Šta je novo?

Amazon Fire TV

Nisam dobro razumeo za ovaj apps2fire.
Mislio sam da se obe aplikacije instaliraju na telefon i stick i da se na telefonu ode u store i install samo pa ga on prebaci na stick...
Na desktop browseru kad odem u google play store i nadjen neku aplikaciju,kad kliknem na install on me pita da li da instalira na moj mobilni,mislio sam da je neka slicna komunikacija.
Sa ovim sent files to tv posaljem apk...
 
Pitanje oko upotrebe OTG kabla na fire stiku. Da li se usb hub mora kačiti preko OTG kabla da se odvoji napajanje ili se može kačiti direktno na stik da se izbjegnu dodatni kablovi. Ugreen ima USB habove koji imaju micro USB power port koji bi se mogao koristiti za napajanje stika.
 
Mozes napajati hub, pa hub da prenese na stick. Ne nadaj se veliki strujama na hubu, ali za male uredjaje radi posao.
I da znas da ti za stick treba 1A, sto znaci da ti iz hub i nove uredjaje treba napajanje preko toga.
 
jedino sto sam ja primetio jeste da morate da instalirate androidtv aplikaciju na telefon da bi sa apk2fire prebacili.
Jer ako prebacite aplikaciju za telefon na AFS nece raditi sa daljinskim , mora mis.
 
Nisam dobro razumeo za ovaj apps2fire.
Mislio sam da se obe aplikacije instaliraju na telefon i stick i da se na telefonu ode u store i install samo pa ga on prebaci na stick...
Na desktop browseru kad odem u google play store i nadjen neku aplikaciju,kad kliknem na install on me pita da li da instalira na moj mobilni,mislio sam da je neka slicna komunikacija.
Sa ovim sent files to tv posaljem apk...
Apps2fire instaliraš na telefonu, na sticku u developer options uključiš adb debugging i unknown aps, da su na istom wifiju stick i telefon, skineš željeni apk na telefon, staviš ga u android/data/Mobi.koni.appstofiretv/files/download, uključiš apps2fire, povežu se, izabereš apk za upload i klikneš install.
Zvuči komplikovano, u praksi je vrlo prosto.
 
Mozes napajati hub, pa hub da prenese na stick. Ne nadaj se veliki strujama na hubu, ali za male uredjaje radi posao.
I da znas da ti za stick treba 1A, sto znaci da ti iz hub i nove uredjaje treba napajanje preko toga.
Reklamiraju na Amazonu Micro USB OTG Hub adapter with power compatible with fire TV stick 4K pa se nadam da moze raditi posao.
 
Jel primetna razlika u brzini izmedju 4k verzije i obicne verzije? (Ne lite)
 
Pozz, razmisljam o kupovini Amazon fire Cube, cena je 120e na Amazonu, ali me zanima da li u Kodiju ima ovih opcija za audio: True HD i DTS HD. Na Coreelecu ih imam ali na slabijim boksovima preko Coreeleca se ne mogu tecno gurati strimovi filmova sa preko 50, 60gb u 7.1 audio formatu, non stop ima sitnih zastajkivanja i seckanja. Minix Neo ima ovo u izvornom Kodiju i "gura" solidno ovako velike strimove(imam ga i znam). Nvidia Shild ima ove opcije, kao i Ugoos Am6b, ali su mi oni dosta skuplji od Cube, pozz i unaprred zahvalan ako neko ima iskustva sa ovim stvarima.
IMG_20220429_093041.jpgIMG_20220429_093112.jpg
 
Pozz, razmisljam o kupovini Amazon fire Cube, cena je 120e na Amazonu, ali me zanima da li u Kodiju ima ovih opcija za audio: True HD i DTS HD. Na Coreelecu ih imam ali na slabijim boksovima preko Coreeleca se ne mogu tecno gurati strimovi filmova sa preko 50, 60gb u 7.1 audio formatu, non stop ima sitnih zastajkivanja i seckanja. Minix Neo ima ovo u izvornom Kodiju i "gura" solidno ovako velike strimove(imam ga i znam). Nvidia Shild ima ove opcije, kao i Ugoos Am6b, ali su mi oni dosta skuplji od Cube, pozz i unaprred zahvalan ako neko ima iskustva sa ovim stvarima.
Pogledajte prilog 342739Pogledajte prilog 342740
na sticku ima. moram da vidim baš za svaku pojedinačno kada se vratim kući, ali prvih 4 sigurno.
 
