Šta je novo?

AMD B550 ploče



Zasto moderacija ne stavi ovo u sticky (i u x570 temi) zajedno sa onim linkom koji daje pregled plojki u pogledu prikljucka/featura?

Da se ne ponavlja pitanje koju plocu da kupim na svakoj strani
 
Zato što je i meni mrsko da plivam kroz 2 i po sata Buildzoidovog trabunjanja o pločama, a kamo li nekom ko ne zna apsolutno ništa o tematici...Cenim čoveka i to što radi ali stvarno mu treba terapija protiv ADHD.

Mislim, na kraju bismo svejedno došli do istih pitanja, je li...

Ako ništa drugo, ta pitanja bi mogla da se postavljaju u podforumima za to (Šta Da Kupim)...
 
Ovaj klip je duza verzija, izbacice i za GN kracu sa preporukom plojki u odredjenim cenovnim kategorijama, kao update za stanje i preporuku plojki za 2020. godinu...
Mada ce verovatno ici jos jedan klip za Zen3, za par meseci, nakon sto se iskristalizuje stanje sa biosima, pritom i iskoce jos neke nove revizije plojki.

Inace ono sto sam naglasio za probleme sa GB plojkama (prevashodno X570 AM) spominje u videu, kao i za Asusove x570 plojke da chipset fanovi stalno rade odnosno nemaju silent mode opciju kao MSI/GB.
Cisto da ne bude opet drvlje i kamenje po MSI kao najgora opcija (dok u stvari ispada bolja od konkurencije) - i da vazi kao kod napajanje, obratiti paznju na recenzije/utiske za pojedinacne modele i ne kupovati/verovati brendu.
 
Poslednja izmena:
Buildzoid je uhvaćen u toliko grešaka da mu više ništa ne verujem. Više nagađa po izgledu nego što testira.
 
Buildzoid je uhvaćen u toliko grešaka da mu više ništa ne verujem. Više nagađa po izgledu nego što testira.

Zamisli, kad nemas detaljnu sliku ploce, niti ti je firma koja je pravi poslala, moras da nagadjas, ...

Buildzoid educated guess je vise nego dovoljan (tacniji od 99% drugih ljudi), u kratkom periodu posto izadju ploce, ...

Razlika izmedju njegovih nagadjanja i brojki od konkretnog testiranje na HardwareUnboxed je neverovatno bliska za sve ploce koje su se pojavile na oba kanala ( detaljno sam pratio i uporedjivao, bas da procenim koliko dobro pogadja Buildzoid), samo je jedna jeftinija gigabyte bila razlicita, gde je Bullzoid dosta omasio.

Tako da tvoj komentar nije objektivno tacan.

Buildzoid nagadjanje je pandan, inzinjeru koji dizajnira te stvari.
 
Poslednja izmena:
Ovaj klip je duza verzija, izbacice i za GN kracu sa preporukom plojki u odredjenim cenovnim kategorijama, kao update za stanje i preporuku plojki za 2020. godinu...
Mada ce verovatno ici jos jedan klip za Zen3, za par meseci, nakon sto se iskristalizuje stanje sa biosima, pritom i iskoce jos neke nove revizije plojki.

Inace ono sto sam naglasio za probleme sa GB plojkama (prevashodno X570 AM) spominje u videu, kao i za Asusove x570 plojke da chipset fanovi stalno rade odnosno nemaju silent mode opciju kao MSI/GB.
Cisto da ne bude opet drvlje i kamenje po MSI kao najgora opcija (dok u stvari ispada bolja od konkurencije) - i da vazi kao kod napajanje, obratiti paznju na recenzije/utiske za pojedinacne modele i ne kupovati/verovati brendu.
Samo si ti na forumu nastavio/ostao sa tim odvratnim izrazom "plojka". Mnogo si uporan i mnogo je teško čitati šta pišeš.
 
^
Zaista mi je zao i izvinjavam Vam se zbog nastale neprijatne situacije.
Kako vam ubuduce ne bi bilo iritantno citati moje postove gospodine i kako bi Vam boravak na forumu ucinio krajnje prijatnim iskustvom, da li preferirate da doticnu komponentu oslovljavam sa "mobo" ili "maticna ploca"? Ili mozda ipak preferirate da iz miloste koristim neki drugi termin? Mozda "splovilo"?

zfg.gif


Pritom se zaista nadam da ste gospodin a ne gospodjica ili pak nesto drugo zalutalo sa ana.rs foruma...
 
Poslednja izmena:
Buildzoid nagadjanje je pandan, inzinjeru koji dizajnira te stvari.

Uprošćeno, da čovek ne zna, ne bi mogao ni da priča, tako da čovek poznaje elektrotehniku.

Sve ostalo je problem samog interneta, kao takvog.
 
Nagađanje, ćak i "Educated guess" je daleko od pravog testiranja.
 
^
Zaista mi je zao i izvinjavam Vam se zbog nastale neprijatne situacije.
Kako vam ubuduce ne bi bilo iritantno citati moje postove gospodine i kako bi Vam boravak na forumu ucinio krajnje prijatnim iskustvom, da li preferirate da doticnu komponentu oslovljavam sa "mobo" ili "maticna ploca"? Ili mozda ipak preferirate da iz miloste koristim neki drugi termin? Mozda "splovilo"?



Pritom se zaista nadam da ste gospodin a ne gospodjica ili pak nesto drugo zalutalo sa ana.rs foruma...
Da, matična ploča, ploča, matična.

Svi koji su je nazivali "plojka" su napunili 18 godina, odselili se od roditelja i prestali tako da je nazivaju. Osim tebe.
 
Iskreno, "plojka", "memara", "grafa" i "konfa" i meni idu na živce...

