Šta je novo?

AMD B550 ploče

To sve zavisi od datuma kada je ploča napravljena. Većina prvih ploča sa 5xx čipsetom nisu imale (sasvim)kompatibilan BIOS za Zen2. Kada je proizvedena i sa kojim BIOS-om teško je saznati, jedino da to prodavac garantuje ili da je spreman da ti besplatno upgrejduje BIOS. Neke ploče imaju mogućnost da updejtuju BIOS i bez kompatibilnog procesora.
 
Asrock nema to flesovanje bez cpua a asus ima, zato sam i postavio to pitanje. Komplet je od madjara i to niko ne zna sta ce da uvale tamo
 
Ja bih uzeo Asus.
 
Tako ce i biti. Hvala
 
MSI B550 Tomahawk, nazad ima 2 USB za fast charging. Koliko je njihov output otprilike u W, u poredjenju sa brzim punjacima, tipa 20-30W?
 
Koliko vidim u specifikacij ii uputstvu te matične, fast charging se ne spominje.
 
Nebitno dal je fast, ja sam napisao fast charging, moja greska, mislio sam na 1(Gen 2, Type C), 1(Gen 2, Type A), koliko W mogu da isporuce? A ima neki softwer MSI koji kad prikopacam fon, javi mi kao supercharging enabled. Interesuje me razlika izmedju tog nacina punjenja i 20W punjaca klasicnog?
 
Poslednja izmena:
Hvala, ali koji je sad kod mene, Type-C 1.2 (znam da je type-c ali ne vidim nigdje verzju)? Imam osjecaj kao da je samo malo sporiji i da se manje tel grije nego od 20W-tnog, moguce da je oko 15W...
 
Ne znam koja ti jte ploča. Kod mene recimo ima USB 3.1gen 2 Type C konektori. Stoga su 15W
 
Pozdrav ljudi!
Da li neko ima iskustva sa trenutno najjeftinijom msi b550 plocom? radi se o
MSI B550M-A PRO modelu. Hteo sam sto jeftiniju b550 plocu od msi-ja. Na nju bih stavio ryzen 5600g procesor i zapelo mi oko memorije jer na msi-sajtu u podrzanim memorijama ima jako malomemorija za ovu plocu. Ja sam nasao
KINGSTON FURY Renegade 16GB DDR4 (2x8GB), 3200MHz, CL16, KF432C16RBK2/16 za 9500din, ali nje nema u podrzanim memorijama na msi listi i plasim se da nece biti kompatibilna tj. raditi na 3200MHz na ovoj ploci. Ima li neko neki predlog. Neka memorija ili mozda druga ploca i memorija za nju koja se moze nabaviti kod nas u Srbiji?


mod: sređeni tagovi
 
Poslednja izmena od urednika:
Radiće taj Kingston. Taj spisak na sajtu samo kazuje s kojim memorijskim modulima je MSI testirao ploču a ima ih na hiljade koje nisu testirali...

I drugi put piši normalno, nema potrebe za boldovanjem.
 
Hvala druze! Kopirao sam naziv artikla pa mi je dalje nastavilo tako boldovano. Mislio sam da ce se ispraviti kada posaljem, kao sto se to desi u mailu...
 
Možda bude opet Sapphire:

 
NZXT je licencirao ASRock ploče, od koga li će Sapphire...
 
Ne, sapphire je već pravio ploče.

Davno, ali je pravio.
 
NZXT-u sada ECS pravi ploce.
 
Pitanje za vlasnike Asusovih B550 ploča...kakva je situacija sa BIOSima i AGESA, u svetlu ove papazjanije sa Asusom...?
 
Nema tu nikakve veze. Sve Am4 ploče su dobile AGESA 1207 ubačenog u prošlogodišnji BIOS. Teško da će biti nečeg novog.
 
ta papazjanija je sa AM5 pločama
 
Nema, stari Ryzen-i nemaju probleme in na 1.5v +.
 
Pozdrav kolege.
Promenio sam plocu i sada imam Asus B550M PLUS TUF. Posto je zvuk zivi ocaj u odnosu na prethodnu MSI X470 Gaming Pro Max uzeo bih zvucnu.
Lusya DAC imam ali stalno baguje pa bih uzeo internu karticu, hteo bih da je ubacim u slot iznad graficke 1 x PCIe 3.0 x1
Nemam nista na temu SATA niti cu imati ikada vise.
1. Ne mogu naci na sajtu da li je taj slot funkcionalan sa popunjena dva NMWe diska.
2. Druga glavolomka je sto imam pored njega Bequiet MC1 Pro hladnjak koji je visi. Ne znam da li ce moci stati preko njega zvucna, nigde nisam nasao podatak.

Pozdrav,

20230709_134238.jpg
 
Ne bi trebalo da bude smetnje što se PCI linija tiče.
E sad, što se tiče hladnjaka, ne znam...deluje povisok.
Što ne uzmeš nešto externo, preko USB-a ili Toslink izlaza pozadi?
 
Pozdrav kolege.
Promenio sam plocu i sada imam Asus B550M PLUS TUF. Posto je zvuk zivi ocaj u odnosu na prethodnu MSI X470 Gaming Pro Max uzeo bih zvucnu.
Lusya DAC imam ali stalno baguje pa bih uzeo internu karticu, hteo bih da je ubacim u slot iznad graficke 1 x PCIe 3.0 x1
Nemam nista na temu SATA niti cu imati ikada vise.
1. Ne mogu naci na sajtu da li je taj slot funkcionalan sa popunjena dva NMWe diska.
2. Druga glavolomka je sto imam pored njega Bequiet MC1 Pro hladnjak koji je visi. Ne znam da li ce moci stati preko njega zvucna, nigde nisam nasao podatak.

Koliko znam, zvučnu kartu možeš da ubaciš i u onaj skroz donji PCIe slot, ne moraš da je guraš između grafike i kulera. Ako ti nije zauzet.
 
Graficka je ispod prekrila sve :D
Ovo mi je najelegantija solucija, ne bih da pravim USB krakene.
 
Nazad
Vrh Dno