Добар дан други, ја сам нов на овом форуму, пре свега да вас све поздравим, купио сам Амазон стик 4к макс, имам Фокс телевизор, када ме пита који је мој ТВ нема Фокс, други избори тва имају, ту настаје проблем, не могу са Амазон даљински да користим дугме за појачање, смањивање, као ни дугме за гашење преко стика, моје питање је следеће, да ли неко зна који бренд ТВ да изаберем да би ми радио и био упарен Амазон даљински са Фокс ТВ??? Хвала свима на одговору и уједно вам желим леп дан, свако добро!!!
 
Добар дан други, ја сам нов на овом форуму, пре свега да вас све поздравим, купио сам Амазон стик 4к макс, имам Фокс телевизор, када ме пита који је мој ТВ нема Фокс, други избори тва имају, ту настаје проблем, не могу са Амазон даљински да користим дугме за појачање, смањивање, као ни дугме за гашење преко стика, моје питање је следеће, да ли неко зна који бренд ТВ да изаберем да би ми радио и био упарен Амазон даљински са Фокс ТВ??? Хвала свима на одговору и уједно вам желим леп дан, свако добро!!!
Skroz na dnu imas "brand not listed". Kada kliknes, pitace te da probas da ugasis tv. Tada ce da proba da salta po grupama kodova i onda malo po malo kroz korake da fine tune dok sve ne proradi.
 
Meni na taj način na Foxu uvek iz trećeg pokušaja ugasi televizor, ali kad ga opet uključim (neće sam da se uključi) izađe poruka da nema signala, i moram da restartujem firestick, i tako u krug.
Gde grešim?
 
kako ga ukljucujes ponovo. treba da sacekas 10 sek i da probas da ukljucis, preko ftv daljinca naravno.
Ako ne radi, mozes napamet da probas levo na NO za pitanje da li je uspelo.
 
To i radim, sačekam 10 sekundi i pritisnem power dugme na ftv daljincu, ali na tv-u nema signala. I onda samo pomoću restarta mogu ponovo pokrenuti firestick. Neće nikako, odustao sam.
 

Prilozi

  • 16518716887391547096305.jpg
    16518716887391547096305.jpg
    46.1 KB · Pregleda: 13
To i radim, sačekam 10 sekundi i pritisnem power dugme na ftv daljincu, ali na tv-u nema signala. I onda samo pomoću restarta mogu ponovo pokrenuti firestick. Neće nikako, odustao sam.
Probaj da hdmi kabal okrenes, onaj deo koji ulazi u ftv ubaci u tv i obrnuto.. ako to ne upali promeni mesto na samom tvu hdmi1..hdmi2
 
To i radim, sačekam 10 sekundi i pritisnem power dugme na ftv daljincu, ali na tv-u nema signala. I onda samo pomoću restarta mogu ponovo pokrenuti firestick. Neće nikako, odustao sam.
a da ti nije podeseno da se ftv gasi kada se ugasi tv? to moze biti u tv CEC podesavanjima, a moze biti i negde u ftv podesavanjima.
Mozda se ne ugasi nego predje u sleep i slicno, ali cec bi mogao biti krivac
 
Pomoglo je kad sam prebacio firestick na HDMi 3, sačekam 10 sekundi i uključim televizor sve je ok, ali kada pređem na sledeći korak tu zapne, podešavanje volume tastera, tasteri za zvuk ne rade, pita me da li tasteri za zvuk rade, ja kliknem na ne, i vrati me na početna podešavanja.
 

Prilozi

  • 20220507_094518.jpg
    20220507_094518.jpg
    171.7 KB · Pregleda: 10
  • 20220507_094548.jpg
    20220507_094548.jpg
    127.9 KB · Pregleda: 10
  • 20220507_094602.jpg
    20220507_094602.jpg
    173.4 KB · Pregleda: 11
  • 20220507_094642.jpg
    20220507_094642.jpg
    175.9 KB · Pregleda: 10
Drustvo imam cudan problem pa reko da vidim da li neko ima ideju sta je u pitanju.
AFS Max sa OS 7.2.7.9 prikacen Ugreen hub u njemu usb Kingston 64Gb formatiran kao interna memorija i sve na njemu instalirano tako da ima preko 3.54Gb slobodne svoje memorije. Od sinoc ne vidi eksternu memoriju, restartovao x puta, testirao sa drugim otg racvama i hubovima. Ugreen testirao na windowsu i linuxu i potvrdjeno da radi kao i usb kinsgston. Sledece sta mi pada napamet je da uradim fabricko resetovanje AFS ali reko prvo da pitam vas, mozda je neko imao slican problem. Jedino sto radi preko Ugreena je gigabitni net sto mi je realno nebitno ali eto da kazem.
 
Drustvo imam cudan problem pa reko da vidim da li neko ima ideju sta je u pitanju.
AFS Max sa OS 7.2.7.9 prikacen Ugreen hub u njemu usb Kingston 64Gb formatiran kao interna memorija i sve na njemu instalirano tako da ima preko 3.54Gb slobodne svoje memorije. Od sinoc ne vidi eksternu memoriju, restartovao x puta, testirao sa drugim otg racvama i hubovima. Ugreen testirao na windowsu i linuxu i potvrdjeno da radi kao i usb kinsgston. Sledece sta mi pada napamet je da uradim fabricko resetovanje AFS ali reko prvo da pitam vas, mozda je neko imao slican problem. Jedino sto radi preko Ugreena je gigabitni net sto mi je realno nebitno ali eto da kazem.
Probaj da iskljucis developer options u podesavanjima dok namestis memoriju, pa posle ukljuci
 
Probaj da iskljucis developer options u podesavanjima dok namestis memoriju, pa posle ukljuci
Hvala, to sam prvo pokusao ali nije pomoglo.
E sad palo mi je napamet da iskljucim to pa da restartujem AFS i to je upalilo, ranije sam to samo aktivirao i deaktivirao i gledao da li se pojavila eksterna memorija.
Poenta je da posle tako vaznih podesavanja najbolje restartovati uredjaj.
Bojim se samo da to Amazon nesto pusta kroz update da poremeti mogucnost sidelodovanja pa poremeti i normalne stvari poput eksterne memorije.
 
Hvala, to sam prvo pokusao ali nije pomoglo.
E sad palo mi je napamet da iskljucim to pa da restartujem AFS i to je upalilo, ranije sam to samo aktivirao i deaktivirao i gledao da li se pojavila eksterna memorija.
Poenta je da posle tako vaznih podesavanja najbolje restartovati uredjaj.
Bojim se samo da to Amazon nesto pusta kroz update da poremeti mogucnost sidelodovanja pa poremeti i normalne stvari poput eksterne memorije.
To sam na nekom yt snimku video, da kao treba da je iskljucemo dok se memorija ne podesi, e posle radi ok. Jedino eto mora biti fabricko stanje ili reset dok se to namesti
 
To sam na nekom yt snimku video, da kao treba da je iskljucemo dok se memorija ne podesi, e posle radi ok. Jedino eto mora biti fabricko stanje ili reset dok se to namesti
Meni hvala bogu preponzao eksternu memoriju(sa svim instalacijama) posle iskljucivanja dev opt i restarta, nisam morao fabricki reset da radim.
E sad videcemo sta ce biti kad budem morao nesto da sajdlodujem i upalim dev opt ponovo, ali znam makar kako da povratim eksternu memoriju :)
 
Poslednja izmena:
Evo i ja sam uzeo FS 4K Max.
Imam jedno pitanje da li kad ugasim tv da li se tad ugasi i FS posto se cuje iza TV a nebi da se cuje?
 
FS se čuje?
Ne bi trebalo da se čuje. Nema venta, zvučnika, a zujanje/pištanje teško da je normalno.
Ako si FS povezao na USB tv za napajanje, onda će se verovatno gasiti, a ako je na svom ispravljaču onda stalno radi, mada ima neki režim nakon screensavera kada ne radi ništa i pogasi sve app.
 
Moj se sam gasi, tj. ide u standby, ne gasi se. Znam jer kad upalim tv, treba mu deset-dvaes sekundi da "iscrta" sve
 
FS se čuje?
Ne bi trebalo da se čuje. Nema venta, zvučnika, a zujanje/pištanje teško da je normalno.
Ako si FS povezao na USB tv za napajanje, onda će se verovatno gasiti, a ako je na svom ispravljaču onda stalno radi, mada ima neki režim nakon screensavera kada ne radi ništa i pogasi sve app.
Da prikljucen je na svoj ispravljac.
Sta mi je najbolje ici direkt na tv ili preko ispravljaca?
Cuje se da zuji kad se dodje blizu kod FS sto znaci da radi.
 
Ja imam obican, ne max i savrseno je tih, upravo proverio.
Ne znam ni sta bi moglo da zuji, mozda napojni konekror.
Sto se tice napajanja, bilo je price, zavisi od preferencija, ali je ispravljac jednostavniji
 
Nazad
Vrh Dno