@CTR99

Ali, nema potrebe za takvim prozivkama, je li...
 
Poslednja izmena:
Zovi me kako hoćeš ali ne kasno na ručak. Dok se razumemo sve je OK, jedino srpski jezik strada.
 
Iskreno, "plojka", "memara", "grafa" i "konfa" i meni idu na živce...

@CTR99

Ali, nema potrebe za takvim prozivkama, je li...
I meni, plus voltaža, hercaža, amperaža, konjaža...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
kakvi vas konji vrani spopali?
 
Asus B550-e Gaming doslo mi da je polomim...
BIOS 1401 je smece - strahota! Nakacis hdd ili premestis misa/tastaturu stalno nekakve greske, doslo je dotle da vise ni brisanje nije vredelo a ni vracanje istog. Vracen 1216 Beta.


Sto se tice Asus B550-E Gaming(BIOS Version 1401) maticne ploce sa zadnje strane USB 2.0 portovi ne rade korektno tako da su mis i tastatura jedva upotrebljivi, nasao sam potencijalan problem a to je Aura odgovorna za osvetljenje ...

U AURA opciji ima 4 stavke:

All On --- sa ovom stavkom kad je izabrana USB2.0 radi dobro
Stealth Mode --- usb2.0 neradi korektno
Aura Only ----Usb2.0 nneradi korektno
Aura Off ---- ovu stavku nisam istestirao

Ako neko imas slican problem mozda mu ovo pomogne.
 
Poslednja izmena:
Kako se pokazala MSI B550 Tomahawk? Za B450 znam da je u klasi medju najboljim do nekih 120 eura.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam je skoro kupio uz procesor i ram iz potpisa i mogu ti reci da je za sada odlicna. Nema nikakvih problema ni sa ramom ni sa konektorima kao sto su neki navodili kod GA i Asus ploca. Jeste da joj je mana manjak konektora sa zadnje strane ali meni to ne smeta, jos sam je na KP preko fante nasao na akciji za 132e. Moja preporuka za tu plocu.
 
I ja sam je uzeo skoro, za 3950x i sve za sada radi kako treba... Jedino sto sam skontao da mi nije u biosu ponudio xmp profile, tj oba su pokazivala 2133mhz, medjutim kad sam selektovao jedan i restartovao komp, memorija je radila na 3000mhz.. Uleteo dosta povoljno ram 2x32gb inace sam merkao nesto malo brze... :(
 
Takodje potvrdjujem gore napisano a presao sam sa B450 ,)
 
E ovako pri podizanju sistem ako je tastatura i mis na usb2.0 tu postoji odredjeno kasnjenje ali u windowsu sve radi dobro i bez prekida na usb2.0. Problem je dodatno izazvao mis Logitech G9 koji ima prekid u kablu i pravio je niz problema. Tako da b550-e nije smece a nije ni savrsena ploca.
 
Vratih se i ja na AMD nakon sto sam zastranio sa Intelom preko 10 godina :D

Pazario sam Asrock B550 Steel Legend za malo vise od 18k sa ovim Visa popustom u G, sto mislim da je ok cena. Ploca deluje jako kvalitetno i ima sve sto je meni potrebno, jako sam se odusevio M.2 portom za WiFi kartice pa sam odlucio da je dodam, vise zbog BT jer je komp povezan kablom.
Nasao sam na KP https://www.intel.com/content/www/u...less-products/dual-band-wireless-ac-9560.html ali Linux nikako nije hteo da je prepozna, kao da nije prikljucena. Prodavac tvrdi da je ispravna kartica i verujem mu jer ima preko 1k ocena, pa sam krenuo da kopam sta bi mogao da bude problem i shvatio sam da sam ispao *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* :wall: jer https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000030882/network-and-io/wireless.html
Ova kartica koristi neki poseban signal za komunikaciju koji je podrzan samo na Intel arhitekturi sto objasnjava zasto ne radi kod mene i da mi sada treba Intel 9260 kartica :(

Hteo sam da postavim ovo ovde kako se ne bi jos neko zeznuo https://www.intel.com/content/www/u...l/wireless?productIds=99445,99446,94150,86068 obratiti paznju na Package Specifications>System Interface Type
Nasao sam na YT da je covek bas na Asrock ploci koristio ovu karticu, ali koliko vidim sa snimka ima Intel CPU https://www.youtube.com/watch?v=nkvUeoAZ9bE tako da ovo sigurno radi kada imate ovo gore na umu. Cak je i na YT videu covek napisao, ali ja nisam obratio paznju pre kupovine.

P.S. Ako neko hoce da kupi Intel 9560 neka me slobodno kontaktira ,)
 
Poslednja izmena:
Neki dan bila na amazonu sa popustom za 130$. Tako da je cijena ok, poznavajuci nase prodavce.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hmmm, sjajan izbor naspram X570 ploca :d
 
Mene Biostar X570 GT8 Racing služi više nego dobro.
Tri slota za m2/nvme diska, 5 i 12V kontroleri za RGB...
R5 3600 NA 4400MHZ SA 1.24v :)
 
Je l' koristi neko 5900x na B550 mid/high ploci?
 
Imas na hardware unboxed kanalu review ploca pa pogleda tamo su isli sa 5950x oc.
 
Video sam, uglavnom sam pregledao Reddit i YT, naravno pre nego pisah. Hteo sam 'on hands' experience da cujem/procitam. :)
 
Da li se nekome dešava da mu HWMonitor ne prikazuje temperature po jezgru na MSI B550 Tomahawk i Ryzen 3600XT?

Konfiguracija iz potpisa i vidim da toga nema na ažurnoj, sa sajta skinutoj verziji HWMonitor-a 1.43.
 
Nazad
Vrh Dno