi objasnili i razjasnili neke stvari posto nisam previse upucen. Jesam mator ali volim da se igram.
FX 8300 i msi 890fxa-gd65 i nazalost za sada je tu CM TX3.Iskljucio sam turbo i CnQ malkice podigao napon, mnozilac na 18 i sljaka lepo. HT link sam spustio sa 2600 na 2200 zbog cpu-nb frekvencije koja je 2200 a ja nesto umislio da treba da budu jednake. Zanima me otprilike dokle smem da idem sa ovim kulerom i da mi razjasnite neke pojmove.
SVM support, C1E, spread spectrum cemu sluze i da li da ih ukljucim ili iskljucim.
hvala unapred :)
 
Mozes do 4200mhz bez problema, max 4400mhz

svm je za virtuelne masine ako to koristis ostavi u suprotnom iskljuci (neki antivirusi imaju napredne funkcije koje to koriste kao npr avast)
c1e mozes da iskljucis to je opcija za ustedu energije moze da utice na stabilnost overkloka i mislim da ne pomaze toliko koliko c6 pomaze npr (parkiranje jezgara itd)
spreadspectrum radi se o brzini promene frekvencijskog takta isporuke struje procesoru, u svakom slucaju iskljuci kada klokujes.
 
Poslednja izmena:
Evo ti test moga samo "malo" slabijeg seidon 120v ako te interesuje. Taj 120xl bi ledio :D. Jedino znam da ga nebih menjao za vazdušni culer.
 
@Analayzer

Da li je moguce da imas toliko los primerak da ti za 4.6 ghz trazi 1.57v... Da nisi malo prererao sa naponom? Moj za 4.6 ghz trazi 1.45v...
 
sa pwm-om se ne bih igrao,ali na 7v moze lagano,ic da se ne cuje,a par stepeni slabije hladi.
 
Sa kojim memorijskim modulima se Vishera najbolje slaze? Cini mi se da je Stilgar pominjao Hynix.
 
@Analayzer

Da li je moguce da imas toliko los primerak da ti za 4.6 ghz trazi 1.57v... Da nisi malo prererao sa naponom? Moj za 4.6 ghz trazi 1.45v...

Ne već je MSI crap sa napojnom pa je to minimum zbog velikooog vdroopa. Meni se dobro slaže i sa Patriotom Viper.
 
Poslednja izmena:
Sa kojim memorijskim modulima se Vishera najbolje slaze? Cini mi se da je Stilgar pominjao Hynix.
Najbolje se slazu u globalu, ali nije pravilo ,cari amd-a.......cak se ista memorija sa jednim cpu om na jednoj ploci slaze, dok se sa drigim cpu om(isti model) na isom ne slaze.....cudna je to reka..... :wave:
 
Ne cpu uopšte nije degradiran već radi tako na ploči od početka jer je to bilo pre sejbera jedno godinu dana. Imam ja sejbera samo sam malo zamenio da radi i taj msi malo a ne samo sejber. Takva je priroda MSI ploče veliki napon jer je amperaža slaba nema llc-ea.
 
Pozdrav drugari, ako moze mala pomoc stvarno bih do neba bio zahvalan. Dakle, drugar mi je dao svoju masinu(moju bivsu) da mu klokujem 8320, nastelujem bios i izvucem poslednji atom snage koliko je to moguce. Zato sto je on promenio plocu koju sam ja imao(formula 5 Z) za ga990fxa ud3 rev 4.0 jer je dobio uz trampu i 120gb evo ssd, ja sam se totalno pogubio i nemam pojma ovo cudo da klokujem. Drugaciji je bios(uefi takodje), ne volim GA ploce itd. Procesor sam licno kupio pre dve godine od demiosa, znaci u pitanju je onaj njegov lapovan primerak i kuler je megahalems red, na njemu je 12-ica Corsair sp120 1350rpm hladnjak je takodje lapovan, kupljen ovde na bencu. Iz nekog razloga procesor nikako ne mogu da stabilizujem na 4.5/4.6 ghz za pocetak, znaci dozvoljava samo da mu se roka mnozilac za bus nece ni da cuje, ne mogu ni u win 7 da udjem... Kada ja roknem mnozilac on mi isti obara u linxu i tako se bijemo vec satima i ne znam sta da radim. Da napomenem da su one gluposti qnq, c6, turbo, APM, SVM, i sta tu jos ima bese pogaseni...

Hvala vam najlepse!
 
jel' ima LLC i ako ima,kako je setovan?prvo ga izgasi,pa na medium,nikako velike vrednosti na pocetku.
 
Evo, okacio sam sliku, nadam se da je uspelo. Lepo se sve vidi kako od 5-og kruUntitled.pngga krece da trotluje i obara mnozilac na 7 puta. LLC opciju poseduje ploca, jer je rev 4.0 i uefi bios takodje i vise opcija nego prethodne. LLC je na medium, ne postoji high samo extreme sledece, a to ubija, probao sam. Ako je voltaza recimo setovana oko 1.45 u biosu, u linxu pumpa oko 1.55 lagano i temperatura ode na 75 stepeni sto je mnogo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno