Šta je novo?

Amazon Fire TV

Izvinjavam se ako nije pitanje za temu, ali verujem da ima nekog ovde ko zna odgovor. Da li je koriscenje plex aplikacije za strimovanje filmova i serija preko privatnog servera, kaznjivo novcano u Nemačkoj. Kodi, popcorn i slicno jesu jer rade oreko torrenta ali ovo je drugacije?
 
Kodi moze isto raditi lokalno, kaznjivo je preuzimanje filmova, niko nece nadzirati sta ti radis u svojoj lokalnoj mrezi.
 
Ja imam problem sa HBO, imam fire tv 4k max i cesto se desava da kad pokrenem hbo da mi izbaci gresku, kako nesto nije u redu pa moram da restartujem fire tv i ponovo pokrenem aplikaciju i onda radi ok.
 
Onda dobar VPN jedino.
 
Da, nije lokalna mreža u pitanju, ovo bi bas bio strim sa udaljenog servera. Znam da je sve to siva zona i kako se kome zapadne ali htedoh da vidim dal neko zna vise od mene u vezi toga. Na netu ima vrlo malo iskustava, obično se vrte oko toga da li je nesto torrent ili ne. Naravno sve ovo pitam u slucaju ne koriscenja vpn-a.
 
A debrid servisi? Mislim da tu ne mogu da vide sta skidas, ili gresim?
 
pa realno, i plex bi mogao da ima enkripciju.
Drugi nacin za sakrivanje je da se na tom racunaru gde je plex, podigne wireguard server i da se koristi vpn na androidu. to je sigurno enkriptovano i sve sto isp moze da vidi je da se korisnik povezao na odredjen ip.
Moze vpn i preko cloudflared uz warp app na androidu. malo je bolja app od wireguard klijenta.
 
Ja imam problem sa HBO, imam fire tv 4k max i cesto se desava da kad pokrenem hbo da mi izbaci gresku, kako nesto nije u redu pa moram da restartujem fire tv i ponovo pokrenem aplikaciju i onda radi ok.
I meni se desava cesto na maxu da hbo krene i zaglavi na HBO uvodnom ekranu, ne ulazi u izbor korisnika. Prisilno gasenje i ponovno pokretanje aplikacije rijesi problem.
 
I meni se desava cesto na maxu da hbo krene i zaglavi na HBO uvodnom ekranu, ne ulazi u izbor korisnika. Prisilno gasenje i ponovno pokretanje aplikacije rijesi problem.
Nikad mi se nije desilo. Imam HBO max od kada su počeli, sve na firesticku radi bez problema, redovno se app ažurira.
 
I kod mene se redovno azurira HBOMax. Sad je na 52.40.0 verziji. Imam 3 komada Fire stick 4K max u stanu I na svakom se ovo desava. Nije stalno ali se dosta cesto desava. Inace ostale aplikacije: kodi, disney plus, netflix, youtube, tivimate sve radi bez problema. Slobodno mi je 1.63Gb prostora na stiku
 
Ista priča i kod mene na 4kmax, vrlo često mora force close da bi se podigla aplikacija.
 
Kod mene nikad, samo prvi put kad sam instalirao HBO, nije hteo da ucita, dugo trebalo. Obrisao podatke aplikacije i krenuo ponovo, sad radi bez problema
 
Ja nisam imao problem do sada aa HBO aplikacijom, instalirao sam je preko USA store, promenom vpn-a tom jednom prilikom kad sam skinuo jos par aplikacija. Vratio na poljsku ☺️ i redovno se ažurira
 
Pozdrav svima
Koristim kodi i elementum
Do sad mi je bez problema učitavao titlove sa titlova.com
Sad mi izbaca poruku neautorizovan.. Greška..
Ima li kakvog rešenja
Probao sam da update titlove i kaže da je na zadnjoj verziji..
 
Meni se tako ponaša oduvek. Jednom radi, drugi put ne nalazi ni jedan titl iako postoji, treći put failed to autenticate. Nema pravila, random se ponaša. Restartuješ kodi i proradi. Mene to užasno nervira ali nemam rešenje, dešava se na 2 različita uređaja, od instalacije K19.
 
Jel moze neko ko ima AFT 4K ili Max i 4k TV da mi nesto proveri?
Kad pustam sadrzaj na recimo Amazon Prime koji u opisu ima UHD ostalo nebitno kada pritisnem ok (srednje dugme krug) pokazuje mi HD HDR.
Isto to na Shieldu stoji UHD HDR.
Podeseno je na 4K HDR i brzina neta je u testu kaze dovoljna za 4K.
Znaci 4K i Max isto pokazuju, zna neko sta moze to da bude i kako da resim?
Isto se desava na LG C1 tako i na 4K PC Minitoru ( koji kratko na ekranu pokaze da je 4K i HDR sadrzaj aktivan) ali aplikacija kaze HD.
 
Resena misterija delimicno, instalirao sam Developer Tools Menu i proverio sve aplikacije.
Jedino Amazon Prime pokazuje HD dok sve druge daju UHD, tako da je do aplikacije.
Zasto nemam pojma.
 
Kod mene se isto dešava da kad pustim nešto na firesticku u 4k, Amazon prime prvo mi prikaže da je HD pa posle nekih minut pokaže da je UHD. Potpuno isto i na preinstaliranoj Amazon prime ali i Netflix aplikaciji na Panasonic tv. Internet je inače optika 1GB, pa nije do toga. Pretpostavljam da možda treba malo vremena da se učita 4k rezolucija.
 
To je buffering. Normalno je. Gledajte i uzivajte
 
Шта ли се данас ново избацује? Надамо се нова коцка. :cool:
 
Aha too, svaka cast, nisam ispratio pa nisam bio u toku. Hvala

Ako je nova kockica, cak bih i ja migrirao na kockicu, ima logike da je to, glupo da im kockica nema wifi6, ssacekati crni petak, neku akciju i eto kocke za pola cene. Koliko vidim taj dogadjaj je u 18h po nasem vremenu.
 
Da u 18h kao i sto pise (18.00 CET), nova kocka bi trebalo da se pojavi ove godine ali nije ozvanicen tajming.
 
Stara je već 50% cene. Na mediamarkt. Tj svi amazon proizvidi imaju 50% popusta
 
Vjerojatno ce biti na akciji za amazon prime day koji je 13 i 14.10.2022, bar ja tako bilo prosle godine kada je izasao fire stick 4k max.
 
Aha too, svaka cast, nisam ispratio pa nisam bio u toku. Hvala

Ako je nova kockica, cak bih i ja migrirao na kockicu, ima logike da je to, glupo da im kockica nema wifi6, ssacekati crni petak, neku akciju i eto kocke za pola cene. Koliko vidim taj dogadjaj je u 18h po nasem vremenu.
Веруј ми да wi-fi ради одлично и без wi-fi 6 стандарда.
 
Nazad
Vrh Dno