Šta je novo?

AMD B550 ploče

Takodje, b550 Tomahawk, niti jedan problem. VRM maks 45C.
 
Tomaxawk B550 takodje odlican,vozi se na njemu 5800X,jedina mana koju sam skontao do sad-nece da mi prepozna externi ssd,u bilo koji USB port da ga ubodem,nista,dok isti taj ssd radi najnormalnije na svim ostalim uredjajima....
 
Odradi update biosa.
 
Moze li preporuk za b550 plocu, bice procesor 4650g, u buducnosti i neka grafika.
 
Pozdrav momci, treba mi mala pomoć. Poručena je ploča Gigabyte B550M DS3H rev1.0, međutim igraće se na staroj grafici RX 560 2gb, dok se prašina ne slegne. S obzirom na mogućnosti ploce da ima PCIe 4.0 standard znam da stara grafika to neće koristiti, moje pitanje i molba glasi da mi pomognete u koji PCIe slot je najbolje staviti? Hvala puno unapred!
 
Slobodno je stavi u prvi, radiće kao i svaka druga. Uopšte nema veze da li je PCIe 4.0 ili 3.0...
 
Čisto kao pomoć i napomena sadašnjim vlasnicima, a i onima koji se odluče za neke od ploča kao što su Strix B550-E i B550-F/B550-F WiFi (ja sam pazario B550-E). Vrti se priča da B550-E i B550-F u obe verzije imaju pokvaren, tj "faulty" LAN čip, ali je stvar softverske prirode, tj drajvera. Vidim da se na dosta mesta pominje i da sve ploče koje imaju Intel(R) Ethernet Controller I225-V imaju istih problema, takođe i na Intel platformi (najviše Z490). Rešenje je totalno debilno, ali radi (barem za sada). Sve što treba je da odete u Device Manager i uradite Uninstall device na svoj već pomenuti Intel(R) Ethernet Controller I225-V, i da restartujete računar. Windows će sam povući drajvere za LAN, i sve će raditi perfektno. Znači nikako instaliranje drajvera sa sajta Intela i sa sajta proizvođača matične ploče. Done.
 
asus strix b550 -f gaming wifi vs tomahawk b550. ispade sa tomahawk ima bolju vrm sekciju. strix samo 6 faza u 4+2 konfiguraciji a ne 12+2.
Sta uzeti ?

pozz
 
Poslednja izmena:
Za koji CPU?
Obe guraju 5950x bez problema, tako da se nemoj previse opterecivati tim dijelom ploce...
 
Sta ti vise odgovara po cijeni/dostupnosti i ostalim feature-ima...
 
Zna li neko, da li su kod B550 Aorus Master ploce, sva tri m.2 slota gen4?
 
Hvala na info. Video sam taj info na Gigabyte sajtu ali sam nasao neku informaciju na netu, da ipak ne rade sva 3 slota na gen 4 brzinama, kao sto je slucaj i kod konkurencije, pa rekoh da proverim :)
 
Rade, samo je slot za grafiku u x8 PCI_E 4 modu umesto x16 (sto je nebitno, jer minimalno utice na performans grafickih)

Dok na primer na MSI Unify (koja podrzava tri 4.0 diska isto uz cetvrti 3.0), uz to i ne mogu da se koristi ostali PCI_E slotovi, i 2/6 sata port-a (ako su su sva 4 m.2 diskovima popunjena).
 
Poslednja izmena:
Tomaxawk B550 takodje odlican,vozi se na njemu 5800X,jedina mana koju sam skontao do sad-nece da mi prepozna externi ssd,u bilo koji USB port da ga ubodem,nista,dok isti taj ssd radi najnormalnije na svim ostalim uredjajima....
Eksterni SSD hoće da zeza ako si ga uključio na USB 3.0 port, jer često na njima kinezi štampaju USB 3.0, a faktički je USB 2.0.
Probaj u 2.0 ako nisi (mada vidim da si napisao da si probao sve USB portove).
Ako je neki brendirani SSD rack onda nije to.
 
