Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

jel se ovom nekom dogadjalo,stigli su mi 3 paketa u srbiju prosli carinu i u nekoj od posta su,ne pise kojoj,dali glavnoj ili u mom naselju i tu su zakucani vec 20 dana,a isporuka mi istice kod kineza za 10 tak dana,dali da idem da trazim u nekoj od posti ili ce to stici ili je neko u posti maznuo,jel se ovom nekom desavalo i sta je radio ?
 
znam za to ,pitam dali se ovom nekom desavalo i sta je radio,dali da odem u postu i njima dam taj broj za pracenje i u koju postu jer ima centralna i ova iz mog naselja ili da cekam,to sam pitao,ako se nekom ovo desavalo da znam sta je radio i dali je nasao pakete i na koji nacin
 
Daj ovde broj za praćenje pa će ti reći ljudi šta da radiš i gde da ideš
 
Ako ti
pratio sam po broju,u nekoj posti su jako dugo,zato me ovo i zanima
Ako ti to ispiše kad odeš na sajt naše pošte onda odeš sa brojem za praćene u bilo koju poštu i pitaš gde je pake a ako ti to aliexpres izbaci pod onom opcijom "Logistic information:" onda to i ne mora da bude u Srbiji zapravo...
 
Stvarno je neverovatno da vam ni 20-ak stranica sa primerima i objasnjenjima nije dovoljno da ukapirate sta znace 2 statusa za HU posiljke.

LA006448790HU - Slovenija
LA013348681HU - Rumunija
UA531511881HU - Grcka
UA520268090HU - Srbija

Aliexpress-Cainiao statusi za xx..HU posiljke znace

Arrive at destination country - posiljka je usla i u procesu je prosledjivanja u medjunarodnom postanskom centaru u Budimpesti
Arrive at local delivery office - posiljka je usla u glavni postanski centar u zemlji u kojoj treba da bude isporucena.
Iz GPC BG-Zemun ka lokalnim postama posiljke ponekad proslede u roku dan-dva , a nekada tek posle 10-15 dana.
( ili je dodatno danima "razvlace" po lokalnoj posti )
Ako ide preko GPC Novi Sad onda se na posiljku moze cekati i duze od mesec dana.

edit:
Ili npr. pre par dana smo imali primere za UB...LV koje su iz LVA prosledje 20,21 i 22.12 a u Srbiji su isporucene sa po 10-15 dana razmaka ( sve preko GPC BG )
 
Poslednja izmena:
Evo i na ovoj temi , posto nije dovoljno na Pracenje posiljki.

Netacni - neprecizni statusi koje plasira AE-Cainiao za UB..LV

Riga nije u Srbiji ( ili Makedoniji ) !!!



problem.jpg

i AE-Cainiao i SunYou za RF..LT

Viljnus ( LT-2132NM ) nije u Srbiji !!!


rf-lt.jpg
 
Poslednja izmena:
nesme broj da neko ne drpi broj pa paket,
Dzabe ti broj ako nemas licnu kartu primaoca. Meni uvek traze LK. Cak sam prisustvovao raspravi kada je muz dosao sa zeninom LK da podigne paket. Jedva su mu dali.
 
Dzabe ti broj ako nemas licnu kartu primaoca. Meni uvek traze LK. Cak sam prisustvovao raspravi kada je muz dosao sa zeninom LK da podigne paket. Jedva su mu dali.
Pa baš zato se @bakara sprda što se broj toliko čuva.

Mada pomoću tih brojeva na nekim pretraživačima možeš videti ime i deo prezimena, i deo adrese primaoca, pa kontam da ljudi iz tih razloga ne postuju brojeve na forum, i to mi je ok, jer ne mora svako na forumu znati naše ime i gde živimo..
 
Jeste tako,
ali bez broja mu niko ne može reći šta mu je sa pošiljkom
 
@ bakara

Moze i bez koda , ako prilozi screenshot sa statusima ,
ali ne sa AE nego sa postal.ninja , parcelsapp ili za registrovane posta.rs
 
ovo sto sam prilozio je sa postal.ninja,na nasoj posti ne radi broj za pracenje,po ovome kako pise je u posti kako sam razumeo,dolaze mi inace posiljke,ove 2-3 ne,zbog toga sam pitao

 
Meni ni jedan paket nije stigao, neke futrole, kablovi za punjenje i dva punjača, kupljeni 11.11.2021. Vreme je isteklo, otvoren duspute i urađen je full refund. Da li će i kada stići pojma nemam, ali mi se ovo nikada nije desilo do sada.
Screenshot_20220128-092701_AliExpress.jpg
 
Meni jedan paket od tad nije stigao, a nekih 20-30 jeste. Ovih dana ističe zaštita
 
@ dragan0001

Nadam se da si shvatio objasnjenja.

Posta Srbije ne nudi pracenje za neregistrovane posiljke.

I da ponovimo jos jednom

Arrive at local delivery office - posiljka je usla u glavni postanski centar u zemlji u kojoj treba
da bude isporucena - nije u posti u naselju u kom treba da bude isporucena.


@ NecaBG

Ako se desi u par meseci da od veceg broja , jedna ili dve posiljke ne stignu
to je hajde da kazemo zanemarivo.

Ali ako se redovno desava i u vecem obimu , onda je to indikator da je
ili haos u lokalnoj posti , ili postar baca posiljke umesto da ih urucuje ili ih
ostavlja pored sanducica "na izvolite" pa ih neko od komsija pokupi.

Na takva desavanja mora da se reaguje i u lokalnoj posti i da se konstantno pisu zalbe na
 
Jedino što mi je stiglo su dva punjača za samsung sredinom decembra, a 3 futrole za mob, 4 kabla za punjenje nisu, i odrađen je refund. Ovo mi se do sada nije dešavalo, stizala je i najmanja sitnica.
 
i meni,stigne 2 pa nema 3 i tako u krug,vidim da to udje redovno u srbiju i onda se gubi trag,dali drpa granica-(ne verujem jer vidim da udje u moj grad),posta ili neki zaposleni ne znam,u redu da uzmu jedan na deset,al brate pocelo mnogo da nestaje,ne znam dali onda kinezi vracaju pare,jer nije ni ok da trazim njima kad je usao paket u srbiju,zvao sam postu na broj za reklamacije i rekli da odem ove ili sledece nedelje sa brojem pa cu pogledati dali je negde tamo
 
Zamolio bih da na temi Pracenje posiljki napisete par kodova ili okacite slike sa statusima sa postal.ninja za UA...HU posiljke iz oktobra i novembra ( moze i decembra ) i datume kada su isporucene
 
Kako se produžava protection time?
Ranije je bila opcija tu negde u detaljima porudžbine a sad nisam našao čak ni da se pominje negde!
 
Jesam, ali ne verujem da će se javiti jer je većina sad otišla kućama i slave novu godinu a protection ističe za 2 dana.
No videćemo. Otvoriću dispute par sati pre isteka ako se ništa ne desi do tad.
 
@ s5p

Nije jedini - ima gomila prodavaca sa identicnom ponudom i
svi su kao i ovaj na AE registrovani 19.01.2022.

Sve te sitnice navodno salju iz Izraela preko Exelot Expressa
 
Nazad
Vrh Dno