@NAS, što u temi o B550 pitaš o A520? nađeš odgovarajuću postojeću ili otvoriš novu ako prethodno navedene nema


poruke su prebačene
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Drugari ima li smisla prelaziti na B550 plocu posto planiram uskoro da uzmem Ryzen 5 3600 (trenutno sam na Ryzen 5 2600)? Ako ima sta bi bio bolji izbor ASRock B550M Steel Legend, ASUS TUF Gaming B550- PRO ili mozda MSI MAG b550 Tomahawk posto mi deluje da se navedene najvise proporucuju na forumu?
 
Moze li preporuk za b550 plocu, bice procesor 4650g, u buducnosti i neka grafika.


Ja sam kupio pre neki dan ASUS TUF GAMING B550M-PLUS oko 92 € (sa dužom garancijom). Za taj novac mislim da nema bolje. Morao sam samo da updejtujem bios za procesor 5600g. Ne mora stari procesor za apdejtovanje kao kod Intela. Memoriju je sam klokovao sa 3600 na 3800. Nije stabilan ako se čačka. Hteo sam da smanjim voltažu kao što stoji u preporukama na Asusovom sajtu. Verovatno će neki novi bios ovo da ispegla. Ova je cena kod suseda. Kod nas je dosta skupllje.
 
Ja sam kupio pre neki dan ASUS TUF GAMING B550M-PLUS oko 92 € (sa dužom garancijom). Za taj novac mislim da nema bolje. Morao sam samo da updejtujem bios za procesor 5600g. Ne mora stari procesor za apdejtovanje kao kod Intela. Memoriju je sam klokovao sa 3600 na 3800. Nije stabilan ako se čačka. Hteo sam da smanjim voltažu kao što stoji u preporukama na Asusovom sajtu. Verovatno će neki novi bios ovo da ispegla. Ova je cena kod suseda. Kod nas je dosta skupllje.
Ajd' mi, ne bilo ti zapoveđeno, šibni podešavanja voltaže kad sve podesiš po instrukcijama, da se ne cimam i ja, kad već imamo istu ploču.

Ja sam ostavio sve default, mada mi se čini da su pojedini parametri bez razloga na gornjoj granici u smislu voltaže.

Hvala

P.S. neki dan sam slučajno naleteo na ovu ploču u našim radnjama za oko 16-17k dinara i to mi se učinilo kao dobra cena u odnosu na onu koju sam ja platio u Mađarskoj pre godinu dana, ali, eto, ispostavilo se da ima i za 92€, što je apsolutno sjajna cena...
 
Ajd' mi, ne bilo ti zapoveđeno, šibni podešavanja voltaže kad sve podesiš po instrukcijama, da se ne cimam i ja, kad već imamo istu ploču.


Kod mene je isto automatski sve, samo sam čitao da voltaža za ram koji imam mora da je 1,2 -greška


Ram 1.JPG

Ram ide na slotove 1 i 2, a voltaža mu je 1.35 . Ukucaj koji tačno imaš ram i prosesor i izbaciće ti šta da radiš.
P.S. neki dan sam slučajno naleteo na ovu ploču u našim radnjama

ako nije prošao rok od dve nedelje vrati.
 
Kod mene je isto automatski sve, samo sam čitao da voltaža za ram koji imam mora da je 1,2 -greška


Pogledajte prilog 316495

Ram ide na slotove 1 i 2, a voltaža mu je 1.35 . Ukucaj koji tačno imaš ram i prosesor i izbaciće ti šta da radiš.


ako nije prošao rok od dve nedelje vrati.
Hvala.
Ma nismo se razumeli, nemam razloga da vratim, kupljena je ploča pre godinu dana, samo da radi dobro kao do sada.
 
Hoće sigurno. TUF je Asusova bolja serija.
 
Jel uzimao neko u skorije vreme ASRock B550 Phantom Gaming ITX plocu? I koji bios je bio na njoj?
Narucio sam je u kombinaciji sa 5600g procesorom pa me brine da ne dodje sa nekim starijim a nemam drugi procesor da butujem i flesnem novi.
 
Edit: ili da se ne zezam i idem odmah na asus rog b550i?
 
Nazad
Vrh Dno